Безлімітний мобільний інтернет повернувся: порівнюємо тарифи

  1. МТС: «Таріфіще» і опція «Багато інтернету»
  2. Білайн: «анлім» і опція «Безліміт в роумінгу»
  3. Мегафон: опція «Безлімітний інтернет» для тарифів «Включайся!»
  4. Tele 2: «Мій безліміт»

Справедливість восторжествувала: з кінця серпня в Росії знову запрацював мобільний безліміт. У 2016-2017 роках оператори «великої трійки» зробили відчайдушну спробу прибрати безлімітний інтернет зі своїх тарифів і перевести всіх назад на «гиги» - але не тут-то було.

Через місяць після повернення «анлім» і анонсування всіх змін в тарифах розберемося, що ж нам насправді запропонувала «велика трійка». Ціни в статті вказані для московського регіону - в вашому все може бути набагато дешевше. І бонусом - безлімітний тариф від негласного четвертого члена «трійки».

МТС: «Таріфіще» і опція «Багато інтернету»

МТС: «Таріфіще» і опція «Багато інтернету»

МТС пропонує абонентам два варіанти: перейти на новий тариф під назвою «Таріфіще» або підключити на існуючих тарифах опцію «Багато інтернету».

  • Тариф «Таріфіще» обіцяє абонентам безлімітний мобільний інтернет в домашньому регіоні і від 500 до 3000 хвилин безкоштовних дзвінків і SMS у всіх мережах Росії. Все це коштує від 650 до 1550 рублів на місяць, в залежності від обраного пакета хвилин. Перехід на тариф безкоштовний.
  • Опцію «Багато інтернету» можна підключити на тарифних планах «Smart Забугоріще», «Наш Smart» і всіх версіях тарифів Smart +, Ultra, VIP і Smart Top. За неї доведеться щомісяця доплачувати по 200 рублів.

Тепер про фактичну якість з'єднання: швидкість інтернету у МТС, за відгуками - близько 13-14 Мбіт / с при використанні LTE. Однак, це тільки в домашньому регіоні: при виїзді за його межі ви витрачаєте перші 500 Мбайт, і швидкість урізається до 128 Кбіт / с.

До цих же значень швидкість ріжеться і при використанні пірінгових мереж (торренти, Skype). Нарешті, безлімітом можна користуватися тільки на смартфоні. Щоб роздати інтернет на інші пристрої за допомогою мобільного точки доступу, доведеться підключити і оплатити опцію «Єдиний інтернет».

Білайн: «анлім» і опція «Безліміт в роумінгу»

Білайн з середини вересня пропонує новий тариф з безлімітом - «анлім» Білайн з середини вересня пропонує новий тариф з безлімітом - «анлім». Переключитися на тариф можна навіть з іншого оператора зі збереженням свого номера. А для діючих абонентів в існуючих тарифах з'явилася опція «Безлімітний інтернет в роумінгу».

  • В тариф «анлім» входить 500 хвилин розмови і інтернет без обмежень по Росії. А ось SMS-ки у Білайну платні: 2 рубля за повідомлення.
  • Опція «Безлімітний інтернет в роумінгу» вбудована в тарифи «ВСЁмоё 1», «ВСЁмоё 2», «ВСЁмоё 3», «ВСЁмоё 4», «Зовсім ВСЁмоё», «Всёшечка» і «Нуль сумнівів». Вона дозволяє користуватися безлімітом більш ніж в 100 країнах світу, але варто це 350 рублів на добу (правда, тільки в ті дні, коли ви інтернетом користуєтеся).

Мобільний безліміт від Білайну працює по всій Росії без обмежень по швидкості. Але в іншому він «хворіє» приблизно тим же, що і пропозиція від МТС. Швидкість в пірінгових мережах обмежена, і роздавати анлим на кілька пристроїв не можна. Для цього потрібно окремо оплачувати послугу «Роздача інтернету».

Вартість мобільного безліміту у Білайну - 20 рублів в день. Але можна сміливо вважати, що 23. Тому що стільниковий оператор з неясної причини окремо тарифікує перегляд HD-відео на високій швидкості: за це потрібно доплачувати на добу по 3 рубля. У будь-якому випадку, це 690 рублів на місяць - на 30 рублів дорожче, ніж у «червоного» оператора.

Мегафон: опція «Безлімітний інтернет» для тарифів «Включайся!»

Мегафон продовжує йти по шляху поширення безлімітного контенту Мегафон продовжує йти по шляху поширення безлімітного контенту. Опція «Безлімітний інтернет» доступна в лінійці тарифів «Включайся!», Основна мета яких - надання необмеженого доступу до певних сервісів (соцмережі, музика, відео).

Підключити безліміт у Мегафона можна на тарифах:

  • Включайся! Преміум (3000 рублів на місяць)
  • Включайся! Дивись + (1000 рублів на місяць)
  • Включайся! Спілкуйся (650 рублів на місяць)
  • Включайся! Дивись (750 рублів на місяць)

Вартість безліміту - 0 рублів. Самий універсальний з тарифів, на нашу скромну думку - Спілкуйся з безлімітними соцмережами. Увімкніть безлімітний інтернет одним клацанням в особистому кабінеті, і на додаток до соцмереж у вас буде все інше. Інші тарифи відрізняються тільки підключеними підписками на різний платний контент, типу Мегафон-ТВ і Амедіатекі, а також на антивірус ESET NOD32.

Що стосується обмежень: інтернет працює з однаковою швидкістю по всій Росії. Обмежень швидкості на торренти теж немає. Зате є обмеження за обсягом: при виїзді з домашнього регіону безліміт раптово перетворюється на гарбуз. Тобто, в пакет з 15 Гбайт.

Крім того, є абсолютно дивне обмеження на анонімайзери. При використанні VPN і всіх версій браузера Opera (а також будь-якого іншого браузера в режимі компресії даних) ви можете користуватися тільки 15-гігабайтним пакетом, незалежно від того, де ви знаходитесь.

Tele 2: «Мій безліміт»

Про четвертому операторі все забувають, а даремно. У Tele 2 буквально тільки що з'явився тариф до цього безлімітом всього за 500 рублів на місяць (і це в Москві). Детальніше про тариф можна почитати в нашій свіжій статті по гарячих слідах .

Ще трохи про інтернет:

Фото: авторські, Pixabay

Дополнительная информация

rss
Карта