- Склад і вплив алкоголю
- Визначення рівня алкоголю в крові
- Час виведення алкоголю з крові
- Способи виведення алкоголю з організму
- Фактори, що сприяють виведенню алкоголю
- Період повного виведення етилу з організму
- горілка
- пиво
- вино
- Поради для швидкого виведення алкоголю
- Розрахунок дози, яку можна випити за столом
Поінформованість про терміни виведення алкоголю з організму допомагає запобігти нещасним випадкам на дорогах і правильно розрахувати, коли і в якій кількості варто вживати спиртне. Не варто забувати про те, що, скільки б не виводився алкоголь з організму людини, міра хороша у всьому.
Склад і вплив алкоголю
Терміном «алкоголь» та «алкогольні напої» позначаються продукти, що містять в своєму складі етиловий спирт в поєднанні з водою і різними добавками у вигляді ароматизаторів, барвників і т. Д. Останні впливають на смакові якості і вартість напою, в той час як пропорції спирту і води - на його фортеця.
Властивості етилового спирту
В чистому вигляді етиловий спирт використовується для дезінфекції. Ця властивість обумовлена здатністю спирту вбивати мікроорганізми, в тому числі і корисні для організму людини. У розведеному вигляді етиловий спирт втрачає якість не повністю, тому будь-який алкоголь - отрута для внутрішніх органів і тканин.
Часте вживання алкогольних напоїв формує сильну залежність і призводить до порушень з боку печінки, нервової системи, психіки і інших життєво важливих функцій.
Визначення рівня алкоголю в крові
З того моменту, як була випита перша порція спиртного напою, до її потрапляння в кровоносну систему проходить від 5 до 10 хв. З кожною наступною дозою спожитого алкоголю його концентрація в крові збільшується. Для зручності розрахунку ступеня змісту етанолу в крові була введена спеціальна одиниця вимірювання, яка отримала назву «проміле» (від лат. «Pro mille»). Вона вказує на кількість чистого спирту в 1000 мл крові, який встиг в ній розчинитися.
Існують онлайн-калькулятори, здатні приблизно визначити проміле. Подібні найпростіші програми спираються на підлогу, зріст, вага, вид напою (градус алкоголю), обсяг випитого і тривалість застілля. Важливо не забувати, що такі розрахунки можуть дати інформацію про стадії сп'яніння, а не обчислити вміст етанолу аж до тисячної частки проміле.
Час виведення алкоголю з крові
Дії алкоголю при різній концентрації в крові
На тривалість періоду, протягом якого в організмі людини тримається етанол, впливають антропометричні дані, такі як маса тіла або підлогу. Так, якщо чоловік і жінка випили по 50 гр. коньяку , У першого алкоголь виведеться через 4 години, а у останньої - через 7. Це пояснюється тим, що чоловічий організм швидше справляється з продуктами розпаду алкоголю, ніж жіночий, так як в ньому більший відсоток води. Не менше значення в періоді виведення має міцність напою і кількість «доз», т. Е. Скільки келихів / чарок було випито.
Стандартна швидкість виведення алкоголю - 0,1 гр. чистого етанолу на 1 кг маси на годину. Не забувайте, що 1 мл і 1 гр. - різні одиниці виміру, і щоб отримати з мл грами, потрібно помножити кількість спирту (в мл) на 0,79.
Способи виведення алкоголю з організму
Випитий алкоголь відразу ж починає всмоктуватися в кров і одночасно розпадатися на елементи, які безпечні для людини. 20% всмоктується через шлунок, інші 80% - через кишечник. 90% спирту переробляється печінкою, а решта 10% припадають на вивітрювання алкоголю природним шляхом через дихання, потовиділення і сечову систему.
Механізм розпаду етанолу виглядає наступним чином: печінка, будучи своєрідним фільтром, розщеплює ацетальдегід - токсична речовина в складі алкоголю - і перетворює його спочатку в оцтовий альдегід, потім в оцтову кислоту, яка розпадається на воду, енергію і вуглекислий газ.
Фактори, що сприяють виведенню алкоголю
На всмоктування і швидкість розкладання етанолу на складові впливають такі фактори, як:
- вага, зріст, стать людини;
- кількість випитого спиртного, кількість «доз»;
- міцність напою;
- стан травного тракту і печінки;
- наповненість шлунка.
Іншими словами, келих вина, випитий чоловіком на повний шлунок, перетравиться в рази швидше того ж кількості, спожитого жінкою натщесерце.
Період повного виведення етилу з організму
Повне виведення спирту - процес, який займає набагато довше часу, ніж його всмоктування. Сп'яніння від келиха шампанського може наступити через півгодини, а ось на очищення потрібно кілька годин.
Дати однозначну відповідь на питання «скільки?» Важко, так як це залежить від вищезазначених факторів. Наведемо приклади виведення з організму найбільш часто вживаних напоїв.
горілка
Спиртне фортецею в 40% досить довго тримається в крові. Так, 100 мл горілки, випитих людиною з масою 80 кг, повністю виведуться з організму через 4,5 години. Для маси в 60 кг цей показник збільшується до майже 6 годин. Збільшення дози до 0,5 л підніме планку для 60 кг до 29 год., А для 80 кг - до 21 год. 45 хв.
Горілка виводиться з організму через 4,5 години
пиво
300 мл пива з градусом в 6% підуть з організму вагою в 70 кг за півтори години, з організму масою 90 кг - за 1 год. 10 хв. Половина літра хмільного напою затримається в організмі масою в 80 кг на 3,5 години.
вино
100 мл вина з вмістом алкоголю 18% виведеться печінкою за 2 години, але якщо вага близький до стандартних 80 кг. Збільшення дози до 0,5 л спричинить висновок, що вимагає майже 10 годин.
Всі перераховані вище приклади розраховані для чоловіків. Щоб дізнатися дані для жінки , Необхідно взяти від часу чверть, і додати її до початкового значення для чоловічого організму.
Таблиця розщеплення алкоголю в крові
Поради для швидкого виведення алкоголю
Прискорити процес протверезіння і позбутися від симптомів похмілля можна, вдавшись до таких заходів:
- Блювота. Очищення шлунка ефективно на початковій стадії сп'яніння - до потрапляння алкоголю в кров.
- Сечогінні засоби. Сюди відносяться фрукти, розсіл , Сире яйце, відвари трав.
- Прогулянка на свіжому повітрі. Вентиляція легенів у поєднанні з фізичною активністю в рази прискорює повне виведення токсинів з крові.
- Рясне пиття звичайної води.
Розрахунок дози, яку можна випити за столом
Незважаючи на всю хибність обліку всіх факторів, що впливають на сп'яніння, було виведено усереднене значення для чоловіків і жінок. Формула, за якою потрібно вести розрахунки, спирається на наступну інформацію: 1 кг чоловічого тіла за 1 годину здатний вивести з організму 0,115 мл алкоголю, а жіночого - 0,92 мл. При розрахунках не варто забувати враховувати міцність напою - вона потрібна, щоб порахувати точну кількість чистого спирту в випите обсязі.
Озброївшись необхідними знаннями про дію алкоголю на організм, можна не тільки весело провести час, а й уникнути багатьох наслідків.