Безкоштовний wordpress, сервіс блогохостинга wordpress.com

Як і в будь-яких інтернет продуктах з відкритим вихідним кодом (open source), люди часто запитують чи є система wordpress безкоштовною Як і в будь-яких інтернет продуктах з відкритим вихідним кодом (open source), люди часто запитують чи є система wordpress безкоштовною. Це буває в основному або серед початківців користувачів, або серед тих, хто є таким собі інтернет консерватором, не особливо стежить за подіями, що відбуваються. Коли я ще працював в веб-студії і займався установкою cms typo3, яка теж поширюється безкоштовно, то багато хто дивувався чим викликані ціни на створення сайту. Мовляв, чому мінімальний пакет Бітрікс коштує стільки ж, скільки і ваш сайт, але при цьому там йде оплата за ліцензію, а у вас open source :) Так, як і при замовленні сайтів на wordpress, безкоштовним є сама cms, але установка, настройка , підключення шаблонів і інші настройки, звичайно ж, коштують грошей.

Тому хотілося раз і назавжди розставити всі крапки над «і» для тих, хто починає працювати з системою і переживає щодо оплати ліцензії і для своїх майбутніх клієнтів, які можуть читати мій блог. Отже, поширюється wordpress безкоштовно, але для роботи вам ще знадобляться плагіни і шаблони. Перші використовуються для розширення функціональності та можливостей системи, найчастіше також є безкоштовними викачуваними доповненнями, які можна знайти на офіційному сайті системи. Теоретично, думаю, існують і платні модулі, але для open source систем це не дуже актуально.

Інша справа шаблони wordpress - безкоштовних варіантів вистачає, але досить успішно існують компанії, які малюють і створюють унікальні дизайни, а потім продають. Хоча така тенденція справедлива не тільки для цієї cms. До речі, можливо на офіційному сайті wordpress спеціально створили архів шаблонів щоб поширювати ідею саме безоплатної їх реалізації. Точно так, як це було з плагінами - адже ніхто окремо не створює сайти, де продає модулі в такій кількості, як це відбувається з макетами.

Коротше кажучи, підбиваючи підсумки, слід зауважити, що якщо ви захочете, то абсолютно спокійно зможете скачати wordpress безкоштовно, встановити потрібні плагіни і знайти варіант оформлення також, не витративши ніяких грошей. Єдине, на що доведеться витратитися - хостинг і домен, але і це не обов'язково!

У блозі вже є детальний огляд безкоштовного хостингу сайту wordpress.com , Тут розповім лише коротко. Даний сервіс дозволяє створити свій персональний блог в лічені хвилини, для чого від вас знадобитися лише електронна пошта. Натомість отримуєте доменне ім'я по типу «ваш_нік.wordpress.com», а також 3 гігабайти хостингу для зберігання файлів (майже 2500 картинок). Ну і, звичайно, ви зможете скористатися наявними можливостями і функції системи вордпресс, створюючи при цьому як чи громадський, або приватний блог. І все це абсолютно безкоштовно.

І все це абсолютно безкоштовно

Що ж конкретно ви отримаєте в сервісі на wordpress.com з функціональної частини:

  • На вибір надається 75 шаблонів - від простих до яскравих дизайнерських рішень. Якщо ви розбираєтеся в CSS, то зможете вносити відповідні правки в таблиці стилів.
  • Інтегрована система статистики - дані про відвідування в реальному часі.
  • wordpress.com - прекрасний для написання постів, куди з легкістю можна вставити зображення або відео з сторонніх сервісів.
  • При додаванні поста теги для нього підставляються автоматично виходячи з контенту, щоб користувачі зі схожими інтересами заходили на ваш блог і коментували.
  • Тут є вбудований захист від спаму за допомогою Akismet.
  • Якщо виникають якісь питання, можна пошукати відповіді в службі підтримки, яка реалізована за допомогою документації, форумів і форми зворотного зв'язку.
  • Також вам не слід турбуватися про втрату якихось даних у зв'язку з технічними проблемами - wordpress.com хоститься на скількох дата центрах і робить резервне копіювання інформації.
  • Можна імпортувати блог на wordpress.com з інших систем (Blogger, LiveJournal, Movable Type і т.п.)
  • Для роботи ви можете створювати скільки завгодно блогів, використовувати групи авторів. Є різні рівні приватності для створюваного проекту.
  • Підтримка віджетів в сайдбарі для Flickr, del.icio.us, Twitter та інших.
  • Можливість створення сторінок і відстеження трекбеків.

Як разом другій частині поста я можу сказати наступне - якщо ви початківець блогер і ще не сильно розбираєтеся у всіх деталях, а хочете просто спробувати, то рекомендую створити безкоштовний wordpress блог за допомогою сервісу wordpress.com. Буквально за тиждень-два ви зможете оцінити переваги і недоліки, а також зрозуміти наскільки все це вам підходить. До речі, по темі можна ще почитати одну мою статтю вибір хостингу для блогу : Де і чому створювати проект.

Дополнительная информация

rss
Карта