- Роутер не реагує на підключення до електромережі
- Перестав працювати маршрутизатор, не роздає інтернет
- Чому не працює WiFi?
- Проблема в налаштуванні пристрою одержувача
- 1 - Чи не вдається підключитися до бездротової мережі
- 2 - Підключення є, але доступу в Інтернет немає
- Відсутність бездротової мережі
- Інтернет не працює при наявності мережі
- Пошкоджено або неправильно підключений кабель
- налаштування роутера
- Налаштування пристрою одержувача
- Висновок
- Якщо роутер перестав роздавати сигнал
- Чому інтернет не працює на ноутбуці
- Чому роутер перестав роздавати WiFi
- Як роздавати WiFi, якщо є прив'язка до МАС
Привіт читачі блогу компанії КомСервис (м Набережні Челни), Wi-Fi інтернетом зараз вже нікого не здивуєш, він є майже в кожному офісі, магазині, кафе і активно з'являється в будинках. Великий вибір маршрутизаторів і невелика ціна на них тільки сприяють такій активній установці бездротових точок доступу. Практично кожен може дозволити собі придбати роутер і встановити у себе вдома, адже це дуже зручно і не дорого.
А якщо роутери стали дуже популярними, значить стало актуальним питання про налаштування, підключення, поломки і т. Д. Цих самих роутерів. Якщо по підключенню, настройках і різних помилках я вже написав чимало статей, які Ви можете почитати в категорії «Інтернет, Wi-Fi, локальні мережі«, то сьогодні я хочу поговорити про найпопулярніші поломки Wi-Fi роутерів і дати кілька порад, які допоможуть Вам полагодити пристрій, або просто визначити причину.
На цьому сайті залишено дуже багато коментарів про різні проблеми з маршрутизаторами. І дуже часто причиною якоїсь помилки не є настройки (як думають багато), а саме технічні проблеми в даному маршрутизаторі (в залозі).
Сьогодні я хочу розповісти про проблеми, які з'являються несподівано. Як це? Ну ось роутер собі відмінно працював, роздавав Wi-Fi, радував всіх :), і тут раз і перестав працювати. Не важливо, як перестав працювати повністю, або просто не так як мав би працювати. Головне, що він раніше працював добре і перестав працювати сам по собі (Ви не змінювали ніяких налаштувань).
Просто ті проблеми, які з'являються в процесі першої настройки маршрутизатора, швидше за все виникають через неправильні настройки.
Роутер не реагує на підключення до електромережі
Шкодую, але Ваш маршрутизатор швидше за все повністю «помер». Для кожного маршрутизатора (ну, або майже на кожному) є індикатори роботи.
І якщо при підключенні пристрою в розетку ці індентором НЕ загарячився, то це дуже погано.
Що можна зробити?
Ну спочатку перевірте, чи немає на роутер кнопки виключення живлення. Ось така кнопка є на TP-LINK TL-MR3220:
Якщо кнопка включена, то потрібно перевірити блок живлення, можливо справа в ньому. Зазвичай, блоки живлення згоряють частіше ніж самі роутери. Можливо у сусідів такий же маршрутизатор, збігайте і попросіть на пару хвилин.
Якщо пристрій так і не запрацювало, то віддайте його по гарантії. А якщо немає гарантії, то краще викинути і купити новий, ніж віддати його на платний ремонт. Хоча, можете і віднести в майстерню, можливо обійдеться не дуже дорого.
Чому це трапляється?
За багатьма причинами. Можливо виробничий брак, але швидше за все роутер згорів через нестабільна напруга в мережі, грозу, або вологу. Якщо є можливість, то підключіть маршрутизатор через стабілізатор напруги. Ну, або просто відключайте його, коли бачите що зараз буде гроза.
Це був найважчий випадок, зараз розглянемо більш легкі поломки.
Перестав працювати маршрутизатор, не роздає інтернет
Якщо раптово виникла проблема з Wi-Fi, наприклад, перестали підключатися всі пристрої до роутера, підключення є, але інтернет не працює і т. Д. То не поспішайте викидати Ваш маршрутизатор в вікно :).
Спочатку необхідно з'ясувати, що проблема дійсно в маршрутизаторі, а не в пристрої, який Ви намагаєтеся підключити. Як? Просто спробуйте з'єднати з пристроєм (ноутбук, планшет, телефон). Якщо не вдалося підключитися тільки один пристрій, то проблема швидше за все саме в ньому. Ну Ви зрозуміли про що я.
