Bluetooth в кишенькових комп'ютерах - загальні враження

Розвиток ринку кишенькових персональних комп'ютерів (КПК) досить тісно пов'язано з впровадженням засобів бездротових комунікацій. Очевидно, що всі переваги КПК можуть розкритися тільки в разі його максимально дружнього спілкування з іншої обчислювальною технікою.

Рутинна метушня з кабельним господарством, яка і з настільними ПК мало кого радує, у випадку з КПК ще більше пригнічує. Набагато логічніше і комфортніше застосовувати різні види бездротових технологій, а якщо радіус знаходження побратимів по мережі передбачається невеликим (скажімо, в межах 10 м), вибір очевидний. Це - Bluetooth (BT) і створені на її основі персональні мережі класу Personal Area Networking (PAN).

Даний стандарт бездротових мереж зараз існує в редакції Bluetooth 1.1. Основні параметри логічно порівнювати з параметрами його побратима по впровадженню в КПК, а саме IEEE 802.11b, або Wi-Fi. Отже, робочі частоти в обох стандартів однакові (2,4 GHz), причому їх обладнання не заважає один одному при одночасному використанні. Радіус дії BT для пристроїв Class 3 (потужність сигналу 2,5 мВт) - 10 м, на порядок менше Wi-Fi, але цього цілком достатньо для офісу або кімнати. Для BT Class 1 (потужність 100 мВт) він наближається до Wi-Fi, досягаючи 100 м. Звичайно, швидкість в Bluetooth 1.1 істотно менше, ніж у Wi-Fi (теоретичні 1 Mbps, які трансформуються в 433,9 KBps при двостороння, проти 11 MBps), але більш ніж достатня для передачі щодо "повільних" даних від мобільного телефону.

Власне, як кажуть англійці, "any time, any place" і комфорт при виході в Internet, роботі з SMS і повідомлень електронної кореспонденції через оснащений BT мобільник і з'явилися спонукальним мотивом для творців КПК. Адже зв'язок по інфрачервоному порту вимагає фіксації КПК і, скажімо, телефону в межах заданого тілесного кута, чого непросто домогтися, якщо користувач знаходиться в русі, хоч на своїх двох, хоч в автомобілі. Та й потужність ІЧ-портів "кишенькових злодіїв" до останнього часу була куди менше, ніж у тих же пультів управління побутовою технікою, так що доводилося зрушувати пристрою мало не впритул. Отже, з моменту появи першої BT-продукції для КПК пройшло трохи більше року ...

Що зроблено те зроблено

Все, що реалізовано за цей час в залозі по Bluetooth для КПК, можна розділити на три категорії. А саме - адаптер Bluetooth або вбудовували в сам КПК (Compaq iPAQ 3870, Fujitsu Siemens Pocket LOOX і Toshiba e740), або пристібали як навісний модуль, або збирали на картці формфактору PCMCIA, Compact Flash (обидва види годяться і для ноутбуків) або Secure Digital (SD) і Memory Stick - ось це вже вироби чисто для КПК. А з виходом елітних Bluetooth-телефонів і бездротових гарнітур інтерес до них зростав настільки жваво, що стало ясно - ось він, той стимул, який змусить платоспроможного споживача повністю оновити своє оснащення. Адже сумарна вартість основних компонентів укомплектованого кишенькового офісу зазвичай перевалює за тисячу доларів. Так що плутаються в копійчаної провідний гарнітурі власник такого багатства виглядає, щонайменше, смішно. Додатковими корисними функціями для власників "зубастих" КПК є можливість роздрукувати на BT-принтері, обмінятися файлами з іншими КПК і / або ноутбуками в польових умовах і увійти в режим синхронізації зі звичайним ПК без док-станції. Тому найбільш далекоглядні компанії, що випускають ПО для обслуговування мобільного друку і факсового зв'язку, теж не сиділи склавши руки.


