Бальзамічний оцет - користь, куди додають, рецепти, як вибрати

Бальзамічний оцет

Фото: pixabay.com

Бальзамічний оцет - це приправа, яку використовують як маринад і соус. Історія його виникнення дуже давня. Ще у 1046 році майбутньому королю Франконії Генріха II подарували маленьку бочку з незвичайним продуктом. Це поклало початок популярності такого оцту серед знатних родин Італії та Європи. Багаті італійські сім'ї робили бальзамічний оцет за своїми особливими рецептами, нюанси виготовлення трималися таємно і передавалися у спадок. Такий подарунок вважався воістину дорогоцінним і говорив про достаток і вплив дарувальника.

Спочатку унікальні властивості бальзамічного оцту використовували тільки в медичних цілях: знімали сильні запалення і застосовували в протимікробної терапії. В силу цього зілля відчайдушно вірили під час чуми 1503 року і брали, щоб не стати жертвою хвороби.

Його кулінарні властивості були відкриті набагато пізніше. Додаючи кілька крапель в найрізноманітніші страви, жителі древніх італійських провінцій вірили в те, що він продовжує молодість і дає довголіття. Згідно зі старою легендою, сам Казанова використовував оцет як афродизіак.

Особливості бальзамічного оцту

Марочний бальзамічний оцет використовують в особливих випадках

Фото: pixabay.com

Справжній бальзамічний оцет - це продукція італійських провінцій Модена і Реджо Емілія. Його часто плутають з винним оцтом, але технологія приготування бальзамічного зовсім інша. Традиційний роблять на основі соку спеціальних солодких сортів білого винограду і витримують в бочках від 3 до 25 років. Найдорожчий бальзамічний оцет - звичайно, найстаріший. Традиційний дорогою оцет повинен бути витриманий не менше 12 років. Такий продукт дуже темного кольору, має солодкий фруктовий аромат і густу консистенцію.

Але крім дорогих сортів існує промисловий оцет - виробництво прискорено, але такий оцет не витримують довго, можуть використовуватися додаткові інгредієнти, це здешевлює процес, і на виході виходить продукт, схожий за смаком на традиційний "бальзамико".

Існує також і третій варіант оцту - це суміш традиційного оцту і промислового. Це дає більш насичений і глибокий смак, але робить оцет доступніше для покупців.

Сучасні італійці, як і їх предки, досить цінують цю приправу, а особливі, витримані кілька століть сорти передаються у спадок як дорогоцінний посаг нареченої.

Італійські кухарі вважають: традиційний "бальзамико" - для особливих випадків, а недорогий промисловий - на кожен день. І правда, багато італійські страви вже не можуть обійтися без родзинки бальзамних ноток.

Корисні властивості

Бальзамічний оцет не варто піддавати температурній обробці

Фото: pixabay.com

Бальзамічний оцет славиться низькою калорійністю, що входять до його складу цінними мікроелементами і здатністю пригнічувати патогенну мікрофлору в організмі. Калій, фосфор, кальцій, магній, натрій, залізо, марганець, залізо добре впливають на судини і кісткову тканину. Вітаміни групи В стабілізують нервову систему і мозкову діяльність, а поліфеноли - одні з кращих антиоксидантів, покращують роботу серця.

Але щоб всі корисні властивості збереглися, оцет можна піддавати термічній обробці!

Рецепти з бальзамічним оцтом

Бальзамічний оцет відмінно підходить для приготування салатних заправок

Фото: pixabay.com

Бальзамічний оцет настільки самодостатній, що не вимагає від страв особливої ​​складності в приготуванні, а просто додає вишуканості знайомим поєднанням продуктів.

маринована полуниця

0,5 кг полуниці, 3 ст. л. бальзамічного оцту, 1-2 ст. л. Сахара

Ягоди очистити від плодоніжок, скласти в глибоку ємність, посипати цукром і залити бальзамічним оцтом. Закрити кришкою і витримати при кімнатній температурі 1 годину. Перед подачею потримати ягоди в холодильнику.

Рукола з пармезаном

400 г руколи, 150 г пармезану, сіль, чорний перець

Заправка: 40 мл оливкової олії, 20 мл бальзамічного оцту, 5 мл олії з виноградних кісточок

Інгредієнти для заправки змішати і збити. Залити рукколу заправкою, посолити, викласти зверху порізаний тонкими пластинками пармезан і посипати чорним перцем.

запечені овочі

3 помідори, 2 солодких перцю, оливкова олія, сіль, бальзамічний оцет, кінза

Овочі порізати, посолити, викласти на деко, полити оливковою олією і запікати протягом півгодини. Вийняти з духовки, дати трохи охолонути, скропити бальзамічним оцтом і посипати кінзою.

грибна закуска

400 г печериць, 3 ст. л. бальзамічного оцту, 50 мл оливкової олії, сіль і мелений чорний перець

Порізані на половинки гриби обсмажити на сковороді до випаровування рідини і золотистого кольору. В кінці додати сіль, перець і бальзамічний оцет. Подавати охолодженими до кімнатної температури.

Нагадаємо, раніше ми писали, що робити, якщо ви пересолили соус . Сайт "Сегодня" також розповідав про соусах, які обов'язково потрібно зберігати в холодильнику . Крім цього, ми ділилися найкращими рецептами соусу вінегрет .

Дивіться відео, де в Україні знайти справжній соєвий соус:

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

джерело: greenmama.ru

Дополнительная информация

rss
Карта