- Переваги контейнерного житла
- Основні етапи будівництва
- Утеплення та оздоблення будинку-контейнера
- Опалення та комунікації
- Купівля контейнерного дачного будинку
- Відгуки
- Відео
Багато вирішують проблему з дорогим житлом, роблячи вибір на користь бюджетних, але надійних контейнерних будівель.
Основою для таких будинків служать контейнери, які використовуються в морських перевезеннях.
Примітно те, що ви запросто побудуєте будинок з контейнерів своїми руками, причому, можна варіювати площа і поверховість таких будівель на свій розсуд.
Будинки з контейнерів в Росії тільки набувають популярності, але ми впевнені, що скоро вони стануть поширеною альтернативою стандартним спорудам, так що давайте дізнаємося більше про особливості, а також плюси і мінуси будинків з контейнерів.
[Caption id = "attachment_1529" align = "aligncenter" width = "750"] Будинки з контейнерів: свіжі проекти, фото [/ caption]
Переваги контейнерного житла
Звичайно, за деякими експлуатаційними характеристиками будинку контейнери не зрівняються з цегляними, дерев'яними та іншими будівлями, поширеними на нашій місцевості. Але на більшість відмінностей можна закрити очі, якщо ви бажаєте швидко і недорого облаштувати собі житло. Тим більше, що контейнерні будинку мають свої переваги:
Скільки коштує будинок з контейнерів, залежить від багатьох чинників: його розмірів, міцності матеріалу, особливостей оздоблювальних робіт і т.д. Але, в будь-якому випадку, навіть складні проекти будинків з морських контейнерів за цінами будуть більш привабливими в порівнянні зі звичайними будинками, і це один з головних плюсів створення будинків з морських контейнерів в Росії.
[Caption id = "attachment_1532" align = "aligncenter" width = "750"] Будинок з контейнерів: фото в Росії [/ caption]
[Blockquote_gray] Все частіше в малоповерховому будівництві застосовується новий матеріал - сип-панелі: що це таке , Які переваги і недоліки, особливості матеріалу - дізнайтеся в статті за посиланням.
Про те, з чого починати поетапний ремонт в квартирі, читайте в цієї статті . [/ Blockquote_gray]
Основні етапи будівництва
Поговоримо про те, як зробити будинок з контейнера. Наведемо цей процес на прикладі будинку з двох контейнерів.
Вам знадобляться бруси 100 на 100 мм і 60 на 60 мм, 8 і 6-метрові дошки з перетином 10 на 4 см і 15 на 2,5 см відповідно, саморізи, ДСП з параметрами 27,5 на 12 на 1,6 см, оцинкована сталь у вигляді хвилястих листів, болти для сантехніки, дві залізобетонні палі з перетином 35 на 35 см, мінеральна вата МП-50, профнастил с-10, обладнання для зварювання, болгарка з дисками, бензиновий генератор і шуруповерт.
Перед початком монтажу необхідно підготувати проект будинку з контейнерів з планами основних робіт. Найчастіше роблять проект будинку з контейнера 40 футів, так як це стандартний розмір для таких конструкцій.
[Caption id = "attachment_1533" align = "aligncenter" width = "750"] Гарні будинки з контейнерів, фото [/ caption]
[attention type = yellow] Рада: в одному контейнері не вистачить місця для сім'ї, тому рекомендуємо вам планувати створення модульного будинку з контейнерів з як мінімум двома складовими.
Основні етапи будівництва будинків з контейнерів:
- придбання контейнерів необхідної якості з параметрами, відповідними плану;
- створення фундаменту (при бажанні);
- монтаж контейнерів;
- реконструкція внутрішньої частини контейнерного будинку;
- покрівельні роботи;
- утеплення та оздоблення;
- прокладання необхідних систем і комунікацій.
Будинки з контейнерів: фото, ідеї, варіанти
Для будинку з 40 футових контейнерів вам буде потрібно близько 100 тисяч рублів (без урахування інших матеріалів).
