Цифрові фотографії: обробка і зберігання. Будинки і в подорожі

  1. зберігання фотографій
  2. Обробка фотографій

зміст:

З того моменту, як з'явилася цифрова фотографія, фотографи позбулися величезної кількості проблем, пов'язаних зі зберіганням і обробкою знімків. Якщо раніше плівку потрібно було ретельно оберігати, а видрукувані знімки цілком могли з часом зіпсуватися, то з цифровими зображеннями, як ми знаємо, все йде набагато простіше.

До змісту

зберігання фотографій

Основна проблема, з якою ви зіткнетеся, почавши фотографувати, - брак місця під зберігання знімків. Так-так, не віддрукованих, а саме цифрових! Гігабайти зображень будуть прагнути заповнити весь доступний обсяг пам'яті на вашому комп'ютері, ноутбуці і інших цифрових пристроях. І якщо не організувати зберігання з розумом, то знайти розкидані по жорстких дисках папки і файли буде практично неможливо.

Щоб запобігти загрозі хаосу, я дам вам кілька практичних порад (в тому числі для фотографій з подорожей), заснованих на особистому досвіді зберігання сотень тисяч знімків.

  • По можливості беріть з собою в поїздку пристрій, на яке можна скопіювати знімки (ноутбук або фотобанк), тим самим убезпечивши себе від втрати важливих кадрів.
  • Відразу ж видаляйте браковані знімки. Вони тільки ускладнюють процес перегляду і займають зайве місце на флеш-карті.
  • Якщо навіть на флеш-карті мало місця, не користуйтеся послугами місцевих магазинів, де пропонують переписати фотографії на диск. У переважній більшості випадків диск потім або не читається взагалі, або частина фотографій неможливо відкрити.
  • Створіть спеціальну папку на ноутбуці або персональному комп'ютері, куди ви будете завантажувати зроблені фотографії. Бажано, щоб жорсткий диск мав досить великий обсяг (хоча б кілька сотень гігабайт).
  • Структуруйте фотографії за допомогою зручної для вас системи папок. Рекомендую створити під всі знімки одну окрему папку (наприклад, "фото"), а в ній створювати папки для кожної країни або міста. У кожній з цих папок також створюйте папки, щоб сортувати знімки по своїх потребах, наприклад: вдалі і не дуже вдалі фотографії; фотографії, які можна просто зберігати, і ті, які потрібно надрукувати, і так далі.

Так, на моєму ноутбуці готові знімки з подорожі, наприклад, в Рим, можна знайти, пройшовши наступний шлях: Жорсткий диск D: \ ФОТО \ Італія \ Рим \ Обробка. (В папці Рим є і ще дві папки - з невдалими, на мій погляд, знімками і з вдалими, але не обробленими, тобто з вихідними файлами, завантаженими з фотоапарата.) Раджу окремо зберігати вихідні файли, якщо ви збираєтеся надалі обробляти знімки .

Настійно рекомендую не зберігати всі фотографії на одному цифровому носії, особливо тільки на ноутбуці або настільному комп'ютері. Ці дані можуть бути легко втрачені навіть при простій поломки техніки. У продажу є багато варіантів носіїв для резервного зберігання. По-перше, це зовнішні жорсткі диски, які вміщають величезні обсяги інформації (на все життя вистачить!). По-друге, звичайно, DVD-диски. Вони дуже дешеві, і їх легко переносити і зберігати (не забувайте тільки підписувати диски). Також рекомендую придивитися до цифрових фотобанкам.

Кращий спосіб зберегти важливі знімки і мати до них доступ з будь-якої точки світу - користуватися онлайн-ресурсами, наприклад Picasa або Flickr. Для невеликих обсягів інформації підійдуть також соціальні мережі. Плюс такого зберігання в тому, що ви можете відразу показати фотографії всім своїм друзям, а мінус - в стисненні кадрів до цілком побутового рівня "тільки подивитися".

Друкуйте лише деякі фотографії. Який сенс друкувати все? Відбирайте знімки і створюйте тематичні альбоми.

Якщо хочеться зберегти фотографії, наприклад з цікавою поїздки, в презентабельному вигляді - замовте фотокнигу. Такі послуги надають багато фотолабораторії, а вартість виготовлення фотокниг поступово стає все більш доступною.

