Apple Store в Росії. А навіщо?

  1. Екскурс в історію Apple Store
  2. Apple Store в Росії. Доля реселерів.
  3. Apple Store в Росії. Доля покупців.
  4. Apple Store в Росії. Доля Apple.
  5. Apple Store в Росії. І все-таки навіщо?

Останнім часом наш розум раз у раз розбурхують всілякі новини про швидку появу російського iTunes Store: то керівники iTunes приїжджають в Росію, то Apple розсилає музикантам уведомляющие листи. Але, звичайно, найбільше нас цікавить не віртуальний магазин, а реальний - Apple Store: коли ж офіційна роздріб Apple прийде до нас, в Росії? Ось тільки одне питання: а навіщо він нам тут взагалі потрібен?

розсилає

Перш, ніж ми почнемо суперечки, обговорення всіляких доводів і позицій, давайте-ка зробимо невеликий екскурс в історію, який якраз і підведе нас до обговорення найпершої позиції - позиції офіційних реселерів, які на сьогоднішній день здійснюють свою діяльність на території Росії.
Перш, ніж ми почнемо суперечки, обговорення всіляких доводів і позицій, давайте-ка зробимо невеликий екскурс в історію, який якраз і підведе нас до обговорення найпершої позиції - позиції офіційних реселерів, які на сьогоднішній день здійснюють свою діяльність на території Росії

Екскурс в історію Apple Store

Перші два магазини Apple Store відкрилися одинадцять років тому, 19 травня 2001 року: «Tyson's Corner» в місті Маклін, Вірджинія і «Glendale Galleria» в Глендейле, Каліфорнія. Звичайно, дизайн роздрібних магазинів Apple створював сам Стів Джобс , Але він особисто затверджував кожну деталь в інтер'єрі Apple Store. А ось Genius Bar - це ідея не Джобса, а Джонсона.

Отже, пора вже переходити трохи ближче до нашої теми. Коли Apple Store тільки почали з'являтися, то аналітики передрікали їм справжнє фіаско, а Apple - мільйони збитків. Але вже через три роки, в 2004 році, роздрібні магазини Apple Store відвідувало близько 5500 осіб в тиждень. Тоді ж був відкритий і перший магазин Apple Store в Європі, а якщо точніше - в Лондоні.

Але ось, як я вже сказав, майже через три роки магазини Apple Store почали повільно і впевнено рухатися до успіху. Аналітики, коли щось не скупившиеся на критику рішення керівництва компанії з Купертіно, почали запасатися губозакативающімі машинками, а реселлери насторожилися ще більше. Головний біль реселерів наближалася з кожним днем. Справа дійшла навіть до того, що деякі реселлери подали на «яблучну» компанію до суду за її роздрібні магазини, які, в прямому сенсі, вбивали весь їх бізнес.

Як ви можете переконатися сьогодні: ні скептицизм аналітиків, ні подані позови з боку реселерів - ніщо не завадило роздрібним магазинам Apple Store домогтися успіху. Сьогодні роздрібні магазини Apple Store приносять в скарбничку Купертіно в середньому 6050 доларів з одного квадратного фута. Але ж це саме середній показник, а наприклад, флагманський Apple Store на П'ятій авеню в Нью-Йорку приносить Apple близько 350 мільйонів доларів доходу в рік, тобто близько 35 тисяч доларів з одного квадратного фута (показники 2010 року, Apple їх не підтвердила, але і не спростувала).

Чи лякає російських реселерів можливість появи Apple Store в Росії? Звичайно, але про це трохи далі.
Чи лякає російських реселерів можливість появи Apple Store в Росії

Apple Store в Росії. Доля реселерів.

Без всяких сумнівів можна стверджувати, що коли Apple Store з'явиться на російському ринку, то він зможе дуже сильно перетягнути всю ковдру в свій бік. На ринку миттєво відбудеться справжній переворот і зміна лідерів.

Швидше за все, коли Apple вирішиться (якщо ще не зважилася) на цей сміливий крок в сторону країни, де по вулицях ходять ведмеді з балалайками, то найперший Apple Store з'явиться в її столиці - в Москві. Звичайно, я ні в якому разі не хочу ображати регіони, але це, на мою особисту думку, було б логічно. Можна сперечатися дуже довго, але те, що в Москві продається найбільше продукції Apple (в порівнянні з іншими містами) - це факт. Особливо, якщо брати до уваги цифри продажів не тільки офіційних реселерів, а ще й «сірих» магазинів і продавців.

