Апгрейд ноутбука. Реальність чи міф?

Ноутбук в наш час - дуже поширена річ, і, незважаючи на натиск з боку ринку планшетів, користується популярністю у багатьох, будь то хіпстера, фотограф, або ж школяр, який грає в танки. Так що спектр вимог до ноутбука дуже широкий і покрити всі, на відміну від десктопного варіанту, в якому можна підібрати компоненти під себе, нереально. Додамо до цього факт, що щороку виходять нові комплектуючі, так що можливість апгрейда дуже важлива. Але чи виправданий він буде? Спробуємо розібратися.

Спробуємо розібратися

По-перше, потрібно наголосити на тому, що ноутбуки бувають дуже різні, наприклад, в одних, щоб дістатися до процесора, досить зняти днище, в інших же потрібно знімати клавіатуру і "раскурочівать" ноутбук повністю. Я постараюся розповісти про можливе апгрейде Asus K53Sm. Коли я його купував, думав, що потужності вистачить, а технологічний прогрес перейшов у фазу затишшя, але як не дивно, я помилявся, пройшло два роки і гри лагают, а фотошоп часто підвисає.

Всього на мій погляд є два шляхи розвитку сценарію:

1. зберегти зовнішній вигляд і мобільність;

2.пожертвовать всім на славу фпс.

Почнемо з більш лайтового. У цьому випадку все, що від нас потрібно - це акуратність (починаючи з вибору комплектуючих, закінчуючи термопастой), прямі руки (вони у всіх є) і, звичайно ж, гроші.

Так що ж можна поставити в ноутбук нічого не пошкодивши? На мій погляд єдине, що може бути без особливих зусиль додано - це оперативна пам'ять і жорсткий диск - вибрав, вставив і готово, в інших рухах серце буде мучити тривога.

На мій погляд єдине, що може бути без особливих зусиль додано - це оперативна пам'ять і жорсткий диск - вибрав, вставив і готово, в інших рухах серце буде мучити тривога

Відносно апгрейда фізичної пам'яті, її можна як розширити, так і збільшити пропускну здатність. Розширюємо за допомогою банальної установки жорсткого диска з більшому кількістю гігабайт, для збільшення пропускної здатності використовуємо замість старого HDD новенький SSD накопичувач, а в якості файлового сховища можна взяти зовнішній вінчестер, в разі мого ноутбука, слот для HDD легкодоступний і заміна його на SSD - НЕ особливо трудомісткий процес (наочно можна побачити простоту установки SSD в наступних картинках).

Розширюємо за допомогою банальної установки жорсткого диска з більшому кількістю гігабайт, для збільшення пропускної здатності використовуємо замість старого HDD новенький SSD накопичувач, а в якості файлового сховища можна взяти зовнішній вінчестер, в разі мого ноутбука, слот для HDD легкодоступний і заміна його на SSD - НЕ особливо трудомісткий процес (наочно можна побачити простоту установки SSD в наступних картинках)

Однак можливі проблеми сумісності, але приріст швидкості комп'ютера буде очевидний. Володарі дуже старих моделей повинні пам'ятати, що може використовуватися IDE інтерфейс, до якого просто немає SSD дисків, так, звичайно, можна накрутити з перехідників працює агрегат, але вигоди від такого апгрейда буде мало. Також при виборі накопичувача варто звернути увагу на його розміри, в іншому випадку він може просто фізично не влізти в корпус, так що не забуваємо про акуратність вибору. У разі, якщо ваш ноутбук дуже древній і ви відчуваєте катастрофічну потребу в додаткових обсягах, можна скористатися зовнішніми HDD, підключеним через USB 2.0.

Тепер переходимо до одного з найголовніших компонентів, що впливають на продуктивність - процесору. Розглянемо, наприклад, мій ноутбук (Asus K53SM), в лінійці доступні наступні процесори:

При покупці мені було більш ніж достатньо Intel core i5, але зараз мені потрібно більше «дурі», таким чином, через кілька років «ми можемо виправити помилки молодості». Але і тут не все так просто, по-перше, якщо ви вибрали топову комплектацію, то рости вам більше нікуди, по-друге мобільні процесори не такі доступні, як десктопні побратими і не виключено, що вам доведеться шукати на радіоринку потрібний продукт годинами, а то і купувати «мертвий» девайс, щоб використовувати його «нутрощі» (вийняти проц. з якого-небудь ноутбука, який пішов на списання). До того ж, в моєму випадку потрібно повністю розбирати ноутбук, до того моменту поки не залишиться сама материнська плата з процесором на ній.

