Голосовий помічник Яндекса Аліса навчився розпізнавати зображення і дізнаватися музичні композиції, завдяки технологіям комп'ютерного зору і нейронних мереж. Про це сьогодні, на конференції Yet another Conference , Розповів керівник служби комп'ютерного зору Яндекса Олександр Крайнов.
Тепер Аліса дізнається по фото модель і марку машини, породу кішки або собаки, пізнає незнайоме будівлю або пам'ятник, назве знаменитість або твір мистецтва. Якщо на фотографії є текст, Аліса запропонує розпізнати його і перевести на російську або іншу мову за допомогою яндекс.перекладач. Побачивши смартфон, пару туфель або інший товар - знайде схожі варіанти на Яндекс.Маркеті або в пошуку Яндекса.
Технологія розпізнавання зображень, якою користується Аліса, розроблена із застосуванням машинного навчання. Ця ж технологія працює, наприклад, в пошуку по картинках на комп'ютері і в додатку Яндекс.
Крім зору у Аліси з'явився і музичний слух. Якщо поруч грає музика, досить запитати «Аліса, що зараз грає?» - і вона підкаже пісню і виконавця. У цьому Алісі допомагає технологія Яндекс.Музика, також створена на основі нейронних мереж.
Нагадаємо, сьогодні під час Yet another Conference Яндекс представив домашнє мультимедіа-пристрій Яндекс.Станція з голосовим помічником Алісою, яка розуміє по-російськи і допомагає в повсякденних справах. Станція виконує доручення, грає музику з відмінною якістю, знаходить відео і показує його на екрані телевізора.
Також сьогодні на конференції Яндекс анонсував єдину підписку на свої сервіси - Яндекс.Плюс. Власники підписки зможуть користуватися особливими умовами на всіх сервісах Яндекса, що беруть участь в проекті. Зараз це Музика, Таксі, Драйв, КиноПоиск, Диск і новий маркетплейс, бета-версію якого недавно запустив Яндекс.Маркет.
Якщо поруч грає музика, досить запитати «Аліса, що зараз грає?