Пам'ятайте!
Радіаційний фон будиночка з контейнера не повинен перевищувати 35 мікрорентген на годину.
Будиночок з контейнера, фото
Якщо ви задалися питанням, як побудувати будинок з контейнера, і все-таки вирішили робити фундамент, не варто зупинятися на монолітному варіанті. В процесі експлуатації на його поверхні будуть утворюватися тріщини і інші дефекти. А грунт під будинком буде поступово просідати. Ось чому фундамент слід робити мінімалістичним або і зовсім обійтися без нього (в цьому випадку житловий будинок з контейнерів буде простіше перемістити, якщо земля почне просаджувати).
Процедура створення основи під такий будинок складається з декількох процедур. Для початку створіть «подушку» з гравію або іншого інертного матеріалу. Потім закріпіть палі паралельно один одному через кожні 6 метрів для освіти квадратної основи.
Середня вага кожного контейнера становитиме близько 6 тонн. Тому спорудити котедж з контейнерів самостійно у вас не вийде. Доведеться задіяти спеціальну техніку та транспорт і викликати фахівців.
У разі створення будинку відразу з декількох блоків їх необхідно зварити один з одним (робіть це по круговій схемі).
Будинок-контейнер, фото
Після монтажу будинку з залізних контейнерів приступаємо до внутрішніх робіт. За допомогою болгарки позбудьтеся від зайвих елементів всередині, а також прорежьте ніші під двері і вікна.
Такими роботами краще займатися не в жарку пору, так що вдень в літній сезон ви можете приступити до спорудження мансарди або покрівельних роботах.
Основні етапи створення мансарди і покрівлі в квартирі з контейнера:
- задійте брус з перетином 100 на 100 мм для створення мансардного каркаса. Щоб закріпити бруси, використовуйте саморізи, а для з'єднання брусів між собою задійте сантехнічні болти;
- коли каркас буде готовий, починайте монтувати 8-метрові крокви. Дошки повинні мати відповідні параметри. Поєднати елементи такої конструкції краще не цвяхами, а шурупами;
- на кроквах зробіть обрешітку: для цього вам знадобляться дошки довжиною в 6 метрів. Зверху накладіть оцинковані листи, а також забезпечте між цими елементами пароізоляцію.
сталеві листи можуть шуміти при вітряну погоду або опадах, тому для максимального комфорту краще використовувати більш м'який матеріал (такий як ондулін).
Пароізоляція робиться за допомогою спеціальної плівки. Замість плівки можна скористатися іншою методикою: з боків будинку під покрівлею монтується шість (по три на сторону) труб довжиною в 40 сантиметрів з 10-сантиметровим діаметром перетину.
Оскільки мансарда не призначена для експлуатації в холодні сезони, взимку не доведеться їх закривати.
Будинок з контейнерів: проекти, фото
Утеплення та оздоблення будинку-контейнера
Ще один момент, який потрібно обов'язково продумати, - як утеплити контейнер під житло. Робиться це дуже просто: спочатку для створення обрешітки використовуються бруси з 6 см перетином (дотримуйтесь відстань приблизно в 0,9 м).
Порада.
Щоб лати трималася біля стін контейнера, скористайтеся саморізами.
Після цього можна приступати до самого утеплення: візьміть великі листи мінеральної вати - і закріпіть їх між брусами. Чим більше лист вати, тим краще вона буде триматися між брусами із заданою дистанцією.
Будинок з контейнера своїми руками, фото
На наступному етапі будівництва будинку з морських контейнерів своїми руками необхідно задуматися про зовнішню облицювання будинку. Для цих цілей використовуйте профнастил - і, традиційно, закріпіть його за допомогою саморізів. Для естетичності краще вибрати світлі матеріали.
Далі можна приступати до внутрішнього оформлення будинку з металевих контейнерів. Виконайте внутрішнє утеплення аналогічно зовнішньому з використанням листів ДСП. Між ними слід залишити 1,5-сантиметрові зазори: вони призначаються для монтажної піни, яка буде перешкоджати попаданню пилу всередину будинку.
