- Чому саме цей сайт?
- Переваги магазину «ВКонтакте»:
- вибір товару
- постачальники
- Юридична сторона
- Як відкрити магазин
- перші замовлення
- Реклама
- просування
В останні роки набирає величезну популярність інтернетторговля. Багато бізнесменів створюють власні сайти, блоги, а також розміщують оголошення на спеціальних торгових сайтах. Але найбільш простим способом в нашій країні є створення інтернет-магазинів в соціальній мережі «ВКонтакте».
Чому саме цей сайт?
«ВКонтакте» - це найбільша соціальна мережа в Рунеті, що займає перші місця в країнах СНД і 21 місце в світі. Щоденна аудиторія сайту - близько 60 мільйонів чоловік, які не тільки спілкуються між собою, а й слухають музику, переглядають публічні сторінки, групи, а також купують і продають.
Переваги магазину «ВКонтакте»:
- популярність сайту;
- простота навігації;
- наявність статистики;
- зручний засіб зв'язку з покупцями;
- маленькі витрати при створенні;
- не потрібно окреме приміщення;
- не потрібно приділяти багато часу.
Як откритьмагазін на базі соціальної мережі «ВКонтакте»? Технічно це дуже просто і доступно кожному користувачеві, але перш за все, потрібно розібратися, що для цього потрібно і які підводні камені чекають вас на шляху до процвітаючого бізнесу.
вибір товару
Насамперед потрібно визначитися, що буде в продаж. І тут фантазія може привести до дуже велику помилку - до продажу дорогих виробів. Спокусливо, але дуже небезпечно продавати цифрову техніку, швейцарський годинник і т.п. Може підвести якість, а так само недосвідченість починаючого бізнесмена у продажу таких товарів. Для відбору і замовлення таких виробів потрібен спеціально навчений персонал, а це вимагає багато часу, грошових вкладень, що підприємцю не дуже вигідно. Не варто працювати з товарами, які вимагають сертифікації - продукти харчування, косметика, парфумерія. Починати слід з недорогого - одяг, взуття, сумки, білизна, канцелярія, прикраси.
постачальники
Хочете мати більший прибуток? Замовляйте товар в Китаї. Це дуже вигідний варіант для початківця продавця. Їхня продукція в нинішній час вже набагато якісніше, та й вартість прийнятна. Для підстраховки можете скористатися послугами посередників з Китаю. За їх роботу доведеться заплатити не так багато - всього 5-15% вартості товару і бути впевненим в якості і термінах доставки.
Якщо немає часу на пошуки якості серед сумнівних пропозицій, є інший варіант - купити в своєму або найближчих містах. Звичайно, це може бути набагато дорожче, але все компенсується мінімальними ризиками, так як товар можна буде побачити на власні очі.
Тепер потрібно визначитися з сумою початкової закупівлі. Вартість товару в закупівлі зазвичай на 50% нижче за роздрібну. 25% вам доведеться заплатити за доставку і розсилку клієнтам. В результаті бізнесмен отримує 25% прибутку. Одна справа, якщо у нього є стартовий капітал або ж він готовий взяти кредит (чого робити не варто через великі відсотків). Інша справа, коли немає ні першого, ні можливості взяти друге.
Передоплата від клієнтів не врятує. Замовивши товар, покупець не буде чекати два тижні, йому простіше буде піти в звичайний магазин. Починати варто з друзів і знайомих. З одного боку, вони зможуть почекати, довіряючи одному бізнесменові, а продавець магазину, з іншого боку, будете намагатися «не вдарити обличчям в бруд». Друзі - це майбутня реклама.
Юридична сторона
Найчастіше, відкриваючи магазин, люди не замислюються про юридичні аспекти цієї справи. Тому обов'язково потрібно звернути увагу на ряд пунктів, без яких бізнес буде незаконним:
- відкриття ІП (індивідуальний підприємець) або ТОВ (товариство з обмеженою відповідальністю);
- підбір форми оподаткування;
- реєстрація товарного знака;
- оформлення договору про повернення і гарантійному обслуговуванні товару;
- складання договору з постачальником;
- перегляд пунктів закону «Про рекламу» для подальшої законної реклами товару.
Як відкрити магазин
Для початку - створюємо бізнес план і визначаємося з товаром. Визначившись з товаром і постачальниками можна приступати до створення самого інтернет-магазинів. Раніше можна було зупинитися на створенні групи «ВКонтакте», але з 2011 року Павло Дуров (творець «ВКонтакте») заборонив запрошення в групу користувачів, які не є друзями адміністратора. У підсумку, підприємці знайшли інший вихід - створення персонального аккаунта під магазин.
Для цього буде потрібно ввести номер телефону, так як кожна нова сторінка повинна мати прив'язку до номера. Потім придумайте назву сторінці. Наприклад, «Магазин Одягу», «Жіноча Одяг», «Взуття Недорого». До цього потрібно поставитися дуже серйозно, адже обравши правильну назву, можна отримати більше клієнтів, які знайдуть странічкучерезпоісковік «ВКонтакте» іліпоісковие системи (Яндекс, Google і т.д.).
Наступним кроком буде створення красивого і залучає до себе аватара магазину. Це може бути звичайне фото товару, візитка або оформлене дизайнером ізображеніе.Обязательно заповнюйте всі поля профілю. Потрібно вказати місто, в якому працюєте бізнесмен, контактну інформацію, а так само короткі умови продажів.
А тепер найголовніше - фотоальбоми. Працюючи з постачальниками, можна мати масу фото з майбутнім товаром. Їх же і потрібно буде додати на сторінку в якості зображень з підписами. Тут необхідно бути дуже уважним, щоб потім не заплутатися в цьому обсязі інформації. Повинна бути чітка структура і «невидимий зв'язок» з сайтами постачальників, щоб потім без праці замовляти ту чи іншу річ.
Порада. Не пишіть ціни під зображеннями товару. Це позбавить від непотрібної роботи в майбутньому, так як вони обов'язково будуть змінюватися. Всі подробиці в особисті повідомлення або по телефону.
На стінці сторінки можна інформувати покупців про нові надходження і інших новинах магазину. В окремому альбомі виділіть місце для відгуків під якимось зображенням або аватаром магазину.
Посилання на відгуки потрібно обов'язково показати потенційним покупцям. Помістіть її на стінці, в статусі або в анкетних даних.
Сторінка готова, але чогось не вистачає. Точніше, кого-то. Правильно, починаємо додавати людей. Це найважча частина роботи, адже багато користувачів можуть вас закинути в чорний список або ж поскаржитися на сторінку. Тому, як писалося вище, почніть з власних друзів, додавши до запрошення коротке повідомлення про ваші послуги.
перші замовлення
Ось він, довгоочікуваний перший замовлення! Тут уже все залежить від стартового капіталу. Перший варіант - це замовлення цілої партії. Другий - набрати кілька замовлень від покупців, а потім вже замовляти у постачальників. Налагодивши систему продажів, можна визначити кількість одиниць товару для наступного замовлення партіями. Це зробить терміни доставки до покупця мінімальними і відповідно збільшить прибуток.
Важливо. Створіть позитивний імідж вашого магазину. Будьте дуже ввічливі і уважні до кожного клієнта.
Реклама
Для успіху в продажах потрібно періодично рекламувати свій магазин. Найбільш ефективний спосіб реклами - реклама на публічних станицях «ВКонтакте». Вартість поста - 300-3000 рублів. Публічна сторінка повинна бути з відповідною аудиторією. Якщо продаєте жіночий одяг, не варто рекламуватися на мужскіхпабліках.
просування
Як же просувати магазин? Перший спосіб - запрошення друзів. Але на сайті є певні обмеження за кількістю запрошень на день - близько 20 осіб. Другий спосіб - продавати товар в інших містах. Одна людина з іншого міста може зробити рекламу і додати покупців. Третій спосіб - додавання друзів через спеціальні програми, але тут не обійтися без послуг так званих «фрілансерів».
Цей спосіб не дуже безпечний, але ефективний.
Четвертий спосіб - створення групи «ВКонтакте». Тепер можна додати туди друзів зі сторінки магазину. Група буде додатково рекламувати товар постійним клієнтам. Також, можна використовувати інструмент «Статистика групи» для регулювання кількості користувачів, їх віку.
Відкрити інтернет-магазин «ВКонтакте» - не найвищий рівень торгівлі в інтернеті. Це всього лише перша сходинка на шляху до процвітаючого бізнесу. Переступивши її, можна створити сайт, де буде набагато більше можливостей і, відповідно, клієнтів. Вдалих продажів!
Чому саме цей сайт?Чому саме цей сайт?
Як откритьмагазін на базі соціальної мережі «ВКонтакте»?