- Важливість правил дорожнього руху для дітей
- 5 правил, які повинен запам'ятати дитина
- Безпека руху для велосипедистів
- Громадський транспорт
- Безпека в темний час доби
- 5 методів, які допоможуть привчити дитину до правильної поведінки на дорозі
Опубліковано 19 Листопад 2019 о 11:25
Блог Діти в місті > Різне > Безпека на дорозі: прості правила дорожнього руху для дітей
Заглиблюватися в усі тонкощі правил дорожнього рух, звичайно, не варто, але навчити дитину азам безпечної поведінки на дорозі батьки зобов'язані.
«Діти в місті» зібрали найважливіші правила дорожнього руху для дітей, які стануть їм у пригоді.
Важливість правил дорожнього руху для дітей
Без належного знання правил дорожнього руху діти можуть піддаватися ризику. Photo: Freepik
На відміну від дорослих, діти недостатньо уважні і сконцентровані, щоб завжди бути обачними під час прогулянок. Без нагляду з боку дорослих і належного знання правил дорожнього руху (ПДР) діти можуть піддаватися ризику.
Коли справа стосується безпеки дітей, батьки не повинні йти на компроміс. Необхідно навчити дошкільнят ПДР, як тільки вони стануть досить дорослими, щоб почути вас. Переконайтеся, що вони розуміють, про що ви говорите.
5 правил, які повинен запам'ятати дитина
Хоча дітям і важливо знати основи безпечної поведінки на дорозі, їм не слід надавати більше інформації, ніж вони можуть засвоїти. Ось кілька основних правил для дошкільнят, з яких можна почати.
1. Знай свій колір
Допоможіть дитині дізнатися про світлофори і основні дорожні знаки, а також про те, на що вони вказують.
Іноді замість силуету людини на пішохідному переході використовується символ руки. Розкажіть своєму малюкові про це теж. Якщо для пішоходів є інші символи, ви повинні зробити так, щоб діти про них знали.
2. Зупинися. Подивися. переходь
Доведіть до автоматизму звичку оглядати дорогу в усіх напрямках, перш ніж переходити. Photo: Freepik
Дітям доведеться самостійно ходити в школу або на автобусну зупинку. Можливо, їм знадобитися тільки перетнути вулицю після того, як вони вийдуть зі шкільного автобуса. У будь-якому випадку, батьки повинні навчити своїх дітей безпечно переходити дорогу.
Малюки зазвичай неуважні, тому привчайте їх завжди зупинятися біля проїжджої частини. Доведіть до автоматизму звичку оглядати дорогу в усіх напрямках, перш ніж переходити.
Переходити дорогу можна тільки по зебрі, на пішохідному переході, на зелене світло, а біля перехрестя - не навскіс, а перпендикулярно дорозі.
Дорослі повинні завжди супроводжувати дітей у віці до шести років і тримати їх за руку, переходячи вулицю.
3. Будь уважний - слухай
Поясніть дітям, що вони не завжди можуть побачити автомобіль, адже він може бути за поворотом. Тому вони повинні прислухатися і бути уважними, щоб завчасно відреагувати на наближення транспортного засобу.
4. Не бігай через дорогу
В основному діти нетерплячі, вони можуть переходити дорогу, щоб дістатися на інший бік вулиці. Вони також можуть бігати по дорозі під час гри. Поясніть дитині, що бігати на проїжджій частині неприпустимо, і в залежності від його віку, розкажіть про можливі наслідки порушення цього правила.
5. Завжди ходи по тротуарах
Навчіть своїх дітей рухатися тільки по тротуарах, тримаючись правого боку, щоб не заважати зустрічним пішоходам. Будьте прикладом для них.
Безпека руху для велосипедистів
Шолом може знизити ризик серйозних травм голови на 70%. Photo: Pixabay
Всі діти люблять кататися на велосипеді. Контролювати їх дуже важко, тим більше, коли вони катаються поза увагою батьків.
Ось правила, які повинна дотримуватися кожна сім'я, щоб уникнути небезпечних ситуацій:
- Шолом носити обов'язково: іноді батьки пропускають цю деталь. Статистика показує, що цей простий аксесуар може знизити ризик серйозних травм голови на 70%. Переконайтеся, що ваша дитина завжди носить високоякісний шолом, коли їздить на велосипеді.
- Слідкуйте за станом велосипеда: порожні шини та несправні гальма можуть привести до втрати контролю. Важливо стежити за станом велосипеда для уникнення несправностей.
- Велосипедний ліхтар: дитині буде краще видно дорогу, і, крім того, він буде більш помітним для інших учасників дорожнього руху.
- Діти повинні їздити на велосипедах в безпечних зонах: дітям слід уникати великих основних доріг.
- Їхати на велосипеді дитина повинна по велосипедній доріжці, де це можливо, або триматися правого краю дороги.
Громадський транспорт
Необхідно дотримуватися правил поведінки на автобусній зупинці. Photo: Pixabay
Чекати автобус слід на зупинці, подалі від дороги. Необхідно дотримуватися правил поведінки: не бігати, не стрибати, чи не штовхатися і не стояти на краю тротуару.
