Чи шкідливо часто вимикати ноутбук?

Якщо ви потрапили на цю сторінку, то напевно вас мучить таке питання - як часто можна вимикати ноутбук або включати його, і взагалі, як буде краще для самого ноутбука, щоб він служив вам довго.

Якщо ви потрапили на цю сторінку, то напевно вас мучить таке питання - як часто можна вимикати ноутбук або включати його, і взагалі, як буде краще для самого ноутбука, щоб він служив вам довго

Я думаю, що я вам підкажу в цьому питанні, я сам був володарем ноутбука у свій час (зараз віддав його мамі), але мої поради підійдуть як до звичайного комп'ютера, так і до ноутбука.

Отже, насправді, багато користувачів помилково думають - мовляв чим частіше буду вимикати комп'ютер, тим краще для нього буде (менше працює - довго прослужить, звучить і правда дуже переконливо). Насправді це не так. Ось давайте подумаємо, що відбувається при включенні ноутбука?

Коли ми включаємо ноутбук, по-перше всі пристрої отримують енергію, тобто електричний струм. Якщо пристрій раніше отримувало власне нуль електричного струму, то тепер воно миттєво отримує відразу стільки, скільки належить. До чого я це? До того, що при включенні ноутбука всі пристрої отримують невеликий стрес в деякому сенсі (особливо це критично для жорсткого диска).

Тобто, може бути не зовсім правильне порівняння, але це як машина, які відразу стартує на всю свою потужність - шини то стираються трохи, але це так, грубий приклад.

Йдемо далі, при включенні всі пристрої проходять перевірку / тест POST, тобто перевірку на те, що все з ними нормально і вони можуть працювати всі один з одним.

Потім завантажується Windows. Ось до речі, ще підтвердження цікаве тому, що в деякому сенсі пристрої отримують стрес - при включенні ноутбука або комп'ютера температура процесора трохи або значно вища за ту, при якій ви працюєте за ноутбуком або ПК (можете самі перевірити).

То який же висновок? Якщо ви хочете відлучиться на хвилин десять або навіть дві години, то ідеально буде згорнути всі програми, або закрити ті, які активно працюють і залишити ноутбук включеним. Система навіть може перевести його в режим очікування або в режим гібернації (Не плутати зі звичайним сплячим режимом, який був в XP), і що цікаво, ні при першому ні при другому комп'ютер не знеструмлюється повністю.

Так що робимо висновок - ноутбук або комп'ютер не варто часто вкл / викл, так як від цього швидше за шкоду, ніж користь. Ні, нічого страшного в цьому немає, але краще так не робити. Відключати можна на кілька годин ... десь шість. У мене особисто завжди комп'ютер працює, і так вже кілька років (і попередній також працював, але він уже старенький), всі вони ніколи не знають такого стану як «викл» (тільки якщо немає світла). Вмикати або вимикати часто строго не рекомендується, це якісь стреси для пристроїв (писав вище), краще нехай він працює годину або два, ніж ви його вимкніть і ввімкніть. Якщо комп'ютер або ноутбук за 50 раз включати в день, то він навряд чи буде «довгожителем» (це так, для прикладу). Трохи не відноситься до теми статті, але, запам'ятайте - ніколи не відключайте ПК або ноутбук, що називається «з розетки», тобто коли пропадає харчування до комп'ютера. Завжди вимикайте через меню пуск або кнопку на корпусі! Але не натискайте наприклад кнопку на подовжувачі. Справа в тому, що коли ви так зробите, то якщо система щось записувала на жорсткий диск і ця операція перерветься, то місце, куди вона записувала (сектор) може вже стати непридатним для запису і буде заміна з резервної області (яка до речі обмежена ). А це вам на замітку - при просте зазвичай процесор знижує свою тактову частоту, Windows відключає монітор (та й взагалі може піти в сплячий режим), так і жорсткі диски система не проти відключити (наскільки це корисно - питання спірне). Тобто, якщо ви не відключали функції енергозбереження, то в просте комп'ютер буде споживати дуже мало електроенергії, і до речі температура буде мінімальна.

Наостанок напишу ось що - одне включення комп'ютера дорівнює восьми годинам його роботи, це я десь вичитав і запам'ятав, не буду стверджувати що це правда, але частка є (був час вивчав довго думки експертів в інтернеті).


Повернутися на головну!

Ось давайте подумаємо, що відбувається при включенні ноутбука?
До чого я це?
То який же висновок?

Дополнительная информация

rss
Карта