- Несправність мережевої плати маршрутизатора
- Відсутність драйверів мережевої карти
- зовнішні пошкодження
- Установки карт
Одним з найпоширеніших варіантів є помилка в роботі драйверів. Для перевірки відкрийте «Пуск» -> «Панель управління» -> «Диспетчер пристроїв». Знайдіть розділ «Мережеві адаптери» і розгорніть його. Якщо навпаки використовуваного вами обладнання знаходиться значок у вигляді жовтого трикутника (або знаку питання), швидше за все проблема полягає в драйвері даного пристрою . Клацніть по ньому правою кнопкою миші і виберіть "Оновити драйвери». Далі вкажіть «Автоматичний пошук драйверів».
Вирішити це завдання можна і іншим способом. Запустіть інтернет-браузер і перейдіть на офіційний сайт виробника вашого мережевої карти. Знайдіть сторінку, присвячену вашої моделі і завантажте необхідні драйвери . Після завершення завантаження двічі клацніть по файлу встановлення і дочекайтеся закінчення процесу.
Другий поширеною причиною є виключене з'єднання. Виберіть «Пуск» -> «Панель управління» -> «Мережа» ( «Центр управління мережами і загальним доступом»). Знайдіть використовується мережеве з'єднання . Якщо воно вимкнене, відкрийте його властивості та натисніть кнопку «Включити».
Ще однією причиною збоїв в роботі може бути використовуваний кабель. Вийміть його з мережевої карти і перевірте на наявність пошкоджень. Зверніть увагу на контакти - є ймовірність, що якісь з них отломлени або відходять від роз'єму мережевої карти. При наявності такої можливості перевірте працездатність кабелю на іншому пристрої. Якщо все працює, то причина криється не в цьому.
Обжимка використовуваного кабелю є ще однією з причин відмови в роботі. Якщо мережева карта комп'ютера з'єднується з роутером, хабом і т.п., то повинна використовуватися пряма схема обтиску. Якщо ж відбувається з'єднання одного комп'ютера з іншим, то кабель повинен бути обжатий «навпаки», за схемою crossover.
Мережевою картою (мережним адаптером, мережевий платою, NIC - Network Interface card) прийнято називати спеціалізований компонент комп'ютера, що забезпечує зв'язок і передачу даних між декількома комп'ютерами в мережі.
Мережеві карти підрозділяються на:
інтегровані в материнську плату (В основному, в ноутбуках);
- зовнішні, що вимагають підключення до комп'ютера.
Зовнішні мережеві карти, в свою чергу, розрізняються способом підключення до комп'ютера і шиною, по якій відбувається обмін даними між материнською платою і мережевою картою. На сьогоднішній день найбільшого поширення набули мережні карти з роз'ємом під виту пару і бездротові.
Основними характеристиками мережевих плат є:
Розрядність - 8, 16, 32 і навіть 64 біта;
- шина даних - ISA, EISA, VL-Bus, PCI;
- мікросхема контролера (чіп);
- підтримка мережного середовища передачі - BNC, RJ45, AUI;
- швидкість;
- FullDuplex;
- MAC-адресу.
Відмінності інтерфейсу визначають різницю в конфігурації мережевих карт, хоча переважна більшість сучасних пристроїв підтримують технологію Plug & Play.
Драйвери generic, що входять до складу операційних систем, дозволяють використовувати всі основні функції мережевих адаптерів останніх поколінь. Драйвери, пропоновані виробником мережевої карти відрізняються великим набором можливостей.
Особливо варто відзначити карти на основі технології USB, що підвищує зручність і простоту використання. необхідною вимогою в цьому випадку стає підтримка версії USB 2.0 материнською платою комп'ютера.
Додатковими аргументами при виборі мережевої карти можуть стати:
Підтримка адаптером технології Boot ROM, що забезпечує можливість завантаження комп'ютера без вінчестера по мережі;
- підтримка картою технології Wake On Lan, відповідальної за функцію включення комп'ютера по мережі;
- набір індикаторів задньої панелі обраної моделі карти.
