«Будинок надії на горі»: кожен день тут йде боротьба за тверезе життя -

  • «Будинок надії на горі»: кожен день тут йде боротьба за тверезе життя

    Автор: Світлана Кузнєцова ,

    Минулого тижня я побувала з робочим візитом в «Будинку надії на горі» (Санкт-Петербург) - першому в Росії благодійному центрі реабілітації від алкоголізму.
    У червні 2017 року «Дому надії на горі» виповнився 21 рік. За цей час центр надав допомогу понад 6500 страждають від алкоголізму і більше п'яти тисячам членам їх сімей. Кожен день тут йде боротьба за тверезе життя.
    Однак зараз, при собівартості програми допомоги в 40 тисяч рублів на одну людину, центр знаходиться на межі виживання. Під загрозою головний принцип надання допомоги - її благодійний характер.
    З початку 2015 року різко знизилися благодійні надходження як від організацій, так і від приватних осіб. Багато донори відмовляють у допомозі, очікувані надходження від бізнесу невизначені.
    У зв'язку зі сформованою ситуацією директор «Дому надії на горі» Світлана Олексіївна Мосеева і звернулася до мене за допомогою.
    У нашій культурі не прийнято говорити про подібні проблеми. У більшості випадків не розглядають пияцтво як захворювання, вважаючи, що навіть говорити про це явище ганебно. А тим часом ця біда хоча б раз торкнулася практично кожної сім'ї. Від алкоголізму страждає не тільки сам хворий, але і його рідні. Особливо страшно, коли калічаться дитячі долі.
    Сьогодні ми невтомно говоримо про народосбереженіі, про те, що вся соціальна політика стає безглуздою, якщо відбувається деградація населення.
    І суспільство, і держава, усвідомлюючи важливість такого факту, як алкоголізація населення, повинні постійно тримати на контролі питання попередження даного захворювання і питання допомоги в лікуванні алкоголезалежних громадян.
    Ключове місце в розв'язанні проблеми алкоголізації населення, на мій погляд, повинні займати виробники алкоголю. Соціальна відповідальність цього бізнесу не тільки в тому, щоб надавати робочі місця і платити податки, але і в тому, щоб за допомогою благодійності допомагати у вирішенні проблем, які виникають через їх продукції.
    Про це слід замислитися не лише виробникам міцних алкогольних напоїв. Багато спиваються, систематично вживаючи, здавалося б, «нешкідливе» пиво.
    В цілому зустріч в «Будинку надії на горі» пройшла плідно. Ми намітили шляхи вирішення зазначених проблем і будемо приступати до їх реалізації.

  • Дополнительная информация

    rss
    Карта