- Яка користь від VPS / VDS для інформаційного сайту
- Чи можна адмініструвати VPS самому?
- Чому я зважився
- Може CDN-мережу краще, якщо контент у нас статичний
- Основна моя складність
Цю статтю спонукав написати мій переїзд на VPS хостинг. І мене мучили ці самі питання, на які зустрічалися лише ськользськой відповіді:
- Навіщо блогу VPS?
- Чи буде виграш в швидкості завантаження?
- Чи реально все налаштувати самому на VPS / VDS сервері?
- Які тут підводні камені?
І ось тепер я дещо зрозумів, про що і поговоримо.
Яка користь від VPS / VDS для інформаційного сайту
Якщо чесно, то звичайний інформаціоннік з грамотно налаштованим кешуванням не особливо то й прискориться на власному сервері. Це якщо дивитися загальну статистику і вірити суб'єктивними відчуттями. Але все дещо складніше. Справа в тому, що на віртуальному хостингу в вашому розпорядженні весь фізичний сервер, його потужність висока. І в той час, коли всі сайти на такому ж віртуальному хостингу не сильно навантажені, то і ви «літаєте». У міру збільшення навантаження, потужність сервера розподіляється на всі сайти.
На виділеному сервері у вас обмежені потужності, але завжди у вашому розпорядженні повністю. Тому мінімальний час завантаження сторінки може навіть впасти, але потрібно дивитися середню. Найпростіше, що кидається в очі - це внутрішньоденної графік швидкості завантаження сайту в Google Analytics.
на віртуальному хостингу виразно помітні горбики на протязі дня кожен день. Найбільший припадають на ніч, тому що в цей період відбувається резервне копіювання (бекап) всіх сайтів на хостингу, і в цей час ваш сайт практично «висить».
Не хочеться думати про наслідки, якщо пошуковий бот захоче поіндексіровать сторінки в цей час. На VPS також в момент бекапу час завантаження збільшується, але не так довго і все-одно менше.
Протягом дня піки часу завантаження можуть бути пов'язані з ситуативними сплесками навантаження на сайтах, які хостятся на тому ж сервері, де і ви. А на VPS - ви один на сервері, і такі піки набагато менше. Але все ж вони не пропадають зовсім, це залежить від потужності і тарифу.
На рахунок швидкості поки все, а ось на рахунок гнучкості налаштувань скажу. Звичайно, на своєму сервері можна крутити будь-які скрипти і настройки як душі буде завгодно. Але для блогу це мало корисно, просто тому що від сервера потрібно просто віддавати статичні і закешерірованние документи, багато розуму не треба 🙂
Але є і перевага - це власний VPN-сервер . Щоб не платити VPN-сервісів або за окремий VPS, можна підняти VPN або SSH-тунель прямо на своєму сервері для сайту. Бонусом йде виділений IP-адреса для сайту. Але потрібно розуміти, що це для дрібних потреб, тому що не варто забивати канал «лівим» трафіком.
Чи можна адмініструвати VPS самому?
Це головне питання, наскільки все запущено? Почнемо з того, до чого всі звикли - це звична панель управління сайтом, базами даних та іншими настройками, така як ISP Manager або cPanel. Тобто це той самий графічний інтерфейс:
На своєму VPS такого немає! А є чорне віконце, готове приймати ваші текстові команди! Панель управління продають окремо, рублів за 300. Потім виявляється, що для оптимального налаштування потрібно доустанавливать всякі модулі, конфігурувати їх, займатися безпекою. Потрібно вчити Linux з нуля. Техпідтримка сама все вміє, але просять грошей непорівнянних із вартістю хостингу.
Потім страшно, а раптом щось трапиться, поламається сайт, куди бігти, кого просити полагодити, коли на рахунку кожна хвилина. На виртуалке ТЕХВ все робить, що стосується працездатності хостингу. А тепер ТЕХВ - це ви.
