З моменту виходу Windows 10 вже пройшло два роки, але фанати комп'ютерних ігор все одно стикаються з проблемами запуску окремих ігор на нову систему. Не завжди причиною відмови роботи гри є саме Windows 10, але для коректної роботи ігор саме в Windows 10 користувачі частіше стикаються з певними труднощами.
Щоб запустити гру на Windows 10 слід виконати ряд етапів. На першому етапі поновіть драйвера відеокарти, скачавши їх тільки з офіційного сайту виробника NVidia , ATI / AMD, Intel вашої відеокарти. При установці драйвера вибирайте чисту установку, якщо це можливо, або попередньо видаліть драйвер відеокарти. Таким чином, ви скинете всі настройки, які могли бути внесені користувачем в роботу відеодрайвера, а новий драйвер повинен включати в себе всі «найсвіжіші» оновлення. Завдяки цьому багато недоліків і помилок для більшості сучасних ігор можуть бути усунені.
На другому етапі зробіть установку / оновлення компонента DirectX. Незважаючи на те, що всі сучасні ігри використовують бібліотеки DirectX10 / 11 , Слід завантажити з сайту Microsoft бібліотеки DirectX 9.0c. Технології обробки зображення багатьох ігор можуть використовувати старі бібліотеки DirectX, а якщо вони відсутні, то гра не працюватиме або будуть виникати постійні вильоти.
На третьому етапі поновіть компоненти Microsoft C ++, Microsoft Net.Framework, завантаживши та х з сайту Microsoft. Ці компоненти потрібні для роботи багатьох ігор, без них можуть не працювати не тільки гри, але і багато програм.
Якщо ви коли-то задіяли ігровий режим (Game Mode) на Windows 10, то його слід відключити. Відкрийте настройки системи (Пуск - Параметри). Зайдіть в розділ Ігри та в підрозділі Меню гри вимкніть запис ігрових кліпів. Також, якщо відключіть, знявши галочки, всі наявні тут параметри (відображати меню гри і вимога перезапуску). Ігровий режим був розроблений з метою зниження споживання ресурсів системи при запуску ігор, проте саме такий режим може призводити до проблем запуску ігор.
Гра є, по суті, звичайним додатком, яке розробляється під певні версії операційних систем. Якщо гра була випущена до виходу Windows 10, і згодом не оновлювалася (не виходили офіційні патчі, поновлення гри), то проблему запуску, можливо, вийде, запустивши гру в режимі сумісності з більш ранньої редакцією Windows, наприклад, Windows 7. Для цього клацніть по ярлику програми або виконуваного файлу гри правою кнопкою і відкрийте вікно властивостей. Слід переключитися на вкладку Сумісність. Тут все гранично просто - вибираєте потрібну операційну систему, в якій, на вашу думку, повинна працювати гра і зберігаєте зміни, натиснувши ОК. Тут же при необхідності можна встановити прапорець, щоб гра завжди запускалася від імені адміністратора. Останнє часто допомагає тим, хто працює з-під обмеженою облікового запису.
Якщо жоден із способів не допомагає, а ви знаєте, що гра точно працює на Windows 10 (у знайомих гра запускається нормально), то спробуйте спочатку перевстановити саму гру. Можливо, гра встановилася з помилкою і не може запуститися. До речі, переконайтеся, що на жорсткому диску, куди ви встановлюєте гру і на системному диску (де стоїть Windows) є досить вільного простору.
Коли перевстановлення гри все одно не дозволяє запустити гру, то причина може критися в самій операційній системі. Тут можливі наступні варіанти.
Перший - перевстановити систему повністю, з форматуванням жорсткого диска (мається на увазі системного диска С).
Другий, встановити поряд з Windows 10 другу операційну систему, наприклад, Windows 7, де гра нормально запускалася.
Третій - встановити замість Windows 10 іншу попередню їй операційну систему.
Перед перевстановлення системи обов'язково завантажте всі необхідні драйвера для ваших комплектуючих з урахуванням встановлюваної системи і її розрядності. Якщо у вас встановлено 4Гб і більше оперативної пам'яті, то встановлюйте 64-х розрядну Windows. Відповідно, драйвера також повинні мати ту ж розрядність (64bit).
На жаль, не завжди вдається успішно за допомогою зазначених рад запустити гру на Windows10. Багато що залежить від конфігурації системи, самої гри та інших індивідуальних чинників. Це може бути пов'язано з антивірусом, брандмауером, конфліктом додатків і драйверів, помилками в системних файлах, їх пошкодження, наявність комп'ютерних вірусів та інших шкідливих програм і іншими причинами.