- 2. IP-адреса роутера, логін і пароль для входу в настройки.
- 3. Дані авторизації роутера не підходять. Скидання налаштувань роутера.
- 4. Основний етап - налаштування або перенастроювання роутера.
- 5. бездротову.
29.08.2014
Увага! Це інструкція для настройки на новий тип підключення. Для переходу на новий тип підключення скористайтеся статтею .
1. Доступ в інтерфейс маршрутизатора.
"Інтерфейс" - вікно для зміни налаштувань маршрутизатора. Потрапити в інтерфейс можна, набравши в адресному рядку будь-якого інтернет-оглядача (браузера) IP-адреса роутера.
Зверніть увагу, що вводити адресу потрібно в адресний рядок, а не рядок пошуку, а в разі використання оглядача Google Chrome і подібних, вибрати із запропонованих дій відкриття сторінки, а не пошук в інтернеті.
2. IP-адреса роутера, логін і пароль для входу в настройки.
IP-адреса роутера за замовчуванням (якщо настройки не змінювалися) і дані для авторизації зазвичай є на наклейці на нижній панелі пристрою.
IP-адреса роутера міг бути змінений в налаштуваннях або наклейки може не бути, в цьому випадку дізнатися точно, на яку адресу заходити через інтернет оглядач можна, перевіривши стан підключення (бездротового, якщо ви підключені по WI-FI або Підключення по локальній мережі / Ethernet в Windows 8 - якщо з'єднуєтеся з роутером по кабелю). Як знайти мережеві підключення докладно описано в цих статтях:
для Windows XP / 2000 , Windows Vista / 7 , Windows 8 .
На підключення потрібно натиснути правою кнопкою миші і відкрити вікно "Стан", потім "Відомості" (або подробиці). Основний шлюз IPv4 (або просто Основний шлюз) і є IP-адреса маршрутизатора.
3. Дані авторизації роутера не підходять. Скидання налаштувань роутера.
У разі якщо пароль з наклейки не підійшов вам буде потрібно скинути налаштування роутера на заводські і налаштувати його заново. Така ситуація може виникнути, якщо роутер вже був налаштований, і в настройках було поставлено новий пароль. Щоб скинути налаштування роутера знайдіть на задній панелі пристрою кнопку "RESET" і, не вимикаючи пристрій з ел / мережі, натисніть і утримуйте її 20-30 секунд. Більшість роутерів сигналізують про успіх операції індикаторами на передній панелі.
4. Основний етап - налаштування або перенастроювання роутера.
Інтерфейс роутера може бути на будь-якій мові, найчастіше - англійською або російською. Кнопки для переходу по підміню налаштувань можуть бути зліва, знизу або зверху. Додаткові пункти можуть бути представлені як списком, що випадає під основними кнопками так і "вкладками" на обраному екрані налаштувань.
Багато роутери можуть пропонувати здійснити налаштування. Її результати можуть відрізнятися від необхідних, дана стаття передбачає вибір "Налаштування вручну" або "Розширеної настройки" ( "Advanced settings")
Якщо ви придбали новий роутер, то вам буде необхідно зареєструвати його в особистому кабінеті . Найімовірніше вам також буде потрібно реєстрація, якщо ви скинете ваш існуючий роутер на заводські настройки. Дізнатися як зареєструвати обладнання ви можете за статтею: реєстрація обладнання .
УВАГА стаття для настройки нового типу підключення (IPoE).
Основна дія при виконанні настройки роутера - вибір типу підключення, використовуваного вашим провайдером. Завдяки використанню компанією "АльянсТелеком" сучасного типу підключення IPoE, вам буде потрібно виконати мінімум дій. Якщо ви налаштовуєте новий роутер, або виконали скидання налаштувань за інструкцією вище, в переважній більшості випадків потрібний тип підключення вже обраний. Якщо ви перенастроювати роутер, який вже працював в нашій або іншої мережі, не виконуючи скидання налаштувань, вам буде потрібно знайти пункт меню, який відповідає за вибір типу з'єднання. Російською мовою він може називатися "Інтернет", "З'єднання", "Авторизація" (на деяких роутерах Asus) або, навіть при російською мовою інтерфейсу - "WAN" і бути в основному меню або в підміню з загальною назвою "Мережа", " додаткові настройки "," Розширені налаштування ". Англійською мовою, відповідно, "Internet" ( "Internet setup" на D-Link старих ревізій), "Connections", "WAN" а назви підміню - "Network" (Наприклад, на роутерах TP-Link), "Advanced Settings" . У знайденому меню потрібно вибрати тип підключення, це опція може називатися "Тип підключення", "Протокол доступу в інтернет", "Тип WAN-підключення" або просто "WAN" Англійською: "Internet connection type", "WAN connection type", "ISP Protocol" і т.д. Необхідно вибрати тип підключення, який називається "Dynamic IP", "DHCP" або "IPoE". А так же нижче вказати отримання від правайдера інших опцій TCP / IP (DNS, Маска підмережі, Основний шлюз):
Не бійтеся щось зіпсувати на даному етапі, якщо ви не знайшли подібних пунктів, швидше за все, вони вже виставлені в необхідний режим. Не забудьте зберегти настройки, на деяких моделях роутерів потрібне підтвердження збереження налаштувань.
5. бездротову.
Налаштування бездротового доступу можуть бути виділені в меню з назвою "Бездротовий зв'язок", "WI-FI", "Wireless connection" і т.д. і розділені на підменю «Основні параметри" ( "Basic settings", "Main Settings") і "Налаштування безпеки" ( "Security", "Wireless security" і т.д.) Основний цікавий для нас пункт це, в "Основних налаштуваннях" , SSID - назва вашої мережі. Змініть назву так щоб ви завжди могли бути впевнені що підключаєтеся саме до вашої мережі. Саме так ваша мережа буде видна на всіх пристроях в радіусі доступу. В "Налаштуваннях безопаности" необхідно поставити "Тип шифрування" ( "Encryption", "Cipher Type") зазвичай доступні TKIP і AES - виберіть другий; "Спосіб перевірки автентичності" ( "Security Mode") - найбезпечнішим з поширених є WPA2; Типу ключа - EAP або PSK - PSK. А так же "Ключ безпеки" / "Ключ шифрування" ( "Network Key") - пароль від вашої бездротової мережі, повинен бути не коротше 8 символів. Саме цей пароль буде потрібно ввести щоб підключитися до бездротової мережі.