Андрій Баранов, виконавчий директор і співзасновник Newmann Bauer marketing group і один зі спікерів дискусії «Чоловік і жінка. Кому простіше побудувати кар'єру », поділився своїми спостереженнями з читачами Brainity
Андрій Баранов: Що таке кар'єра? Я б її в грошах щось не міряв ... або в якійсь службі ...
Якщо говорити про жінку і кар'єрі, то, на мій погляд, існує кілька «жіночих тем», які цікаві дамам, але кар'єра в входить рідко. До того ж жінки люблять «кучковаться» в колективі, тоді як чоловіки немає - поле їх діяльності ширше.
Я не візьмуся оцінювати зараз чиюсь конкретну реалізацію. При оцінці будь-якої діяльності у мене є тільки один параметр: «Навіщо?» Якщо жінка хоче щось хороше привнести в якості президента, нехай собі привносить. Чому ні?
Іван Гуліенко, директор і засновник Вищої школи стилістики
Іван Гуліенко: Я погоджуся з Андрієм. Але знову ж таки, це всього лише одна, найбільш тиражована, сторона питання. Скажімо так: у будь-якому колективі хтось «кучкуються», а хтось ні.
Якщо компанія направлена на отримання прибутку, то там «купки» - «не купка», а просувати будуть тих, хто реально щось робить, хто реально дає результати. Причому неважливо, про кого йде мова - про чоловіка або жінку. Хоча, звичайно, багато що залежить від стилю керівництва.
Ірина Дельфах, провідний стиліст-іміджмейкер Клубу Міських Леді, Член Ліги професійних іміджмейкерів Росії
Ірина Дельфах: Дуже сумно було б, якби компанії були тільки чоловічими або тільки жіночими. Я багато років працювала тільки в жіночих компаніях.
Можу сказати, що завжди дуже чекали дуже чоловічого присутності в компанії. Будь-які заходи, коли можна було запрошувати чоловіків, приходити зі своїми чоловіками, були куди цікавіше звичайних.
Я вважаю, що повинні обов'язково бути «вкраплення» чоловічого і жіночого в будь-якому колективі. Чоловіча енергія, жіноча енергія необхідна кожному з нас. Для чого ми живемо, власне? Щоб спілкуватись. І те, які поруч з нами люди, багато в чому визначає, як ми шикуємося себе кожен день.
Наприклад, постійне перебування в жіночому колективі звично: ти вже знаєш, як тебе сприймають; кожен день одне й теж. Навіть компліменти від чоловіків і компліменти від жінок - це різні речі. Тому дуже б хотілося, щоб компанії були змішані. А якщо говорити про солідарність, то я думаю, що це якість скоріше відноситься до чоловіків, ніж до жінок.
Іван Гуліенко: Я скажу слово про чоловіків. Чоловіки солідарні тоді, коли їм це треба. У тому числі і в дружбі.
Андрій Баранов: Цю тему можна розвинути: наприклад, сказати про те, що жіночої дружби не існує, а чоловіча - існує.
Юлія Солодова: Питання з дружбою, на мій погляд, порушує питання про кар'єру. Кожному з нас доводилося підніматися по кар'єрних сходах. Питання в тому, яку позицію ви займали? Ви «впліталися» в відбуваються в компанії події?
Андрій Баранов: Звичайно, я туди «вплітаються». Більш того, я їх створюю.
Питання з аудиторії: Розкажіть, будь ласка, як це? Дуже цікаво!
Андрій Баранов: У мене був чисто чоловічий колектив. Скажу, що це кошмар.
Перше, що я відзначу, кажучи про чоловіків, цей той факт, що чоловіки народжувати не вміють. З цим не посперечаєшся. Так заведено. Я вважаю, що чоловік - істота несамодостатності на відміну від самодостатніх жінок, які вміють народжувати.
Тому у нього є ряд певних комплексів. Знову ж це дає можливість чоловіком маніпулювати: хвалити, щоб щось від нього отримати, або не хвалить - і тоді він просто не робить що-небудь.
сенс
Андрій Баранов: Якщо говорити про те, кому сьогодні легше побудувати кар'єру, я б спочатку хотів відповісти на питання, а що таке, власне, кар'єра? Кар'єра поняття вкрай важливе, це не просто просування по кар'єрних сходах. Я б назвав це сенсом життя.