джерела:
- Мережеві карти
- Вибираємо мережеву карту для PC
Користувачі комп'ютерів, в тому числі ноутбуків важко уявляють собі роботу без миші. Рідкісний користувач вміє керувати комп'ютером за допомогою клавіатури, так і в багатьох додатках не всі елементи управління можуть відповідати на дії клавіатури. Якщо курсор миші перестає реагувати на рухи, виконайте наступні дії.
Інструкція
Перезавантажте комп'ютер. Якщо клавіатура як і раніше працездатна, натисніть на клавішу Windows , Щоб викликати меню «Пуск». Перейдіть на пункт «Завершення роботи» за допомогою клавіш-стрілок на правій частині клавіатури і натисніть Enter. Якщо ні миша, ні клавіатура не відповідають на ваші дії, скористайтеся кнопкою скидання або вимкніть комп'ютер кнопкою харчування. Натисніть і потримайте кнопку включення комп'ютера до тих пір, поки комп'ютер не вимкнеться (ви це почуєте по вентиляторів всередині корпусу).
Вимкніть комп'ютер і перевірте кабель підключення миші. Вийміть і вставте заново роз'єм. Якщо ваша миша має інтерфейс підключення USB , Це можна зробити і при вимкненому комп'ютері. Якщо PS / 2 - Вимкніть комп'ютер перед маніпуляціями, інакше ризикуєте вивести з ладу порт PS / 2 на материнській платі.
Спробуйте підключити мишу до іншого комп'ютера для перевірки. Якщо миша не запрацювала і там, значить, вона вийшла з ладу. На жаль, комп'ютерні миші не ремонтують через дешевизну пристрою. Придбайте нову миша в комп'ютерному магазині. Попросіть консультанта, щоб він вам підібрав найбільш оптимальний варіант комп'ютерної миші. Перш за все, потрібно буде пояснити, чому саме ви займаєтеся на комп'ютері. Наприклад, для ігор створені спеціальні ігрові комп'ютерні миші.
Якщо миша працює, але ви насилу потрапляєте за елементами інтерфейсу, почистіть віконце на «пузі» миші, з якого світить червоний промінь. Протріть його злегка вологою ганчірочкою або серветкою для пластику. Зайдіть в налаштування маніпулятора в «Панелі управління», щоб відрегулювати швидкість руху курсору. Наведіть курсор в різні боки, щоб повністю налаштувати чутливість і швидкість.
Щоб налаштувати роутер через веб-оглядач, введіть в рядку пошуку мережева адреса «192.168.1.1».З'явиться віконце, в якому необхідно ввести ім'я користувача і пароль.Якщо настройки базові і не були змінені користувачем, то логін і пароль будуть збігатися.Введіть в обидві рядки «user» або «admin».Щось одне обов'язково підійде.Далі відкриється панель управління роутером.У деяких моделях вона повністю англійською.Мова, як правило, можна змінити у верхньому правому куті.Наявність російської мови залежить від версії прошивки.
Перейдіть на вкладку «Налаштування інтернет з'єднання» і встановіть всі параметри вашого провайдера. Перезавантажте маршрутизатор. Потім зателефонуйте в службу технічної підтримки вашої мережі і попросіть, щоб оператор зареєстрував роутер. Через деякий час інтернет з'явиться.
