Атлас світу криптовалюта. Розбираємося з ICO і орієнтуємося в нових кріптопроектах

  1. Зміст статті За останній рік від криптовалюта стало буквально нікуди подітися: лихоманка Майнінг...
  2. INFO
  3. Короткий словник термінів
  4. десятка сильних
  5. Інші перспективні проекти
  6. Китайський блокчейн
  7. чіткі ставки
  8. Як запустити ICO
  9. Завершуючи коло

Зміст статті

За останній рік від криптовалюта стало буквально нікуди подітися: лихоманка Майнінг захопила уми, Bitcoin ріс як на дріжджах і був двічі форкнут, а нові альткойни з'являлися мало не кожен день. Все це супроводжувалося метаннями урядів, які не знають, забороняти або регулювати, і новинами про дії шахраїв, яким вдавалося відводити мільйони з-під носа інвесторів. Серед усього цього божевілля одна тенденція здається найцікавішою - це Initial Coin Offering, або ICO.

ICOноміка

Якщо ти дивився «Вовка з Уолл-стріт», то пам'ятаєш, що в якийсь момент, щоб зрубати нормально бабла, герою Ді Капріо і товаришам знадобилось вивести ручну компанію на IPO. Суть виведення приватної акціонерної компанії в публічне поле (тобто на біржу) - в залученні коштів. Після проведення IPO інвестори отримують акції, стаючи співвласниками бізнесу, а компанія збільшує вплив на ринку і розвиває інфраструктуру. У кріптовалютном світі місце IPO зайняв ICO.

Сучасні стартапи можуть стукати в двері венчурних фондів, молитися на бізнес-ангелів, збирати з миру по нитці на краудфандінгом або ж махнути на все це рукою і випустити свої маркери. По суті, виходить краудфандінг на блокчейне.

Організатори пишуть смарт-контракт (наприклад, на Solidity - мовою контрактів Ethereum), відповідно до якого інвестори отримують токени в обмін на свої гроші. Ціна токена при цьому не залежить від блокчейна, на якому він випущений. У зазначений час інвестори зможуть продати токени на спеціальних біржах, повернувши свої вкладення. Або навіть багаторазово примноживши.

Або навіть багаторазово примноживши

INFO

Зараз поширені Ethereum-токени - це цифрові засоби, які створюються поверх блокчейна Ethereum. Вони підсилюють екосистему Ethereum, підвищуючи попит на ETH ( «ефір») - оригінальну валюту Ethereum, яка необхідна для роботи смарт-контрактів. Токен також можна створити поверх блокчейнов BitShares, Bitcoin, Ripple, NEM та інших.

Придбавши токени, вкладники чекають «години ікс» - початку торгів їх активів на спеціальних біржах. Припустимо, лістинг на біржах проходить за розкладом, в проект продовжують вірити і за підтримки біржових спекулянтів уже на старті торгів інвестор отримує десятикратну прибуток. Тоді перед ним буде стояти вибір: продати токени або, навпаки, залишити їх в портфелі. Адже якщо стартап на блокчейне буде розвиватися по своїй «дорожній карті», то далі його токени будуть торгуватися тільки дорожче.

На жаль, так буває не завжди. У нинішньому вигляді ICO - це далеко не футуристична казка про загальне багатство і щастя. Жорсткий світ переможців і переможених в світі криптовалюта все так же (а то і більше) жорстокий. Компанія може зникнути відразу після ICO, піддатися хакерській атаці (або постаратися переконати в цьому співтовариство), програти іншому стартапу з близької ідеєю, раптово закритися під тиском місцевої влади (або переконати в цьому співтовариство), розвиватися дуже повільно або не так, як декларувалося в «білому папері» ... Нарешті, просто не злетіти, тому що «не змогла», як та кінь з анекдоту про скачки.

Проте, згідно з журналом Forbes, в минулому році в рамках ICO було зібрано понад 2,3 мільярда доларів. Пресейл і краудсейли проходять щодня, і нерідко мільйони «зелених президентів» вкладаються в технологію, яку взагалі мало хто розуміє, особливо за межами кріптосообщества. Величезна кількість лави, участь в ICO знаменитостей на кшталт Періс Хілтон або недобитих боксерів і в цілому постійний ажіотаж навколо самої теми криптовалюта породжують розмови про «пірамідах», «мильній бульбашці» і конспірологічні теорії.