Виходячи з автобуса на потрібній зупинці, слід обходити його ззаду, перед цим переконавшись, що за ним не їде інший транспорт.
Вийшовши з трамвая, треба дочекатися, поки він від'їде від зупинки. Якщо немає часу, можна обійти його спереду, попередньо подивившись, чи немає іншого трамвая, який би рухався назустріч першому.
Безпека в темний час доби
Діти - найбільш вразливі учасники дорожнього руху. Особливе занепокоєння викликає шлях школярів додому, адже темніє зараз рано, а в темному одязі пішохід практично непомітний для водія.
Infographics: Діти в місті
Наприклад, пішохід стає помітним в чорному одязі лише з відстані двох метрів, у синій - з сімнадцяти, а в червоній - з двадцяти чотирьох, в той час як гальмівний шлях автомобіля складає 20 метрів на сухому і 30 метрів на мокрому асфальті. Тому в осінній і зимовий період варто віддавати перевагу червоному, жовтому і білому кольору одягу, а ще краще - прикріпити світловідбиваючі елементи.
Світловідбиваючі елементи (СВЕ) можуть мати різні форми:
- стікери (можуть кріпитися до одягу на липучці);
- термополоскі (кріпляться на тканини за допомогою прогріву праскою)
- жорсткі браслети (скручуючись, кріпляться на руку, ногу або сумку)
- кулони;
- брелоки;
- значки;
- шнурки.
Часто виготовляють підвісні СВЕ для дітей у вигляді різних звірів, іграшок, машинок, казкових героїв. Вони легко кріпляться на дитячий одяг. Такі флікери сприймаються дитиною як яскравий аксесуар і якісно виконують свою основну функцію.
5 методів, які допоможуть привчити дитину до правильної поведінки на дорозі
1. Власний приклад
Маленькі діти завжди повторюють за дорослими, використовуйте це на користь, нехай діти вчаться у вас тільки хорошим манерам.
2. Розмови
Звичайна прогулянка може з легкістю перетворитися в захоплюючий урок про безпечну поведінку на дорозі. Розкажіть малюкові, що тротуар - для пішоходів, а дорога - для машин, про світлофорі і його ролі в дорожньому русі.
3. Творчість
Навчальні мультики, книги, мобільні додатки - все підходить для вивчення правил дорожнього руху. Намалюйте і розфарбуйте дорожні знаки або плакати, щоб допомогти дітям краще їх запам'ятати.
Video: YouTube
Запропонуйте малюкові подивитися мультик «Азбука безпеки на дорозі тітоньки Сови». Перегляд допоможе малюкові дізнатися про важливі правила поведінки на дорозі.
4. Гра
Ніхто не любить зубрити нудні правила, а ось грати подобається всім. Гра - це один з кращих способів навчити дітей тому, що важливо. Ось кілька ідей, які допоможуть вашій дитині дізнатися про безпеку дорожнього руху.
Побудуйте з малюком іграшковий місто, використовуючи машинки, ляльки, конструктор тощо. Пазл-головоломка «Дорога» - прекрасне ігрове посібник для вивчення правил дорожнього руху. Дитина може збирати дорогу в різних напрямках, але при цьому вчитися правильній поведінці на вулиці.
Пропонуйте дитині пограти з друзями в рухливі ігри на дорожню тематику, наприклад, «Перехрестя». У грі беруть участь четверо і більше дітей. Діти діляться на дві групи - пішоходи і автомобілі. Лунає свисток ведучого. Перехрестя оживає: йдуть пішоходи, рухається транспорт. Якщо виникають порушення правил дорожнього руху, що веде свистить, називає ім'я порушника, і той вибуває з гри.
5. Перевірка
Проведіть дискусію - дайте вашій дитині сценарій і запитайте його, що треба робити. Наприклад: «Ви граєте, і ваш м'яч котиться на середину дороги. Що б ти зробила? »Або ви можете запитати:« Ти запізнюєшся до школи, тому тобі слід бігти за шкільним автобусом, правильно? »І подивіться, що дитина відповість. Обов'язково розкажіть, якими мають бути правильні дії, і якщо відповідь малюка був помилковим, дайте обґрунтовані роз'яснення.
Знання та дотримання правил дорожнього руху для дітей так само важливі, як і оволодіння грамотою. Рухливі ігри для дітей допоможуть дошкільнятам і молодшим школярам засвоїти необхідні знання в цікавій формі. Дитячі ігри на дорожню тематику стануть у пригоді батькам, вихователям і вчителям, щоб пояснити дорожні правила, а також розвинути у юних пішоходів уважність і спостережливість.
Поки діти маленькі, розкажіть їм правила безпечної поведінки на дорозі і самі демонструйте правильний приклад, тоді ви будете спокійні, відпускаючи дитину одну в школу або на прогулянку.
»Або ви можете запитати:« Ти запізнюєшся до школи, тому тобі слід бігти за шкільним автобусом, правильно?