- Коротко про емуляторі PSP
- Кращі пропозиції для PSP
- Емулятор для Super PSP
- емулятор PPSSPP
- Емулятор Rocket PSP Emulator
- Установка емулятора PSP на смартфон
- Установка з Google Play
- Налаштування емулятора приставки на гаджет під Android
- Налаштування режиму рендеринга
- Налаштування пропуску кадрів
- Дозвіл і міпмаппінг
- Емулятори приставок Nintendo 3DS
- NeonDS - найшвидший
- DeSmuME - перший
- Citra 3DS Emulator- максимум можливостей
За часів, коли комп'ютери не були широко доступні, поняття «відеогра» асоціювалося виключно з приставками. У 90-ті був справжній бум PlayStation, але потім персональний комп'ютер вийшов в серію і став по кишені пересічному споживачеві. Дуже скоро (в 1999 році) з'явилися емулятори, з якими Sony успішно боролася, - один проект був припинений через судових розглядів, а інший японці викупили і закрили. Але ідея повернути до життя старі ігри на сучасні пристрої не згасла, і сьогодні широко використовується вже Android emulator PSP.
Коротко про емуляторі PSP
Йдеться про утиліту, що емулює образ портативної приставки PlayStation на пристрої під ОС Android. Код і дані, перекладені з С ++ на зрозумілий Android-мову і необхідні для роботи емулятора, містяться в файлах образів вмісту ігрового картриджа або диска. В результаті створюється програмне середовище в операционке гаджета, в якій можливий ретрогеймінг - запуск ігор, коли-то створених для PSP.
Емулятори ігрових приставок можуть використовуватися для локалізації ігор (переведення), створення користувацьких демонстраційних версій, програм та ігрових додатків для вже практично вийшли в тираж старих систем. Продукти можуть відрізнятися достовірністю відтворення, вимог до пристроїв і навіть складністю налаштування.
Кращі пропозиції для PSP
Якість емуляції приставок на Android сильно залежить від характеристик пристроїв, на яких використовується емулятор, а також програмної реалізації таких утиліт. Для PlayStation створено найбільше працездатних програм - близько десятка, точно, в асортименті тільки Google Play. Якщо серйозно розглядати саме PSP емулятор Android, можна виділити три більш-менш справляються з поставленими завданнями продукту.
Емулятор для Super PSP
Це порівняно нова пропозиція (з'явилося на початку 2017 року), якого в магазині Google поки немає, але утиліту можна безкоштовно завантажити через 9Apps.
Як відверто визнає розробник, емулятор створений на базі іншого (PPSSPP), про який піде мова далі. Додаток дозволяє запускати необмежену кількість ігор, створених для портативної Sony. Швидкість роботи така ж, як на оригінальній приставці. Крім того, не можна не оцінити інші його переваги:
- висока якість відображення графіки;
- чудовий звук;
- відсутність зависань і спотворень;
- легкість роботи з мережевими іграми;
- збереження і завантаження ігрових параметрів;
- підтримка PSP-1000 / PSP-2000 / PSP-3000, зовнішніх карт пам'яті і безлічі кастомних конфігурацій.
Утиліта забезпечує більш якісну сумісність з операційною системою Android 4.0 і вище і добре себе показує на будь-яких моделях гаджетів. Вбудованих ігор тут немає, як і російської мови, але малу вагу (19 Мб) і слабка «ненажерливість» роблять програму пріоритетною при виборі.
емулятор PPSSPP
Цей емулятор вже встиг показати свою ефективність, причому він мультиплатформенний, тобто може використовуватися як на Android, так і на ПК під іншими ОС. У Google Play дві версії - безкоштовна і Pro вартістю трохи більше 6 доларів, яка, як запевняють, тепер підтримує Galaxy S7.
Програма з відкритим кодом відрізняється надзвичайно простим інтерфейсом, що включає російську мову. Досить завантажити на SD-карту образ гри і відкрити в програмі. Відтворення графіки відрізняється Full HD-дозволом, можливістю перенесення гри з збереженнями з PSP і використанням масштабування (апскейлінга) текстур. Вражає кількість доступних налаштувань. це:
- рендеринг;
- буферизация;
- пропуск кадрів;
- постобработка;
- продуктивність з установкою дозволу екрану, міпмаппінга, апаратного перетворення, масштабування і програмної заливки.
Тут можна використовувати зовнішні контролери і клавіатуру, зберігати і переносити дані з оригінальною приставки. Підтримує Android не нижче версії 2.2.
Емулятор Rocket PSP Emulator
Цей програмний продукт, якщо вірити розробникам, створений виключно в освітніх цілях і заснований тільки на легальних джерелах інформації. Мається на безкоштовному доступі в Google Play. Підтримує Android 2.3 і вище. Російська мова також присутній. Емулятор повністю виправдовує свою назву, завдяки вражаючій швидкості обробки графіки навіть на відносно старих моделях Android.
До плюсів відносяться:
- швидке, але дуже плавне відтворення. Геймплей практично не відрізняється від роботи реальної PSP приставки;
- висока роздільна здатність і шейдерниє ефекти;
- реалістичний звук;
- підтримка карт пам'яті SD;
- можливість грати через мережу;
- гнучкі налаштування під вимоги користувача.
Розмір інсталяційний файл 28 Мб, що не викличе труднощів з установкою на будь-який, навіть самий завантажений гаджет.
Установка емулятора PSP на смартфон
Інсталювати будь-який емулятор на телефон Android можна двома способами, точніше, з двох видів джерел:
- Завантаженням з офіційного магазину.
- Скачуванням АРК з вільних ресурсів в інтернеті (краще з офіційного сайту розробника).
