Чат з компанією в пошуку Яндекса

  1. Для чого потрібен чат для бізнесу від Яндекс
  2. Як додати чат в пошук Яндекса?
  3. Установка в 3 кроки
  4. Переваги для клієнтів і власників сайту
  5. Рекомендації по настройці бізнес-чату з прикладами
  6. Як правильно назвати чат
  7. Як налаштувати початок діалогу в бізнес-чаті
  8. коментар експерта

В кінці квітня 2018 р Яндекс запустив новий сервіс - "Яндекс.Діалогі: Чати для бізнесу". Тепер власники сайтів можуть додати чат зі своїм фахівцем в пошукову видачу Яндекса (сниппет і спеціальний блок) і спілкуватися з клієнтами безпосередньо з результатів пошуку. У веб-розробників і SEO-продвіженцев новинка викликала чимало запитань. На більшість з них, а може бути навіть і на все, ми відповімо в цій статті.

SEO-продвіженцев

Для чого потрібен чат для бізнесу від Яндекс

Спочатку трохи ексклюзиву від першої особи. Як повідомив нам в e-mail-інтерв'ю співробітник Яндекса, бізнес-чат можна встановити для будь-якого сайту без обмежень по тематиках. У статистиці Яндекс.Метрика буде відображатися інформація про кількість чатів і відсоток не отвеченних діалогів. А ось статистики по кликабельности сервісу система поки не дає - занадто мало часу пройшло для створення правдивої вибірки.

Ви можете налаштувати як загальний чат, так і зробити його для кожної сторінки окремо. Якщо не вказувати адреси певних сторінок, то за замовчуванням він буде на кожної сторінки сайту.

Але найбільше власників сайтів і веб-майстрів хвилюють питання ранжирування і конверсії. Ось що нам відповів з цього приводу представник Яндекс:

«Чати повинні ранжуватися згідно з положенням сайтів у видачі. Максимальна кількість чатів в інформаційному блоці праворуч складає 10. У блок праворуч потрапляють за наступним принципом: якщо за певним запитом Ваш сайт є в пошуковій видачі і по даному запиту знайдеться більше трьох сайтів з чатами, то всі вони потраплять в даний інформаційний блок ».

У блок праворуч потрапляють за наступним принципом: якщо за певним запитом Ваш сайт є в пошуковій видачі і по даному запиту знайдеться більше трьох сайтів з чатами, то всі вони потраплять в даний інформаційний блок »

Як додати чат в пошук Яндекса?

Зробити це можна через одного з чат-провайдерів, з якими офіційно співпрацює Яндекс. Поки платформ тільки 5, але, можливо, їх кількість буде збільшуватися. Вибирайте, з ким вам зручніше і комфортніше працювати:

  • Bitrix
  • Envybox
  • Jivosite
  • Talk-Me
  • Verbox

Установка в 3 кроки

  1. ознайомтеся з інструкцією по підключенню від Яндекс.
  2. Підтвердіть права на сайт вашої організації в Яндекс.Вебмастере.
  3. Зареєструйте чат в Яндекс.Діалогах з того ж облікового запису, з якого підтверджували права на сайт.

Сумарний час на інсталяцію зазвичай не перевищує 30 хвилин.

Переваги для клієнтів і власників сайту

Бізнес-чат в першу чергу полегшує життя користувача. Тепер йому необов'язково заходити на сайт і витрачати час на пошук потрібної інформації. Задав питання - швидко отримав відповідь. Все гранично просто і зручно.

Чим ще хороший яндекс-чат з компаніями - клієнтові не доведеться чекати відповіді оператора по телефону, повідомлення по електронній пошті або зворотного дзвінка після заповнення форми на сайті. Швидкість комунікації - перша і головна перевага новинки.

А тепер розглянемо ситуацію з іншого боку. У чому вигода власника сайту від чату в пошуку Яндекса?