Все так і є, тому мало хто переходить на VPS / VDS з інформаційними проектами навіть з високою посещалкой, вважаючи за краще VIP-пакети віртуального хостингу. Хоча якщо подивитися на ціни, то виділений сервер всього в два рази дорожче віртуального. З огляду на, що у вас буде окремий IP-адресу, різниця майже зводиться до нуля.
Чому я зважився
просто знайшов хостинг AdminVPS , Який дає панель управління ISP Manager 5 Lite просто в подарунок. Тепер керувати сайтом так само просто, як і раніше.
Техпідтримка безкоштовно допомагає. І реально якісно і швидко. Я сам в шоці, але вони без питань втілювали в життя мої забаганки. Але вони займаються тільки питаннями роботи сервера, тобто загальної працездатністю і установкою / налаштуванням додаткових модулів. Вирішувати питання, пов'язані зі специфікою конкретного сайту вони не будуть. Наприклад, забороняти доступ до якоїсь папці або розбиратися чому скрипт видає помилку вони не будуть. Втім, і на віртуальному хостингу таке рідко буває.
Є тестовий період тиждень і на найдешевшому тарифі SSD KVM Micro - у мене все літає. Але перш ніж переїжджати, ознайомтеся як убезпечитися .
Може CDN-мережу краще, якщо контент у нас статичний
Я теж так думав, що навіщо потужний хостинг в одному датацентрі, якщо CDN-мережу з серверами по всьому світу повинна швидше віддавати контент. Адже, чим ближче до відвідувача точка, тим швидше він завантажить файл. Я протестував і вирішив, що немає.
По-перше, весь світ мені не потрібен. По-друге, працездатність сайту тепер залежить від десятків серверів, що з одного боку збільшує надійність, а з іншого - збільшує ймовірність виходу з ладу якогось одного сервера. В результаті рідко, але все ж стали з'являтися 500 помилки в панелі вебмастера Яндекс, хоча раніше їх там ніколи не було.
Хоча швидкість за результатами тесту все-таки зросла, середня по світу. Але якщо подивитися пріоритетний регіон - міста Росії, то виявляється, що CDN-сервера погано працюють. Ось невелике порівняння, але це так, для ознайомлення, спеціальних умов тестування я не створював:
Віртуальний хостинг
Посилання на результати тесту: http://ping-admin.ru/free_test/result/150581690798j0uudbt5ry7106tw1s3i.html
CDN-сітка
http://ping-admin.ru/free_test/result/1501942001u99bi1ut79p2510d639815.html
VPS Micro на AdminVPS
http://ping-admin.ru/free_test/result/1506520839785l4p0p41y2j3s5k09er.html
Основна моя складність
Для блискавичної роботи сайту потрібно використовувати FastCGI (nginx + PHP-FPM 7.1). Головна відмінність в тому, що все .htaccess файли перестануть працювати, потрібно переробляти їх для роботи з сервером nginx, замість Apache. Зате можна налаштувати щоб закешовану сторінки, наприклад плагіном WP Super Cache, віддавалися сервером відразу, взагалі без звернення до плагіну і виконання будь-якого PHP-коду в принципі. Ще можна зробити, щоб віддавався заздалегідь стислий в gzip-файл, не навантажуючи процесор стисненням на льоту. Коли це працює, сторінки завантажуються миттєво.
Я так і зробив, це зажадало часу для копання в конфігурації, адже техпідтримка таким не займається. В принципі можна було не морочитися і вліпити першу конфігурацію з пошуку гугла або взагалі користуватися варіантом «з коробки», але я хренов перфекціоніст 🙂 Втім, всякі настройки можна довірити фрілансерам за вельми скромну оплату, в порівнянні з офіційними розцінками.
Загалом, висловився поки свіжа пам'ять, удачі!
Чи буде виграш в швидкості завантаження?Чи реально все налаштувати самому на VPS / VDS сервері?
Які тут підводні камені?
Чи можна адмініструвати VPS самому?
Це головне питання, наскільки все запущено?