Переходимо до відеокарти. Вона в переважній більшості випадків запаяна в материнську плату, а це означає, що апгрейд CPU неможливий.

У такій ситуації можна скористатися зовнішньою відеокартою, але це йде на шкоду портативності, що не задовольняє моїх потреб і більше підійде до другого пункту.

Перед тим, як починати безбашений, апгрейд спочатку подумайте, а воно вам треба? Подумали? Що ж приступимо! І так, ми вже замінили оперативку, жорсткий диск, процесор. Переходимо до відеокарти, використовуємо портативну відеокарту в зв'язці з PCI адаптером. Якщо все вийде, то навіть старенький ноутбук зможе відтворювати відео високої якості і список іграшок, в які можна пограти, трохи розшириться, але мобільність в цей час втрачається. Ось такі приклади використання відеокарти я знайшов:

Ось такі приклади використання відеокарти я знайшов:

Але не забуваємо про те, що якщо виберемо занадто потужну відеокарту, наша швидкість шини може просто не впоратися зі швидкістю відеокарти, яка буде працювати на більш високих частотах, ніж може фізично дозволити ваша система, в результаті чого ми втратимо гроші і не отримаємо приріст продуктивності . Також не варто забувати про джерело живлення, потужності якого може не вистачити в кволенький ноутбуці (на другій картинці проблема вирішена за допомогою блоку живлення).

Пожертвувавши дисководом, цілком реально встановити SSD накопичувач замість dvd приводу, зараз навіть є спеціальні лотки для цієї справи, але особисто я сам операцію заміни зробити б не зміг, ще раз повторюся, якщо ноутбук дуже старий, навіть в разі успіху фізичного підключення диска до материнської платі, швидкість може бути обмежена швидкістю системної шини і іншими компонентами.

Ну і на десерт, засунь це все в стару радянську батарею для охолодження (батарея повинна бути з водою), плюс поставимо іншу матрицю екрану і для автономності візьмемо машинний акумулятор, все скручуємо ізолентою і готово! А якщо серйозно, то толку від технічних перекрутити мало, у випадку з зовнішньою відеокартою, в результаті ми втрачаємо портативність і естетичний вигляд, отримуємо купу дротів, також не гарантована стабільність в роботі, за гроші, на які можна купити дешевий десктоп, який буде набагато могутніше, ніж наш схильний до апгрейду ноутбук. Нижче я постараюся привести приклад порівняння вартості теоретичного апгрейда мого ноутбука (Asus K53SM) з дешевим ПК, який буде потужніший. Відразу обмовлюся, цифри брав приблизні, можна заощадити, але в разі економії, не варто очікувати колосального приросту продуктивності. Висновки зробіть самі.

Мораль. Виробники ноутбуків націлені на корпоративний сектор і навчальну сферу, а ці справи величезних ресурсів не вимагають, звичайно, якщо ви не працюєте в NASA або не винаходили ліки від раку. Але якщо ви потребуєте апгрейде, а грошей на новий девайс у вас немає, то найкориснішим буде додавання ОЗУ, оскільки це справа не вимагає особливої ​​підготовленості і не йде на шкоду, що б це не було: зовнішній вигляд, мобільність тощо, в той час, як приріст продуктивність в таких програмах, як Photoshop і різних - CAD-ах (AutoCAD, MathCAD) забезпечений. Плюс до всього, оперативна пам'ять в наші дні коштує не так уже й дорого. Ще, якщо випадок не важкий, то можна поставити SSD. Що стосується апгрейда автономності, допоможе заміна батареї на нову. Якщо ви меломан і вбудована звукова карта вас не влаштовує, скористайтеся зовнішньої. Не варто забувати і про різного роду підставках, які можуть як охолодити ноутбук, так і розширити кількість роз'ємів. Також потрібно стежити за ноутбуком, чистити від пилу, міняти термопасту, часто це може трохи підняти тонус вашого дідуся. Особисто я, в разі апгрейда, хотів би бачити в своєму ноутбуці: топовий процесор, який тільки є в лінійці, максимум з доступного ОЗУ і, для повного щастя, SSD накопичувач замість комплектного HDD і DVD приводу, але платити за це все для себе не бачу сенсу. Дякуємо за увагу.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Але чи виправданий він буде?
Так що ж можна поставити в ноутбук нічого не пошкодивши?
Перед тим, як починати безбашений, апгрейд спочатку подумайте, а воно вам треба?
Подумали?

Дополнительная информация

rss
Карта