1. Економія часу

Подібний формат спілкування прискорює вирішення питань з клієнтами - за один і той же відрізок часу чат з компанією в пошуку може вирішити більше проблем, ніж оператор. Поки фахівець по телефону спілкується з 1 людиною, менеджер в онлайн-чаті в Яндексі відповість 3-4 людям.

2. Новий канал комунікації

За допомогою бізнес чату ви отримуєте нове джерело лідогенераціі.

3. Більш помітний сниппет на тлі конкурентів


Більш помітний сниппет на тлі конкурентів

Поки бізнес-чат не сильно поширений, можна цим вигідно скористатися - з його допомогою виділитися у видачі та підвищити конверсію свого сайту. Кнопка чату в сніпеті вашого сайту на сторінці пошуку Яндекса миттєво привертає увагу.

До речі, іноді в чатах можна побачити середній час відповідей. Яндекс не повідомляє, скільки саме діалогів має відбутися, щоб відображалася ця цифра. Єдиний коментар - «якщо середній час відповіді більше 10 хвилин, то таку інформацію не показуємо».

4. Боротьба зі спецрозміщенні Яндекс.Директ

Директ

Ні для кого не секрет, що з розвитком функціоналу Яндекс Директ і збільшенням кількості обьявлений в Спецрозміщенні, частка органічного трафіку на сайти істотно зменшується. Новий блок з бізнес-чатами знаходиться на одному вертикальному рівні зі спецрозміщенні і вельми помітний на першому екрані, що дозволяє істотно збільшити кількість зіткнень з вашим брендом в пошуковій видачі.

Рекомендації по настройці бізнес-чату з прикладами

Грамотно використовуйте так звані саджести - часто задаються ваших клієнтів, які можна оформити у вигляді кнопки швидкого зв'язку. Відвідувач натискає кнопку, і миттєво відправляє вам текст питання у вигляді повідомлення.


Максимальний розмір саджеста - 35 символів. В 1 бізнес-чаті допустимо використовувати не більше 3 саджестов. Можливі формулювання - питання або намір клієнта. Розмиті і неконкретні фрази спрацюють погано.

Тепер скажемо пару слів про термін очікування - в ідеалі він не повинен перевищувати 20-30 секунд. Довше клієнт чекати не буде - не забувайте, що у нього перед очима ще кілька чатів від ваших конкурентів. Тому обов'язково тестируйте період відгуку бізнес-сайту.

Як правильно назвати чат

Перед тим, як підключити Яндекс-чат, уважно читайте вимоги пошукача - інакше не вийде пройти модерацію. Наприклад, система дає чіткі рекомендації по назві чату. Він повинен складатися максимум з 25 символів і може містити:

  • назва організації: Redbee, Sony, Apple;
  • сферу діяльності: інтернет-магазин, digital-агентство, турфірма;
  • регіон: Салон краси в Сочі, автомайстерня в Ростові;
  • ім'я / посада оператора: Катерина консультант, Сергій оператор.

У назві чату не повинно бути реклами, закликів перейти на сайт або вчинити будь-яку дію. Ні - назвами типу «Замов меблі зі знижкою», «Зайди на сайт агентства» і т.п.

Як налаштувати початок діалогу в бізнес-чаті

Ретельно продумайте правильний початок діалогу. Якщо перша фраза не сподобається відвідувачеві - ви втратили клієнта.

Ми підібрали кілька варіантів для початку діалогу, які допоможуть «зачепити» клієнта при спілкуванні в бізнес-чаті.

1. Придумайте своє вітання для кожної товарної ніші / напрямки послуг

Приклад: Доброго дня! Вибираєте холодильне обладнання? Можу допомогти!

2. Уточніть запит відвідувача - який саме товар потрібен. Цей варіант підходить, якщо ви уявляєте відразу кілька продуктів або послуг.

Приклад: Доброго дня! Яка саме послуга дизайн-студії вас цікавить?

