Cherry-Notes

  1. Старі DOS-івські іграшки
  2. Гра "Abc Matches"
  3. У пошуках кольорового натхнення
  4. Куди поділося місце на диску?
  5. Рязанський фотоколаж
  6. Генеруємо QR-код для різних цілей
  7. Утиліта "Task Tracker"
  8. Time Capsule і Magic Mouse
  9. відкладене читання

Дата публікації: 11/08/2011

Дата публікації: 11/08/2011

Для iPad написано багато чудових додатків і одне з них це "GarageBand", що пропонує створення музики прямо на iPad. Сам додаток просто шикарне і дозволяє використовувати віртуальні інструменти для запису музики. Але, крім цього, існує також і можливість підключення до iPad справжніх музичних інструментів. А це вже, погодьтеся дещо інше і дозволяє записувати досить серйозні треки, які потім можна імпортувати в настільний "GarageBand".

Можливість підключення електрогітари продемонстрована навіть в ролику , Що рекламує "GarageBand". Більш того, деякі інструменти працюють тільки зі справжніми інструментами - зокрема набір гітарних підсилювачів в складі "GarageBand". Найголовніше питання це як же, власне, підключити гітару до iPad.

Є два способи вирішення цієї проблеми. Перший полягає в покупці спеціального адаптера "IRig" за $ 40, але ось купити його можна тільки в Америці або в Європі - до наших широт він не доходить. Крім цього, багато хто вважає ціну за адаптер дещо завищеною, що приводить нас до другого способу - спаяти схему підключення, подібну iRig, самостійно.

Схему підключення гітари до iPad я знайшов на сайті Lt.Dan , Де її можна вільно завантажити в PDF-форматі. Автор назвав цей пристрій "dPlug", хоча по суті аналогічним чином влаштований і iRig. Нижче я привожу і описую саме цю схему. Забігаючи вперед, скажу що в мене все вийшло і запрацювало.

Читати далі

Старі DOS-івські іграшки

Дата публікації: 08/07/2011

Іноді хочеться запустити якусь стару ДОСовскіх іграшку, незважаючи навіть на те, що існують її аналоги під сучасні операційні системи. Але аналоги часто не завжди повністю повторюють вихідну гру і можуть відрізнятися як оформленням, так і особливостями управління. Та й просто ностальгія саме з цієї старої грі може раптом виникнути. Зрозуміло, в тій же Windows є режим сумісності дає змогу запускати старі програми, але цей режим може не завжди коректно працювати. І найкраще запускати додатки в своєму рідному середовищі.

У сучасних реаліях, рідне середовище для програми забезпечують віртуальні машини, а потужності сучасного процесора цілком достатньо для комфортної роботи стареньких програм. Мені потрібно було забезпечити працездатність програми як в Windows, так і в Mac OS X, тому я скористався вільно розповсюджуваної віртуальною машиною VirtualBox .

Є така старенька гра під назвою "Pentix", написана для чистого DOS і досить популярна свого часу, в своїх колах. По крайней мере, я знаю людину, яка до сих пір в неї грає. Сама гра це різновид тетрису, але тільки фігурки там складаються не з чотирьох квадратиків, а з п'яти або менше.

Читати далі

Гра "Abc Matches"

Дата публікації: 05/07/2011

Написав невелику дитячу гру для iPhone / iPod touch. Власне кажучи, це досить відома гра на тренування пам'яті, коли потрібно відкривати парні картинки за мінімально можливий час. Тільки я використовував замість картинок літери, які вибираються випадковим чином.

Тільки я використовував замість картинок літери, які вибираються випадковим чином

Гру я написав в процесі вивчення фреймворка Cocos2D , Призначеного для написання двовимірних ігор. Фреймворк дуже непоганий і містить базові класи для роботи зі сценами, спрайтами, текстом, ефектами трансформації, забезпечують підтримку звуку та іншого, що зазвичай затребуване в іграх. Сам фреймворк побудований на базі графічного мови OpenGL і, крім уже згаданих базових можливостей, включає в себе також і дві фізичні движка, що дозволяє писати іграшки класу "Angry Birds" або "Tiki Totems".

По суті, програмування з використанням фреймворку cocos2d кардинально відрізняється від класичного програмування для iPhone з використанням CocoaTouch і, мабуть, дещо простіше. Якщо у вас є невеликий досвід програмування на Objective-C, то цього цілком достатньо, щоб почати писати свої власні ігри. Так, тут потрібно сказати, що сам фреймворк, за винятком фізичних движків, орієнтований на роботу з об'єктами в стилі CocoaTouch. Використання готового ігрового движка дозволяє заощадити масу часу на написання і оптимізації базових функцій, які на 80% збігаються в більшості ігор. Що, в свою чергу, дозволяє зосередитися безпосередньо на написанні самої гри.

Але ось що вам обов'язково знадобиться, так це хороша книжка. Я дуже рекомендую книгу Pablo Ruiz "Cocos2D for iPhone 0.99" , В якій детально розбираються всі можливості фреймворка на прикладі написання трьох типових іграшок. Крім цього, Ray Wanderlich підтримує чудовий блог, присвячений програмуванню для iPhone / iPad, в тому числі і з використанням Cocos2d. Ну і нарешті, є документація безпосередньо на офіційному сайті cocos2d, хоча її там, на жаль, не так багато, як хотілося б.

