Аудіоплеєр TrekStor i.Beat Sweez FM

  1. загальні враження
  2. Обмін даними з комп'ютером
  3. аудіоплеєр
  4. Детальний звіт
  5. Детальний звіт
  6. Радіо, годинник і запис
  7. енергоспоживання
  8. Комплект поставки
  9. ціни
  10. Разом

Останнім часом практично всі наші огляди були присвячені плеєрів в тій чи іншій мірі підтримує відтворення відео. Траплялися серед них і моделі з цілком придатними для цієї мети дисплеями від 2.5 "і більше, зустрічалася і маса пристроїв, де робота з відеофайлами була реалізована лише для галочки, оскільки повноцінно щось переглядати на дисплейчик в півтора дюйма все одно неможливо. Але так вже склалися обставини, що стандартом для всіх плеєрів середнього і верхнього цінового діапазону стали кольорові дисплеї, а використовувані в них набори мікросхем цілком «тягнуть» і відтворення відео, і відображення картинок, і роботу з текстом і багато друго е. Оскільки вся ця функціональність реалізована вже виробниками чіпів, виробникам плеєрів вона дістається «безкоштовно», а більш функціональний пристрій продавати простіше, ніж менш функціональний. Таким чином, фігурально висловлюючись, на масовому ринку епоха МР3-плеєрів отшумела - настав час МР4-плеєрів .

Однак відтворення відео потрібно далеко не всім (тим більше, таке, яке можуть забезпечити молодші моделі плеєрів з досить невеликими дисплеями). Дуже багатьом достатньо того, щоб плеєр просто грав музику. У нашій країні і багатьох сусідніх державах ще й щоб радіо брав. Можливо, його записував, а також був оснащений вбудованим мікрофоном для використання пристрою в ролі диктофона. Та й поледнего-то необов'язково. А кольоровий дисплей не потрібен, причому іноді і взагалі ніякий не потрібний: головне, щоб пристрій був компактним і недорогим. Тому досить популярні зовсім вже простенькі плеєри типу Apple iPod shuffle або Creative Zen Stone взагалі без дисплея. Рангом вище стоять моделі з монохромними РК або OLED дисплеями (на пару рядків), які вже дозволяють більш зручно управляти пристроєм і підтримувати трохи більше функцій, ніж тільки відтворення аудіофайлів.

Ось один з таких плеєрів ми сьогодні і розглянемо.

Виробник TrekStor Назва i.Beat Sweez FM Розміри 80 × 28 × 15 мм Маса 31 грам Пам'ять 512 Мбайт, 1, 2 або 4 Гбайт флеш-пам'яті Дисплей 1.1 "128 × 64 точки Вихідна потужність 5 + 5 мВт (32 Ом) Інтерфейс USB 2.0 Аудіоформати MP3, WMA і WAV FM-радіо Так, пам'ять на 15 станцій Запис аудіо З вбудованого мікрофона або радіо IMA ADPCM Акумулятор Вбудований Li-Pol (13 годин роботи)

загальні враження

Ніяких особливих дизайнерських вишукувань на цьому сегменті ринку виявити неможливо - з подібними моделями ми часто зустрічалися ще років чотири тому. Втім, в ті часи вони зазвичай були більшими, оскільки в якості елементів живлення найчастіше застосовувалися «батарейки» ААА, але після впровадження вбудованих акумуляторів і розміри можна вважати сталими. Монохромний дисплей з роздільною здатністю всього 128 × 64 точки найрозумніше розташувати уздовж корпусу, основні органи управління поміщаються поруч з ним і на бічних гранях - ось і отримуємо витягнутий по горизонталі «брусок», розмірами 80 × 28 × 15 мм і масою 31 грам.

Праворуч від дисплея поміщається цілком звичний джойстик (чотири положення + натискання), на верхній межі (якщо тримати пристрій дисплеєм до себе) кнопки Play / Pause, AB / REC і MENU, на нижній - повзунок блокування кнопок. Поруч з ним щось схоже на ще одну кнопку, хоча на ділі просто елемент дизайну, так що намагатися на нього натискати марно. Навпаки один одного в правій частині розташовані мікрофон (на верхній межі) і захована всередину корпусу кнопка Reset, на правому вузькому торці гніздо USB mini-B, закрите гумовою заглушкою, а на лівому верхньому вушко для кріплення шнурка для носіння пристрою на шиї. Гніздо виходу на навушники поміщається в самому лівому краю нижньої межі.