Проблема в роутері, що потрібно перевірити і як вирішити проблему?
Не поспішайте відразу лізти в налаштування маршрутизатора і відразу там щось міняти. А то так налаштуєте, що точно працювати не буде. Повірте, я це не просто так пишу :). Перезавантажте роутер. Перезавантажте комп'ютер (телефон, планшет). Зателефонуйте до провайдера і запитайте, чи немає проблем з їх боку. Поясніть їм свою проблему. Можливо, інтернет не працює через проблеми в обладнанні провайдера. Уточніть, чи оплачений у Вас інтернет і активний він (це Ви так само можете запитати у провайдера). Перевірте всі з'єднання. Кабель з інтернетом, який підключається до роутера. Бажано перевірити цей кабель і за межами квартири (будинку). Можливо Вам просто перерізали кабель. Спеціально, або випадково - таке буває. Подивіться на корпус маршрутизатора, можливо там є якісь цікаві кнопки, які хтось випадково перемкнув. Ось наприклад, може бути кнопка відключення Wi-Fi модуля. Якщо її натиснути, то пристрою не будуть бачити Вашу бездротову. Зайдіть в налаштування роутера і подивіться, чи не злетіли чи настройки. Таке може бути і інтернет працювати не буде. Особливо, перевірте вкладку WAN, там де настройки від провайдера. Якщо злетіли - налаштуйте заново. Ось Вам стаття для прикладу Спробуйте змінити канал в настройках роутера. Ось докладна стаття. Як це може вплинути на незрозумілі проблеми з Wi-Fi? Можливо Ваші сусіди встановили у себе маршрутизатор і не один, я маю введу сусідів зверху, знизу, з боків. І вже просто все канали (або той на якому перебуваєте Ви) зайняті. Ось тоді і починаються проблеми, які навіть пояснити складно.
Все спробували і нічого не допомагає?
Тоді, я раджу віддати роутер на ремонт, знову ж по гарантії. А якщо немає гарантії, то на платний ремонт, або купити новий. Перед цим, можете попросити знайомого, який розбирається в цій справі (якщо такий є), що б він подивився маршрутизатор, налаштування і підключення.
Реальний випадок. У мене роутер TP-LINK TL-MR3220 відмінно працював кілька місяців. Потім, раптово перестав визначати підключення 3G модему. Підключав різні модеми, харчування на модем йде, а в панелі управління він не з'являється. Перепробував все, навіть спеціальні прошивки, які надсилала мені підтримка TP-LINK - не допомогли. Детальніше можете почитати в статті.
Це я до того, що якщо станеться технічна проблема в маршрутизаторі (там щось перегорить), то це не означає, що він просто не буде включатися. Він може працювати, але працювати не так як належить. І його можна дуже довго і болісно налаштовувати, прошивати, перевіряти і т. Д.
Чи не мучтеся. Ви заплатили за цей пристрій гроші. Телефонуйте на підтримку фірми-виробника роутера, поясніть їм проблему. Я впевнений, ніхто не дасть Вам кращого ради, ніж вони.
Якщо підтримка не зможе нічим допомогти по телефону, то вони порадять Вам звернутися по гарантії (якщо вона є). А там вже Вам вирішувати, йти в ремонт, або купити новий пристрій.
Іноді користувачі стикаються з однією неприємною проблемою - роутер не роздає WiFi-сигнал. Проблема може виникнути раптово або при самостійного налаштування WiFi роутера як з одним девайсом, так і з підключенням декількох пристроїв.
Давайте розберемося, як впоратися з цим непростим на перший погляд ситуацією - чому роутер не роздає інтернет.
Чому не працює WiFi?
- Для початку перевіримо, чи правильно все підключено і чи немає яких-небудь фізичних ушкоджень кабелю або антени (на додаток слід перевірити і виключити слабкий сигнал, а також перешкоди на каналі).
- Наступним кроком перевіряємо: можливо, не працює інтернет. Для цього потрібно підключатися через мережевий інтернет-кабель провайдера безпосередньо до комп'ютера, не використовуючи маршрутизатор. Якщо інтернет працює добре, переходимо до наступного кроку, якщо ж ні, то це технічна проблема, і її потрібно вирішувати з провайдером (найбільш поширена причина - це заплановані технічні роботи або заборгованість на рахунку).
