Яндекс.Вебмайстер і Google Search Console

  1. Додавання сайту в Яндекс.Вебмастер
  2. Діагностика сайту в Яндекс.Вебмастере
  3. Пошукові запити
  4. індексування
  5. Налаштування індексування
  6. Інструменти
  7. Додавання сайту в Google Search Console
  8. Отримання загальних даних про індексування
  9. Оцінка і поліпшення вигляду сайту в пошуку
  10. Оцінка пошукового трафіку
  11. Відстеження індексації сайту
  12. Оцінка і настройка сканування

Зміст статті

Сервіси Яндекс.Вебмайстер і Google Search Console дозволяють реалізувати дві категорії задач: управляти індексацією власних веб-проектів і відстежувати коректність функціональності своїх ресурсів, їх відповідність стандартам пошукових систем. Правила використання кожного сервісу особливі, тому зупинимося на них докладніше.

У цій інструкції ми розглянемо принципи роботи з оновленою версією веб-майстра - вона дає змогу зручніше і функціональністю.

Додавання сайту в Яндекс.Вебмастер

Використання сервісу Яндекс.Вебмастер починається з додавання сайту. Для цього достатньо мати акаунт в Яндексі (звичайну поштову, він є входом в усі сервіси системи). Після авторизації досить додати сайт, натиснувши плюсик у верхній частині і підтвердити права запропонованим способом.

Отже, сайт доданий. Кількома на його назву в вебмайстрів і потрапляємо в панель управління. Найважливіші елементи в ній:

  • Діагностика - інформація про технічні помилки та додаткові рекомендації по сайту;
  • Індексування - динаміка додавання сторінок в індекс пошукача;
  • Пошукові запити - види запитів, позиції вашого сайту за ним і переходи;
  • Налаштування індексування - внесення технічних налаштувань для грамотної інтеграції сайту в пошуковик;
  • Інструменти - набір сервісів для аналізу основних технічних аспектів.

Діагностика - інформація про технічні помилки та додаткові рекомендації по сайту;   Індексування - динаміка додавання сторінок в індекс пошукача;   Пошукові запити - види запитів, позиції вашого сайту за ним і переходи;   Налаштування індексування - внесення технічних налаштувань для грамотної інтеграції сайту в пошуковик;   Інструменти - набір сервісів для аналізу основних технічних аспектів

Діагностика сайту в Яндекс.Вебмастере

Цей розділ можна назвати найважливішим, тому що він містить інформацію про проблеми з сайтом, які можуть вплинути на індексацію або видачу. У ньому три підрозділи: Діагностика сайту, Безпека і Порушення. У розділі Діагностика демонструються помилки у міру критичності: фатальні позначені червоним кольором, критичні - помаранчевим, ймовірні проблеми - жовтим. Перші серйозно позначаються на позиціях сайту, другі можуть погіршити ранжування, треті можуть побічно вплинути, але не обов'язково. Є ще окремий підрозділ з рекомендаціями щодо поліпшення ресурсу. У підрозділі Безпека з'являється інформація про те, що сайт заражений шкідливим кодом (якщо це раптом станеться). Підрозділ Порушення містить інформацію про санкції, які накладені на ресурс і порушеннях в просуванні, які ви допускаєте.

Пошукові запити

Це зручний інструмент, що дозволяє працювати з запитами, за якими знаходять ваш сайт. У розділі 2 підрозділи: Статистика та Останні запити. У Статистикою у вас є можливість проаналізувати зміни показників: показів, кліків, CTR по групах запитів і регіонах. У підрозділі Останні запити відображаються всі фрази, за якими сайт демонструється в пошуку і за якими переходять користувачі. Запити можна об'єднати в групи (за замовчуванням це ТОП 3, 10, 50). У новому вебмайстрів можна завантажувати свої запити - завдяки цьому простіше відслідковувати, наскільки ефективна поточна стратегія просування ресурсу.