Словом, абсолютно нічого нового - таких плеєрів через наші руки пройшло багато. Відрізнятися вони можуть один від одного хіба що обводами корпусу (в цьому плані Sweez FM з дизайнерами пощастило - вийшов досить симпатичним) і точним розташуванням різних кнопок, гнізд і т.п. Але в цілому, повторюся, все це за три-чотири роки стало дуже звичним і неоригінальним.

Можливо, конструкторам варто було б замість USB-роз'єму передбачити на нижньому торці «звичайну» USB-вилку, благо при таких розмірах і дизайні пристрій прямо-таки проситься на роль плейдрайви, а не просто плеєра. Правда це дещо збільшив би його довжину, ввело в конструкцію такої схильний губитися елемент, як ковпачок, та й ... за великим рахунком, не сильно-то й потрібно в наш час. Головне, що кабель потрібно абсолютно стандартний і поширений, який напевно знайдеться поруч з будь-яким комп'ютером, так що навіть якщо носити з собою на плеєрі дані, кабель можна залишати вдома. Зате вийшов він більш компактним, що буде грати в його користь перед продажем.

У керівництві користувача приведена непогана «схема оброблення», так що я її продублюють і в статті: по ній зрозуміти, де що знаходиться і як це можна використовувати простіше, ніж з чисто вербальних описів.

Обмін даними з комп'ютером

Тут все дуже просто - плеєр підтримує протокол UMS, так що для закачування незахищеною музики (якої більшість і користується) підійде будь-який файловий менеджер. Швидкість запису на великих файлах становить близько 2.7 Мбайт / с (з точки зору сьогоднішнього дня дуже навіть непогано - багато моделей помітно повільніше), на малих файлах вона може просісти рази в півтора-два. Не забудьте тільки про необхідність угруповання файлів по каталогам перед початком закачування даних - ніякої музичної бази в плеєрі немає, так що доведеться використовувати звичайну примітивну навігацію по файлів і папок, а в цьому випадку упорядкування пісень вкрай важливо: інакше ви ризикуєте потім в них просто заплутатися .

аудіоплеєр

Подивимося, як плеєр справляється зі своїм основним завданням, тим більше, що в разі настільки простих пристроїв вона основна і майже єдина. Підтримуваних форматів з точки зору сучасних багатофункціональних пристроїв трохи, але для бюджетного плеєра їх набір дуже навіть непоганий: MP3, WMA (в тому числі і ті файли), а також звичайний WAV PCM. Наявність останнього, укупі з досить непоганим об'ємом вбудованої пам'яті, апріорі радує. Тим більше що якість відтворення в сучасних пристроях знаходиться на дуже хорошому рівні. Іноді відмінному, але в даному випадку мова йде, скоріше, про просто хороше. При використанні навушників середньої цінової категорії (в районі 50 доларів) і, тим більше, дешевших нарікань до нього взагалі ніяких претензій: якість лімітується навушниками, а аж ніяк не самим плеєром. Для інтересу я послухав плеєр і на Etymotic ER-6 Isolator - ось в даному випадку він мене не дуже надихнув. Ні, зрозуміло, звук був нітрохи не гірше, ніж при застосуванні «основних» для тестів Creative EP-630 і Sennheiser PMX 100, але вже виникли претензії якраз до самого плеєра: з тими ж навушниками «дідок» Creative Zen Micro музику відтворює краще . Звучання Sweez FM якось ... суші чи що. Втім, пред'являти з цього приводу до пристрою претензії я не стану за такими трьох причин:

  • Якусь різницю можна було знайти тільки на дуже складних і насичених композиціях - наприклад, джазових. Найбільш відома електронна музика відтворюється без нарікань взагалі
  • Різниця між EP-630 і ER-6 була як мінімум не менше, ніж при зміні плеєра при використанні ER-6. Це при тому, що старі вінчестерного плеєри Creative забезпечують дуже високу якість звучання - дещо кращий, ніж переважна більшість флешових моделей (в т.ч. і від самого Creative)
  • Ціна ER-6 банально більше, ніж у старшій модифікації плеєра. Так що припускати, що хтось стане купувати таку пару для спільного використання, було б надто вже сміливим.