"Зубасті" кишенькові злодії

Раніше всіх інтерфейсом Bluetooth стали оснащуватися Compaq iPAQ Pocket PC. Адаптер BT в них прихований під чорної "наліпкою", що закриває верхню частину корпусу iPAQ 3870/3875/3970/3975, а синя піктограммка BT присутній в нижній частині екрана постійно. Звідси можна включати або вимикати радіозв'язок, запускати власне Bluetooth Manager, встановлювати синхронізацію по ActiveSync, переглядати статус (в даному випадку - список доступних BT-пристроїв) або за допомогою About з'ясувати, яка версія програми у вас встановлена. Якщо вказана версія 1.0.x, що типово для власників 3870/3875, то настійно рекомендується завантажити з сайту підтримки Compaq iPAQ програму оновлення до версії 1.1. Її установка підвищує надійність зв'язку в цілому, усуває найбільш докучливі помилки (наприклад, після відключення радіозв'язку для її відновлення нерідко був потрібний перезапуск КПК) і додає піктограми для цифрових камер, принтерів та ін. Але якщо в процедурі відновлення щось не заладилося, то замість очікуваного меню з піктограми з'явиться один-єдиний похмурий пункт Remove This Device. Тоді доведеться приводити iPAQ до тями "холодним" рестартом з втратою всієї занесеної власником інформації.

Починати роботу слід, зрозуміло, з включення радіозв'язку Bluetooth (Turn Radio On). Потім відкриваємо Bluetooth Manager, який зробить запит на пошук, причому можна шукати або все підряд, або фільтрувати BT-пристрої по численним категоріям (рис. 1 - це прямо-таки енциклопедія для бажаючих знати, до чого ще "прикручується" Bluetooth). Потім можна помітити пристрої, придатні для подальшого використання, а дані по ним зберегти в пам'яті КПК після натискання на Save. Після "OK" піктограми знайдених пристроїв з'являться у вікні Bluetooth Manager - фактично це наші Bluetooth-фаворити. Ними можна і потрібно управляти - наприклад, згрупувати для застосування вдома / на роботі. Зручності заради власне ім'я нашого iPAQ і його пароль для зв'язку в PAN-мережах (нехай це буде "1 234") відразу варто занести у відповідні поля на закладці ToolsSettings for All DevicesGeneral основного вікна Bluetooth Manager. Інші закладки відповідають за тонкі настройки BT - так, можна відкрити будь-яку папку для доступу з інших комп'ютерів (закладка File Sharing), а на закладці Connections - заборонити можливість зв'язку з іншими пристроями і навіть саму видимість вашого КПК для них.

Доречно припустити, що серед упізнаних пристроїв знайдеться хоча б один мобільник (інакше навіщо взагалі було на BT витрачатися). Вибір його іконки викликає потрапляння на інфостраніцу, звідки через меню Actions потрібно замовити Retrive Services.

Ось тут і починається найцікавіше. Якщо ця модель телефону підтримується (взагалі-то, можна перевірити і по таблиці ), То список сервісів буде схожий на наведений на рис. 2, якщо немає - ви отримаєте повідомлення Unable to retrive services. Наприклад, саме такий (на жаль) поки залишається реакція iPAQ на всі моделі бездротових BT-гарнітур до мобільниках. Працювати-то вони будуть, але тільки з BT-телефоном, а з КПК поки стосунки не складаються. Найкраще iPAQ розуміє телефони Ericsson, підтримуються практично всі сучасні моделі. Ось і під час підготовки цієї статті до iPAQ 3870 підключали Ericsson T39, і це виглядало так ...


Встановимо коннект - синій, синій ...

Спочатку потрібно включити Bluetooth в телефоні. Це робиться за допомогою Доп. Опції BluetoothРежім работиВкл, потім T39 переводиться в режим Доп. Опції BluetoothДоступен. На LCD-панелі телефону виникає "зубастий" значок, і T39 стає доступним для впізнання іншими BT-пристроями протягом трьох хвилин. Тепер запускаємо Bluetooth Manager на iPAQ, розпізнаємо телефон як Ericsson і добираємося до його сервісів, як описано вище. На T39 знову відкриваємо Доп. Опції. Bluetooth, на цей раз потрібен пункт Пошук пристроїв. Через кілька секунд ім'я нашого iPAQ з'явиться під заголовком Дод. Пристрої під (ім'я адекватно введеному раніше на закладці General). Підтверджуємо натисканням Yes, отримуємо запит на код доступу, вводимо 1234 і отримуємо відповідь Сполучення успішно завершено. Тепер при бажанні можна перенабрати ім'я КПК (наприклад, приписавши до нього ім'я власника) і після ще одного Yes побачити його в списку BT-пристроїв мобільника.