індексування

Цей набір інструментів дає можливість детально вивчити процес індексації ресурсу і визначити проблеми, через які не індексуються ті чи інші сторінки. Підрозділ Статистика - це інформація про кількість завантажених і виключених сторінок, а також посиланнях, які проіндексовані і знаходяться в пошуку. Відстежуючи ці дані, можна вчасно помітити зміни або проблеми. Зокрема, якщо різниця між кількість завантажених і знаходяться в пошуку сторінках дуже велика - потрібно проводити аналіз сайту і визначати причину. Підрозділ Структура сайту відображає дані у вигляді ієрархічного дерева з даними про завантажених сторінках і сторінках, які знаходяться в індексі. У підрозділі Перевірка URL можна протестувати будь-яке посилання з сайту: сервіс продемонструє інформацію, чи знаходиться сторінка в пошуку, і якою вона дає код відповіді. Підрозділ Вхідні посилання на даний момент знаходиться в розробці. В цілому він створений для демонстрації інформації про зовнішніх і внутрішніх посиланнях і їх динаміці. Підрозділом зручно користуватися для пошуку непрацюючих посилань і відстеження їх якості.

Налаштування індексування

Пройдемося по порядку:

  • Підрозділ Файли Sitemap являє собою зручний інструмент для додавання Sitemap.xml.

xml

  • Переїзд сайту - інструмент для того, щоб повідомити пошуковику про зміну домену або протоколу.
  • Регіональність - інструмент для присвоєння сайту основного регіону. Окремо можна привласнити регіон по Яндекс.Вебмайстер, Яндекс.Довідник і Яндекс.Каталог.
  • Регістр імені - інструмент для зміни регістру домену з метою залучення уваги в сніпеті.
  • Швидкі посилання. Інструмент для настройки швидких посилань, які формуються у видачі Яндекса: можна міняти анкор і відключати непотрібні посилання.
  • Оригінальні тексти. Сервіс для захисту авторських прав на контент.

Інструменти

І знову скористаємося списком для перерахування всіх доступних сервісів:

  • Аналіз robots.txt - інструмент для перевірки однойменного файлу;
  • Аналіз файлів Sitemap.xml - перевірка файлу на помилки;
  • Перевірка відповіді сервера - аналіз відповідей сервера для різних спамерських та пошукових роботів Яндекса. Найважливіші показники для перевірки: Код статусу, Час відповіді сервера і Розмір сторінки;
  • Перевірка мобільних сторінок - інструмент для перевірки відповідності новим алгоритмом «Владивосток», який пессімізірует всі сторінки, що не підходять для перегляду з мобільних пристроїв. Інструмент показує, оптимізована чи сторінка, і які є помилки оптимізації під мобільні пристрої;
  • Переобход сторінок - вказуємо сторінки, які потрібно проіндексувати в першу чергу.

Інструмент показує, оптимізована чи сторінка, і які є помилки оптимізації під мобільні пристрої;   Переобход сторінок - вказуємо сторінки, які потрібно проіндексувати в першу чергу

Яндекс.Вебмайстер - сучасний, зручний і розвивається сервіс, за допомогою якого можна провести досить хороший аудит сайту, виявити помилки і збільшити шанси на зростання позицій в пошуковій видачі.

Google Search Console - сервіс, який раніше носив назву «Інструменти для веб-майстрів». Розглянемо докладніше можливості, які він надає.

Додавання сайту в Google Search Console

Для цієї операції потрібно натиснути кнопку «Додати ресурс», розташовану на головній сторінці консолі. Додаткових пояснень особливо не потрібно: в процесі слід вказати посилання сайту, підтвердити права на нього зручним способом - і все, ресурс вже доданий.

Отримання загальних даних про індексування

Клікнувши на доданий в консоль сайт, ви перейдете на загальну сторінку. У лівій частині розташовано меню Панель інструментів, що містить набір функцій для перевірки індексування і безпеки. У центральній частині доступні модулі з інформацією про нові повідомлення системи, про помилки, аналізі пошукових запитів, перевірці файлів Sitemap.