Що стосується нашого традиційного інструментального тестування за допомогою RMAA 6, то вони наведені нижче:

Нерівномірність АЧХ (у діапазоні 40 Гц - 15 кГц), дБ +0.02, -0.19 Дуже добре Рівень шуму, дБ (А) -84.6 Добре Динамічні діапазон, дБ (А) 84.0 Добре Гармонійні спотворення,% 0.0064 Дуже добре Гармонійні спотворення + шум , дБ (A) -75.7 Середньо Інтермодуляційні викривлення + шум,% 0.020 добре Взаємопроникнення каналів, дБ -81.2 Дуже добре Інтермодуляції на 10 кГц,% 0.020 Дуже добре Загальна оцінка добре

Детальний звіт

Нерівномірність АЧХ (у діапазоні 40 Гц - 15 кГц), дБ +0.13, -0.35 Добре Рівень шуму, дБ (А) -83.6 Добре Динамічні діапазон, дБ (А) 83.0 Добре Гармонійні спотворення,% 0.0072 Дуже добре Гармонійні спотворення + шум, дБ (A) -73.8 Середньо Інтермодуляційні викривлення + шум,% 0.026 добре Взаємопроникнення каналів, дБ -80.3 Дуже добре Інтермодуляції на 10 кГц,% 0.021 добре Загальна оцінка добре

Детальний звіт

Що ж - ніякого протиріччя з результатами суб'єктивного тесту. Результати трохи гірше середнього для сучасних багатофункціональних моделей рівня, але це «трохи» переважна більшість навушників почути просто не дасть. В особливо клінічних випадках, причому якщо спеціально намагатися порівнювати звучання різних плеєрів, постійно перемикаючись між ними в умовах відсутності сильного зовнішнього шуму, різниця буде, але і то не така, якою варто надавати значення.

Незважаючи на відносно невисоку паспортну вихідну потужність, запас гучності цілком достатній для практичного використання плеєра, в тому числі і в умовах підвищеного навколишнього шуму (зокрема, в метро) навіть в «неізолірующіх» навушниках. Ось любителі різноманітних «улучшайзеров» звуку, можливо, будуть дещо розчаровані простотою еквалайзера - тільки шість пресетів без можливості ручного налаштування.

Досить зручна навігація - настільки, наскільки вона взагалі може бути зручною при такому маленькому дисплеї. У режимі навігації верхній рядок з двох основних містить в собі значки файлів і подкатологов поточного каталогу, а в нижній відображаються їхні імена. Хитання джойстика вгору дозволяє перейти на рівень вище (втім, для цієї операції є і самий лівий в ряду значок), перехід же вниз або вибір конкретного файлу виконується натисканням джойстика. Зауважу, що при навігації або зміні налаштувань відтворення поточної композиції не переривається. Додатковою можливістю є здатність плеєра видаляти файли - може виявитися корисним, щоб очистити місце для подальшого запису (наприклад, з радіо).

При виключенні позиція відтворення запам'ятовується в точності. Autoplay, правда, немає, так що після включення (через приблизно секунд сім, необхідних на завантаження плеєра) потрібно буде ще раз натиснути кнопку Play.

Знайшлася і невелика ложка дьогтю, пов'язана з відображенням тегів. Плеєр повністю підтримує теги як в МР3, так і в WMA-файлах, не відчуває проблем з Unicode, шрифти не викликають естетичного відторгнення, але ось з тегом береться тільки одне поле - автор. Відображається він у верхній з основних (на екрані вона друга зверху) рядку. А нижче - завжди ім'я файлу. Якщо ви завжди даєте останнім осмислені назви, «забиваючи» туди і автора, таке відображення тегів можна і відключити, віддавши цього рядка під спектрограму або показ лірики.

Якщо не брати до уваги такий ось обмеженості в плані тегів, можна стверджувати, що весь простір дисплея в плеєрі використовується дуже раціонально. Сама верхня рядок віддана під інформаційні значки (типу режиму відтворення або стану блокування кнопок), в самій нижній можна побачити поточну позицію програвання, загальну довжину композиції, її номер і загальне число файлів в пам'яті. Про інші дві вже сказав вище.

Радіо, годинник і запис

Незважаючи на простоту пристрою, в ньому виявилися годинник реального часу. Реальної користі від них не так і багато - показують час при включенні або якщо джойстик в натиснутому стані зрушити вгору, дозволяють налаштувати таймер відключення, а також забезпечують можливість розсортувати записи з мікрофона або радіо, благо у файлів одержуваних буде осмислена дата і час створення.