При цьому велике число недобросовісних гравців не повинно вводити тебе в оману. У теорії, ICO - чудова технологія, яка віддає фінансові механізми безпосередньо в руки людям і дозволяє фінансувати те, на що є попит, безпосередньо - без попереднього благословення з боку дядьків в піджаках з дипломами престижних вузів. Співвласником чогось нового і перспективного тепер може стати будь-хто, це не чудово?

Короткий словник термінів

  • Pre-ICO, пресейл - попередній продаж токена для учасників з «білого списку».
  • ICO (Initial Coin Offering), краудсейл, токенсейл - механізм залучення коштів, за умовами якого майбутній токен продається за високоліквідні криптовалюта.
  • Фіат, фіатние гроші - все традиційні валюти.
  • Токен - внутрішня валюта компанії, за яку в кожному конкретному випадку інвестор може отримати різноманітні товари, послуги, бонуси, права або привілеї.
  • Форк - використання вихідного коду програмного проекту для створення нового проекту на його базі.
  • Софтфорк - зміна коду, яка не порушує роботу основного протоколу.
  • Хардфорк - зміна вихідного коду, непорівнянне зі старим протоколом і використовуваним ПО.
  • Баунті (bounty) - роздача токенов за проведену роботу по просуванню ICO (переклад документів на інші мови, статті, теми на форумах та інше).
  • Ейрдроп (airdrop) - безкоштовні роздачі нових токенов внаслідок хардфорка проекту або умовно-безкоштовні ( «лайки» в соцмережах, вступ до телеграм-групу і подібне).
  • «Білий папір» (white paper) - головний документ про суть проекту компанії і її кінцевому продукті.
  • «Дорожня карта» (roadmap) - послідовний план розвитку компанії.
  • dApps - децентралізовані додатки.
  • PoS (Proof of Stake) - доказ частки володіння. Для отримання винагороди потрібно мати задану кількість монет на «депозиті» і тримати локальний гаманець відкритим.
  • PoW (Proof of Work) - доказ роботи. Традиційний Майнінг з отриманням винагороди за виконання обчислювальної роботи.
  • Смарт-контракт (smart contract) - алгоритм, призначений для укладання і підтримки комерційних контрактів в блокчейне.
  • MVP (minimum viable product) - мінімально життєздатний продукт, що володіє тільки функціями, необхідними для перевірки гіпотези, тестування бізнес-моделі і отримання зворотного зв'язку від споживачів.
  • Ескроу (escrow) - гаранти, що володіють доступом до зібраних на ICO засобів.

десятка сильних

Щоб тобі було легше орієнтуватися в світі криптовалюта, ми зібрали кілька списків. Почнемо з десятки компаній, які провели найбільш вражаючі ICO і отримали необхідні суми. Не всі з них уже встигли озолотити інвесторів (і не факт, що озолотять), але вони продовжують розвиватися, і знати про них варто.

Зверни увагу, що інвестиції в ICO правильно вважати в біткойнов або «ефірі». Багато проектів показують прибуток в доларах США (і принаймні виходять в нуль), але часто це може тільки заплутати через волатильність курсів. Біткойн - стандарт і драйвер розвитку кріптоекономікі. Прибуток від зростання його курсу часто буває вище, ніж участь у певному ICO.

У дужках наводимо дані ICOStats.com. Це окупність інвестицій в біткойнов з дати проведення ICO на 1 березня 2018 року. Порядок - довільний.

1. EOS (ROI + 117% з 26.06.2017). Проект компанії Block One Дена Ларімер і Бренда Блумера. Являє собою платформу для побудови децентралізованих додатків на блокчейне з упором на масштабування. Конкурент Ethereum. Продаж токенов стартувала 26 червня 2017 року, закінчиться рівно через рік. За цей час пройде 350 періодів розміщення. В кінці кожного періоду загальна кількість монет EOS розподіляється між інвесторами виходячи з внесеної суми ETH, поділеної на загальний внесок.


2. Status (SNT) (ROI + 24% з 20.06.2017). Децентралізований месенджер і соціальна мережа. Можливо, в майбутньому вони будуть конкурувати з TON Павла Дурова. Розробники називають свій проект «мобільною операційною системою на Ethereum», до неї легко підключаються сторонні Ethereum-додатки. Альфа-версія вже доступна на iOS і для Android. На початку року Status інвестував 5 мільйонів доларів в месенджер Riot.im (децентралізований месенджер, який не вимагає прив'язки до email або номером телефону). Під час краудсейла 20-21 червня проект зібрав 108 мільйонів доларів.

