Якісний сайт - як зробити якісний сайт в 2019 за рекомендаціями Гугл

  1. 1. Створюйте сайт для користувачів
  2. 2. Не вводьте користувачів в оману
  3. 3. Уникайте вивертів для поліпшення рейтингу
  4. 4. Унікальність сайту
  5. Виділіть сайт в результатах пошуку
  6. Чому це важливо?
  7. розпізнавання зображень
  8. Додавайте новий контент

Чи не кожен веб-майстер розуміє, що таке якісний сайт - публікуємо статтю щодо забезпечення якості веб сайтів на підставі   рекомендацій Google для веб-майстрів

Чи не кожен веб-майстер розуміє, що таке якісний сайт - публікуємо статтю щодо забезпечення якості веб сайтів на підставі рекомендацій Google для веб-майстрів . Google як ніхто інший знає, скільки сайтів створюється в день. Щодня створюється більше 500 000 сайтів. Пошукові системи повинні все це кількість проіндексувати і впорядкувати за своїм алгоритмам.

Первинна мета пошукових систем - переконатися в придатності сайту і визначити, показувати його на сторінках видачі результатів за ключовими словами (пошуковим запитам) чи ні. Якщо сайт не відповідає рекомендаціям за якістю, він виключається з результатів.

Пошукові системи Google, Yandex, Bing, Baidu, Yahoo розробили рекомендації для веб-майстрів. Нижче розглянемо покроково, що потрібно зробити, щоб сайт вважався якісним в очах пошукової системи Google. Виконавши рекомендації, ви істотно збільшите рейтинг веб сайту в очах пошукових систем, таким чином проведете початкові роботи по просуванню сайту .

1. Створюйте сайт для користувачів

Це один з ключових принципів ПС Гугл: створюйте сторінки для користувачів, а не для пошукових систем. Хто звертав увагу, коли на сайті з'являється багато спливаючих вікон, а основний текстовий блок прихований під рекламним, той розуміє цю рекомендацію.

Бажання збагатитися через заробітки з Google Adsense або тизерну мережі перевершує всі межі. Веб-майстер вже не думає, як зменшити відсоток відмов від перегляду, він поглинений аналізом кліків і не приділяє уваги якості сайту.

Інша ситуація: веб-майстер маніпулює рейтингом сайту, публікуючи SEO тексти на сайті, в яких слабо простежується сенс, сам текст не цікавий, відсутня стилістика, а ключові слова перераховані через кому. Даний метод розцінюється пошуковою системою, як спам і наповнення сторінок ключовими словами, з яким Гугл бореться. І знову веб-майстер не дбає про якість сайту, не думає про своїх користувачів, а зосереджений на підрахунку трафіку.

2. Не вводьте користувачів в оману

Ця рекомендація щодо забезпечення якості не менш важлива, ніж №1. Ви часто помічали, коли при пошуковому запиті, наприклад, «що таке якісний сайт», ви потрапляєте на сторінку, де зовсім не йде про це мова. Або сторінка оформлена неналежним чином, при цьому користувач не знаходить відповідь на свій запит. Не важко здогадатися, що такий користувач залишається незадоволеним відвідуванням сайту та залишає його.

Способів ввести користувачів в оману придумано багато, зводиться це до обману призначених для користувача очікувань. Пошукова система розцінює подібні дії як порушення правил і рекомендацій щодо забезпечення якості.

3. Уникайте вивертів для поліпшення рейтингу

Спроби веб-майстрів маніпулювати рейтингом в пошукових системах почалися з часів появи Google. Кожен веб-майстер хоче, щоб його сайту був №1 за всіма ключовими словами, збирав весь трафік і чим більше, - тим краще. У компанії Гугл працюють кращі інженери світу, аналітики, тех.спеціалісти. Невже веб-майстер в змозі придумати спосіб, як обдурити пошукову систему? Це риторичне питання.

В рекомендації для веб-майстрів щодо пункту №3 задається питання: чи буде це корисно користувачам? Кожен веб-майстер повинен задавати собі це питання. Тоді кількість якісних сайтів значно збільшиться.

4. Унікальність сайту

Останній і не менш важливий пункт в рекомендаціях: зробіть ваш сайт унікальним, щоб користувачі поверталися на нього знову і знову. Нехай ваш сайт буде виділятися серед конкурентів. По суті, Гугл рекомендує веб-майстрам в цьому пункті розробити сайт , Попередньо провести аналіз конкурентів.

Таким чином, Гугл дає можливість користувачеві відвідувати сайти з різним дизайном і контентом. Теоретично один веб-майстер може зробити 10 клонів свого сайту, однак подібний підхід не забезпечує сайти унікальністю.