"Abc Matches" - гра насправді проста, але мені така і була потрібна, щоб розібратися з фреймворком. Іншим завданням було довести гру до завершеного стану і опублікувати в AppStore. Ну і щоб продукт був закінченим, я також створив для цього додатка невеликої сайт підтримки .

Перейти

У пошуках кольорового натхнення

Дата публікації: 07/06/2011

Натрапив на цікавий сайт-сервіс під назвою сolorapi для підбору колірних схем і пошуку натхнення. Сервіс робить дуже просту річ. Ви вводите якусь ключове слово, а він його використовує для пошуку фотографій на Flicker-е і далі для кожної знайденої фотографії формує колірну палітру з 6-8-10-12 квітів. Найімовірніше, відбувається усереднення і статистичний аналіз найбільш часто зустрічаються квітів.

Найімовірніше, відбувається усереднення і статистичний аналіз найбільш часто зустрічаються квітів

Результат відображається у вигляді сітки фотографій на тлі сформованої палітри. При натисканні ж на конкретному зображенні, можна подивитися палітру на весь екран і завантажити її у вигляді файлу для PhotoShop-a. При повноекранному перегляді можна також вибрати потрібну колірну палітру і подивитися коди кольорів. І тому зображення під Flicker-е вибираються популярні, то і просто подивитися на красиві фотографії дуже приємно. А там, дивишся, і натхнення прийде.

Перейти

Куди поділося місце на диску?

Дата публікації: 18/03/2011

Це питання з періодичної регулярністю виникає у будь-якого, хто користується комп'ютером. Питання щодо риторичне, тому що ми завжди приблизно знаємо що знаходиться у нас на вінчестері. І періодично ж проводимо чистку, але після неї чомусь вільного місця завжди з'являється дещо менше, ніж хотілося б. Що ж займає на диску стільки місця?

Було б дуже здорово, якби ми могли одним поглядом окинути весь диск, щоб знайти самі великі файли, які захаращують наш комп'ютер. Ну, може бути, не зовсім захаращують, але принаймні ми б знали що можна перекинути на зовнішні диски в архів. І це можна зробити! Принаймні на Mac OS X. Сьогодні я згадав про одну програму, призначеної саме для цієї мети і вирішив її спробувати в процесі чергового наведення порядку на комп'ютері.

Читати далі

Рязанський фотоколаж

Дата публікації: 07/02/2011

Зробив невеликий фотоколаж з недавньої поїздки в Рязань. Останній раз я там був, напевно, років сім тому, і це було влітку, а зараз вийшло з'їздити взимку. За минулий час Рязань потроху відбудувалася. В тому сенсі, що з'явилося дуже багато нових торгових центрів - це, напевно, зараз відбувається всюди. І тим не менше, стара Рязань збереглася і дещо навіть відреставрували.

І тим не менше, стара Рязань збереглася і дещо навіть відреставрували

Мені пощастило - погода в момент поїздки була сонячною і це позначилося на фотографіях в кращу сторону. Так що зараз я можу вам показати, як виглядає Рязань взимку.

Перейти

Генеруємо QR-код для різних цілей

Дата публікації: 11/01/2011

Знаєте що таке QR-код? Це така двовимірна картинка штрих-код, яка використовується для швидкої отримання докладної інформації, переважно про товар або послугу. Технологія дуже популярна в Японії, досить популярна в Америці, але менш відома у нас. Основне застосування і користь від даної технології полягає в можливості сфотографувати подібний код стільниковим телефоном в якому є распознаватель таких штрих-кодів або смартфоном з аналогічною програмою.

Основне застосування і користь від даної технології полягає в можливості сфотографувати подібний код стільниковим телефоном в якому є распознаватель таких штрих-кодів або смартфоном з аналогічною програмою

Зашифрувати в подібній зображенні можна будь-який текст, але його довжина обмежена всього 60 символами, тому зазвичай його використовують для кодування URL сайту з докладною інформацією. А вищезгадані програми автоматично розпізнають зашифрований URL і тут же відкривають потрібну сторінку у вбудованому браузері, що дуже зручно.

Подібний QR-код можна розмістити, наприклад, на рекламному плакаті, на упаковці товару або навіть на звичайній візитці, закодований в тексті своє ім'я та номер телефону. Ви також можете цей код на сайті, як я зробив в цій замітці. Причому, якщо у вас є стільниковий телефон з підтримкою цієї функції, то вам достатньо просто навести об'єктив на екран монітора і натиснути кнопку для розпізнавання QR-коду.

Залишається важливе питання, а яким чином можна створити подібний штрих-код? І тут нам на допомогу прийдуть web-сервіси, я скористався ось цим сайтом. Вам достатньо просто ввести потрібний текст і тут же отримати відповідний йому QR-код. При цьому є можливість вибрати потрібний тип штрих-коду і один з трьох розмірів генерується зображення. Ну а далі робіть з цим штрих-кодом що забажаєте!

