Автоматичне включення і виключення комп'ютера - досить корисні функції, які мало хто використовує. Ваш комп'ютер може автоматично включатися і, наприклад, програвати гучну музику (бути банальним будильником), або в певний час може запускатьнеобходімое для виконання важливих завдань, відкривати автоматично додатки, наприклад торрент (качати або роздавати) і т.д. Автоматичне включення комп'ютера - помітно може спростити життя. Уявіть ситуацію: ранок, Ви прокинулися - а ПК вже включений, грає приємна музика, браузер вже відкрив все, що потрібно для роботи ... або інше: вечір, дуууже нудний фільм, лінь переключити і, Ви заснули ... У певний час комп'ютер все закриє і перейде в режим очікування не заважаючи Вам спати. Здорово, чи не так? Але ж Ви ще такі можливості не використовуєте .... Ну не турбуйтеся - це зовсім не складно! І так - приступимо!
Для того щоб навчити Ваш комп'ютер автоматично включатися і за розкладом вимикатися нам знадобитися невелика утиліта. Але при написанні статті про автоматичне включення комп'ютера мені довелося тестувати кілька програм, з яких я відібрав дві найбільш якісно виконують поставлені завдання. Я не наважився залишити тільки одну програму, тому опишу роботу відразу обох програм для автоматичного включення комп'ютера, а Ви вже визначтеся яку використовувати.
Програма, яку будемо використовувати для автоматичного включення комп'ютера, називається - WakeMeUp! Також Ви зможете використовувати її як багатофункціональну програму-будильник для персональних комп'ютерів, що працюють під управлінням операційних систем Windows. Завантажити зможете в кінці статті. Програма має досить простий російський інтерфейс. Розібратися буде зовсім не складно! Але, мабуть, основні настройки і приклад застосування ми все, ж розглянемо докладно.
Як і всі програми для автоматичного включення комп'ютера, WakeMeUp використовує функції S3.
Трошки теорії: S3 «Suspend to RAM» (STR) в BIOS, «Режим очікування» ( «Standby») у версіях Windows аж до Windows XP і в деяких варіаціях Linux. «Sleep» в Windows Vista і Mac OS X, хоча в специфікаціях ACPI згадується тільки як S3 і Sleep. У цьому стані на оперативну пам'ять (ОЗУ) ще перебуватиме під харчування, і вона залишається практично єдиним компонентом, який споживає енергію. Так як стан операційної системи і всіх додатків, відкритих документів і т. Д. Зберігається в оперативній пам'яті, користувач може відновити роботу точно на тому місці, де він її залишив - стан оперативної пам'яті при поверненні з S3 той же, що і до входу в цей режим.
І так - висновок: щоб Ваш комп'ютер міг автоматично включатися при настанні заданого часу треба не вимкнути комп'ютер, а перевести його в режим очікування.
Приклад роботи програми
Відкриваємо програму. Для управління подіями WakeMeUp! використовує свій власний планувальник завдань, реалізований у вигляді системного сервісу. Давайте спробуємо створити кілька подій.
Тиснемо «Створити» і перед нами з'явитися цілком зрозуміле меню - налаштуйте!
Назва події, як часто - для прикладу візьмемо автоматичне включення комп'ютера «Кожен день». Час - за бажанням. Тепер потрібно вказати дію. Виберіть грати звук, і вкажіть шлях до мелодії. Або візьміть «виконати ком. рядок »і вкажіть ну наприклад Вінамп ... Таким чином Ми створили подію, яка буде автоматично запускати комп'ютер і програвати музику. Подій, а це значить автоматичних дій, можна створювати стільки, скільки Вам знадобитися, обмежень немає.
Важливо - опція «Кукушка» завжди повинна бути в положенні «Включено». В іншому випадку комп'ютер не буде прокидатися. Можна також в настройках встановити за замовчуванням включено для кожної події.
Але у програми є один істотний недолік - вона відкриває не всі ярлики (з розширенням «* .lnk»). Але файли такі як * .doc, * .txt і т.д. а так, же браузери та інші програми - відкриває.
Переваги програми:
O Оповіщає Вас про настання події, не будучи запущеним, тому що за це відповідає спеціальна системна служба, яка працює завжди.