Під час краудсейла 20-21 червня проект зібрав 108 мільйонів доларів

3. Bancor (BNT) (ROI -64% з 12.06.2017). Краудсейл Bancor став другим після Filecoin по швидкості: сума в 150 мільйонів доларів була зібрана в ETH за три години в середині червня 2017 року. Користувачі Bancor можуть розробляти власні маркери стандарту ERC20 і обмінюватися ними без комісії. Своєрідний індекс Доу Джонса на кріптовалютном ринку. Також тут постійно проходять круті баунти-кампанії. Однак проект досі не оговтався від наслідків негативних оцінок в пресі і справедливої ​​критики відомих блокчейн-активістів. До речі, розміщення Bancor і Status були першими, які викликали масовий збій в Ethereum: блокчейн тоді не впорався з обробкою всіх транзакцій в ETH, частина коштів повернулася до інвесторів.

До речі, розміщення Bancor і Status були першими, які викликали масовий збій в Ethereum: блокчейн тоді не впорався з обробкою всіх транзакцій в ETH, частина коштів повернулася до інвесторів

4. Tezos (XTZ) - новий децентралізований блокчейн, який оновлюється без хардфорков. Творці обіцяють, що він стане заміною Ethereum. Tezos провів одну з найуспішніших ICO-кампаній минулого року, проте вже восени через конфлікт розробників з президентом свого ж фонду розвитку токен просів на 75%. За останніх новин, засновники Tezos (сімейна пара Артур і Кетлін Брайтман) готові запустити мережу. Це стало можливим після розборок в судах і грунтовною перетасовки кадрів в Tezos Foundation.

Це стало можливим після розборок в судах і грунтовною перетасовки кадрів в Tezos Foundation

5. Filecoin (FIL) - проект команди Protocol Labs, яка ставить глобальні завдання поліпшення і розробки інтернет-протоколів. Краудсейл Filecoin проходив з перервами з 10 серпня до 7 вересня, причому 135 мільйонів доларів стартап залучив за першу годину. 52 мільйони принесли в ході pre-ICO інвестори зі списку AngelList. Стартап має намір створити аналог хмарного зберігання даних - децентралізований сервіс для зберігання файлів, заснований на блокчейне. Власники жорстких дисків за допомогою Filecoin зможуть заробляти, здаючи в оренду зайве дисковий простір.

Власники жорстких дисків за допомогою Filecoin зможуть заробляти, здаючи в оренду зайве дисковий простір

6. Ethereum (ETH) (ROI +17 464% з 22.07.2014). Думаю, що про «ефір» Віталіка Бутеріна багато розповідати не треба. Його поява в 2014 році прийнято вважати одним з перших ICO: команда тоді продала 60 мільйонів одиниць «ефіру» на суму 18 мільйонів доларів. Платформа почала працювати в середині 2015 року. В липневому номері за 2016 рік «Хакер» присвятив Ethereum обкладинку і цілих п'ять статей, в тому числі екскурс , інтерв'ю з Бутеріним , приклад розробки смарт-контракту і історію краху розподіленої компанії The DAO .

В   липневому номері за 2016 рік   «Хакер» присвятив Ethereum обкладинку і цілих п'ять статей, в тому числі   екскурс   ,   інтерв'ю з Бутеріним   ,   приклад розробки смарт-контракту   і   історію краху розподіленої компанії The DAO

7. Brave (BAT) (ROI + 136% з 31.05.2017). Кофаундер Mozilla і творець мови Java Script Брендан Ейч запустив браузер Brave ще в 2016 році (див. наш огляд ). Brave пропонує позбавити інтернет від набридливої ​​реклами, але при цьому обійтися без блокувальників типу AdBlock. Передбачається, що користувачі самі будуть вирішувати, які ресурси винагороджувати за підсумками місяця. А творці сайтів і популярні блогери отримали монетизацію своїх проектів без посередників в особі рекламних мереж. 31 травня 2017 роки команда розробників Brave провела найшвидший краудсейл в історії. За півхвилини проекту вдалося досягти фінансової мети і зібрати 35 мільйонів доларів. Всього 130 осіб стали володарями токенов, що вельми не порадувало всіх інших, що залишали заявки.

