- Хто це придумав Як і багато успішних сучасні бізнес-моделі (згадай «купання» сайти зі знижками 90%...
- розміри коштів
- Чому це вигідно маркам косметики
- де придбати
Хто це придумав
Як і багато успішних сучасні бізнес-моделі (згадай «купання» сайти зі знижками 90% на все що завгодно), ідею б'юті-боксів Росія запозичила у Америки. Це там в 2010 році з'явився сервіс BirchBox. Його суть була і залишається в наступному: ти реєструєшся на сайті, оформляти підписку (три місяці / півроку / рік), а потім щомісяця платиш 10 доларів (або щось близько того) в обмін на бокс з невідомістю. В ролі останньої - мікс з косметичних продуктів. Помад, кремів для області навколо очей, лаків для нігтів і іншого.
Коли ресурс набрав обертів, почали з'являтися бокси вузької спрямованості: ось тобі добірка засобів для чоловіків, ось для вагітних, ось сет з органічних і веганських коштів, ось косметика упереміш з корисними чаями і снеки. Кмітливі американці швидко довели до розуму і принцип формування коробок. Щоб дівчата не отримували котів в мішку, їм було запропоновано вказувати в своїх профайлах інформацію про тип шкіри, волосся, колірних перевагах. Нібито на підставі цих фактів і збирається кожен BirchBox. У Росії, звичайно, поки все не так прекрасно, але дещо вітчизняний виробник приготував і для тебе. Про це пізніше.
Варто спробувати
Ну скажи, хіба хоч одна розсудлива дівчина стане платити гроші за маленькі пробники? Ми теж думаємо, що ні. Успіх боксів в наступному: в коробочки потрапляють і мініатюри (наприклад, тонік або молочко об'ємом 50 мл), і повнорозмірні зразки. Часом ціна навіть одного такого продукту перевищує вартість усього набору, якщо кожен засіб ти б купувала окремо. Фінансова вигода очевидна. Звідси і популярність сервісів.
Інші бачать зручність в тому, що можуть регулярно отримувати мініатюри нових продуктів або бестселерів, у них з'являється можливість спробувати засіб кілька разів, а вже потім вирішувати, чи варто крем X тих грошей, які за нього просять в магазині. Ну і, звичайно, всі люблять сюрпризи. Підписуючись на розсилку боксу краси, ти до останнього не знаєш, які баночки до тебе приїдуть на цей раз. На сайті можна знайти тільки список брендів, з якими співпрацює ресурс. І більше - ніякої конкретики.
розміри коштів
Багато косметичних засобів виходять в декількох обсягах. Щоб не розчаруватися, коли довгоочікувана посилка приїде до тебе, з'ясуй, що мають на увазі під собою опису зразків.
- Full size - повнорозмірний продукт.
- Travel size - пристойних розмірів мініатюра, її зазвичай вистачає на кілька тижнів використання.
- Deluxe samples - мініатюра, приблизно десята частина від обсягу повноцінного кошти, зовні виглядає як його зменшена копія.
- Samples - тюбик, саше або пробірочку (їх ти регулярно зустрічаєш в глянцевих журналах), які можна насилу розтягнути на два застосування.
Чому це вигідно маркам косметики
Якщо навіть один тюбик з кремом, який ти отримуєш наосліп, може коштувати більше, ніж все добро б'юті-боксу, в чому, питається, підступ? Чи не зіпсовані чи засоби продають, чи не підробки чи? Ні, тут точно все чисто. Для люксових марок б'юті-бокси - новий спосіб комунікації з наявними та потенційними клієнтами. Для марок-новачків - ефективний інструмент розкрутки. Раз дівчина готова платити за зразки і мініатюри, то, якщо розкуштує засіб, точно почне купувати повноцінний в плані обсягу продукт.
Для організаторів самих сервісів вигода очевидна: вони виступають посередниками між брендом і покупцем, на цьому і заробляють. Їх завдання - домовитися з максимальною кількістю цікавих марок про надання зразків, упакувати все в красиву коробочку, грамотно розрекламувати свій сервіс, налагодити доставку і встановити контакт з передплатниками. Продукти від марок власники б'юті-боксів отримують безкоштовно, джерело їхнього доходу - оплата підписки.
де придбати
У Росії на даний момент функціонують два великих сервісу - GlamBox і ElleBox, вони ж головні конкуренти на ринку. ElleBox робить акцент на елітності і «люксові» пропонованих засобів, а GlamBox може похвалитися пристойними обсягами продуктів. У обох ресурсів є кур'єрська доставка і самовивіз по Москві, а в регіони бокси доставляють поштою. Але в цілому GlamBox і ElleBox йдуть врівень, свої прихильниці є у кожного.
- GlamBox
www.glambox.ru
Ціна за 1/3/6 місяців: 599/1699/3299 руб.
Що хорошого: різноманітне наповнення боксів, система бонусів, якими можна частково оплачувати підписку, поради на тему краси та конкурси на сайті.
Що поганого: при реєстрації на сайті вказуєш переваги за типом шкіри, однак вони не завжди дотримуються при формуванні сету. - ElleBox
www.ellebox.com
Ціна за 1/3/6 місяців: 550/1650/3300 руб.
Що хорошого: додаткова мініатюра в подарунок за самовивіз, частенько трапляються кошти повного обсягу - зокрема помади і лаки для нігтів.
Що поганого: вміст московських коробочок може серйозно відрізнятися від регіональних в не вигідну для останніх сторону. - MaxiCase
www.maxicase.ru
Ціна: від 500 до 1000 рублів залежно від наповнення, є кілька варіантів.
Що хорошого: MaxiCase спеціалізується на професійній косметиці, і його можна купити не тільки через сайт, але і в деяких московських салонах, які співпрацюють з ресурсом. Зустрічаються повнорозмірні кошти, мініатюри, сертифікати зі знижками на продукцію і салонні процедури.
Що поганого: ніякої інтриги. Вміст коробочки стає відомим за кілька днів до початку продажів. І так кожен місяць.