Знову беремося за iPAQ. Взагалі-то, обидва пристрої повинні обмінятися PIN-кодами, після чого зв'язок можна вважати остаточно з'ясованим. Але ж було б правильним, якщо наступного разу КПК і мобільник вже не будуть проходити аутентифікацію - вони ж свої, чого дарма час втрачати? Тому на iPAQ виконуємо так званий Bonding - операцію, яка можлива для більшості BT-пристроїв, крім принтерів (з меню на рис. 3). На інфостранічке навпаки Device Bonded з'явиться Yes. Відтепер ваш КПК буде зв'язуватися з телефоном миттєво і без питань, словом, так само легко і просто, як налагоджував корисні зв'язки агент 007. А ви думали, в честь кого названа дана операція?

Залишилося налаштувати iPAQ для мобільного доступу до Internet з T39. У списку сервісів для Ericsson потрібно перш за все встановити наш T39 в якості Bluetooth Dialup Modem. Його піктограма тепер забезпечена синім кружком. Якщо в гуртку показаний знак питання, то даний пристрій знаходиться поза зоною досяжності радіозв'язку, якщо дві стрілки - зв'язок є. Потім в настройках Internet-з'єднань Start MenuSettingsConnectionsInternet ConnectionsModify потрібно створити нове з'єднання і вибрати Bluetooth Dialup Modem для його обслуговування як модем, після чого акуратно внести всі дані про вашому провайдеру. Після натискання кнопки Finish ваш Pocket IE буде налаштований для Internet-з'єднання через T39 в разі, якщо iPAQ виймуть з док-станції (інакше він буде входити в Мережу по ActiveSync). До речі, серед доступних пристроїв є і Bluetooth Fax, але додаток для факсимільного зв'язку доведеться купувати і встановлювати вже самостійно.

Загальним правилом і для iPAQ, і для іншого BT-обладнання КПК є використання Bluetooth ActiveSync замість стандартного ActiveSync. Нагадаємо, що саме ця чудова програма дозволяє власнику будь-якого Pocket PC синхронізувати дані з настільним ПК, вийти через нього в Internet, налагодити поштовий зв'язок або ж з комфортом виконувати файлові операції зі звичайного ПК - все це по провідному або ІК-з'єднання. У разі Bluetooth ActiveSync все відбувається приблизно так само, тільки зв'язуватися можна за вибором з будь-яким з ПК, розпізнаних при пошуку. Забавно, що значна частина перших користувачів КПК навіть не підозрювала про наявність ActiveSync, читанням відповідного керівництва вони теж не зловживали, так що можливості пристрою використовувалися, прямо скажемо, вкрай неефективно. Не те що б як цвяхи мікроскопом забивали, але близько ... Висновки були зроблені, і тепер при заводській упаковці iPAQ на його лицьову панель приклеюється шматок прозорої плівки з яскраво-червоним написом "Please Install ActiveSync".

Отже, підхід Compaq відрізняється високим ступенем довіри до користувача, якому дається повна свобода дій. У Fujitsu Siemens ж вирішили, що надійніше провести власника КПК за руку по всіх основних операцій. Тому перший запуск утиліти Pocket Plugfree, яка обслуговує BT на Fujitsu Siemens Pocket LOOX, викликає режим Wizard'а, і після відповідей на його питання виявляються заповненими всі параметри, знайомі в iPAQ по вкладках Bluetooth Manager'a, починаючи з імені та пароля. Сервіси для знайдених BT-пристроїв відображаються у вигляді списку іконок. Логіку з'єднання з мобільником ми вже проходили для iPAQ, основні дії будуть тими ж, тому розібратися з меню не важко. Особливостями реалізації Bluetooth на Pocket LOOX є його відповідність Class 1 (т. Е. LOOX - єдиний з КПК, який тримає зв'язок в межах 100 м), а також підтримка Bluetooth-гарнітур в поєднанні з LOOX і його зовнішнім модулем зв'язку GSM / GPRS. До речі, у Франції у шанувальників LOOX через це тут же виникли проблеми, так як використовується в Class 1 частотний діапазон там уже зайнятий.