Оцінка і поліпшення вигляду сайту в пошуку

Розділ Вид в пошуку дає можливість оцінити, наскільки коректно використовуються структуровані дані. Особливу увагу слід звернути на виявлені помилки.

Підрозділ Маркер дозволяє проінформувати пошукову систему про структурованих даних - це дозволить відображати у видачі більш ємний і якісний сниппет. Про ток, як цього домогтися, розказано в відеоінструкції. Підрозділ Оптимізація HTML дозволяє відстежувати проблеми, що виникають в мета-даними і кодом ресурсу. Можна переглядати сторінки з виявленими проблемами, просто перехід по посиланнях. Підрозділ Посилання сайту дозволяє управляти рейтингом сторінок, знижуючи в рейтингу посилання, які не повинні бути присутніми на вигідних позиціях видачі.

Оцінка пошукового трафіку

Розділ Пошуковий трафік дає можливість аналізувати запити, за якими відвідувачі потрапляють на сторінки ресурсу. Зокрема, можна оцінювати ефективність запитів за переходами, показам, середньої позиції і показником CTR. Є можливість відфільтрувати дані за типом пошуку, країнам, що використовуються пристроїв, запитам і сторінок.

Підрозділ Посилання на ваш сайт демонструє інформацію про посилаються на ресурс сайтах, сторінках акцептором, анкорний контенті. Підрозділ Внутрішні посилання показує відповідну інформацію з можливістю перегляду посилань. У підрозділі Заходи, прийняті вручну, доступна інформація про ручних санкції пошукової системи. Підрозділ Орієнтування по країнах і мов доступні відповідні дані. Останній підрозділ - Зручність перегляду на мобільних пристроях - дає можливість оцінити цей фактор ресурсу і отримати список конкретних помилок, які потрібно усунути.

Відстеження індексації сайту

Підрозділ Статус індексування дозволяє отримати дані про кількість сторінок, які пройшли індексацію. Включивши демонстрацію розширених даних, можна побачити кількість проіндекцірованних, а також віддалених або заблокованих сторінок.

У підрозділі «Ключові слова в змісті представлена ​​відповідна інформація - її, до речі, можна завантажити у форматі таблиці. Підрозділ Заблоковані ресурси показує інформацію про сторінки, які не можна індексувати повністю або частково. У підрозділі Видалити URL-адреси можна прибрати з видачі певні сторінки.

Оцінка і настройка сканування

Оцінимо всі інструменти по черзі:

  • Помилки сканування - дані про помилки на сайті і сервері;
  • Статистика сканування - відстеження роботи пошукового робота;
  • Подивитися, як Googlebot - можливість «побачити» сайт «очима» пошукового робота. Це дозволить побачити помилки сканування, підтвердити доступність контенту;
  • Інструмент перевірки файлу robots.txt - все зрозуміло без пояснень;
  • Файли Sitemap - перевірка доступності карти сайту і завантаження актулаьного файлу з картою;
  • Параметри URL - настройка параметрів сканування посилань.

txt - все зрозуміло без пояснень;   Файли Sitemap - перевірка доступності карти сайту і завантаження актулаьного файлу з картою;   Параметри URL - настройка параметрів сканування посилань

Обидва сервіси вкрай важливі для оцінки сайту і виправлення поточних помилок. З огляду на, що Яндекс лідирує в Рунеті, його Вебмайстер можна вибрати в якості щоденного сервісу. Набір інструментів в ньому достатній для відстеження основних проблем, на які звертають увагу всі великі пошукові системи. У Google Search Console можна порівнювати дані, які демонструє Яндекс.Вебмайстер, робити відповідні висновки і виконувати потрібні дії.

Дополнительная информация

rss
Карта