ЧАС: Часові пояси СВІТУ - Час за Гринвічем. Обговорення на LiveInternet - Російський Сервіс Онлайн-Щоденників

kakras.ru/doc/time-zone.html

Поясний час - система рахунку годинного часу, заснована на поділі поверхні Землі на 24 часових пояси, через 15 ° по довготі. Час в межах одного часового поясу вважається однаковим.
У 1884 році, на Міжнародній конференції було прийнято рішення про застосування цієї системи. Відповідно до міжнародної угоди 1883, початковим ( "нульовим") меридіаном вважається той, який проходить через Грінвічську обсерваторію в передмісті Лондона. Місцеве грінвішское час (GMT), домовилися називати всесвітнім або "Світовим часом"
У нашій країні на поясний час вперше перейшли з 1919 р Спочатку їм користувалися тільки в судноплавстві, а з 1924 р - повсюдно.
На території Росії, з 28 березня 2010 року - 9 часових поясів (до цього було 11 тайм-зон). Самарська область і Удмуртія перейшли на Московське час (другий часовойпояс). Кемеровська обл. (Кузбас) - на Омський (MCK + 3). Камчатський край і Чукотка - на Магаданський (МСК + 8). У цих п'яти суб'єктах Федерації, 28 березня 2010 - годинні стрілки не переводили.
Скасовуються два пояси - третій (Самарський, МСК + 1) і одинадцятий (Камчатов ський, МСК + 9). Всього їх стає 9, і максимальний розкид за часом в нашій країні скорочується з 10 до 9 годин.
Фактично вважається - поясний час плюс 1 годину (протягом усього року), з тієї причини, що Декрет Раднаркому в 1930 році, влітку, стрілки годинника були переведені на 1 год вперед, на літній час. Назад, було вирішено не переводити, і з тих пір на території Росії діє так зване «декретний час». Тепер, різниця з поясним часом становить взимку +1 година, а влітку, з надбавкою ще однієї години - +2 год.
Часовий пояс Москви (в зимовий час): +3 (GMT + 3:00 ранку)
Межі поясного часу (див. Малюнок) проведені з урахуванням фізико-географічних особливостей - по великих річках, вододілам, а також за міждержавними і адміністративних кордонів. Держави можуть змінювати ці кордони всередині країни.
Застосовується міжнародна система UTC (Світовий Час; воно позначається UTC / GMT або, що одне і те ж - UTC), а так само - різниця місцевого і Московського часу - MSK. Знак "плюс" означає - східніше, "мінус" - на захід від вихідного пункту
Перехід на літній час (на одну годину вперед) і зимовий (на годину назад) здійснюється в останню неділю березня і жовтня, відповідно. Це правило діє в Росії, Євросоюзі та ін. Дати і порядок переведення стрілок годинника в інших країнах - можуть, незначно, відрізнятися за термінами. Деякі країни відмовилися переводити стрілки на своїх годинниках.
Світовий час - UTC / GMT - значення часу за Гринвічем (GMT) одно "Універсальному координованого времини" (UTC) з точністю до однієї секунди - GMT = UTC). Назва UTC, з часом, повністю витіснить термін "час по Грінвіч"
терміни та визначення
Літній час (DST - Daylight Saving (Summer) Time) - переведення стрілки годинника на одну годину вперед, вироблений в останню неділю березня, щоб отримати додатковий ч а с в світлий час доби, для економії електроенергії (на освітлення та інше). Повернення до вихідного (зимового) часу проводиться в останньому. неділю жовтня. Перехід позначається на біоритми організму людини, на його самопочутті, і потрібен тиждень адаптації, щоб звикнути. Маніпуляції стрілками годин - часта причина запізнень працівників і службовців на роботу.
Початковий (нульовий) меридіан - Грінвічський меридіан з географічної довготою рівною 0 ° 00'00 ", ділить земну кулю на західне і східне півкулі. Проходить через колишню Грінвіскую обсерваторію (в передмісті Лондона)
GMT (Greenwich Mean Time) - "час за Гринвічем" - на меридіані Гринвіча. Визначається за астрономічними спостереженнями добового руху зірок. Воно нестабільно (в межах секунди на рік) і залежить від постійної зміни швидкості обертання Землі, переміщення географічних полюсів по її поверхні і нутації осі обертання планети. Гринвічем (астрономічне) час близьке за значенням до UTC (атомному часу), і поки ще буде використовуватися в якості його синоніма. Ще назва - "Zulu Time"
У російськомовній метеорології GMT позначають як СГВ (Середнє Гринвічем / або Географічне / Час)