Перейти

Утиліта "Task Tracker"

Дата публікації: 07/01/2011

Ось новий рік і почався, а у мене пару днів назад в AppStore з'явилася друга програма для iPhone / iPod touch про історію створення якої я і хочу розповісти. Ідея написати подібну утиліту, з'явилася у мене, коли я вирішив знайти схожу програму в AppStore.

Ідея написати подібну утиліту, з'явилася у мене, коли я вирішив знайти схожу програму в AppStore

Не можна сказати, що подібних програм немає, скоріше навіть навпаки, але мені повністю жодна з них не сподобалася. У одних був жахливий інтерфейс, інші були занадто складними для тієї досить простий завдання, яку я хотів вирішити, треті були прив'язані до web-сервісу і вимагали попередньої реєстрації перед використанням. Проаналізувавши існуючі програми, я поступово прийшов до тієї концепції, яка і була втілена в утиліті "Task Tracker" .

Спочатку я планував зробити настільки простий і зручний додаток, наскільки це можливо. Для мене це означало мінімальний вхідний поріг для навчання роботи з програмою. В ідеалі я хотів, щоб з додатком можна було почати працювати відразу і його інтерфейс повинен був недвозначно підказати як це зробити. Так я прийшов до ідеї з двома кнопками - одна велика для запуску / зупинки завдання і інша поменше - для її завершення. Цілком природно перша кнопка буде використовуватися набагато частіше і, отже, повинна бути більш помітною. Тут було важливо ще намалювати вдалий графічний дизайн і, здається, це вдалося.

Крім цього, мені хотілося щоб завжди була видна завдання над якою йде робота в даний конкретний момент і тому я додав її опис під кнопками. Верхня ж частина була природним чином відведена для відображення таймера поточної запущеної задачі. При цьому я свідомо відмовився від обліку і показу секунд при відстеженні витраченого часу, визнавши цілком достатнім миготливих точок для індикації процесу.

Іншим завданням, яку я хотів вирішити, була підтримка декількох проектів. Не секрет, що більшість з нас має в роботі одночасно кілька різних проектів. При цьому підтримка безлічі проектів не повинна була відволікати увагу від поточного проекту. І тут дуже добре підійшла концепція декількох екранів, які можна було б прокручувати, подібно до того як це робиться у вбудованому додатку з прогнозом погоди. Самі параметри проекту при цьому були заховані на "зворотному боці" таймера. Трохи пізніше я подумав про необхідність упорядкування проектів і також додав цю функціональність в додаток.

Читати далі

Time Capsule і Magic Mouse

Дата публікації: 09/12/2010

Сьогодні розбирався з рішенням однієї специфічної проблеми під Мак-му. Виникає вона в тому випадку, якщо у вас є бездротова мишка Magic Mouse і Time Capsule . Проблема виявляється в той момент, коли Time Machine починає робити черговий автоматичний backup системи, а за замовчуванням це відбувається щогодини. І як раз в цей момент користуватися мишкою стає дуже складно - курсор починається смикатися і його навіть важко просто посунути в потрібне місце екрану. Періодично мишка просто втрачає зв'язок з Маком по bluetooth. Ті ж самі симптоми спостерігаються і при використанні Magic Trackpad. Причому проблема це була не завжди, але в останні кілька днів вона мені просто не давала нормально працювати, а відключати Time Machine мені зовсім не хотілося.

Що цікаво, проблема це досить відома, і через Google можна знайти кілька англомовних форумів, де вона обговорювалася, включаючи форуми підтримки на сайті самої Apple. Правда, там більше була констатація того факту, що проблема існує, ніж якісь конкретні рішення. Так що довелося досить добре попорпатися в обговореннях, перш ніж виникла ідея, в яку сторону дивитися.

Читати далі

відкладене читання

Дата публікації: 06/12/2010

З появою у мене планшета став помічати у себе зміни в звичках читання. Якщо раніше я міг швидко пробігти очима цікаву статтю в процесі роботи, то зараз мені її зручніше відкласти для читання. Причому робиться це на основному робочому комп'ютері, а власне читання відбувається вже на iPad.

Вся справа в програмі "Read It Later" , Яка одночасно є і web-сервісом. Програма дозволяє зберігати у себе на сервері посилання на цікаві для вас статті і потім синхронізувати статті між пристроями. В даному випадку між браузером, запущеному на макбуков, і програмою на iPad. Втім, сама програма може бути встановлена ​​також і на iPhone, і на Android, і навіть на WebOS від Palm, але для читання журнальних статей планшет, все-таки, помітно зручніше.

Так, до речі, в браузері найкраще відразу встановити розширення "Read It Later" , Яке додає однойменну кнопку на панель інструментів. І саме це дозволяє моментально відкласти цікаву замітку для подальшого читання. Я використовую в якості основного браузера Safari, але плагіни є також для FireFox і Chrome.

Читати далі

Дивись також

Що ж займає на диску стільки місця?
Залишається важливе питання, а яким чином можна створити подібний штрих-код?

Дополнительная информация

rss
Карта