- Якщо ж все підключено вірно, всі прилади справні і інтернет-сигнал присутній, будемо розбиратися далі і визначати, де розташовується проблема.
- Спробуйте підключитися до роутера з інших пристроїв. Якщо хоча б одне з них успішно підключається і на ньому буде інтернет, то проблема криється в налаштуваннях вашого девайса (ноутбука, планшета або телефону). У разі якщо ні на одному з пристроїв підключитися до інтернету не вдалося, проблема знаходиться в настройках роутера, і слід перейти до його регулюванню.
Перевірка налаштувань роутера
Перед тим, як переходити до налаштувань роутера, підключіть його до ноутбука з мережевого кабелю. Якщо інтернет-сигнал є, а WiFi-сигнал не працює, то приступаємо до перевірок точки доступу. Якщо інтернету немає, переходимо до налаштування.
Щоб потрапити в налаштування роутера, необхідно відкрити ваш web-браузер і ввести в адресний рядок адресу web-інтерфейсу 192.168.1.1 або 192.168.0.1. На що відкрилася web-сторінці потрібно авторизуватися, ввівши логін і пароль. Якщо ви їх не змінювали, то зазвичай використовується пара admin / admin. Для достовірності подивіться логін і пароль в технічному паспорті маршрутизатора (а іноді вони вказані на задній стороні самого роутера).
Встановлення точки доступу:
- Перевірте, активна точка доступу WiFi на роутері.
- Подивіться, на якій частоті у вас працюють роутер і приймаючий пристрій. Якщо роутер роздає сигнал на частоті 5 ГГц, а пристрій не вдалося підключитися, то це означає, що воно працює тільки на 2,4 ГГц, і сигнал чинити не буде. Налаштуйте роутер на обидві частоти або на 2,4 ГГц.
- Перевіряємо, чи не прихована наша мережа. Слід дозволити трансляцію ESSID.
- У вкладці «Налаштування бездротового режиму »Ви можете спробувати змінити канал з Auto на, наприклад, 1 або 6.
- Спробуйте поміняти ім'я точки доступу: пристрої з однаковими іменами будуть конфліктувати при підключенні.
Налаштування з'єднання з мережею інтернет:
- У вкладці «Статус» необхідно знайти інформацію про з'єднання з інтернетом. Якщо воно відсутнє, переходимо до налаштування.
- Щоб вирішити проблему підключення до інтернету, необхідно зателефонувати провайдеру (або зайти на їх офіційний сайт) і дізнатися, який метод підключення вони використовують. Далі, виходячи з цієї інформації, слід перейти у вкладку WAN і перевірити настройки з'єднання, а також ввести логін і пароль, дані вам провайдером для підключення.
Якщо ж WiFi все так же не включається або ви забули логін і пароль, то ви можете скинути налаштування роутера до заводських. Для цього потрібно натиснути кнопку Reset на задній панелі пристрою на 10 секунд (а краще потримати більше 10). Таким чином, ви отримаєте новенький роутер із заводськими параметрами. Після цього можна зробити заново настройки підключення до інтернету і точки доступу. Після всіх змін не забудьте зберегтися і перезавантажити пристрій.
Проблема в налаштуванні пристрою одержувача
Автоматичне отримання IP-адреси і DNS-сервера.
Для початку перевірте, чи включений WiFi на ноутбуці і не включена режим «У літаку». Потім подивіться настройки бездротової мережі. В ОС Windows вайфай відображається на панелі управління значком, схожим на драбинку. При відсутності підключення поверх неї буде зображений знак у вигляді жовтого трикутника зі знаком оклику всередині. натиснувши правою кнопкою миші по значку, ви побачите меню з двох пунктів. Нам необхідна рядок «Центр управління мережами і загальним доступом ».
У новому вікні виберемо «Зміна параметрів адаптера». Зайшовши туди, ми побачимо список підключень. Вибираємо «Бездротовий зв'язок» і перепідключатися його. Якщо не допоміг такий тимчасовий варіант, заходимо в «Властивості». З'явиться вікно, на вкладці «Сеть» нам знадобиться рядок «Протокол інтернету версії 4 (TCP / IPv4)». Виділяємо, натискаємо «Властивості». У наступному вікні ми помічаємо рядки «Отримати IP-адресу автоматично» і «Отримувати DNS-сервера автоматично». Натискаємо «Ок» і зберігаємо налаштування. Перезавантажуємо ноутбук.
