- Акції блакитних фішок на ММВБ. Що це?
- Ринок блакитних фішок. Які акції входять?
- 1. Висока ліквідність
- 2. Вузький спред
- 3. Низька волатильність
- 4. Обсяг торгів
- 5. Капіталізація
- Список блакитних фішок на російському і світовому ринку в 2018 році
Акції блакитних фішок на російському фондовому ринку в 2018 році. Що таке блакитні фішки ММВБ, де подивитися список компаній і котирування цінних паперів? Відповіді на ці питання ви знайдете в матеріалі InvestFuture.
Котирування і графіки всіх акцій на Московській біржі онлайн
Акції блакитних фішок на ММВБ. Що це?
На фондовій біржі кожен день відбуваються тисячі угод з акціями . Деякі цінні папери користуються постійним попитом, а інші беруть участь в торгах від випадку до випадку. За цим критерієм присутні на біржі акції можна віднести або до «блакитних фішок», або до цінних паперів 2 і 3 ешелону.
Найменування «блакитні фішки» отримали торгуються на фондовій біржі акції великих стійких компаній-емітентів. Ці компанії характеризуються значною капіталізацією і позитивною динамікою фінансових показників.
Акції «блакитних фішок» відрізняються високою ліквідністю, результати їх фінансової діяльності стабільні, а власники таких акцій регулярно отримують прибуток
Свою назву найпривабливіші інвестиційні папери отримали від фрази Blue Chips (англ.). Прийшло воно з миру азартних ігор, адже синій - колір найдорожчих жетонів в казино.
Коливання ринку «блакитних фішок» характеризують поведінку гравців на біржі в цілому. Як правило, зростання вартості акцій 1-го ешелону призводить до позитивної динаміки на ринку цінних паперів інших категорій. І навпаки: чи варто почати дешевшати «блакитними фішками» - втрачають в ціні і акції простіше.
Грунтуючись на фінансових параметрах «блакитних фішок» російського фондового ринку на Московської біржі ввели індекс, що характеризує стан ринку. В індекс «блакитних фішок» від ММВБ входять параметри 15 найліквідніших вітчизняних емітентів. Його склад переглядається один раз в квартал.
Подивитись графік індексу блакитних фішок Московської біржі онлайн
Ринок блакитних фішок. Які акції входять?
Щоб акції емітента були зараховані до «блакитних фішок», необхідно відповідати наступним критеріям:
1. Висока ліквідність
Ліквідність визначається тим, як швидко можна продати актив, щоб при цьому він не втратив своєї вартості або вона знизилася незначно. Для інвестора ліквідність означає те, наскільки швидко він зможе продати або купити акції за поточною їх вартості. Висока ліквідність означає низький ризик для держателя активу.
Ліквідність визначається кількістю акцій, що надійшли в обіг - чим їх більше, тим ликвиднее фінансовий продукт
Також необхідно враховувати, скільки інвесторів бажають здійснювати операції з цими активами. Якщо таких інвесторів досить, це говорить про інвестиційну привабливість акцій.
2. Вузький спред
Ще один показник, що визначає ліквідність і на який в ході торгів інвестору варто звертати увагу - це різниця ціни в момент покупки і продажу (спред). Чим менше ця різниця, тим про більш високу ліквідність акції можна говорити.
Часто в ході біржових торгів встановлюється величина максимального спреда. Якщо цей рівень буде перевищений, торги можуть бути зупинені.
3. Низька волатильність
Волатильність - показник, що характеризує те, як сильно може змінюватися вартість активу протягом проміжку часу. Невисокий діапазон коливання ціни говорить про інвестиційну стійкості активу, а значить, про невисоких ризиках .
Однак волатильність безпосередньо пов'язана з потенційною прибутковістю: у цінних паперів з маленькою волатильністю прибутковість невелика
4. Обсяг торгів
Розраховується кількістю і ціною акцій, що беруть участь в біржових торгах за певний період часу. Параметр має відношення до ліквідності, проте бувають періоди, коли обсяги торгів навіть високоліквідних акцій можуть знижуватися.
5. Капіталізація
Щоб розрахувати ринкову капіталізацію, потрібно число випущених акцій помножити на їх біржову ціну. Наприклад, компанія випустила на ринок один мільйон акцій. Вартість однієї акції на біржі склала 10 рублів. В результаті ринкова капіталізація вважається як 1 млн * на 10 руб. і становить 10 мільйонів рублів.
Зверніть увагу: перераховані показники досить умовні і немає точних параметрів, щоб охарактеризувати акції емітента як «блакитні фішки».
Список блакитних фішок на російському і світовому ринку в 2018 році
На світовому фондовому ринку своєрідним орієнтиром стали індекси «Доу Джонс» і NASDAQ , Що повністю складаються з акцій першого ешелону. Список «блакитних фішок», що торгуються на світовому фондовому ринку:
- Apple;
- "Кока Кола";
- «Майкрософт»;
- IBM;
- Google;
- «Дженерал Моторс»;
- Alcoa;
- «Американ Експрес» »;
- AT & T;
- Холдинг Bank of America;
- «Боїнг»;
- Корпорація «Катерпіллер»;
- Корпорація Chevron;
- Cisco і ін.
«Блакитні фішки» російського фондового ринку - це традиційно активи компаній зі сфери енергетики, нафтогазової та металургійної галузей.
«Блакитні фішки» вітчизняного ринку в 2017 році:
- «Газпром»;
- «Сбербанк»;
- «Лукойл»;
- "Норнікель";
- «Новатек»;
- «Магніт»;
- «НК Роснефть»;
- «Татнефть»;
- «МТС»;
- Банк ВТБ;
- «Сургутнефтегаз»;
- АК «АЛРОСА»;
- «Московська біржа»;
- «Северсталь»;
- «Інтер РАО».
Обсяги оборотів «блакитних фішок» на вітчизняному фондовому ринку складають не менше 85% від загального числа торгів за всіма цінними паперами на Московській біржі.
Як і належить акціям 1-го ешелону, російські «блакитні фішки» відрізняє висока ліквідність, обумовлена значним числом активів, які перебувають в обігу, а також надійністю емітентів
Вузький спред пов'язаний з високою активністю біржових торгів цими цінними паперами. Наприклад, спред з цінних паперів «Газпрому» варіюється в межах 10 копійок і відповідає приблизно 0,7 відсотка від вартості акції. Завдяки цьому «блакитні фішки» залучають інвесторів для здійснення швидких спекуляцій.
Вітчизняні «блакитні фішки» мають відносно невисоку волатильність ціни. Традиційно, різниця між ціновим мінімумом і максимумом - не більше 1-2 відсотків.
Безумовно, трапляються періоди, коли і «блакитні фішки» можуть помітно впасти в ціні або, навпаки, різко вирости. У ситуації фінансової кризи вартість навіть найбільш стійких цінних паперів може обрушитися на все 20%. Однак, потрібно визнати, що такі ситуації складаються нечасто. В стабільний період корекція ціни навіть на 5 відсотків - явище рідкісне. Така волатильність не дозволяє значно заробляти на коливаннях вартості акції, проте істотно мінімізує ризики.
Читайте також: Як купити акції фізичній особі на біржі?
Що це?Які акції входять?
Що таке блакитні фішки ММВБ, де подивитися список компаній і котирування цінних паперів?
Що це?
Які акції входять?