У розділі Яндекс.Вебмайстер «статистика пошукових запитів» з'явилася вкладка «Тренд», що демонструє динаміку трафіку в порівнянні з схожими сайтами. Про це сьогодні, в ході сьомої Вебмастерской, розповів Михайло Сливинський, керівник Служби Яндекса по роботі з веб-майстрами.
Яндекс.Вебмайстер збирає і аналізує статистику по пошуковим запитам, які призводять відвідувачів на сайт з результатів пошуку. На основі цих даних і формується звіт, який дозволяє порівнювати пошуковий трафік певного сайту зі схожими сайтами за однаковий період часу.
Схожими Яндекс вважає сайти, які вирішують схожі завдання і порівнянні за розміром. Групи схожих сайтів для графіка формуються автоматично, складаються безлічі сайтів і регулярно оновлюються.
Звіт містить два показники: середня кількість кліків для сайту і групи схожих сайтів. Дані розраховуються за обраний період часу по так званим точкам звіту.
Пошуковий трафік виражається в усереднені показники. Це дозволяє отримати загальне уявлення про динаміку переходів на сайт з пошукових запитів.
За допомогою звіту вебмайстру буде легше зрозуміти, чи впливають зміни на сайті на динаміку переходів з результатів пошуку. Наприклад, якщо сайт за останній місяць демонструє відчутний спад відвідуваності, новий інструмент допоможе розібратися в причинах.
Якщо на графіку на одному відрізку часу лінія Мій сайт і лінія Схожі сайти змінюються в приблизно однаковому співвідношенні, то, швидше за все, причини зниження відвідуваності не пов'язані зі змінами на сайті. Фактором такого впливу може бути сезонність.
Якщо лінія Мій сайт просідає, а лінія Схожі сайти в цей же час йде вгору, то, швидше за все, зміни на сайті вплинули на ці показники. Зниження кількості кліків може бути пов'язано зі зниженням позицій сайту в результатах пошуку по аналізованих пошуковим запитам.
Найближчим показники цього звіту будуть додані в щотижневу зведення по сайту від Вебмастера, інформує веб-майстра про те, як його сайт відчуває себе в пошуку.
Нагадаємо, сьогодні Яндекс.Вебмайстер також порадував виведенням з бети розділу «рекомендовані запити», який спрощує процес залучення трафіку на сайт. Запропоновані вебмайстрів запити вебмастера можуть використовувати в якості умови таргетування при веденні реклами і для потреб пошукової оптимізації.