Аналітики Rookee вже кілька років використовують технології нейромережі в своїй роботі. Одна з останніх розробок - нейронна мережа, здатна оцінювати контент сайту за заздалегідь визначеними критеріями. Проведене фахівцями дослідження підтвердило висунуту гіпотезу про те, що дану технологію можна використовувати для розміщення посилань на найбільш близьких за змістом сторінках сайтів-донорів. Результатом роботи експертів Rookee і стала нова технологія - smart-посилання.
Каталізатором роботи в даному напрямку став анонс нового алгоритму «Корольов», який, за інформацією Яндекса, використовує для аналізу контенту нейронну мережу. Фахівці Rookee вивчили наявну інформацію і прийняли рішення перевірити гіпотезу про вплив на просування сайту посилань з близьких за змістом сторінок, т. Е. Розміщення посилань за рахунок підбору смислових пар сторінки сайту-донора і сайту-акцептора.
Підготовчий етап
За прикладом Яндекса фахівці навчили нейронну мережу визначати смислове відповідність текстів. Навчена математична модель визначає відповідність сторінок за змістом в розрізі конкретної пари: сторінка-донор і просувається сторінка. При визначенні смислової пари на донора автоматично за допомогою алгоритмів Rookee розміщувалася smart-посилання.
хід експерименту
Дослідження проводилося на випадково вибірці проектів. Всього в експерименті брало участь один тисяча двісті дев'яносто чотири домена, розділених на три групи:
1. Експериментальна група №1 (745 домену): проекти, які працюють в системі Rookee більше трьох місяців.
Для таких доменів вже закуповувалися посилання, велика частина яких знаходиться в індексі пошукових систем. Експериментальна група була розділена на кілька підгруп, для кожної з яких почалася закупівля певного відсотка smart-посилань (від 5 до 50% від загального обсягу орендних посилань).
2. Експериментальна група №2 (509 доменів): нові проекти, для яких посилання які раніше не закуповувалися.
Почалася робота по закупівлі орендних і вічних посилань в Rookee. Група була розділена на кілька підгруп, для кожної з яких розміщувався певний відсоток smart-посилань.
3. Контрольна група (40 доменів): проекти, які працюють в системі більше трьох місяців.
Алгоритми розміщення посилань не внесено жодних змін і smart-посилання не закуповувалися.
Дослідження проводилося з вересня по листопад 2017 року.
Результати дослідження
В цілому все експериментальні підгрупи показували кращу динаміку просування по низькочастотних (НЧ) запитах в порівнянні з контрольною групою. Хороша динаміка простежувалася вже при розміщенні 30-35% smart-посилань у старих проектів (експериментальна група №1) і 35-40% у нових (експериментальна група №2). Дослідження показало, що домени, для яких було куплено 30% посилань, показували кращу динаміку зростання, ніж інші експериментальні підгрупи. При цьому динаміка ефективності у таких експериментальних груп вище, ніж у контрольної групи, в середньому на 30%.
Підсумуємо: ефективність просування сайту в ТОП по низькочастотних запитах підвищується на 30% в порівнянні з контрольною групою. При цьому розміщення більше 30-35% таких посилань не має сенсу - якісного поліпшення динаміки не відбувається.
висновок
Розміщення smart-посилань збільшує швидкість просування по низькочастотних запитах. Достатньо всього 30% таких посилань для швидкого виведення сайту в ТОП. Такі посилання виглядають максимально природно для пошукових систем і покращують контрольний профіль сайту. Для пошукових систем важливо, щоб посилальна маса сайту була різноманітною і природною, тому оптимальна частка smart-посилань - 30%. Таке їх кількість позитивно впливає на динаміку просування сайту по низькочастотних запитах, викликає довіру пошукових систем.