В принципі, обидва реалізуються однаково, крім того, що в мережі платити за преміальну версію доводиться не завжди. У цьому випадку спочатку потрібно дозволити встановлення додатків з невідомих джерел. Алгоритм дій наступний:
- Перейти у вкладку «Безпека».
- Встановити галочку у вікні поряд з відповідним пунктом.
- Завантажити інсталяційний файл.
- Ініціювати інсталяцію в завантаженнях.
Тільки не варто забувати про відповідальність за наслідки - недостатню функціональність або можливість зараження смартфона.
Установка з Google Play
Щоб поставити на гаджет емулятор таким способом, нічого особливого не потрібно. Установка виконується так само, як і будь-якого іншого застосування Android:
- Відкрити Google Play.
- Знайти необхідну програму.
- Натиснути кнопку «Встановити».
Налаштування емулятора приставки на гаджет під Android
Практично всі емулятори PSP мають змінювані опції, від яких залежать продуктивність і швидкість емуляції, а також якість виведеного на дисплей зображення. Після першого відкриття програми потрібно відразу здійснити коректне налаштування. Перш за все це установка параметрів для кращого забезпечення продуктивності графічних процесів.
Налаштування режиму рендеринга
І в цьому випадку важливо правильно налаштувати дозвіл візуалізації або рендеринга. Rendering resolution відповідає за процес формування плоского або 3D-зображення з образу емуліруемой приставки в режимі реального часу.
Якщо вибрати Auto, дозвіл текстур масштабується під поточний дозвіл екрана (в повноекранному режимі). Чим більше дозвіл, тим вища якість картинки. Відповідно, потрібно більш потужна відеокарта, інакше швидкість роботи емулятора неминуче знизиться. Як правило, крім автоматичного, є ще кілька режимів:
- Buffered rendering - буферізірованний рендеринг. Включений за замовчуванням. Відео накопичується в буфері, а потім використовується для сканування або накладення текстур. Покращує візуалізацію спецефектів.
- Non-buffered rendering. Візуалізація без буферизації підвищує швидкість емулятора, але призводить до зниження якості графіки. Деякі ігри взагалі не видають зображення після включення опції. Крім того, неможливо використовувати суперсемплінг (згладжування) і шейдери постобработки.
- Read framebuffers to memory (CPU). Ця функція також знижує швидкість ігор за рахунок буферизації в пам'ять за допомогою процесора. Але іноді дозволяє позбутися від неправильного освітлення і відсутніх текстур.
- Read framebuffers to memory (GPU). При включенні опції буфер читається за допомогою графічного процесора. На роботу емулятора впливає таким же чином, як і попередня.
Якщо «приставка» починає гальмувати, рекомендується вибирати нативное дозвіл оригінальної консолі, тобто значення 1xPSP або подібне.
Налаштування пропуску кадрів
Коли емулятор не встигає обробляти графіку, він може пропускати деякі кадри. Якість графіки падає, картинка може сіпатися, але правильна установка допомагає впоратися з «гальмами». У меню повинні бути такі пункти:
- Frame skipping. Опція включає пропуск кадрів, а значення в установках означають номер пропускається кадру. Наприклад, 1 - кожен другий, 2 - два пропуску підряд і так далі. Істотно збільшує швидкість на шкоду плавності.
- Auto Frame Skip. В цьому випадку емулятор самостійно підбере параметр для досягнення максимально можливої швидкості роботи.
- Prevent FPS from exceeding 60. Опція змушує емулятор в деякі моменти відтворення ігор працювати в режимі до 60 fps. Використовується для досягнення повної швидкості в іграх.
- Alternative speed - режим, при якому швидкість буде змінюватися натисканням певного поєднання клавіш.
Тут важливо вибрати оптимальний параметр, який буде залежати від можливостей фізичної відеокарти.
Дозвіл і міпмаппінг
На швидкість і продуктивність роботи емулятора впливає розмір вікна виводиться зображення та інші опції, які можна виявити в налаштуваннях. Йдеться про таких функціях:
- Scaling / Scale. Тут є вибір між форматами відображення - оригінальним, повноекранним і 4: 3. Вибір залежить від уподобань і апаратних можливостей.
- Post Processing shader. Шейдер впливає на спецефекти - відображення хвиль на воді, ворушіння трави і т. Д. Включення опції знижує продуктивність відеокарти.
- Stretch to display. Опція дозволяє розтягувати картинку під екран.
- Small display. При включенні картинка відображається в рідному розмірі (480 х 272 пікселів) незалежно від розміру вікна.
- Mipmapping. Режим включений за замовчуванням. Відключення збільшує деталізацію, але негативно позначається на швидкості.
Емулятори приставок Nintendo 3DS
Існує і емулятор Android для Nintendo 3DS - мабуть, найпопулярнішою приставки після Sony PS. Пропозицій для неї трохи, але три можна виділити.
NeonDS - найшвидший
Емулятор працює на будь-якій платформі Windows, причому на швидкості до 69 fps, яку іноді доводиться обмежувати. Це практично єдина програма, в якій швидкість промальовування зображення не падає при зміні дозволу екрану. Недолік емулятора - відсутність звуку. За останньою інформацією, проект призупинено.
DeSmuME - перший
Даний продукт став першим пропозицією для 32-бітових операційних систем. Підтримує Wi-Fi, але, як свідчать користувачі, не хоче працювати з останніми версіями Android.
Citra 3DS Emulator- максимум можливостей
Це повнофункціональний емулятор популярної приставки на пристроях Android і не тільки. Він може працювати на Windows і Mac. Важливою особливістю є підтримка ігор 3D, на що вказано в назві програми. Причому графіка тут перевершує реальну консоль. Більшість ігор працює без гальм на швидкості 60 fps при дозволі 400 × 200.
Утиліта підтримує двоекранного з швидким перемиканням між вікнами і кілька режимів візуалізації.