O Спеціально розроблений для тих, кому подобається засинати під музику, телевізор, відео та ін. У процесі роботи він буде плавно зменшувати гучність звуку. Коли встановлений час роботи закінчиться, він переведе ПК в сплячий режим і (або) закриє обрану програму.
O У програмі реалізовано 8 режимів частоти настання подій, тому навіть дуже складна подія може бути налаштоване за пару кліків!
O Практично будь-який звук може бути відтворений в якості нагадування про настання події. Також в WakeMeUp! є функція плавного збільшення рівня звуку для плавного пробудження.
O Він може автоматично установлено з'єднання. Якщо з якоїсь причини радіо включити не вийшло, буде програно вказаний Вами резервний файл. У WakeMeUp! вже є установки для приблизно 30 станцій, Ви також можете вказати URL .pls-файлу будь-який інший станції.
O Він може запускати програму або відкривати файл в якості нагадування. А з огляду на те, що WakeMeUp! вміє комп'ютер увійде в режим, Ви можете автоматизувати ряд дій. У разі, якщо власник події виконав вхід в систему, командний рядок буде виконана від його імені. В іншому випадку буде використана обліковий запис Local System. Як приклад такої автоматизації можна привести запис телевізійної програми, що йде пізно вночі або коли Вас немає вдома.
Якщо WakeMeUp! не виводить Ваш комп'ютер із сплячого режиму - можливо, потрібно зробити деякі налаштування в Біосе. Інформацію з цього приводу можете знайти в кінці статті.
Автоматичне включення комп'ютера - спосіб 2
На цей раз автоматичне включення комп'ютера Ми будемо здійснювати за допомогою іншої програми. Автоматичне включення комп'ютера буде проводитися із сплячого режиму. Переваги, недоліки способу, також будуть описані нижче. Автоматичне включення комп'ютера можна здійснювати за допомогою програми TimePC. Завантажити можете внизу статті. Програма дуже проста в управлінні. Розібратися буде нескладно, оскільки вона повністю російською. В процесі настройки все стане зрозуміло. Приступимо!
Запускаємо програму для автоматичного включення комп'ютера - TimePC.
Налаштування практично змінювати не будемо. Перейдемо відразу на вкладку «Викл / Увімкнути ПК».
Тут Ви зможете налаштувати автоматичне вкл / викл комп'ютера, але тільки один раз, на певну дату. Краще використовувати Планувальник! Переходимо на нього.
За допомогою планувальника Ви зможете розпланувати автоматичне включення комп'ютера в певні дні тижня.
Далі нас буде цікавити наступна можливість в програмі - «Запуск програм».
За допомогою цієї функції є можливість запускати будь-які програми відразу після пробудження комп'ютера.
Переваги програми:
O TimePC автоматично запустить ПК за умови, що програма сама його вимкне.
O Інтерфейс програми TimePC дуже простий, всі налаштування і функції уміщаються в одному невеликому вікні.
O Підтримує російську та англійську мови, працює під управлінням ОС Windows XP / Vista / 7.
O TimePC використовує таку функцію ACPI (вдосконалений інтерфейс конфігурації та керування живленням) як гібернація.
Що робити якщо комп'ютер не виходить зі сну?
Більшість сучасних комп'ютерів грамотно вміють переводити ПК в такий режим. Якщо ПК не підтримує перехід в режим гібернації, то програма не виведе комп'ютер з "глибокого сну". Якщо в налаштуваннях BIOS материнської плати присутні налаштування ACPI, але при завершенні роботи комп'ютера програмою TimePC (правильніше сказати - перехід в гібернацію) вентилятор продовжує шуміти, то необхідно в опції ACPI Sleep Time вибрати значення S3 / STR (є ще S1 / POS). Входимо в BIOS Setup і в меню "Power Management Setup" встановлюємо значення "ACPI Suspend Type" [S3 (STR)].
Ось в принципі і все що стосується автоматичного включення комп'ютера.
Якщо Ви знаєте простіший спосіб автоматичного включення комп'ютера - напишіть в коментарях.
Здорово, чи не так?Що робити якщо комп'ютер не виходить зі сну?