Якщо людина кудись просувається - це кар'єра, якщо людина прочитав сто тисяч книг, але при цьому нічого не заробив, то це теж кар'єра. А приймати за успішну кар'єру «забезпеченість» призами якимись, цифрами ... я думаю, це неправильно. Ці «регалії» мало про що говорять.
У нас прийнято вважати, що людина, яка має багато «корочок», печаток, хороший. Це оману.
цитати
Андрій Баранов: Скажу про те, як ми передаємо стан. Чоловіки цитують самі себе, а жінці простіше передати свій стан через чужі думки. Описане кимось збігається з тим, що вона відчуває. А чоловік, коли починає цитувати себе, відчуває себе незатишно, тому що вважає за краще висловлювати свої думки.
Кар'єру я називаю саморозвитком: якщо людина саморозвивається значить це його кар'єра. Якщо так розглядати поняття кар'єри, то зрозуміло, що зробити її можуть як чоловіки, так і жінки.
жінки
Андрій Баранов: Жінка завжди хоче дітей і заміж. Якщо вона говорить, що не хоче заміж, їй нема за кого вийти заміж в даний момент. Якщо вона говорить, що не хоче дітей - їй нема від кого їх мати. Бувають, звичайно, різного роду психологічні, психіатричні відхилення.
Чоловік сам по собі дітей не хоче. Я вважаю, що інстинкту батьківства у чоловіка немає - це цілком нав'язана жінкою практика. Жінка переконує чоловіка завести дітей, порівнюючи його з кимось, кажучи, що їм чогось в житті не вистачає і т.д.
Для жінки дуже важлива сім'я. Вона шукає в ній свою самодостатність.
чоловіки
Андрій Баранов: А для чоловіка є три основних життєвих принципу: секс, їжа і відчуття власної важливості.
Якщо по ним постійно проходитися, то можна отримати практично будь-якого чоловіка. Я написав формулу кохання - вона як раз про те, як можна це зробити. Все дуже просто: потрібно не просто похвалити, але сказати по темі що-небудь розумне, і тоді ваша подальша прохання спрацює майже на сто відсотків.
Буває так, що потім виявиться, що жінка зовсім і не вважає, що чоловік взагалі щось добре робить. У мене є знайомий, який багато років жив з жінкою і був упевнений, що вона його обожнює, а вона навіть не знала, чим він займається. Але при цьому постійно хвалила його досягнення.
Жінка скористалася стандартним способом отримання бажаного - похвалою його зовнішнім виглядом, його людської гідності. Можна чоловіка і критикувати, але критика повинна бути слушна. Інакше якщо весь час критикувати, то нічого не вийде. Якщо ми починаємо руйнувати щось, то потім нам доведеться творити. Це те, що стосується чоловіків.
простий варіант
Андрій Баранов: Тепер що стосується жінок. З жінками приблизно те ж саме. Жінка завжди може сказати, що чоловік не впорався - це найпростіший варіант. Завжди є якісь недоліки, і жінка може завжди по ним довбати. Рідкісний чоловік може швидко змінитися.
Жінка, коли з чоловіком знайомиться, думає: ось він якийсь крівоватенькій, я краще почекаю ... може, зміниться. Час проходить, але нічого не змінюється. Далі вирішувати потрібно - або жити з цим, або щось інше.
Перш ніж говорити про кар'єру, давайте поговоримо про те, що таке суспільство, що таке людина. Людина сама по собі - не суспільне істота, він самотній. Але не кінь і не собака, щоб жити одному, самодостатньому, в лісі.
Тому тварини збиваються в зграї, а люди збираються в суспільство. У суспільстві кожен індивід в «зграї», кожен висловлює свою думку, кожен якось характеризує соціум. Саме суспільство членів «зграї» теж критикує. У цьому антагонізмі ми і живемо.
комплекси
Андрій Баранов: Будь-який жіночий індивід самодостатній: жінці потрібно добре виглядати, народити дитину ... і все.
А чоловіча людська особа інша. Його самодостатність відбувається за рахунок якихось зовнішніх практик. Мозгов немає - машину собі купив, придумав собі якісь регалії. Чогось начебто домігся і все за рахунок комплексу. Тобто чоловік намагається таким способом виразити себе.
З приводу кар'єрних сходів: якщо у чоловіка дуже розвинені комплекси, то він виглядає дуже агресивно. У жінки відбувається все більш спокійно, так як кар'єра для неї не головне.