При друку уздовж країв фотографії можуть з'явитися білі смуги (поля). Пов'язано це з тим, що в більшості випадків співвідношення сторін кадру не пропорційно стандартними розмірами (10 × 15 см, 20 × 30 см і так далі). У хороших фотолабораторіях пропонують два виходи: надрукувати кадр цілком (з полями) або трохи обрізати фото і надрукувати його без полів. Різниця не дуже помітна, тому рекомендую вибрати другий варіант

До змісту

Обробка фотографій

Дуже важко навчитися фотографувати так, щоб не була потрібна обробка знімків. Тим більше нелегко паралельно навчатися знімати і обробляти результати зйомки. Але з часом у вас будуть виходити фотографії, які потребують мінімального втручання. Тобто вам практично нічого не доведеться міняти в знімках за винятком корекції.

Справа в тому, що графічні програми - це не чарівна паличка. Неможливо за допомогою відомої багатьом програми Photoshop перетворити поганий знімок в шедевр. Прагніть відображати реальність такою, яка вона є. Адже ви не чарівник, а тільки вчитеся!

Яку програму для обробки вибрати? Ліцензійну. Так, це дорого і нелогічно при нинішніх реаліях життя (офіційна версія програми Adobe Photoshop коштує трохи дешевше непоганий дзеркалки), але будемо чесні перед собою: використовувати неліцензійні програми - це злодійство. Якщо ви поки не готові до покупки - скачайте пробну версію на місяць на офіційному сайті платної програми або скористайтеся безкоштовними графічними редакторами, наприклад Artweaver або Paint.NET. Вони надають менше можливостей для обробки, зате економлять кошти.

Основні дефекти знімка (яскравість, контрастність, насиченість кольорів і так далі) можна усунути за допомогою програм для перегляду фотографій, які надають функції первинного редагування.

Зробити повноцінну корекцію, стерти родимку або прищик на шкірі моделі, виправити фон або якось по-іншому змінити знімок можна тільки в повноцінному фоторедакторі. З усіх існуючих серйозних програм я можу виділити Adobe Photoshop, популярний у мільйонів користувачів у всьому світі. Є час - не полінуйтеся, вивчіть можливості цієї програми. Це напевно вам стане в нагоді.

Які функції мені знадобляться? На заняттях мені не раз зустрічалися фотографи-початківці, які не бажають вивчати всі інструменти програми Photoshop в тонкощах. Для них я зазвичай проводжу "урок для ледачих" - і через 15-20 хвилин вони вже самостійно редагують знімки. Конспект цього уроку наведено нижче. Може бути, з його допомогою ви і не перетворите фотографію в шедевр, але підправити зображення - це точно!

Як зробити знімок світліше (темніше)? Використовуйте інструмент "Криві" (Curves). Підтягуючи його в потрібну сторону, ви отримаєте більш світле або більш темне зображення.

Як зробити знімок яскравішим, насиченішим і контрастніше? Для кожної з цих налаштувань знайдіть на панелі інструментів однойменний розділ і "підкрутити" яскравість, контрастність або насиченість в потрібну сторону.

Як виправити недоліки шкіри? Щоб позбавиться від будь-яких плям на фотографії, використовуйте інструмент "Латка" (Patch Tool) або "Штамп за зразком" (Clone Stamp Tool). Скопіюйте схожу область по сусідству з проблематичним місцем і замініть нею пляма.

Як за допомогою декількох кнопок "привести знімок до тями"? Для самих ледачих є інструменти автоматичної корекції зображення "Автоконтраст" (Auto Contrast), "Автоцвет" (Auto Color) і так далі - вони не завжди сильно покращують знімок, але новачка часто влаштують і вони.

Чи справді можна навчитися обробляти знімки за 15 хвилин? Ні, професійно не можна нічому навчитися ні за 15 хвилин, ні за 15 годин. Отримати деякі поверхневі знання - так, але щоб оволодіти якісної обробкою зображень в графічних редакторах, потрібно відчутний час.

Коментувати можут "Цифрові фотографії: обробка і зберігання. Будинки і в подорожі"

Який сенс друкувати все?
Яку програму для обробки вибрати?
Які функції мені знадобляться?
Як зробити знімок світліше (темніше)?
Як зробити знімок яскравішим, насиченішим і контрастніше?
Як виправити недоліки шкіри?
Як за допомогою декількох кнопок "привести знімок до тями"?
Чи справді можна навчитися обробляти знімки за 15 хвилин?

Дополнительная информация

rss
Карта