Тепер WiFi мережа працюватиме.
Навіщо потрібен маршрутизатор в будинку? Правильно - для того, щоб підключитися до мережі Інтернет і дати в неї доступ всім підключеним пристроям - як по кабелю, так і через бездротову мережу. Причому останніх з кожним роком все більше і більше - ноутбуки, планшети, смартфони.
Але в один прекрасний момент, будь-який власник такого девайса може зіткнутися з проблемою - роутер НЕ роздає WiFi, або підключення до нього є, але немає доступу в мережу Інтернет. При цьому стаціонарний комп'ютер, підключений через кабель - відмінно працює.
Після цього починається через пригод: дзвінки в техпідтримку провайдера, походи в сервісні центри, виклики комп'ютерного майстра. Останній, як правило, йде через 10-15 с 1000 рублів в кишені. Але ж все можна було зробити самостійно і без найменших фінансових витрат. Як? Про це ми зараз і поговоримо.
Ситуації, коли роутер «Не роздає WiFi», можна умовно розділити на 2 групи:
1 - Чи не вдається підключитися до бездротової мережі
Якщо при спробі підключення пристрій взагалі не бачить Вашу бездротову мережу, але при цьому до інших відмінно підключається, то зазвичай причину потрібно шукати на роутері. Насамперед дивимося на індикатори, розташовані на лицьовій панелі. лампочка з антеннкой повинна горіти або поморгують.
Якщо вона взагалі не світитися, то бездротовий модуль маршрутизатора вимкнений. На деяких моделях для його включення / вимикання є окрема кнопка на корпусі (як на скріншоті). У моїй практиці були випадки, коли її натискав дитина, а дорослі думали, що зламався маршрутизатор.
Якщо кнопки немає, то в веб-інтерфейсі, в розділі Wireless ( «Бездротова мережа») повинна бути галочка «Включити» або «Enable». Вона повинна обов'язково стояти, інакше адаптер не працюватиме.
Ще одна можлива причина - використовуваний радіоканал. Якщо у Вас на маршрутизаторі виставлений автоматичний вибір каналу, то спробуйте поставити вручну 1-й або 6-й.
Якщо після цього мережа буде видно зі смартфона або планшета, то у Ваших девайсів використовується різний регіон. А у кожного регіону своє кількість каналів - у Росії або Європи 13, у Японії 14, а у США (United States of America) - 11. Останній часто зустрічається на iPhone і iPad, привезених з-за кордону.
У разі, коли у Вас при спробі підключення постійно відкидає з повідомленням про неправильному паролі , То перевірте, щоб в параметрах безпеки Вай-Фай для стандарту WPA2-PSK тип шифрування стояв AES.
Не допомогло? Спробуйте поставити чисто цифровий пароль. Все одно відкидає? Змініть стандарт на WPA-PSK.
2 - Підключення є, але доступу в Інтернет немає
Може трапитися і так, що підключення начебто проходить, але потім довгий час в статусі висить повідомлення ««, потім йде реконнект.
Це означає, що клієнти не можуть отримати адресу через те, що на роутері не включений DHCP-сервер. Зайдіть в параметри локальної мережі - розділ LAN - і перевірте щоб для DHCP-сервера стояла галка «Включити» ( «Enable»).
Друга часта причина того, що роутер НЕ роздає WiFi - проблеми з DNS-серверами. Вони міг які можуть призначатися клієнтам мережі неправильно, або не призначатися взагалі, або самі сервери працюють нестабільно (буває і таке, хоч і рідко). Рішення просте - прописати публічні ДНС від Гугл -, або Яндекс - 77.88.8.8. Зробити це можна вручну на підключається пристрої:
Або в настройках DHCP-сервера:
Я привів найчастіші варіанти розвитку подій, в результаті яких маршрутизатор може не роздавати Вай-Фай. Звичайно, трапляються і приватні ситуації, коли потрібна повна перенастроювання мережевого обладнання, або потрібно застосування нестандартного рішення. Але на щастя, це все ж рідкісний випадок. Тому наведені вище поради допоможуть в 90% випадків.
Wi-Fi-роутер потрібен для того, щоб розподіляти інтернет від провайдера між кількома пристроями. При наявності в будинку великої кількості техніки маршрутизатор просто необхідний. Але час від часу без видимої причини роутер припиняє роздавати Wi-Fi, при цьому по кабелю інтернет працює.