зараз
Андрій Баранов: У сучасному суспільстві все складніше і складніше стає чогось добиватися. Зараз дуже багато чого потрібно знати, вміти, і не кожен справляється з цими вимогами.
Життєздатних чоловіків, які з точки зору жінок на щось годяться, небагато. До того ж вони швидко стають зайнятими. З'являється конкуренція, але жінки не люблять між собою конкуренцію, тому що вважають, що вони самодостатні, тобто їм нічого не потрібно робити. Це зазвичай дуже велика помилка.
Саме тому жінка бере на себе частину чоловічих обов'язків, тому що чоловікові в цьому суспільстві важкувато. Вона спочатку не хотіла б брати на себе ці обов'язки, тому що їй дітей цілком вистачає, але ситуація підштовхує її до цього. Починається конфлікт жінки з самою собою.
З цієї ж причини жінка стала розвиватися, стала активною. Я довго вивчав історію різних народів і знаю, що жінці забороняли подібну активність, щоб вона була більше матір'ю.
емансипація
Андрій Баранов: Потім трапилася «зрівнялівка» - все стали рівні в правах. Але чомусь скільки я жінок не питав, все зазвичай виступають проти емансипації. Явні прихильниці емансипації виглядають зазвичай дуже погано, з ними вічно щось не так.
У зв'язку з подібним розвитком жінки, чоловік займає все більш і більш нижчі ролі. Жінка тисне, тисне, а потім просто пригнічує чоловіка. А далі зазвичай думає про те, знайти їй іншого або однієї бути.
немає правил
Андрій Баранов: Ніяких правил немає. Будь-яке правило вам нав'язали. Якщо якесь правило конкретно для вас не працює, значить, воно невірне.
Тому якщо ми беремо жіноче і чоловіче протистояння, то кожен може висловити нескінченне число думок. Людина висловлює ті правила, які працюють для нього.
Але ви не зобов'язані їх приймати. Можете, звичайно, їх послухати, але не слідувати, не погоджуватися. Тому що коли ви починаєте цитувати, ви починаєте втрачати своє власне я. А значить, ви починаєте саморуйнується. Але як тільки ви стаєте відкритими, на вас відразу обрушується чужий вплив моментально.
Тобто точка зору іншої людини, завжди правильна при цьому. Але дві людини не можуть бути одночасно мають рацію. Якщо людина стовідсотково правий, то він дурень, вибачте.
Будь-яку людину можна послухати, але включити якусь свою логічний ланцюжок, вибудувати якусь свою, більш правильну позицію. Ні в якому разі не погоджуватися з чужою, бо це все одно, я повторюю, лише чужа позиція.
PR-менеджер
Питання з аудиторії: Андрій, ви берете на посаду PR-менеджерів тільки дівчат? Якщо так, то чому?
Андрій Баранов: Взагалі не існує чіткої відповіді на будь-яке питання. Завжди знайдуться особливості ситуації або зміна зовнішніх чинників. Якщо ми говоримо про моє PR-менеджері, то так - це жінка.
Мій дивовижний PR-менеджер був вибраний з 148 осіб. Я дуже серйозно підходжу до вибору жінки-співробітниці. На мій погляд, жінки в цій професії тільки виграють. Мені взагалі з жінками набагато простіше розмовляти. У мене знайомих чоловіків не так багато. Це жіноча професія.
відносини
Питання з аудиторії: Ви чимось жертвували заради кар'єри? Якщо так, то чим?
Андрій Баранов: У мене на першому місці стоять відносини, а потім кар'єра. Тому що для мене стосунки є кар'єрою. Якщо немає відносин немає і кар'єри.
Мене кар'єра без відносин не цікавить зовсім, тому що я не збираюся щось комусь доводити, в тому числі і себе. Тому жертвувати стосунками заради кар'єри я не буду. Я можу різко у відпустку піти, наприклад, тому що це треба.
інтриги
Питання з аудиторії: Про інтриги хочеться запитати.
Андрій Баранов: А що таке інтриги взагалі?
Питання з аудиторії: Бувають ситуації, коли потрібно якусь думку просунути.
Андрій Баранов: Це PR.
Питання з аудиторії: PR інтриг?