Реалізація BT в Toshiba e740 почасти схожа на iPAQ, більш докладно про це КПК можна прочитати в "Комп'ютерному Огляді", # 34 (www.itc.ua/10920). Нарешті, в травні був оголошений промисловий Pocket PC 700 від Intermec, що володіє абсолютно особливими властивостями: в ньому інтегрована бездротовий зв'язок всіх трьох видів (Bluetooth, Wi-Fi і GSM / GPRS або CDMA / 1xRTT), та ще замість провідного з'єднання через док станцію використовується провідний Ethernet. На жаль, додаткових відомостей про нього поки не надходило.

"Навісні щелепи" в асортименті

Для тих, хто купив звичайну (без BT) модель iPAQ, завжди зберігається можливість докупити надягає поверх пристрою зовнішній модуль- "жакет", в корпус якого інтегровані Bluetooth і слот для CF-карток, отримуючи тим самим і радіозв'язок, і додатковий слот розширення. Такі "жакети" досить легкі (відсутня батарея) і збільшують масу пристрою не більше ніж на півсотні грамів. Існують реалізації від самої HP / Compaq (чорні) і TDK (сріблясті). Все ПО для жакета працює точно так само, як описано вище для iPAQ. Взагалі-то, зовнішня розширюваність iPAQов подобається не всім, але тут вона явно доречна. Адже для інших Pocket PC додавання BT-функцій означає, що один з слотів розширення буде зайнятий - його займе картковий BT-адаптер, а тут слот CF Type II залишається вільним. Ціна такого модуля трохи вище, ніж BT-картки і CF-жакета окремо (так, TDK BT Jacket коштує в англійському онлайн-магазині expansys.com близько £ 135).

Для власників Palm теж є щось подібне. Компанією Anycom ще на початку року пропонувався навісний (clip-on) BlueJacket BJ-2001, який пристібався до Palm V / Vx і за рахунок двох NiMH AAA-батарей давав до 10 год автономної роботи при масі в 115 р Був можливий тільки вид з'єднання точка-точка, синхронізація даних виконувалася після натискання кнопки на модулі, а його flash-пам'ять дозволяла перепрошивання користувачем. Схоже, це вже в минулому, так як на сайті Anycom інформація про BlueJacket вже недоступна. Але святе місце порожнім не буває, дуже схожий на BlueJacket модуль WAVEclip від Sanderland Technologies, ці модулі можуть працювати до 8 годин від двох NiMH AAA-батарей і теж годяться для Palm V / Vx. Більш універсальною є продукція TDK, що випускає модулі BlueM (для Palm m125 / 130/500/505/515, коштують близько £ 130) і Blue5 (для моделей V / Vx, ціна близько £ 60). Харчуються вони від батареї самого Palm'а, підтримують зв'язок з мобільниками і BT-комп'ютерами, але серед описів підтримуваних профілів не вдалося виявити Bluetooth HotSync і друк документів. До платформи Palm відносяться і пристрої Handspring Visor, але роз'єм розширення у них абсолютно оригінальний і приймає тільки стандарт Springboard. У цьому формфакторі і виконаний навісний модуль Red-M Blade для Visor Edge, Prism, Platinum, Pro & Neo. Він підтримує профілі Bluetooth, що відносяться до доступу в LAN, віртуальний COM-порт і dial-up networking, кілька власників Red-M Blades можуть організувати свою PAN і розділяти точку доступу. Харчується Red-M Blade від внутрішньої батареї Visor, її має вистачити на 2 дні "типового використання", коштує він близько £ 130.