Також слід пам'ятати про такі речі, як конверсія і юзабіліті сайту (зручність навігації), зручність перегляду на мобільних пристроях, технічний стан ресурсу (швидкість завантаження сторінки, валідація html розмітки). Однак дотримання технічних умов - можна поправити і здійсненне. Чи не кожен веб-майстер є технічним фахівцем високого рівня, тому його пріоритетне завдання - дотримуватися простих рекомендацій Гугл для веб-майстрів.

Резюме: робіть сайти для людей, для Ваших улюблених користувачів, а рейтинг в пошуковій видачі приємно відгукнеться сам!

Керівництво по пошукової оптимізації від Гугл Керівництво по пошукової оптимізації від Гугл

Даний посібник було складено компанією Гугл для внутрішнього використання, проте в 2013 році компанія прийняла рішення поділитися ним з веб-майстрами по 2-м причин:

  • поліпшити якість сайтів в цілому;
  • дати можливість веб майстрам виділити свої сайти серед конкурентів

У короткому посібнику з пошукової рекомендації Google вказані основні 3 ради. Розглянемо кожну рекомендацію керівництва окремо.

Виділіть сайт в результатах пошуку

Ви вже звертали увагу, що в результатах пошуку не зустрічається 2 однакових сниппета. Якщо прислухатися рекомендацій по унікалізації і виділенню сайту в результатах пошуку, шанс появи двох однакових описів виключений. Для початку давайте розберемося, що таке сниппет і чому він такий важливий для пошукача.

Сніппет (від англ. Snippet - фрагмент) - це уривок або превью описової частини сайту, він призначений для короткого ознайомлення з його вмістом до переходу на сам сайт).

Приклад сниппета за запитом «Керівництво з пошукової оптимізації сайту«:

Приклад сниппета за запитом «Керівництво з пошукової оптимізації сайту«:

сніпет за запитом «Керівництво з пошукової оптимізації сайту»

Кожен snippet складається з 3-х основних частин:

  • заголовок (мета тайтл)
  • url (адреса, за якою доступна сторінка)
  • опис (мета опис)

Фразою «виділіть сайт в результатах пошуку» Google рекомендує виділити Ваш сниппет. Тут мається на увазі створити цікавий і клікабельним заголовок сторінки (meta title), тематичний url, а також змістовне опис сторінки (meta description).

Чому це важливо?

З одного боку, більшість сучасних CMS дозволяють вільно управляти всіма 3-ма частинами сниппета. З іншого боку, не кожен веб майстер хоче цим займатися на етапі розробки сайту . Дуже часто створені і зверстані сторінки тестового проекту переносяться на живий сайт. Після індексації в результатах пошуку з'являються шедевральні сніппети.

Приклад, як не можна робити:

  • заголовок: «Головна сторінка»
  • url:? id = 2
  • порожньо або дублює заголовок

Дуже важливо при створенні метатегов зрозуміти просту річ: користувач повинен захотіти перейти на ваш сайт. Якщо користувач шукає інформацію про просуванні сайтів в Києві , В сніпеті повинна йти мова про це. Мало кому сподобається, якщо показати на сайті інший контент, не пов'язаний з розкручуванням.

розпізнавання зображень

Google уважно ставиться до зображень на сайтах: згідно з рекомендаціями пошукової системи зображення на сторінці надають їй позитивний user-experience. З цієї причини у пошукача є правила розміщення зображень:

  1. зрозумілі і короткі назви картинок
  2. наявність змістовного alt атрибута
  3. підпис під картинкою

Реалізація цих правил вкрай проста через CMS, не будемо на цьому зупинятися. Хіба що, порекомендуємо веб-майстрам не захоплюватися надмірною описом alt або переспамом (зловживання ключовими словами). Читайте статтю про ключових словах Гугл .

Додавайте новий контент

Гугл рекомендує подивитися на сайт очима Вашого клієнта і побачити в ньому вітрину. Якщо вітрина не оновлюється півроку, вона стає менш цікава покупцям.

Справа в тому, що пошукова система заходить на ваш сайт і сканує його щодня. При цьому Google зіставляє поточні матеріали вашого сайту з попереднім скануванням. Якщо Ваш сайт не оновлюється, йому приділяється набагато менше уваги з боку пошукової системи.

Погодьтеся, щоб придумати і написати цікаву статтю, потім розмістити її на сайті, прописати красиві метатегі, alt для картинок - йде багато часу. Чи не легше нічого не робити? Гугл цінує праці веб майстра, тому гра варта свічок.

На цьому короткий посібник з пошукової оптимізації сайту закінчується. Як бачите, витримати 3 рекомендації не складає труднощів.

Невже веб-майстер в змозі придумати спосіб, як обдурити пошукову систему?
В рекомендації для веб-майстрів щодо пункту №3 задається питання: чи буде це корисно користувачам?
Чому це важливо?
Чи не легше нічого не робити?

Дополнительная информация

rss
Карта