Часто усунути помилки в роботі маршрутизатора можна своїми силами
Замість того, щоб обривати телефон підтримки та викидати гроші на виклик майстра, спробуємо розібратися самостійно, в чому причина. Рішення насправді нескладна, досить зробити кілька нескладних операцій.
Отже, чому роутер НЕ роздає інтернет по Wi-Fi? При цьому ви не можете під'єднатися до бездротової мережі взагалі, або при активному підключенні неможливо відкрити жодну сторінку.
Відсутність бездротової мережі
Якщо ви включили роутер, а пристрої просто не бачать мережу, через що це може бути і що робити?
- Вимкнений модуль Wi-Fi. Визначити це можна по тому, що не горить лампочка бездротової мережі. Біля значка у вигляді антени лампочка повинна або безперервно горіти, або часто блимати. У деяких моделях є спеціальна кнопка для включення / вимикання Wi-Fi. Перевірте, чи не натиснута вона. Можливо, її хтось із членів сім'ї випадково зачепив. Якщо такої кнопки немає, перевірити стан модуля можна через браузер. Увійдіть в розділ параметрів бездротової мережі, активуйте пункт «Включити Wi-Fi», перезавантажити.
- Неправильний вибір каналу зв'язку. Вся техніка працює на частоті 2,4 ГГц, тому час від часу може відбуватися накладка сигналу. Зазвичай роутер налаштований на автоматичне присвоєння каналу. Але іноді доцільніше вибрати його вручну. Можна скористатися спеціальними утилітами для перевірки завантаженості каналів зв'язку, наприклад, Free WiFi Scanner для Windows або WiFi Analyzer для Android, і вибрати самий вільний.
- Неправильно введений пароль. Якщо не виходить пригадати, пройдіть в установки роутера - Безпека мережі - Пароль. Замініть його на чисто цифровий. Тоді буде складніше помилитися.
Якщо після цього помилка повторюється, спробуйте зробити такі дії:
- Підключіться до інтернету безпосередно, щоб перевіріті наявність сигналу від провайдера. Можливо, інтернет Не працює з технічних причин або через заборгованість.
- Перезавантажте роутер, що дозволить позбутися від багатьох помилок програмного забезпечення.
- Підключіться до точки доступу з інших пристроїв. Якщо це вдалося, то проблема не в ній.
- Перевірте прилад після на наявність пошкоджень. Може бути, кабель передавлений або відійшов контакт антени. Спробуйте поворушити антену, поверніть її в іншу сторону. Може, саме слабкий сигнал є причиною непрацездатності з'єднання.
Інтернет не працює при наявності мережі
Причин, чому роутер НЕ роздає мережу коректно, теж може бути декілька: неправильно підключений або пошкоджений інтернет-кабель, некоректно налагоджений роутер або пристрій.
Пошкоджено або неправильно підключений кабель
В першу чергу переконайтеся, що інтернет-кабель не пошкоджений. Прокладати його потрібно в такому місці, щоб по ньому ніхто не топтався, його ніщо не придавлює, і він не перехилявся. Крім того, він повинен бути приєднаний в правильний роз'єм. Зазвичай він пофарбований в синій колір і підписаний WAN.
налаштування роутера
- Перевірте правильність введених даних провайдера. Дізнайтеся у свого постачальника послуг коректні дані і тип підключення, після чого перевірте їх в установках. Іноді провайдер з метою модернізації може змінювати параметри мережі та забувати при цьому оповістити своїх клієнтів.
- В налаштуваннях роутера перевірте, чи включений DHCP-сервер. Його призначення - привласнювати IP-адреса кожного підключеного пристрою. Зайдіть в Настройки бездротової мережі - DHCP. Його статус повинен значитися «Enable» або «Запущено». Інакше роутер не зможе привласнити IP-адреса.
- Помилка DNS-сервера. Він відповідає за перехід ПК на необхідні інтернет-адреси. Зазвичай він забезпечується провайдером зв'язку, якщо він не функціонує належним чином, введіть в параметрах Мережеві Підключення DNS від Google - 8.8.8.8 або Яндекса - 77.88.8.8.
- Фільтрація за IP і mac-адресу. З метою обмеження доступу до домашньої мережі активується MAC-фільтр, і тоді новий пристрій не з'єднається. Додайте до списку дозволених пристроїв ваше. Детальніше читайте в статті Як обмежити доступ до Wi-Fi. Рекомендуємо без особливої потреби не робити прив'язки, якщо ви не впевнені в знаннях.