Звичайно, рано чи пізно, Apple Store добереться і до Санкт-Петербурга, Єкатеринбурга, Тюмені, Новосибірська та інших великих міст. Але до тих пір поки це станеться, страждати, в першу чергу, будуть ті реселлери, які представлені в столиці. А найцікавіше, що люди будуть йти в Apple Store навіть не заради цін (які теоретично можуть бути нижче реселерів і відповідати цінам ринку Apple Europe), а через самого банального психологічного фактора: «Чорт забирай, це ж Apple Store! Бігом туди! »- якось так, так.

Неважливо чому ви зайдете в Apple Store, адже «генії» навчені працювати так, що тільки одиниці зможуть вийти з магазина без фірмового пакета-рюкзака в руках. До речі, про рюкзаках. Як думаєте, заполонять чи вулиці наших міст підлітки, які будуть ходити з цими білими рюкзаками з срібним яблуком так само, як зараз вони носять чорні рюкзаки Nike і Adidas?

Долю реселерів, звичайно, райдужної не назвеш, але гіганти індустрії, наприклад, всім відомий re: Store навряд чи постраждає від цього дуже сильно (хоча недоотриманий прибуток буде все одно відчутна), а ось малюки, які можуть похвалитися лише одним магазином, як, наприклад, Dream Store (чули про таке?) можуть і зовсім зникнути з ринку.

Хоча вихід, звичайно, є: реселлери повинні будуть прирівняти свої ціни до цін, які будуть в Apple Store (якщо там, звичайно, вони не будуть ще вище). В такому випадку, особливої ​​різниці куди йти не буде, але знову ж таки не варто забувати про психологічний чинник. Але є ще одна проблема: просто так ціни-то теж не зміниш, неважливо в яку сторону - потрібно «дозвіл» Apple. А Apple (ми ж всі знаємо про її агресивної стратегії, незважаючи на те що біля керма вже не Стів Джобс), швидше за все, буде повільно, але впевнено вичавлювати всіх своїх конкурентів з цього ринку. Хоча, в першу чергу, варто зайнятися не офіційними посередниками, а «сірими» магазинами і продавцями.
Хоча вихід, звичайно, є: реселлери повинні будуть прирівняти свої ціни до цін, які будуть в Apple Store (якщо там, звичайно, вони не будуть ще вище)

Apple Store в Росії. Доля покупців.

Поява Apple Store на російському ринку для нас з вами - покупців і користувачів - це однозначно добре. По-перше, ми будемо раді вже тому, що так довго цього чекали. По-друге, при будь-альтернативі покупець тільки виграє.

Мабуть, найголовніше, від чого ми з вами можемо виграти, - це ціни і дати появи новинок в нашій країні. Як я вже говорив, ціни, швидше за все, будуть відповідати цінам в європейських Apple Store (в рублевому еквіваленті), але варто відзначити, що зараз деяка продукція у офіційних реселерів (наприклад, певні моделі MacBook'ов) коштує дешевше, ніж в європейських Apple Store. Тому виникає закономірне питання: чи точно ціни в Apple Store будуть привабливішими, ніж у реселерів?

Говорячи про дати появи новинок в нашій країні, можна закрити очі навіть на ціни. Зараз люди готові купувати нові «яблучні» продукти в Росії навіть за 200, а то і 300 відсотків від їх ціни, аби заволодіти новий пристрій в день, коли стартують його світові продажі. Тому цілком логічно припустити, що поява напису «Russia» в списку країн «першої партії» (або хоча б другий) під час спеціальних заходів Apple - це куди важливіше, ніж те, скільки будуть коштувати ці нові пристрої.

Ще одним приємним моментом для користувачів буде абсолютно новий рівень сервісу. Добрі і чемні «генії» завжди з радістю допоможуть вам як словом, так і дією. І ніхто не візьме з вас грошей за якусь настройку або реєстрацію вашого Apple ID.

А останній пункт можна висловити коротко і ясно - так, як його висловили б дуже багато росіян: «Apple Store - це ж круто!». Круто так. Чекатимемо.
А останній пункт можна висловити коротко і ясно - так, як його висловили б дуже багато росіян: «Apple Store - це ж круто

Apple Store в Росії. Доля Apple.

«Ми заробляємо на понтах молоді» - саме такий слоган досить давно облетів весь Інтернет. І треба визнати, що це правда.

