Анімація своїми руками

Модуль пошуку не встановлено.

04.08.2004

Сергій Антропов

Статичне зображення вже давно нікого не приваблює. Настала ера анімації. Перші анімовані зображення з'явилися разом з телебаченням. Адже будь-який фільм, по суті, складається з мільйонів статичних кадрів, прокручуваних перед глядачем зі швидкістю 24 кадри в секунду. Далі, в 90-х роках, статична графіка з'явилася в Інтернеті. І тільки через кілька років мережа наповнилася анімованими зображеннями завдяки можливостям графічного формату GIF89А. Найближче до процесу створення анімованої графіки варто процес створення мультфільмів.

Художники прорисовують кожен кадр, потім монтують їх в готовий мультфільм. Так само і з GIF-анімацією: необхідно спочатку створити окремі кадри, а потім об'єднати їх в один файл за допомогою спеціальної програми, вказавши тимчасові інтервали між окремими кадрами. Останнім часом, з розвитком Flash-технологій, що дозволяють створити гарні інтерактивні сайти, значення GIF знижується. Але як і раніше його використовують для створення банерів і невеликих анімованих зображень. За допомогою GIF-анімації можна за короткий час наповнити сайт рухом, зробити його привабливим і цікавим для відвідувачів. Багато великих проектів відмовилися від використання Flash через його вимогливості до ресурсів користувача і продовжують обходитися можливостями GIF.

Існує безліч програм для створення GIF-анімації. Невеликі утиліти на зразок CoffeCup GIF Animator дозволяють монтувати окремі зображення в один файл і оптимізувати його розмір. Окрема утиліта для створення анімації Adobe ImageReady поставляється разом з відомим графічним редактором Adobe PhotoShop. І все ж однією з кращих програм для створення анімації по праву вважається Ulead GIF Animator. Це надійний і досить простий інструмент, який надає дизайнерові і навіть звичайному користувачеві неперевершені засоби композиції, редагування і створення спецефектів, оптимізації та експорту графіки в різні стандарти.

Програма володіє простим і зрозумілим інтерфейсом. Робоча область складається з трьох вкладок - "Edit", "Optimize" і "Preview" ( "Редагування", "Оптимізація" та "Перегляд" відповідно). У першій створюються і редагуються кадри за допомогою панелі інструментів, розташованої зліва. На ній знаходяться стандартні інструменти будь-якого графічного редактора - виділення, кисть, заливка, текст, ластик. У другій вкладці "Оптимізація" готове зображення оптимізується. Наприклад, можна видалити частину квітів з кадру, що зменшить розмір кінцевого зображення і одночасно погіршить якість. У цій же вкладці, вгорі, програма виводить час завантаження банера для модемів обраного типу. У третій вкладці "Перегляд" відображається готовий результат.

Внизу робочої області знаходиться панель, де розміщуються всі кадри по порядку, як в презентації Power Point. Варто клацнути лівою кнопкою мишки по кадру, як він тут же з'явиться в робочій області. Тут же можна налаштувати час відображення окремого кадру, додати текст, змінити черговість появи зображень. Для цього достатньо на виділеному кадрі натиснути правою кнопкою мишки, і з'явиться меню зі списком різних команд - введення тексту, редагування, властивості та інші.

Кожен кадр в Ulead GIF Animator складається з окремих об'єктів. Список об'єктів відображається праворуч в окремому вікні. Якщо клацнути по об'єкту в цьому списку, він автоматично виділиться на кадрі. Об'єкти розташовуються в певному порядку. Самі верхні в списку перекривають собою всі інші при накладенні. Щоб перемістити об'єкт на перший план, його необхідно виділити клацанням мишки і, не опускаючи кнопку, перетягнути вгору списку.

Традиційно найважливіша інформація передається за допомогою тексту. Його можна долучати до зображень двома способами, кожен з яких має свої переваги і недоліки. Найпростіший - за допомогою інструменту "Текст" на панелі інструментів. Клацаємо на кнопку зі значком "Т", наводимо курсор мишки на зображення, і відразу ж поруч з ним з'являється знак курсора. Варто тільки натиснути ліву кнопку мишки, як відкриється вікно "Text Entry Box" (вікно введення тексту). Вибираємо шрифт (список "Font"), мова ( "Script"), накреслення, вирівнювання і колір, потім вводимо текст. Клацаємо "ОK", і на зображенні з'являється введений текст. За замовчуванням новий об'єкт є активним і виділяється прямокутником з пунктирною лінії. При бажанні на нього можна навести курсор мишки, натиснути ліву кнопку і, не відпускаючи її, перемістити текст в нове місце на кадрі. Другий спосіб трохи складніше. Він призначений для введення так званого "баннерного тексту", який буде відображатися на всіх кадрах як єдиний об'єкт. Для його введення вибираємо команду "Ad banner text ..." в меню "Frame" або за допомогою гарячих клавіш Ctrl-Alt-B. З'явиться велике вікно, розділене на дві частини. Зверху знаходиться область перегляду, знизу - чотири вкладки введення тексту, редагування і всіляких налаштувань. Переглянути результат можна, натиснувши кнопку "Start Preview". При збереженні програма запитає, створити як окремі об'єкти ( "Create as Individual Objects") або зберегти як баннерного тексту ( "Create as Banner Text"). Якщо вибрати другий варіант, текст буде збережений на всіх кадрах як один об'єкт, єдиний і неподільний. При його зміні на одному кадрі він буде автоматично змінюватися на всіх, хто лишився. Тому рекомендується вибирати другий варіант.

До об'єктів на зображенні можна застосовувати різні спецефекти, наприклад, для тексту це неон. Виходить напис в стилі світлової реклами. Для застосування ефекту неон необхідно виділити потрібний об'єкт і клацнути на ньому два рази лівою кнопкою мишки. З'явиться меню, що складається з трьох команд - "Edit text", "Neon ..." і "Object Properties" ( "Редагувати текст", "Неон" і "Властивості об'єкта" відповідно). Перша дозволяє редагувати текст об'єктів. Друга якраз додає ефект неону. Третя відображає вікно настройки положення об'єкта на кадрі. У програму вбудовано безліч відеоефектів переходу від одного кадру до іншого. Їх можна вибрати у вкладці "Video F / X" в панелі "Меню".

Для оптимізації розміру кінцевого файлу в програмі передбачений майстер оптимізації. Його можна викликати з меню "File" - команда "Optimization Wizard" або за допомогою гарячої клавіші F11. Майстер запропонує вибрати метод оптимізації, кількість квітів в кадрах (чим менше, тим менше кінцевий розмір файлу і нижче якість). В кінцевому вікні буде відображено розмір файлу до оптимізації і після, а також час його завантаження при швидкості 56 Kbps. У вікні "Preview" можна наочно оцінити якість оптимізованого зображення. Якщо воно не сподобається, можна повторити процес заново. Для цього необхідно натиснути кнопку "Another Try" ( "Спробувати ще раз"). Для збереження зображення служить кнопка "Save As".

Ulead GIF Animator дозволяє експортувати зображення крім анімованого GIF в формати Flash, AVI, MPEG, QuickTime і ін. Для цього потрібно вибрати команду "File" - "Export" або "File" - "Save As". Демонстраційна версія Ulead GIF Animator знаходиться на сайті компанії-розробника http://www.ulead.com . Багато вітчизняних аналогів цій програмі можна також завантажити на http://www.listsoft.ru .


Дополнительная информация

rss
Карта