Карти блакитний масті

Картки BT в форматах PCMCIA (PC Card) і CF, хто б їх не робив, зовсім незначно відрізняються за параметрами і стоять в середньому близько $ 150.

Перш ніж їх налаштовувати, варто завантажити останнє оновлення ПО, тим більше що на входить до поставку CD-диску зазвичай є драйвери тільки під "настільну" Windows. У список найбільш авторитетних виробників, продукція яких тестувалася для КПК і має відповідні драйвери, входять AmbiCom, Anycom, Armadillo, Belkin, Socket, TDK і Toshiba.

Найпростіше буде розібратися з Belkin Bluetooth CF Adapter, виконаному у формфакторі CF Type II - адже там використовується точно таке ж керуюче ПО, як і в iPAQ. А ось Bluetooth CF Card, що випускається Socket, виконана в "тонкому" Type I, що робить її практично універсальною - наприклад, вона годиться для клавіатурній HP Jornada 720 і Jornada 56x, які не розраховані на CF Type II.

Після запуску інсталятора Bluetooth Wizard управляє процесом конфігурації, причому йому потрібні 6 вільних COM-портів, кожному з яких присвоюється окрема функція (друк, мобільник, LAN, факс, синхронізація з настільним ПК і послідовний порт). Зауважимо, що у всіх інших картках зайнято лише 2 порту - один COM для вхідного зв'язку, інший - для вихідної. Якщо якісь COM-порти вже зайняті (наприклад, GPS-приймачем), то їх можна відключити в установках BT-драйвера. Не можна чіпати тільки порт зв'язку через мобільник, а таких пристроїв підтримується рекордна кількість - Ericsson R520, T39, T68; Motorola 270C; Nokia 6210, 6310, 6310i, 7650, 8910; NTT DoCoMo PALDIO 633S і Sony C413S.

Отже, при наявності одного з цих телефонів Wizard його розпізнає, запросить PIN-код і підтвердження про з'єднання. Потім потрібно відкрити системну ятати Settings / Connections і налаштувати доступ до dial-up через драйвер Bluetooth Phone. Тепер кожен раз при установці картки в слот КПК в рядку статусу (доступ з екрану Today) з'являється піктограма BT. C її допомогою можна включити / вимкнути зв'язок, запустити BT ActiveSync, Майстер з'єднань, підключитися до LAN або виконати налаштування. Для прийому / відправки факсимільних повідомлень потрібно оголосити свій телефон як favorite fax в драйвері і не забувати про активізацію цієї послуги у провайдера мобільного зв'язку (наприклад, в "Київстар" за це задоволення буде потрібно доплатити $ 5). Додатковою зручністю є використання аплету Dialer, в якому вводиться код і префікс дозвону. Телефонувати можна прямо з адресної книги КПК, де при утриманні стилуса на імені контакту з'являється контекстне меню з опцією Dial Contact.

Цікаву можлівість для власніків Pocket PC надає фірма Anycom, яка предлагает цілий комплект: Bluetooth PC card ($ 139), CF card ($ 150) и модуль принтера ($ 150). Особлівістю їх установки є необходимость двічі (!) Перезавантажуваті КПК, после чого на ньом виявило Ціла колекція піктограм: Dialer для спілкування по BT-мобільніку, PrintPocketCE (програма друку від Field Software), Conduits Pocket Slides, Bluetooth File Transfer, Pocket Messenger, BlueCard Printing Manager и Bluetooth Connection Wizard. До речі, во время налаштування ActiveSync нужно запустіті Wizard и Встановити, Який з віртуальніх COM-портів буде пов'язаний з ПК. Інакше Кажучи, сделать, что Bluetooth від Compaq / Belkin категорично НЕ рекомендує делать (там все віконується за замовчуванню). Printing Manager дозволяє підвищити швидкість і надійність друку з Pocket PC, але сам по собі він друкувати не може - потрібна програма PrintPocketCE, про яку ми поговоримо трохи пізніше. Додатки Dialer і Pocket Messenger дозволяють ефективно працювати з адресною книгою КПК, здійснюючи дзвінки і розсилаючи SMS прямо з бази контактів.

