Батарейка R20: Характеристики і Аналоги

  1. Технічні характеристики батарейки R20
  2. Аналоги батарейки R20
  3. Області застосування елемента живлення
  4. Чи можна заряджати батарею R20
  5. Популярні виробники і їх особливості
  6. На що звернути увагу при придбанні

Гальванічний елемент живлення R20 - це один з перших розроблених промисловістю переносних джерел постійного струму. Вони з'явилися в 1898 році століття і широко застосовуються до цих пір.

Технічні характеристики батарейки R20

Вугільно-цинковий (сольовий) джерело живлення циліндричної форми згідно специфікації ICO позначаються R20. За стандартом ANSI ця батарейка позначаються 13D, а за радянськими стандартами - елемент живлення 373 (до початку 1960-х років - 1-КС-У3).

Виходи електродів у цього елемента живлення знаходиться на торцях циліндричного корпусу з наступними розмірами:

  • анод (плюс): діаметр - до 9,5 мм, з висотою контактної площадки мінімум 1,5 мм;
  • катод (мінус): контактна площадка діаметром не менше 18 мм.

Елементи живлення R20 має наступні параметри:

  1. розміри: висота - 61,5 мм, діаметр - 34 мм;
  2. вага: близько 66 грам;
  3. електрорушійна сила (напруга) - 1,5 вольта;
  4. типова ємність - 4000 мАг;
  5. термін зберігання - до 2 років;
  6. робочий діапазон температур: від 0 до +40 градусів за Цельсієм.

Сольові елементи дешеві, але мають задовільні технічні характеристики: їх напруга і ємність дуже сильно падають при експлуатації, при низьких температурах вони взагалі перестають працювати.

Аналоги батарейки R20

Повністю ідентичними аналогами батареям R20 є лужні батарейки. Також на ринку можна знайти нікель-металгідридні (HR20) і нікель-кадмієві (KR20) акумулятори, які мають меншу напругу - 1,25 вольта з діапазоном ємності від 2000 до 12000 мАч. Ними можна замінити батарейка R20 без особливих проблем.

Схожі розміри мають акумуляторні літій-іонні акумулятори типорозміру 32600 (діаметр - 32 мм, висота - 60 мм), але у них вольтаж становить близько 3,7 вольт при ємності 3000-6000 мАг.

Схожі розміри мають акумуляторні літій-іонні акумулятори типорозміру 32600 (діаметр - 32 мм, висота - 60 мм), але у них вольтаж становить близько 3,7 вольт при ємності 3000-6000 мАг

У разі крайньої необхідності АКБ 32600 можна використовувати попарно з послідовно з'єднаної пустушкою, що буде приблизно відповідати напрузі двох послідовно з'єднаних батарей R20 (2х1,5v = 3 вольта).

Крім того, існують ідентичні за розмірами потужні одноразові літієві батарейки ER20 (за стандартом IEC), що випускаються для професіоналів: це літій-тіоніл-хлоридні (Li-SOCl2) батареї ER34615 з напругою 3,6 вольт, ємністю близько 20000 мАг; здатні працювати при температурах від -55º до 85ºС. Їх також потрібно застосовувати з пустушкою.

Області застосування елемента живлення

Гальванічний елемент D-R20 широко використовуються для живлення пристроїв, яким потрібен постійний не великий струм:

  • музичні центри, магнітоли і магнітофони;
  • радіоприймачі старих типів;
  • переносні радіостанції;
  • апаратура з електромоторами;
  • ;
  • професійні лічильники Гейгера;
  • потужні ліхтарі-прожектори;
  • аналогові вольтметри.

музичні центри, магнітоли і магнітофони;   радіоприймачі старих типів;   переносні радіостанції;   апаратура з електромоторами;   ;   професійні лічильники Гейгера;   потужні ліхтарі-прожектори;   аналогові вольтметри

Завдяки великій ємності вони застосовуються і у військовій техніці, в країнах НАТО такі батарейки мають спеціальні позначення: 6135-99-464-1938 (сольові) і 6135-99-109-9428 (лужні).

Чи можна заряджати батарею R20

На відміну від акумуляторних батарей елементи живлення R20 заряджати не можна. Це пов'язано з особливістю їх конструкції, яка не дозволяє відновлювати їх електрохімічні властивості шляхом зарядки.

Недотримання цього правила може призвести до пошкодження корпусу батарейки і витоку електроліту або навіть до вибуху.

Популярні виробники і їх особливості

Правильно обрані джерела живлення здатні працювати в кілька разів довше, ніж дешеві і неякісні. Крім того, зроблені з порушеннями технології джерела струму можуть пошкодити дорогі пристрої через протікання електроліту.

Багато компаній, що випускають елементи живлення R20, але, щоб бути впевненим в якості придбаних джерел струму, краще користуватися продукцією надійних компаній.

наприклад: наприклад:

  • Panasonic;
  • Duracell;
  • Camelion;
  • Varta;
  • Maxell;
  • Трофі;
  • Kodak
  • Minamoto.

Батарейки Космос або Supermax коштуватимуть помітно дешевше, але і якість у них буде нижчою.

На що звернути увагу при придбанні

При виборі джерел живлення необхідно звертати увагу на якість виготовлення, необхідно перевіряти, щоб батареї не були простроченими, оскільки з кожним роком вони втрачають ємність.

Якісні батарейки повинні бути герметично упаковані, що вберігає їх від впливу вологи і повітря, не повинно бути пошкоджень на корпусі, слідів протікання електроліту.

Іноді на прилавках можна зустріти підробки під відомі бренди, які можна відрізнити по недбало нанесеною маркування, поганий упаковці, помилок в написах.

Якісна продукція повинна бути зроблена акуратно, з добре читається маркуванням, зазначенням терміну зберігання і дати виготовлення, маркуванням виробника.

Дополнительная информация

rss
Карта