Всього 130 осіб стали володарями токенов, що вельми не порадувало всіх інших, що залишали заявки

8. Storj (ROI + 215% c 18.07.2014). Децентралізоване зашифроване файлове сховище з відкритим вихідним кодом. Конкурент Filecoin. Восени минулого року було укладено партнерську угоду з популярним FTP-менеджером FileZilla. Під час проведення ICO розробникам вдалося зібрати 30 мільйонів доларів за шість днів. Три мільйони спочатку інвестували такі гіганти, як Google Ventures, Qualcomm Ventures і Techstars. Детальніше про Storj читай в статті « Прибутковий накопичувач. Як здати свій диск в оренду і отримувати криптовалюта ».

Як здати свій диск в оренду і отримувати криптовалюта   »

9. Aragon (ANT) (ROI -35% c 17.05.2017). Платформа для створення і повного аудиту децентралізованих організацій. Будь-яка компанія, яка не збирається тримати «другу бухгалтерську книгу», може перенести ведення всієї документації в єдину систему, де для зберігання інформації використовується блокчейн. 17 травня 2017 року всього за 15 хвилин зі старту краудсейла проект зібрав 25 мільйонів доларів в ETH.

17 травня 2017 року всього за 15 хвилин зі старту краудсейла проект зібрав 25 мільйонів доларів в ETH

10. IOTA (ROI +13 787% c 25.11.2015). Платіжний засіб для інтернету речей. Працює не на блокчейне, а на власній безблочна технології Tangle. На сьогодні транзакції підтверджуються повільно і система є фактично централізованої, зате немає комісій і можливі мікротранзакції. У далекому майбутньому учасники зможуть об'єднуватися в кластери і проводити взаєморозрахунки в офлайні. IOTA Foundation - офіційний партнер Microsoft. У вересні IOTA була змушена оголосити про уразливість своєї криптографічного технології. Пролом в системі була своєчасно усунуто, але вже в січні в результаті поєднання фішингу та DDoS-атаки з гаманців користувачів пропали чотири мільйони доларів.

Пролом в системі була своєчасно усунуто, але вже в січні в результаті поєднання фішингу та DDoS-атаки з гаманців користувачів пропали чотири мільйони доларів

Інші перспективні проекти

  • Cardano (ANA) - смарт-контрактна платформа на мові програмування Haskell c передбаченим нормативним регулюванням. Розробив її Чарльз Хоскінс, один з творців Ethereum.

  • Einsteinium (EMC2) - криптовалюта, призначена для фінансування наукових і технологічних проектів.

  • Emercoin (EMC) - розподілена система довіреної інформації. Створена в 2013 році російською командою. Успішно розвивається і росте в ціні.

  • Verge (XVG) - криптовалюта з особливим фокусом на анонімності. Використовує Tor і I2P. Транзакції проходять за п'ять секунд завдяки алгоритму «простої перевірки платежів» (SVP).

  • Decred (DCR) - самофинансирующихся криптовалюта, якої безпосередньо управляє співтовариство за допомогою системи, інтегрованої в блокчейн.

  • Komodo (KMD) - екосистема на платформі SuperNET, що складається на даний момент з atomic-swap обмінника, міксера-Анонімайзера, децентралізованих фіатних валют.

  • Steemit (STM) - «медіаблокчейн». Платформа для монетизації авторських текстів та фотографій безпосередньо авторами і фотографами.

Китайський блокчейн

Влада Китаю забороняють громадянам брати участь в ICO і періодично кошмар місцеві кріптовалютние біржі. Простежується не те своєрідна політика протекціонізму, не те небажання дозволяти китайським нуворишів масово виводити гроші з країни. Так чи інакше, на ринку з'являється все більше перспективних проектів з «азіатським акцентом».

  • QTUM (ROI + 1009% c 12.03.2017). QTUM Blockchain Foundation зареєстрований в Сінгапурі в листопаді 2016 року. Автор ідеї Патрік Даї - випускник інституту Драпер і китайської Академії наук. У команді стартапу ціле сузір'я досвідчених розробників, відомих по іншим проектам. Під час краудсейла були зібрані 5000 BTC протягом десяти хвилин, при цьому власні інвестиції учасників проекту склали понад мільйон доларів. QTUM повинен стати сполучною ланкою між блокчейном Bitcoin і Ethereum для надання майстер-контрактів приватним особам і бізнесу.