І виросли блакитні пальми ...

Для класичних комп'ютерів Palm вибір Bluetooth-карток обмежується лише однією позицією, але зате який! Toshiba зробила шанувальникам цієї платформи розкішний подарунок ( "всього" за $ 118) у вигляді крихітної картки SD-формату розміром з поштову марку. Нагадаємо, що SD-слоти є в моделях Palm 125/130, 500/505, 515 і i705. Продається це чудове виріб під двома назвами: Palm SD Card і Toshiba Bluetooth SD Card.

В процесі установки з вхідного в поставку CD-ROM додаток Bluetooth перенесе на КПК програми Майстри з'єднань, обміну SMS-повідомленнями, Telephony Services (для дозвону з адресної книги), характерну саме для Palm утиліту BlueBoard (для обміну малюнками-графіті) і програму з грайливою назвою BlueChat, що дозволяє за допомогою BT підтримувати спілкування в текстовому режимі в реальному часі. Коли "Синьозубий" Palm знаходить і інші BT-пристрої, головний екран Bluetooth-додатки їх не показує, але зате дає можливість після натискання на кнопку розпізнати ПК, мобільники і локальні мережі. При зв'язку з ними найпопулярніше з таких BT-пристроїв (і спосіб з'єднання з ним начебто даних про провайдера для мобільника) буде відображено у верхній частині екрану при виклику відповідних меню.

Вітчизняні (і європейські) користувачі цієї картки завдяки стандарту зв'язку GSM не зазнають дискомфорту, а от телефони інших стандартів можуть розпізнаватися і фігурувати в списках як модеми. Перелік телефонних драйверів на www.palm.com поступово поповнюється. До уваги абонентів мобільної мережі UMC, для яких у нас в країні зв'язок GPRS запущена в пробну експлуатацію: GPRS-з'єднання розглядається системою як вхід в LAN і налаштовується через Preferences, Connection via Bluetooth в установках Palm OS. Потім натискається кнопка tap to find для розпізнання GPRS-телефону. Після цього потрібно звернутися до установок Network і внести параметри для GPRS LAN (ім'я користувача, пароль та ін.), Причому тип з'єднання вибирається як PPP. Вхід в Internet через BT реалізований як звичайний Palm webclipping або ж за допомогою WAP-броузера. Для синхронізації з обладнаним BT звичайним ПК, за яку на цій платформі відповідає додаток Hotsync, створюється з'єднання з ПК через Bluetooth в списку, потім розпізнається ПК і ставиться в якості пристрою за умовчанням - ось і все. У разі непередбачених ускладнень можна звернутися за довідкою до pdf-документа, що знаходиться за адресою www.palm.com/support/accessories/bluetooth.html .

Зрозуміло, немає принципових перешкод для застосування цієї картки і для платформи Pocket PC - тільки ось необхідні відповідні драйвери. А з ними ситуація така: поки Toshiba пропонує їх тільки для японської версії свого КПК Genio e550 (за відгуками, працює і під англійською ОС, але принади установки параметрів користувачем можна собі уявити) і не поспішає надавати підтримку для пристроїв конкурентів.

А ось BT-картка формфактору Memory Stick PEGA-MSB1 від Sony (Ј170,38, підтримка профайлів Dial Up Networking, Serial Port, LAN, Object Push) точно буде спілкуватися тільки з "своїми", тобто серією Sony Clie. Хоч вони начебто належать до сімейства Palm, але залишаються особливими ...

У будь софта прорізався "блакитний зуб"

Щодо підтримки Bluetooth на рівні операційної системи КПК новини обнадіюють - в підготовлювану до випуску Windows CE.Net цей мережевий стандарт не тільки включений, але і завірений в Bluetooth Special Interest Group. Тому ситуація для Pocket PC стануть більш доступними, ніж з тієї ж Windows XP, куди BT в кінцевому рахунку так і не потрапила.