- Прихована мережу. Ви могли випадково зняти галочку з пункту «Транслювати SSID». Підключення нових пристроїв буде неможливим, вони просто не зможуть виявити мережу. Якщо ви користуєтеся таким обмеженням з метою безпеки, активуйте можливість транслювати SSID.
Налаштування пристрою одержувача
Налаштування за замовчуванням передбачають отримання IP-адреси і DNS-сервера автоматично. У ноутбуці необхідно активувати відповідні установки.
У системному треї Windows клацніть правою кнопкою миші по значку інтернет-підключення - Центр управління мережами і загальним доступом - Зміна параметрів адаптера - Бездротова мережа - Властивості - IP версії 4 - Властивості - Отримати IP-адресу автоматично і Отримати DNS-сервер автоматично. планшет Android і iOS отримує ці дані автоматично за замовчуванням, нічого додатково робити не потрібно.
Інша справа, якщо ви налагоджуєте використання статичного IP.
Замість автоматичного отримання введіть необхідні параметри вручну. Збережіть введені дані і спробуйте перепідключитися.
Налаштування - Бездротові мережі - Wi-Fi - затиснути ім'я підключення - Змінити мережу - Додатково - Налаштування IPv4 - Користувацькі. Звірте і відкоригуйте дані, натисніть «Зберегти».
Налаштування - Wi-Fi - кнопка «i» біля імені під'єднання - статична. Введіть дані і збережіть.
Висновок
Тепер ви знаєте, чому роутер НЕ роздає інтернет через Wi-Fi і що при цьому робити. Навіщо викликати майстра, якщо нескладні проблеми цілком можна вирішити самостійно? Ми віримо в ваш успіх і очікуємо коментарів з досвідом застосування наших рекомендацій.
Хоча б раз у житті кожен власник роутера стикався з його некоректною роботою і замислювався, чому так відбувається. Для багатьох з'єднання через бездротові мережі WiFi є чимось туманним і загадковим, тому вони думають, що якщо роутер перестав роздавати сигнал, варто відразу викликати фахівця. Насправді нічого таємничого в роботі обладнання немає. Якщо прочитати цю статтю, ви зможете розібратися в усіх нюансах і самостійно впоратися з виникаючими помилками. Ми розглянемо найбільш поширені проблеми, чому роутер не роздає WiFi.
Пояснювати, як правильно роздавати інтернет з допомогою WiFi роутера ми будемо на прикладі роутера фірми TP-Link. Всі вироблені споживчі моделі домашніх роутерів мають схожі характеристики, тому зрозумівши, як налаштувати одну модель, ви без праці будете роздавати інтернет з будь-якої іншої.
Якщо роутер перестав роздавати сигнал
Коли ви спостерігаєте ситуацію, що смартфон, комп'ютер або планшет виконав підключення до мережі, але сторінки не завантажуються, необхідно з'ясувати причину цього явища. Є кілька версій, чому так відбувається: роутер перестав роздавати сигнал і причина в ньому, або справа в обладнанні або ж в постачальника інтернету.
З цією метою спочатку перевіряємо інтернет безпосередньо, а не через WiFi. Підключаємо інтернет кабель до ПК і дивимося, чи є коннект. Якщо сигналу немає, і сторінки як і раніше не завантажуються, то проблема в мережі і необхідно звернутися до провайдера. Якщо ж інтернет є, значить, виключаємо один з варіантів можливої поломки. У нас залишається два варіанти: або проблема в пристрої, або в роутері.
Для того щоб перевірити проблему в пристрої, спробуйте підключити одночасно декілька гаджетів: ноутбук, планшет, смартфон і так далі. Якщо на всіх пристроях відображається WiFi з'єднання і виконується доступ, значить справа в вашому пристрої. Якщо ж інтернет з'єднання немає, і спостерігається та ж проблема, значить, роутер налаштований неправильно, внаслідок цього він не функціонує належним чином.
Ми з'ясували, чому немає інтернету. Приступаємо до вирішення даного питання.
Чому інтернет не працює на ноутбуці
Якщо ви з'ясували, чому немає інтернету, і причина в ноутбуці, необхідно перевірити деякі настройки:
- Спочатку підключаємо ноутбук до WiFi. При цьому на панелі для повідомлень біля символу WiFi буде відображатися трикутник жовтого кольору, що позначає відсутність інтернету.