Несправність мережевої плати маршрутизатора
Наступна причина - несправність мережевої плати в роутері.Вона могла згоріти через стрибок напруги в електромережі.Проте роутер може вільно працювати і не подавати жодних ознак несправності, але комп'ютер не буде підключатися до мережі.щоб виявити дану проблему , Підключіть ПК безпосередньо через кабель.Зверніться до оператора мобільного і попросіть перевірити з'єднання.Якщо воно активно, то маршрутизатор однозначно несправний.Замінити мережеву плату найкраще в сервісному центрі.Відсутність драйверів мережевої карти
Можливо, що справа не в самому роутері.Wi-fi може не працювати через відсутність драйверів на мережеву карту комп'ютера.Оновити або встановити нові драйвера можна за допомогою спеціальної програми , Наприклад «Driver Solution» або за допомогою технічної підтримки, яка знаходиться на сайті виробника.Перший метод найпростіший.Все що потрібно - це встановити програму і запустити її.Вона автоматично визначить пристрої, на яке слід встановити або оновити драйвера.Складність другого методу в тому, що все доведеться шукати самому. Зазвичай на сайті всіх виробників практично однаковий алгоритм дій. Вкладка на стартовій сторінці «Технічна підтримка» => «Драйвери пристроїв» => «Вид використовуваного продукту» => «Серія та модель» => «Вид операційної системи» => «Вибір драйверів». Найчастіше вони розділені на групи для кожного пристрою. Скачайте потрібний, встановіть його, перезавантажте комп'ютер і Wi-fi з'явиться.
Задані вами настройки швидкості впливають на багато в роботі інтернету, також через їх неправильного введення він може не працювати і зовсім. Залежно від використовуваного вами типу підключення стандартні параметри можуть бути різними.
Якщо ви хочете змінити швидкість одного з них, знайдіть пункт меню «Швидкість лінії та режим дуплексу», тут же вказуються необхідні значення для обладнання. Залежно від виробника вашої мережевої карти назва може мати вигляд Connection type, Duplex mode, "Link speed, Media type і так далі. Детальніше щодо назви і настройки саме вашого адаптера (якщо принцип роботи з ним кардинально відрізняється від звичайних) читайте інструкцію користувача, яка зазвичай йде в комплекті з устаткуванням.
Виставите потрібне значення для вашого інтернет-з'єднання. Зазвичай для мережевих карт використовується значення 10 Мб, однак тут все залежить від сторонніх чинників, цілком можливо, що ваше з'єднання може зажадати особливих налаштувань. Для того щоб їх дізнатися, зв'яжіться зі службою технічної підтримки вашого інтернет-провайдера і знайте необхідне значення, яке вам потрібно виставити в швидкості підключення.
При виникненні проблем з неможливістю відкриття порту або неприпустимим логіном і паролем також перевіряйте задані параметри налаштувань швидкості з'єднання, оскільки вони в обов'язковому порядку повинні відповідати.
Корисна порада
Не змінюйте робочі настройки.
джерела:
- як змінити дані карти
Відео по темі
джерела:
- як працює мережева гра
Через комп'ютер, що особливо погано, якщо вся діяльність тісно пов'язана з його утилізацією. Давайте розберемося, як виправити неполадки, якщо карта не вийшла з ладу, але в її функціонуванні виникли проблеми.
Зазвичай проблеми LAN-обладнання вирішуються через налаштування
зовнішні пошкодження
Є два види карт по розташуванню: зовнішні і внутрішні. У разі, коли пристрій встановлено окремо, перевірте, чи щільно воно вставлено в слот і чи добре розміщений провід інтернету в гнізді. Ймовірно, проблема криється в пошкоджених контактах всередині роз'єму пошкоджений сам кабель від провайдера.
У ситуації, коли адаптер зіпсований, потрібно замінити порт або придбати нову деталь. Якщо з зовнішнього боку все відмінно, це означає, що неполадки пов'язані зі збитими настройками.
Установки карт
Комп'ютер не бачить мережеву карту? Зайдіть в диспетчер пристроїв, в списку виберіть розділ Мережеві адаптери. тепер в контекстному меню натисніть «Оновити конфігурацію устаткування», щоб система знайшла прилад і додала його в список.
Після цього ми дізнаємося, чи правильно встановлено адаптер - якщо на значку з назвою горить жовтий знак оклику, це означає, що драйвери функціонують некоректно або не підходять для пристрою. Виправте це за допомогою таких дій:
- Відкрийте властивості зазначеної деталі, вкладку «Драйвер».