Що стосується прикладного ПО, то вище була згадана можливість приймати і відправляти факси засобами BT. У такому випадку варто звернути увагу на програму Truefax 2.0 від KSE Software ($ 34,10 на pocketgear.com ), Гарантовано працює з iPAQ, Socket і Anycom. На рис. 4 показаний список її налаштувань з меню Tools / Modem, розрахований якраз на застосування Bluetooth.

Зрозуміло, що якщо КПК все активніше використовуються в компаніях, то виникає необхідність в роздруківці відредагованих документів, без яких бізнес-процеси не можуть здійснюватися нормально.

Зараз при взаємодії з BT-принтером є можливість вибирати програмні засоби, принаймні, з двох. Утиліта PrintPocketCE ($ 39,95 на сайті її розробника FieldSoftware) зараз поза конкуренцією - вона дозволяє друкувати на принтерах Epson, HP PCL printers, Canon BJ і багатьох інших, включаючи матричні, Citizen і навіть Seiko LabelWriter, що може бути важливим у роботі мобільних торгових терміналів. Підтримуються реалізації BT від Anycom, Belkin, Compaq і Socket. Все сімейство утиліт від FieldSoftware використовує Bluetooth Serial Port Profile - це означає, що всі з'єднання з оснащеним Bluetooth принтером встановлюються шляхом вибору послідовного порту (COM1-COM8). Налаштування з'єднання відбувається в два етапи. На першому запускається пошук пристроїв і розпізнається принтер, на другому зі сторінки Select Printer йому присвоюється один з вільних портів. Після цього можна друкувати файли Pocket Word, Pocket Excel і txt, в тому числі і вкладені в поштові повідомлення, із застосуванням системних шрифтів. Альтернативою буде використання продуктів сімейства PrintBoy від британської Bachmann Software. Вони мають приблизно ті ж можливості, що і PrintPocketCE, але при цьому підтримуються версії не тільки для Pocket PC (утиліта PrintBoy CE), а й для Palm (PrintBoy Deluxe / PrintBoy Anywhere), обидві версії коштують $ 39,99 на сайті www.bachmannsoftware.com .

Коли Bluetooth, яким оснащений ваш КПК, не вміє працювати саме з тим мобільним телефоном, власником якого ви є, положення хоча б частково можна виправити за допомогою утиліт голосового зв'язку, таких, як IA Phone Manager від IA Style, який у версії 1.3 став розуміти багато моделей BT-телефонів. Використовувати телефон як модем, на жаль, не вийде, але, по крайней мере, засоби голосового спілкування і можливість обміну SMS у вас з'являться.

Підведемо Підсумки

Отже, через новизни стандарту всі сучасні Bluetooth-продукти використовують абсолютно різні підходи при інсталяції та налаштування. Це різко відрізняє їх від Wi-Fi (802.11b), де все зводиться до введення параметрів мережі (вид зв'язку, настройки TCP / IP і шифрування даних), який реалізований майже однаково всіма виробниками на всіх платформах. А в сучасному Bluetooth управління кожним продуктом зроблено унікальним чином, причому до інтуїтивної зрозумілості тут досить далеко.

Можна з упевненістю передбачити, що поява навіть не простого, а найпростішого (на рівні пульта управління телевізором) призначеного для користувача інтерфейсу для налаштування Bluetooth-мереж значно розширить число потенційних прихильників цього стандарту. Адже тут цільовою групою споживачів є бізнес-еліта. І її дуже зайнятим представникам належить не просто один раз налаштувати з'єднання (це можна було б доручити інженерові, як в інших видах мереж), але і управляти ними постійно (а ось це характерно саме для Bluetooth!). А поки шанувальникам сучасних технологій доведеться неабияк покопатися в заплутаних меню. Але вигоди від використання "зубастих" кишенькових ПК того варті.

[email protected]
Автор висловлює подяку компанії "МУК" за надане устаткування.

Але ж було б правильним, якщо наступного разу КПК і мобільник вже не будуть проходити аутентифікацію - вони ж свої, чого дарма час втрачати?
007. А ви думали, в честь кого названа дана операція?

Дополнительная информация

rss
Карта