Радіо, чесно кажучи, не вразило. В цілому прийом нормальний - на рівні всіх сучасних плеєрів, чутливість не залишає бажати кращого, автопошук працює адекватно, так що користуватися ним можна. Але досить помітним недоліком в умовах експлуатації в рамках великих міст з великою кількістю FM-радіостанцій буде мала кількість запам'ятовуються станцій - їх всього 15. Втім, для того, щоб зберегти найбільш улюблені з них вистачить - таких у кожного користувача навряд чи з десяток набереться. Однак більше число осередків пам'яті ще нікому не заважало.

Реалізована і запис - з вбудованого мікрофона або радіоефіру. Для запису останнього використовувати плеєр великого сенсу не має - формат запису всього лише IMA ADPCM, високою якістю, не відрізняється. А ось мікрофон дуже непоганий: перешкод не ловить, мова навіть при видаленні в метр-два цілком розбірлива. Більшого від неспеціалізованого пристрої вимагати сенсу не має.

енергоспоживання

Останнім часом практично всі наші огляди були присвячені плеєрів в тій чи іншій мірі підтримує відтворення відео

Офіційно акумулятор плеєра заряджається від комп'ютера три-чотири години, після чого отримує достатній запас енергії, щоб ви могли слухати музику 13 годин. Оскільки в даному випадку у нас інших функцій практично і немає, можна заміряти час роботи в «нон-стоп» -режимі: коли плеєр просто лежить на полиці і щось видає на навушники. На суміші файлів різних бітрейтів при середньому рівні гучності вийшло у мене щось порядку дванадцяти годин з хвилинами (ось скільки останніх було точно, важко відповісти, оскільки остаточне відключення прогавив). В цілому, дуже навіть непогано. Звичайно, стільки часу поспіль музику слухати навряд чи хто буде - за цей час доведеться, швидше за все, пару раз плеєр включити / вимкнути, скористатися навігацією і т.п., але годин на 10 або близько того цілком можна розраховувати.

Комплект поставки

У коробці можна знайти CD з програмним забезпеченням (крім драйвера для Windows 98 в нього також входить програма Audigrabber - колись досить популярна утиліта для копіювання треків з AudioCD, але сьогодні малоактуальная, оскільки вбудований в систему Windows Media Player м'яко кажучи не гірше), звичайний USB -кабель, шнурок для носіння плеєра на шиї, трохи паперу (типу книжки з керівництвом користувача на європейських мовах і окремо російськомовне) і навушники. На відміну від більшості плеєрів, що комплектуються безпородним жахом, всі пристрої від Trekstor (і Sweez FM тут не виняток) може похвалитися наявністю в комплекті Sennheiser MX-300 (подібно багатьом моделям плеєрів iRiver). Втім, якщо бути до кінця відвертими, торгова марка є чи не єдиним достоїнством цих «вушок» - типова бюджетна модель, яку все одно часто змінюють на що-небудь більш серйозне. Але і то добре, що рівень комплектних навушників все-таки вище середнього на ринку.

ціни

Офіційно в лінійці присутні чотири моделі, реально на момент написання статті в Москві продавалися три - молодша має занадто вже невеликий з точки зору сьогоднішнього дня обсяг пам'яті всього в пів-гігабайти, тому нецікава вже покупцям (отже, і продавцям). Але, про всяк випадок, місце для неї я «зарезервував», так що в таблиці нижче можна побачити середню роздрібну ціну всіх модифікацій плеєра в Москві, актуальну на момент читання вами даної статті:

512 Мбайт 1 Гбайт 2 Гбайт 4 Гбайт Н / Д (0) Н / Д (0) Н / Д (0) Н / Д (0)

Разом

При всій своїй простоті і компактності, плеєр добре справляється зі своїм основним завданням - якісно відтворювати музику. Знову ж зауважу, що, незважаючи на невеликий розмір дисплея, управляти пристроєм досить зручно. Наприклад, навігація нормальна і дозволяє вибрати конкретний файл, а не просто перейти до першого файлу в каталозі, як в молодших моделях Creative і плеєрах деяких інших виробників. Загалом, якщо вам потрібен саме зручний, в міру якісний і недорогий аудіоплеєр, так що функціональна простота не бентежить, так само як і неможливість виділитися із загальної людський маси (оскільки дизайн пристрою вельми звичайний), причому ідея придбання навушників за ціною більше плеєра ентузіазму не викликає, Trekstor i.Beat Sweez FM буде дуже непоганим вибором.

Плеєр надано на тестування офіційним дистриб'ютором Trekstor в Росії компанією « MAS Elektronik AG »

Дополнительная информация

rss
Карта