- Натискаємо цей значок і заходимо в центр управління мережами.
- Тиснемо рядок зі змінами адаптера.
- вібіраємо бездротове з'єднання і відкриваємо вкладку властивості. Нижче на малюнку зображено, як це має виглядати:
- Відкриваємо вікно, де відзначаємо в пункті протокол інтернету версію (TCP / IPv4) і знову відкриваємо вкладку «властивості».
- Далі перед вами з'явиться додаткове контекстне меню . Тут необхідно зазначити пункти, як це зазначено на ілюстрації нижче, і натиснути «ОК»:
- Далі перезавантажуємо ноутбук.
- Перевіряємо WiFi, для цього відкриваємо інтернет браузер і намагаємося відкрити будь-який ресурс. Після налаштувань сайти повинні працювати коректно.
ЗВЕРНІТЬ УВАГУ: ноутбук або будь-який інший гаджет може блокувати роботу роутера через антивірусів. Спробуйте на час відключити антивіруси при підключенні до роутера.
Увага! Важливо своєчасно оновлювати операційну систему ноутбука, а також настройки WiFi роутера.
Чому роутер перестав роздавати WiFi
Перш ніж з'ясувати, чому ж роутер не функціонує так як треба, скиньте настройки до заводських. Знайдіть кнопку на панелі роутера ззаду і утримуйте її 10 секунд. Далі приступаємо безпосередньо до самого роутера, найбільше нас цікавить пункт налаштувань «WAN». Саме цей розділ відповідальний за з'єднання, тобто за роботу інтернет провайдера. Якщо провайдер використовує підключення Dynamic IP, то у вас повинні бути виставлені настройки, як на ілюстрації:
Якщо ваш провайдер використовує інший тип підключення, то такі настройки працювати не будуть і в самому першому пункті потрібно буде вибрати інший тип налаштувань, наприклад, Static IP, L2TP / Russian L2TP і так далі.
Дана проблема вирішується дуже легко. Досить звернутися до постачальника інтернету і дізнатися у нього тип підключення. Вибравши правильний тип підключення, ви знайдете вирішення питання, чому не працює роутер.
Ось так виглядають настройки роутера для підключення типу L2TP / Russian L2TP:
Як роздавати WiFi, якщо є прив'язка до МАС
Іноді провайдери налаштовують прив'язку з'єднання до адреси МАС, що негативно позначається на функціонуванні роутера. Якщо ви не знаєте, чи є у вашого з'єднання така прив'язка, то давайте зробимо наступне:
- Спочатку підключіть роутер безпосередньо до ПК через кабель.
УВАГА! Через кабель безпосередньо роутер потрібно підключати до того ПК, адреса якого прив'язаний у постачальника інтернету.
- Вибираємо вкладку «MAC Clone» в меню налаштувань роутера.
- Тиснемо рядок «Clone MAC Address», а далі вибираємо пункт «Save», або «Зберегти».
- Залишається тільки насолоджуватися серфінгом в інтернеті і швидким обміном інформації.
Також, якщо ви ставите питанням: чому роутер не може роздавати WiFi, можете спробувати ще один дієвий метод:
- Відкриваємо панель управління, а потім переходимо до пункту мережу і інтернет.
- Після цього відкриваємо центр управління мережами.
- вибираємо управління бездротовімі мережами . Виглядає це наступна чином:
- Вибираємо мережу, яка не роздає WiFi, і відкриваємо її властивості.
- Після цього необхідно провести настроювання безпеки. Для цього слідуємо інструкції, яка показаний на зображенні нижче:
-откриваем розділ «Безпека»;
-жмем «Додаткові параметри»;
-встановлюється галочку в зазначеному пункті;
-нажімаем «ОК».
Сподіваємося, дана стаття була корисна, і тепер у вас більше не буде виникати питань, чому не працює WiFi, або чому мережа не відображається.
Відео: Що робити якщо роутер не роздає інтернет по WIFI - покрокова інструкція
Як це?Що можна зробити?
Чому це трапляється?
Як?
Проблема в роутері, що потрібно перевірити і як вирішити проблему?
Як це може вплинути на незрозумілі проблеми з Wi-Fi?
Все спробували і нічого не допомагає?
Чому не працює WiFi?
Навіщо потрібен маршрутизатор в будинку?
Як?