Без всякого сумніву можна стверджувати, що Росія - це дуже цікавий і перспективний ринок для Apple. І, напевно, найголовніший інтерес для Apple представляє наша психологія. Нерозумно заперечувати, що для більшості з нас iPhone - це набагато більше, ніж просто смартфон. Це статус, це показник, це престиж і це пафос. Саме через таку психології люди і готові не просто купувати «яблучну» продукцію, але і платити за неї втридорога. Ті, для кого iPhone - це хороший і якісний смартфон, що володіє чудовими можливостями, ніколи не куплять його за такі гроші, їм простіше почекати місяць-другий і купити за більш-менш адекватні ціни.

Звичайно, Apple буде заробляти на нашому ринку багато, я б навіть сказав, що дуже багато. І це абсолютно не залежить від ціни, головне - це дати надходження новинок і їх наявність. Люди люблять «яблучну» продукцію, люди готові її купувати і люди будуть її купувати.

Чи будуть з'являтися черги біля Apple Store за 24 години до старту продажів чергової новинки? Хто б і що не говорив - будуть. Не такі, як близько флагманського магазина на П'ятій авеню в Нью-Йорку, але будуть. У Росії величезна кількість вірних шанувальників Apple, які з радістю постоять (посидять або полежать) біля стін магазину, щоб стати одним з перших щасливих володарів нового продукту.

Найбільша черга буде, звичайно, під час першого старту продажів, який відбудеться після відкриття Apple Store: хто ж не хоче стати першим покупцем нового продукту в першому Apple Store в Росії? Так і в Вікіпедії засвітитися можна. Тільки навіщо? Ну да ладно, мені не зрозуміти.

Apple цікавий російський ринок. Тут на неї чекає величезна кількість не тільки тих, хто бажає оновити свої старі «яблучні» гаджети, а ще й абсолютно нові покупці, платоспроможні покупці.
Apple цікавий російський ринок

Apple Store в Росії. І все-таки навіщо?

У Росії Apple Store потрібен тільки для одного (якщо відкинути такі варіанти, як: «Просто подивитися.», «А чому б і ні?», «Ми теж хочемо!», «Apple Store - це круто!») - для того , щоб нові продукти з'являлися в нашій країні не через кілька місяців, а хоча б через кілька тижнів. Офіційно з'являлися. Кричати про те, що вони з'являються у нас в перший день продажів зовсім не потрібно - це не те.

По суті, це єдине, для чого він потрібен. Навіщо ще? Ціни? Чи не будуть вони принципово відрізнятися з посередниками. Якби Apple не влаштовували існуючі ціни, то досить було б розіслати реселлерам листи щастя і все б змінилося. Сервіс (мова не про ремонт)? Він потрібен одиницям. На щастя, сучасне покоління вже давно розбирається в будь-якій техніці без жодних інструкцій і допомоги з боку. Apple Store - це круто? Круто - це не думати, що iPhone - це єдиний хороший смартфон.

Ми прекрасно живемо і без Apple Store: з'явиться він у нашій країні - добре, немає - ну і не треба, переживемо. Прикро лише те, що Apple чомусь так довго ігнорує наш ринок, хоча, звичайно, ми всі прекрасно знаємо, що це за «чомусь», але про це не зараз ...

Прикро лише те, що Apple чомусь так довго ігнорує наш ринок, хоча, звичайно, ми всі прекрасно знаємо, що це за «чомусь», але про це не зараз

І все-таки навіщо?
Але, звичайно, найбільше нас цікавить не віртуальний магазин, а реальний - Apple Store: коли ж офіційна роздріб Apple прийде до нас, в Росії?
Ось тільки одне питання: а навіщо він нам тут взагалі потрібен?
Чи лякає російських реселерів можливість появи Apple Store в Росії?
Як думаєте, заполонять чи вулиці наших міст підлітки, які будуть ходити з цими білими рюкзаками з срібним яблуком так само, як зараз вони носять чорні рюкзаки Nike і Adidas?
Ли про таке?
Тому виникає закономірне питання: чи точно ціни в Apple Store будуть привабливішими, ніж у реселерів?
Чи будуть з'являтися черги біля Apple Store за 24 години до старту продажів чергової новинки?
Найбільша черга буде, звичайно, під час першого старту продажів, який відбудеться після відкриття Apple Store: хто ж не хоче стати першим покупцем нового продукту в першому Apple Store в Росії?
Тільки навіщо?

Дополнительная информация

rss
Карта