Чи потрібні UTM-мітки для Діректа?

Всім-всім привіт!

UTM-мітки для всіх здаються обов'язковим атрибутом будь-якої рекламної кампанії, тому практично всі проставляють їх в посилання. Але якщо подумати і підійти до цього питання з абсолютно іншого боку, виходить, що не дуже-то вони і потрібні.

Чому так? Адже ці самі мітки дають нам певну додаткову інформацію про користувача, який відвідав наш сайт через Директ! Так, з цим важко не погодитися. UTM-мітки допомагають нам, але в певних випадках. Припустимо, якщо аналіз трафіку відбувається через Google Analytics.

Однак, в більшості випадків все зовсім не так. Особисто я, для аналізу всіх рекламних кампаній в Яндекс.Директ звик використовувати тільки Яндекс.Метрику. Google Analytics взагалі практично не використовую. В Метриці ж у нас є вся необхідна інформація для якісного ведення рекламних кампаній:

  1. Географія користувачів;
  2. Їх пошукові запити;
  3. Інформація про кампаніях, групах оголошень і ключових фраз (умова показу оголошення);
  4. Інформацію про майданчиках, причому з конкретними URL-адресами.

Хіба цього не досить? Причому два останні пункти зі списку вище можна дізнатися за допомогою всього лише одного звіту - Директ, зведення. Хіба цього не досить

Давайте подумаємо, які дані можуть надати нам мітки. Нагадаю, на блозі є урок, присвячений UTM. В уроці було написано, що посилання можуть позначатися, як незмінними мітками, так і змінними, тобто динамічними (у другому випадку даних можна отримати більше):

Параметр Опис Можливі значення {source_type} тип майданчика: пошук або контекст search (означає показ на пошуку) або context (utm мітка для РСЯ) {source} майданчик, для оголошень, крутяться в рекламній мережі Яндекса - РСЯ адреса майданчика (при показі на сайті з РСЯ) або none (при показі на пошуку) {position_type} блок спецрозміщення або гарантія premium - спецрозміщення, other - гарантія або none - рекламна мережа {keyword} ключове слово ключове слово {addphrases} показ оголошення за додатковими релевантними фразами yes - показ по додаткової фразі або no - показ п ключовим словом {param1} Перший параметр ключової фрази Значення першого параметра для даної ключової фрази. {Param2} Другий параметр ключової фрази Значення другого параметра для даної ключової фрази. {Campaign_id} Номер (ID) рекламної кампанії Число {ad_id} або {banner_id} Номер (ID) оголошення Число {phrase_id} Номер (ID) ключової фрази Число {retargeting_id} Номер (ID) умови ретаргетінга Число {GBID} Номер (ID) групи Число

В принципі, всю цю інформацію можна знайти в статистичних даних Яндекс.Метрики. Більш того, Метрика взагалі не дуже добре працює з UTM.

Звідси можна зробити висновок: UTM-мітки в більшості випадків не потрібні для аналізу ефективності рекламних кампаній в Яндекс.Директ.

Інша справа, коли робота ведеться з Google Analytics. Тут вже проаналізувати Яндекс.Директ стає неможливо, але за допомогою UTM-міток цю проблему можна з легкістю вирішити. Отже, UTM-мітки потрібні, але потрібні лише в певних випадках, у всіх інших можна обійтися даними з Яндекс.Метрики.

До того ж, сам Яндекс.Директ надає чимало інформації про результати рекламних кампаній: можна подивитися і пошукові запити, і позиції показів оголошень, і майданчики показів, і багато-багато іншого, завдяки майстру звітів.

Я не закликаю Вас відмовлятися від UTM-міток, адже вони можуть стати в нагоді під час А / Б тесту і в інших випадках. Та й дані в системах аналітики можуть бути не зовсім достовірними, тому ще одне джерело статистики мати потрібно.

Ну а на цьому у мене все, дорогі друзі!

До зустрічі!

Чому так?
Хіба цього не досить?

Дополнительная информация

rss
Карта