3. Покажіть, що з клієнтом буде розмовляти фахівець в даному питанні. У назві чату можна вказати ПІБ та посада профі.

Приклад: назва чату - Михайлов Сергій, автомеханік-консультант. Привітання - Здравствуйте! Я можу проконсультувати вас по ремонту та діагностиці вашого авто.

4. Позначте час очікування.

Приклад: Доброго дня! Задайте ваше запитання. Ми відповімо вам протягом 1 хвилини (в робочий час).

5. Чим лаконічніше і зрозуміліше вітання, тим краще. Не потрібно писати зайвих фраз. Чітко, ясно і по справі - тільки такі обороти працюють добре.

Отже, ми постаралися якомога докладніше розповісти про Яндекс-чаті для сайту: навіщо він потрібен, чим корисний відвідувачам інтернету по різні боки екрану і як спілкуватися в ньому так, щоб будь-який діалог закінчувався появою нового клієнта у вашій компанії.

Отже, ми постаралися якомога докладніше розповісти про Яндекс-чаті для сайту: навіщо він потрібен, чим корисний відвідувачам інтернету по різні боки екрану і як спілкуватися в ньому так, щоб будь-який діалог закінчувався появою нового клієнта у вашій компанії

коментар експерта

для нашого сайту ми впровадили бізнес чат від Яндекса кілька тижнів тому. Як він виглядає в результатах пошуку ви вже могли бачити на картинках вище. Своїми коментарями про його роботі і ефективності поділився керівник Redbee Дмитро Бичков:


Це однозначно потрібне і важливе нововведення від Яндекса "Це однозначно потрібне і важливе нововведення від Яндекса. Крім чисто візуальних" бонусів "для цілей SEO у вигляді збільшення помітності сниппета і миготіння логотипу в вікні чатів, новинка несе і ряд суто функціональних завдань. Будь-яка компанія тепер може почати діалог зі своїм потенційним клієнтом вже на стадії формування його запиту в пошуковій системі, без використання власного корпоративного сайту. Це може бути досить ефективним інструментом для фахівців відділу продажів.

Однак, щоб в належній мірі скористатися цією можливістю, ваш сайт все ж повинен спочатку високо ранжируватися в пошуку, інакше ваш чат просто ніхто не побачить. А це лише в черговий раз підкреслює важливість якісного та результативного SEO в 2018-2019 роках.

Не дивлячись на весь потенціал Бізнес чатів від Яндекса варто відзначити, що на даний момент (14 вересня 2018) модуль чатів є досить незвичній опцією для переважної більшості користувачів пошукової системи. Кликати то по ним клацають, але ось будь-які реальні діалоги поки ще вкрай рідкісні і малорезультативні. Проте, вже через кілька місяців, я впевнений, серед SEO-фахівців розгорнеться справжня бійня за потрапляння в топ бізнес-чатів. Що ж, переможе як завжди найсильніший;) Ну а ми поки встановлюємо модуль чатів для бізнесу всім нашим клієнтам по послуги пошукового просування . "

Дмитро Бичков, керівник Redbee (стаж в SEO 18 років)

Post Scriptum

Post Scriptum

Поки писалася ця стаття наш бізнес-чат згенерував вже два якісних ліда на послугу SEO . Хочете швидше відкрити новий канал з отримання клієнтів? Заповніть форму нижче, і ми встановимо і налаштуємо вам "Чат для бізнесу" вже сьогодні, а також розповімо як правильно і результативно його використовувати!

Згодом інформація в статті може втратити свою актуальність. Для отримання свіжої і актуальної інформації саме по вашому сайту, скористайтеся формою нижче.

Як додати чат в пошук Яндекса?
У чому вигода власника сайту від чату в пошуку Яндекса?
Вибираєте холодильне обладнання?
Яка саме послуга дизайн-студії вас цікавить?
Хочете швидше відкрити новий канал з отримання клієнтів?

Дополнительная информация

rss
Карта