  • Hshare (HSR). Мета Hshare - об'єднати блокчейни провідних криптовалюта для ефективної взаємодії. Мабуть, це саме амбітне об'єднання заради децентралізації. Подивися в чесні очі учасників команди проекту на офіційному сайті, у них може вийти. Головним партнером виступає Шанхайський університет. Просуванням проекту займається Collin Star Capital - австралійська компанія, яка спеціалізується на блокчейне і управлінні фінансами. При успішній реалізації проекту токени Hshare будуть замінені на Hcash.

  • Elastos (ELA) - децентралізована вісь для створення і управління dApps. Конкурент EOS. Команда розробників базується в Пекіні і Шанхаї. Elastos входить в групу G3, в складі якої також NEO і Bitmain. G3 відкрито співпрацює з урядом Китаю. У числі партнерів стартапа: Foxconn, Alibaba, Huawei, AVIC (державна авіакомпанія КНР) та інші. Тримачі ELA отримуватимуть ейрдропи всіх монет, створених в екосистемі Elastos.

  • NEO (ROI +22 004% c 01.10.2015). Фактично не є децентралізованою криптовалюта. Творець Antshares (пізніше перейменованої в NEO під проведення ICO) - компанія OnChain, має прямий доступ до історії транзакцій і може швидко відстежити будь-яку угоду. Розробники контролюють понад 60% всіх блокчейн-вузлів NEO. «Китайський Ethereum» активно співпрацює з урядом КНР. Зате підтримує безліч мов програмування для написання смарт-контрактів і може похвалитися високою пропускною спроможністю мережі.

чіткі ставки

Ну що, засвербіли руки продати квартиру, машину, кішку і інвестувати всі в крипту? Відмовляти тебе ніхто (крім, можливо, кішки) не буде, але перш, ніж щось купувати, потрібно добре ознайомитися з проектом. Давай подивимося, що відрізняє успішні ICO:

  • знаменитий засновник і сильна команда;
  • глобальна масштабируемая ідея, виразно викладена в white paper;
  • працюючий прототип проекту;
  • відкритий вихідний код;
  • блокчейн дійсно потрібен даним проектом, а в ідеалі це новий і найкращий блокчейн;
  • реалістична дорожня карта;
  • справедлива система винагород для всіх учасників проекту на всіх стадіях;
  • ціна токена на стадії ICO не більш долара;
  • емісія обмежена.

Вкрай рідко всі ці складові можна знайти в одному проекті. Часто достатньо гучного імені, під яке збираються мільйони доларів, а у проекту навіть немає структурованого плану розвитку. Багато стартапи зараз конкурують, намагаючись створити дуже схожі продукти. Далеко не у всіх нішах в майбутньому виявиться можлива подібна конкуренція, а значить, без інвестицій і відданого спільноти частина стартапів буде поступово вмирати, а ціна на токени переможців рости до Місяця.

Если є бажання зловити кріптоволну, вкладаті в проекти, блізькі твоєму світогляду. Розклад по Поличка токені, в Які хочеш інвестуваті, и діверсіфікують ризики. Наприклад, «азіатські монети» і «європейські монети» або по використовуваному алгоритму консенсусу; або поділи на токени-валюти і токени - цінні папери; стартапи, що надають товар або послугу. Час від часу проводь ребалансування портфеля.

Як запустити ICO

Якщо ти раптом замислив провести ICO, щоб зібрати грошей на свій проект, то пам'ятай: потрібно як мінімум півроку на підготовку і пристойну кількість грошей (сотні тисяч рублів - як мінімум). Ну і звичайно, тебе чекають юридичні ризики та інші складні обставини, знайомі стартаперам. Ось які тебе чекають етапи.

