Безлімітні тарифи: секрети мобільних операторів

Безлімітні тарифи звичайно завжди залишаються популярними у певного кола осіб, які не хочуть себе обмежувати в спілкуванні. І хоча дані тарифи зазнали за кілька років безліч обмежень, все одно продовжують користуватися популярністю. Визначимо, наскільки вони обмежені і які мають плюси і мінуси.

Визначимо, наскільки вони обмежені і які мають плюси і мінуси

Для зручності оцінки ми вирішили не розглядати додаткові сервіси, як то SMS, MMS і передачу даних, адже безлімітними в основному користуються в першу чергу для розмов.

Як бачимо, абсолютно необмежених тарифів на ринку не залишилося взагалі. Оскільки спочатку на них обпеклися лідери, а потім наздоганяють конкуренти. Так, вже в цьому році Beeline ввів свої «Максимальний» і «Максимум», а тепер їх переглядає і різко обмежує «необмежені» хвилини.

Всі зазначені тарифи можна умовно розділити на 3 групи: «максимально» безлімітні, безлімітні по мінімуму і передплачені безлімітні. Перші два з них - для контрактних абонентів, а третя - для абонентів pre-paid- сервісів.

Отже, тарифами першої групи користуються абоненти, що не жаліють грошей на мобільний зв'язок і вважають за краще не замислюватися про кількість хвилин. У деяких операторів, наприклад, Beeline, таких ТП і зовсім немає, а, наприклад, у МТС - цілих два. Один практично як у головного конкурента «Київстару» - з абонплатою близько 400 грн. (Але КС обмежує 500 хв. Дзвінки абонентам l ife:), Beeline, Екотел та «Інтертелеком»), а другий - взагалі, якщо можна, так би мовити «супер» -безлімітний, з ще більшою кількістю безкоштовних хвилин і без плати за з'єднання . До речі, це найдорожча пропозиція на ринку, з абонплатою 600 грн. у місяць. Але воно того варте, оскільки аналогічна пропозиція від life :) ТП "Безмежний» найдешевше на 50 грн., Але після закінчення 1000 хвилин доведеться платити по 1 грн. за хвилину замість 60 коп. у МТС.

Що стосується так званих «оптимальних» або «легких» безлімітних, то вони мають на місяць до 400 хвилин дзвінків на мережі інших операторів. Власне кажучи, за цим показником і можна оцінити реальну вартість хвилини. Якщо не враховувати вартість внутрішньомережевих. За цим показником в ТП «Київстар Оптимальний» виходить 0,8 грн. / Хв., «МТС Безлімітний легкий 2008" - 0,625 грн. / Хв. і «life :) Безмежний базовий» - 0,471 грн. / хв. Так що тут фаворитом є ТП від life :), враховуючи ще відсутність ПЗЗ. Однак не можна скидати в даному випадку з рахунків розміри абонентських баз. Адже доводиться здійснювати і дзвінки в середині мережі. А ще «Київстар» не дає безкоштовної можливості дзвонити абонентам life :), Beeline, «Екотел» і «Інтертелеком».

Що ж стосується ТП «Beeline Максимум», навіть з 1 листопада, коли змінюються його умови (саме вони відображені в таблиці), то навіть в цьому випадку зовнішні дзвінки - 0,257 грн. / Хв. - на кшталт найвигідніше. Однак, оператор ніяк не афішує даний ТП, його навіть не вдалося знайти на сайті компанії. І призначений він виключно для корпоративних клієнтів. Тому фізособам він недоступний.

Так ми підходимо до найцікавішого - безлімітним pre-paid- тарифами. У «Київстару» і life :) про ні відсутні, Beeline ж має «Максимальн ий». Оператор вводив його для нарощування абонентської бази і через три місяці переглянув у бік обмеження безкоштовних хвилин. ТП відрізняється також тим, що хвилини надаються кожен день, і мають щоденні обмеження. Тому потрібно бути постійно на чеку, коли почнуть стягуватися 0,95 грн. / Хв. Крім того, 268,5 грн. в місяць - це явно багато для препейдніков, тому оператор ввів спеціально «Максимальний Лайт», на який не можна підключитися, а лише перейти з «Максимального». З одного боку, 148,5 грн. в місяць - ще куди не йшло, а з іншого - треба ще більш жорстко контролівать щоденні витрати. Так, безкоштовні хвилини щодня розподіляються наступним чином: в мережі Beeline - 335 хв., На номери «МТС» - 15 хв., «Київстар» - 15 хв., «Голден Телеком» - 15 хв., Life :) - 3 хв ., на номери стаціонарної мережі та на номери інших операторів в Україні - 15 хв., на номери «Інтертелеком» - 2 хв.

На цьому тлі явно в кращу сторону виділяється «МТС Безлімітний без контракту», де за 90 грн. отримуєш 130 хвилин дзвінків на інші мережі. А це, по введеному нами показником без урахування внутрішньомережевих дзвінків, - всього 0,69 грн. / Хв. Що досить непогано, враховуючи найнижчу вартість серед усіх безлімітних і відсутність ПЗЗ в межах пакетних хвилин.

Так що, як бачимо, любителям безкоштовних розмов є з чого вибирати. Існуючі безлімітні тарифні плани відрізняються різноманітністю, проте і мають істотні обмеження, про що забувати не варто.

В Україні протестували швидкість 5G , Що перевершило всі очікування, а один з операторів готує платформу для впровадження 5G .
У той же час Київстар зробив 4G безлімітним , Але поки не готовий впроваджувати 5G .

Дополнительная информация

rss
Карта