Андрій Баранов: Так. Тобто ви хочете дізнатися, як інтриги створюються? Це складний дуже процес. Наприклад, питання з іміджем: людина хоче показати, що він такий, а він насправді зовсім інший - і це теж інтрига.
Ось дуже цікаве питання, чи повинні співробітники знати питання особистого життя керівництва? Чого тільки не говорять. Наприклад: ось він знову одружився - який непостійний ... або збирається одружитися. Я чесно розповідаю, як є. А що мені приховувати. Будь ласка! Хочеш спроси.
Потім це все теж обростає інтригами. Це цілком зрозуміло.
люди
Андрій Баранов: У нас в країні люди працюють дивним чином. Я довго думав, що робити. У підсумку написав екскурс. Дивно, але факт: російські люди не працюють за гроші. Люди інших націй працюють. А у нас працює ідейний варіант.
Тому в свою компанію ми беремо тільки тих людей, яким цікаво те, що вони збираються робити. Якщо ж вони хочуть працювати тільки за гроші, то нічого не вийде. Марно. А якщо цікаво, то все чудово виходить, і інтриги там вже не працюють.
Людина я дуже скритний, зараз в цьому відношенні став змінюватися. Раніше люди нічого не знали про мене, один відділ не знав, що відбувається в сусідньому Так не можна. Ми стали писати кожен день новини про те, що у нас в компанії відбулося, щоб люди були в курсі подій.
плани
Андрій Баранов: Якщо я щось планую зробити, відкрити, то я про це не говорю, інакше не вийде. Якщо я розповідаю про те, що збираюся робити, моя ідея дивним чином кудись розповзається. Поки щось не скоєно, краще не говорити, а як тільки відбувається, тоді можна дати пост-реліз, що це зроблено.
Просто свідомість пересічного співробітника не в змозі охопити всі, що відбувається в компанії. Він бачить тільки те, що відбувається в його сегменті. Пробували одну американську систему - не працює. Відповідно до системи, будь-який співробітник може написати своє побажання, висловити думку.
І знаєте, що пишуть? В основному, питання полягає тільки в тому, як заробити більше грошей. Конкретних пропозицій дуже мало.
помилки
Андрій Баранов: Я в буквальному сенсі плачу за помилку.
Наприклад, якщо людина помиляється в роботі і розуміє свою помилку, я йому плачу сто доларів.
Щоб не боявся робити помилки в наступний раз.
Тому що коли людина не боїться робити помилки, він отримує досвід, який без цього неможливо отримати.
комплімент
Питання з аудиторії: Наскільки важлива щирість жінки, коли вона робить комплімент чоловікові в професійній сфері?
Андрій Баранов: Якщо говорити про мене, то для мене щирість дуже важлива. Але для багатьох чоловіків часто це не головне. Можу сказати, що майже кожен чоловік буде в захваті, що ви наголосили на тому, чим він займається.
Питання з аудиторії: Але ж чоловік може помітити нещирість.
Андрій Баранов: Може. Ви перевіряйте, як чоловік реагує - ви ж жінка.
Питання з аудиторії: Виходить, що ваша рекомендація недосконала?
Андрій Баранов: Немає нічого досконалого на світлі. Ви що, хочете отримати ключ до кожного чоловіка? Він в принципі є, але ви про нього знаєте. Ми говорили про нього на початку бесіди.
Якщо вам цікава додаткова інформація, то ви можете почерпнути її з моєї книги «Інтернет-психологія». Моїй жінці, наприклад, компліменти не потрібні.
Чоловік проявляється справою, а не словом. Та й жінка також. Якщо чоловік нічого не почав робити, він просто говорить. Тому дивіться на справи, і неважливо, хто перед вами - чоловік чи жінка.
, Експерт Brainity
Корисна посилання -.
Кількість переглядів: 3346
Оцінка матеріалу: (2) всі матеріали
Прокоментувати з допомогою
При оцінці будь-якої діяльності у мене є тільки один параметр: «Навіщо?Чому ні?
Для чого ми живемо, власне?
Питання в тому, яку позицію ви займали?
Ви «впліталися» в відбуваються в компанії події?
Якщо так, то чому?
Якщо так, то чим?
Тобто ви хочете дізнатися, як інтриги створюються?
Ось дуже цікаве питання, чи повинні співробітники знати питання особистого життя керівництва?
І знаєте, що пишуть?