  1. Перевірка ідеї. Насамперед потрібно зрозуміти, не придумав ти повну дичину. Розкажи про свою ідею друзям і постарайся виділити конструктивну критику з усього, що вони тобі дадуть відповідь. Пошукай схожі проекти в інтернеті, почитай Bitcoin Forum . Можливо, хтось вже все зробив за тебе або не зробив, але зібрав частину граблів.
  2. Команда. Поодинці ти навряд чи справишся, так що шукай однодумців. Потрібні взагалі все: контентщіков, піарники, дизайнери, таргетологі, ком'юніті-менеджери, програмісти, звичайно ж. Знання англійської - дуже важливо, а якщо хтось раптом знає китайську, то це великий плюс. На цьому ж етапі потрібно буде визначитися з винагородами. Ідеально, якщо у тебе команда однодумців, готова отримати розрахунок після ICO. Але швидше за все, доведеться проводити закриту попереднього продажу токенов і збирати потрібну на зарплати суму криптовалюта. Для цього буде потрібно як мінімум MVP, що функціонує сайт і дар переконання. Або плати традиційно - зі своєї кишені.
  3. Білий папір. Пишемо «конституцію» і «маніфест» нашого проекту відповідно до загальноприйнятої типової структури. Чим переконливіше, тим більше шансів на успіх. Заодно можеш накидати і «дорожню карту».
  4. Фінансові питання. Підключаємо до проекту економістів, а краще фахівців з теорії ігор. Пресейл, баунти, ейрдроп, ескроу, бонуси, емісія токенов , Партнери, потенційні біржі для лістингу ... Також на третьому-четвертому етапі слід визначитися: яку функцію виконуватимуть твої токени? Що вони дадуть потенційним інвесторам? Цифровий купон, опціон на придбання чого-небудь, нова криптовалюта, доступ до чого-небудь. Варіантів дуже много. Все залежить від сфери застосування і від суті самої ідеї проекту.
  5. Регістрація компанії. Постійно виходять новини про те, як в різних країнах планують регулювати ICO. Так що вибір юрисдикції вкрай важливий, щоб не отримати по шапці. Детально про тонких юридичних моментах ICO можеш почитати в безкоштовних книгах IT-юриста Володимира Попова: « ICO. Сутність, проблеми, закон »І« ICO. Закон суворий, але його немає »(PDF).
  6. Сайт, розсилка і соцмережі. Звичайно ж, тобі знадобиться сайт з дорожньою картою та інформацією про команду, офіційна розсилка (щоб не забували!) І представництва в соцмережах.
  7. Повний аудит безпеки. Всі зусилля будуть марними, якщо в найважливіший момент у тебе заберуть доступ до сайту або знайдуть вразливість в смарт-контракті. Детальніше про те, як це відбувається і як від цього захиститися, читай в статті « Як крадуть гроші при ICO ». При підготовці серйозного ICO обов'язково потрібно подумати про пентестах, захист від DDoS та інших заходах.
  8. Піар всіх мастей. ICO-трекери, Telegram-канали, традиційні ЗМІ, YouTube, таргетована реклама. Bounty- і airdrop-кампанії (якщо вирішив їх проводити). Словом, все, що вважаєш доречним і на що вистачить грошей. На цьому ж етапі підкидає работку фрілансерам - перекладачам мовами народів світу.
  9. Випуск токенов. Випустити власні маркери можна прямо в інтерфейсі Waves або аналогічних платформ, як фермер Шляпніков з Коліоново або завод з виробництва діоксиду цирконію ZrCoin. Інший варіант - розібратися в Solidity, дебаге і Деплой , Щоб отримати токен стандарту ERC20 .
  10. Час «Ч». День твого ICO настав. Якщо все пройшло добре і тобі вдалося пережити фішинг, DDoS та інші небезпеки, а також продати нормальна кількість токенов, то пам'ятай: це був лише початок шляху. Тепер вкладники чекають, що ти будеш розвивати проект, на який збирав гроші. Так що пакувати валізи і летіти на Балі зарано, попереду основна частина роботи!

Завершуючи коло

Чим і, головне, коли закінчиться нинішня кріптошуміха, не знає ніхто. Наскільки великий «мильна бульбашка» і коли він лопне? А коли лопне, чи залишиться після нього що-небудь? Чи піде в минуле біткойн? Випарується чи «ефір» смарт-контрактів?

Технологічні цикли завжди мають початок і кінець, так що нам залишається тільки сподіватися на те, що блокчейн виживе досить довго, щоб перемогти бюрократію і зробити розподіл винагород справедливіше у всіх сферах.

Співвласником чогось нового і перспективного тепер може стати будь-хто, це не чудово?
Також на третьому-четвертому етапі слід визначитися: яку функцію виконуватимуть твої токени?
Що вони дадуть потенційним інвесторам?
Наскільки великий «мильна бульбашка» і коли він лопне?
А коли лопне, чи залишиться після нього що-небудь?
Чи піде в минуле біткойн?
Випарується чи «ефір» смарт-контрактів?

Дополнительная информация

rss
Карта