Наступна процедура - установка склопакетів (краще - двокамерних) і утеплення підлоги (традиційно, лати-утеплювач-настил). Для статі, як правило, використовують дошки 15 на 4 см і ДСП.
Модульні будинки з контейнерів, фото
Опалення та комунікації
Нерідко для обігріву модульних контейнерів для житла використовуються спеціальні печі. У підлогових ДСП робиться виріз - і закладається піч з цегли безпосередньо на контейнерне дно. Якщо з часом одна зі сторін контейнера осяде разом з піччю, буде досить скористатися домкратом, щоб її підняти - і підкласти міцний матеріал.
Що стосується електропроводки, що в житло з контейнерів її краще проводити не по зовнішніх стінах, а по спеціальних каналах для більшої безпеки.
Необхідність обладнання каналізації краще заздалегідь передбачити при плануванні будинку з контейнерів. З цією метою роблять отвір в підлозі: крізь нього труба буде приєднана до виритої дренажної канави або септика.
Купівля контейнерного дачного будинку
Якщо у вас немає бажання витрачати час на самостійне будівництво, можете придбати готовий дачний будинок з контейнерів. Перевага дачних контейнерів полягає в тому, що вони спочатку оформляються з умовою використання в побутових цілях, так що зовнішнє і внутрішнє проектування буде повністю відповідати вашим потребам.
Дачі з контейнерів, фото
Так, в дачному будиночку з контейнера будуть присутні всі системи комунікацій, виконана теплоізоляція і декоративне оздоблення.
Середня ціна на такі контейнери на дачу починається з 90 тисяч рублів, а вартість будинку з контейнера з душем і сантехнікою, призначеного для проживання більше 3 осіб, складе близько 170 тисяч.
Відгуки
Сьогодні модними стали дачі з морського контейнера з незвичайним дизайном і формами, тому радимо вам ознайомитися з декількома варіантами житлових споруд перед покупкою. А передбачити всі нюанси їх установки допоможуть відгуки про будинки з контейнерів власників.
Контейнерний будинок, фото
Сергій, Архангельськ:
Моя робота пов'язана з будівництвом сучасних будинків, тому про проекти будинків з 40 футового контейнера знаю не з чуток. І я впевнений в тому, що зовсім скоро вони стануть одними з найбільш популярних варіантів будівель, так як в простоті і швидкості установки з ними не може конкурувати жодна технологія.
Для себе ж я зробив дачний будинок з трьох контейнерів, в якому, до речі, затишно перебувати і в спекотні, і в холодні сезони.
Аліна, Тольятті: Якось довелося спостерігати цікаві проекти контейнерних будинків за кордоном.
Ідея здалася настільки вдалою, що я не втрималася - і придбала готовий будиночок такого типу. Правда, довелося витратитися на фахівців з монтажу, але, в порівнянні з витратами на стандартну будівництво, це дрібниці.
Радує, що будинок не прив'язаний до місця, і при бажанні я завжди зможу поміняти дачну ділянку. Поки що тільки оцінюю все його гідності, але вже знаю, що зробила вдалу покупку.
Марина, Москва: Затишний і недорогий будиночок в межах міста - це моя мрія. Судячи з відгуків про будинки з морського контейнера, це непогана альтернатива.
Поки що буду вивчати проекти і ціни будинків з контейнерів - і, думаю, в наступному році виділю час на будівництво.
Будиночки з контейнерів, фото
Виходячи з усіх перерахованих вище особливостей, можна зробити висновок, що контейнерні будинку - це вдале рішення для тих, хто мріє про своє житло, але не готовий витрачати надмірно великі суми. І єдине, що може вас зупинити, - це Непоширеність технології на нашій території, але можете бути впевнені, що скоро контейнерні будівлі стануть популярними.
Відео
Дивіться відео про будинки з контейнера - і ви знайдете більше ідей дизайну: