Чи вдасться знайти притулок бездомним тваринам Владивостока?

Відлов бродячих собак залишається важкою проблемою для Примор'я Відлов бродячих собак залишається важкою проблемою для Примор'я   Фото: РИА VladNews   На вилов бездомних тварин Управління доріг та благоустрою адміністрації Владивостока готове виділити 6,4 мільйона рублів, повідомляє РІА VladNews

Фото: РИА VladNews

На вилов бездомних тварин Управління доріг та благоустрою адміністрації Владивостока готове виділити 6,4 мільйона рублів, повідомляє РІА VladNews.

Вилов безпритульних собак залишається важкою проблемою для Примор'я, суми, що виділяються на їх піймання в більшості своїй, не залучають підрядників.

Так, адміністрація Владивостока створила на офіційному сайті держзакупівель аукціон, за яким підряднику необхідно буде відловити 1055 бродячих тварин протягом 2018 року. Максимальна сума контракту становить 6,4 мільйона рублів, що навіть за словами нового мера Владивостока Віталія Веркеенко, абсолютно невеликі гроші.

Нагадаємо , Глава міста зайнявся проблемою безпритульних тварин і висловив величезне бажання допомогти «братам нашим меншим».

Ситуація настільки критична, що на «допомогу» в затриманні та утриманні приходять люди з зарядженими рушницями і малим бажанням залишати друзів наших менших в живих.

Як розповіла кореспонденту РІА VladNews зоозахисниця Оксана Большакова, на сьогоднішній день в краї прописано законом , Що при вилові бездоглядних собак на вулиці вони не повинні присипляти.

«Ні місцеве законодавство, ні федеральне не дозволяє присипляти тварин. Вони повинні знаходитися на перетримці до кінця своїх днів. У законі сказано так: гроші виділяються на місяць, це на вилов, а що потім відбувається - не сказано. Біла пляма. Незрозуміло, що робити. Усипляння може бути тільки в тому випадку, якщо собака хвора, і це необхідно довести експертизою », - зазначила Оксана Большакова.

Подальша доля спійманого тваринного прописується в цивільному кодексі. Якщо за шість місяців не буде виявлений власник, який впіймав тварина, то людина набуває право власності на нього. У разі відмови, спіймана тварина переходить в муніципальну власність і використовується на його розсуд.

Однак в крайової досвід поки не входить поява в Примор'ї муніципальних передержек. Щоб прибрати бродячих собак з вулиць, деякі організації йдуть по незаконному шляху.

Влітку 2017 року сталася випадок, коли люди розстріляли собаку, сплячу під машиною. Чоловіки зі зброєю діяли на, як їм здавалося, законних підставах. Раніше організація ВП «Мамонов», на яку працювали вбивці, уклала контракт з адміністрацією міста Находка на 98 тисяч 700 рублів.

Діючи всупереч крайовій закону, чоловіки відкрили вогонь по тварині, але довести своє страшне діло до кінця не змогли - собака втекла з важкими ранами. З тіла чотириногого дістали п'ять куль. Поранення були настільки важкі, що врятувалася найкращому другові людини довелося видалити одне око.

«Суд закінчився тим, що у них вилучили зброю і оштрафували. Вони сказали, що намагалися приспати собаку, але як це вони так її присипляли, що з неї виймали кулі? До того ж для процедури усипляння потрібно ще довести, що тварина хвора і агресивне, а у нас випадків сказу собак не було зареєстровано в краї », - повідомила кореспонденту РІА VladNews учасниця групи ZooHelp Юлія Яковенко.

Поки ж процедура створення передержек в Примор'ї складна. Під це виділяється невеликий бюджет, а людина, яка буде діяти в рамках муніципального контракту, ще й повинен мати ділянку для утримання тварин. Однак на створення таких місць без нормального фінансування приморці поки не поспішають.

Вони сказали, що намагалися приспати собаку, але як це вони так її присипляли, що з неї виймали кулі?

Дополнительная информация

rss
Карта