GMT = UTC (з точністю до 1 секунди)
Часовий пояс (Стандартний часовий пояс) - різниця зі Світовим часом UTC / GMT (приклад: UTC / GMT + 4 - четвертий часовий пояс, на схід від Грінвіча)
H: mm: ss - 24-годинний формат (приклад: 14:25:05). Хвилини і секунди - з висновком нулів на початку
h: mm: ss - 12-годинний формат (приклад: 2:25:05 PM - "два з половиною години пополудні" - 14:25:05). Хвилини і секунди - з висновком нулів на початку
АМ - позначення часу до полудня при 12-годинному форматі (скорочений варіант - "А")
РМ - позначення часу після полудня при 12-годинному форматі
Всесвітній час UT (Universal Time - Універсальне час) - середній сонячний час на меридіані Гринвіча, визначається за астрономічними спостереженнями добових рухів зірок. Його уточнені значення - UT0, UT1, UT2
UT0 - час на миттєвому грінвічському меридіані, визначене за миттєвому положенню полюсів Землі
UT1 - час на середньому грінвічському меридіані, виправлене за рух земних полюсів
UT2 - час, з урахуванням зміни швидкості обертання Землі
TAI - час по атомних годинниках (Міжнародне Атомне Час, з 1972 року). Стабільне, еталонне, ніколи не переводиться. Стандарт часу і частоти
Час в системі навігації GPS діє з січня 1980 року. У нього поправки не вводяться. Воно випереджає в р е м я UTC на півтора десятка секунд.
UTC (від англійського Universal Time Coordinated) - Універсальний координований час для координованого поширення стандартних частот і сигналів точного часу по радіо, телебаченню і інтернет - "Світовий Час". Його синонім: "Універсальний часовий пояс"
Шкала часу UTC введена з 1964 року для узгодження значень UT1 (астрономічні вимірювання) і TAI (атомний годинник).
На відміну від часу за Гринвічем, шкала UTC встановлюється по атомних годинниках.
Швидкість обертання землі сповільнюється, в зв'язку з чим в шкалу UTC регулярно, через рік або два-три 30 червня або 31 грудня, вводяться поправки (leap seconds - "Секунда координації"), для того, щоб UTC не більше ніж на секунду ( якщо точніше - 0,9с) відрізнялося від астрономічного часу (визначеного по руху Сонця), в міру відставання UT1 на секунду. Це міжнародне правило було прийнято в 1972 році.
Співвідношення часу в 2009 році:
UTC (універсальний) відстає від TAI (атомне) - на 35с.
UTC відстає від часу в системі навігації GPS - на 15 секунд (відлік ведеться з 1980р.)
Сигнали точного часу (для синхронізації годин) передаються по радіоканалах, телебаченню, інтернету - в системі UTC. Точніше можна поставити, наприклад, по сигналу радіо "Маяк", але тільки на довгохвильовому або средневолновом діапазоні (по "земної-поверхневої хвилі"). На УКХ / FM радіодіапазоні сигнал може бути з затримкою до кількох секунд від істинного.
У годиннику з автоматичною синхронізацією (англ. Radio controlled), корекція часу походить від базових станцій, на наддовгих хвилях. Ця система отримала розвиток в Європі.
Номери служб точного місцевого часу в містах Росії
100 - Москва Воронеж Чебоксари Челябінськ
060 - Брянськ Калінінград Краснодар Мурманськ Санкт-Петербург Самара
У стільникових операторів подібної послуги немає, так як мобільник не обмежений географічно
і може працювати не тільки в певному місті, а й в роумінгу.
Час по UTC не переводиться ні взимку, ні влітку, тому, для тих місць, де є перехід на літній час, зміщення відносно UTC змінюється (в Москві: взимку - UTC + 3, влітку - UTC + 4).
Стандартні скорочення назв календарних місяців і днів тижня англійською мовою (застосовуються в RSS та інших):
Січень феврвле Березень Квітень Травень Червень Липень Серпень Вересень Жовтень Листопад Грудень
Jan Feb Mar Apr May Jun Jul Aug Sep Oct Nov Dec
Понеділок Вівторок Середа Четвер П'ятниця Субота Недiля
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
СГВ - Середнє Гринвічем (або Географічне) Час (англ. Greenwich Mean Time, GMT) - час меридіана, що проходить через стару Грінвічську обсерваторію, у Лондона. Використовується в якості позначення часу на метеокарт. Синоніми CГВ - GMT і UTC.
MSK - Московське зимове врeмя (UTC + 3)
MSD - Моск-е літній час (UTC + 4)
_____________________________________________
література
«Час і календар» - М .: Наука. 1989
***
Таблиці і малюнки на сайті.

Дополнительная информация

rss
Карта