- Увімкніть «Відкинути», щоб система почала утилізувати попередню версію конфігурацій.
Якщо ситуація не змінилася, вам потрібно оновити драйвери - для цього скористайтеся кнопкою з однойменною назвою, розташованої в меню властивостей. За допомогою автоматичного пошуку комп'ютер самостійно знайде файли, але якщо їх немає, скачайте і встановіть їх вручну.
Не працює мережева карта , Хоча вона належним чином підключено? Коли сигналу від провайдера і раніше немає, доцільно перевірити параметри з'єднання.
Виконайте наступне:
- Відкрийте Панель управління, розділ мереж та інтернету, виберіть Центр управління мережами і загальним доступом.
- Якщо ви бачите, що на схемі з'єднання стоїть червоний хрест, натисніть на нього, після чого система проведе аналіз параметрів, щоб виявити неполадки.
- Дотримуйтесь інструкцій діагностики, щоб комп'ютер залагодив негаразди з підключенням до мережі.
Досить частим і поширеним явищем, є помилка роботи мережевої карти. Відразу або через якийсь час пропадає мережа Інтернет і з'являється неприємне повідомлення системи про те, що мережевий кабель не справний або неправильно підключений. Користувачі, зазвичай, починають перевіряти кабель, з'єднання, дзвонити в сервісний центр свого провайдера в пошуках вирішення цієї неполадки. На виникнення такої помилки, впливають кілька факторів і часто, мережева карта зовсім ні до чого, причини криються в іншому ......
Досить частим і поширеним явищем, є помилка роботи мережевої карти. Відразу або через якийсь час пропадає мережа Інтернет і з'являється неприємне повідомлення системи про те, що мережевий кабель не справний або неправильно підключений. Користувачі, зазвичай, починають перевіряти кабель, з'єднання, дзвонити в сервісний центр свого провайдера в пошуках вирішення цієї неполадки. На виникнення такої помилки, впливають кілька факторів і часто, мережева карта зовсім ні до чого, причини криються в іншому.
Давайте, відразу визначимо коло причин, за якими може виникнути така помилка. По-перше, звичайно, може банально вийти з ладу. На це може вплинути якість самого устаткування комп'ютера, так і якість самої мережевої карти, все залежить від виробника. Крім цього, можуть вплинути на її роботу і зовнішні чинники - неакуратно ставлення, неправильна установка, коли користувач персонального комп'ютера із зусиллям намагався вставити карту в слот PCI, при цьому пошкодивши якийсь контакт або зовнішню поверхню самої мережевої карти і т.д. Чи не справний слот PCI, що має місце бути, тоді спробуйте просто вставити мережеву карту в інший слот.
По-друге, найпростіший і часто поширений варіант несправності - відсутність або невідповідність драйверів мережевої кари або некоректна їх установка. У цьому випадку видаляються драйвера і замінюються новими. По-третє, реальне пошкодження мережевого кабелю, завдяки якому доставляється сигнал до вашого комп'ютера. У цьому варіанті може бути кілька причин пошкодження від механічних до виробничого браку. Варіант усунення цієї несправності, може бути тільки один - від іншого джерела сигналу, наприклад, віднести комп'ютер до сусіда і підключити його там до мережі Інтернет. Якщо справа була тільки в кабелі, то комп'ютер благополучно з'єднатися з мережею. Тоді причина не в мережевому кабелі, і не в роз'ємі типу RJ45 (на нього потрібно звернути увагу в першу чергу), а в самій мережевої карти.
Тепер поговоримо ще про одну причину, з якою зіткнувся особисто, на власному досвіді. На моєму комп'ютері встановлена інтегрована мережева карта (вбудована), вона працювала бездоганно і претензій до неї ніяких не виникало. Нещодавно придбав знімну мережеву карту і спробував її встановити на свій комп'ютер. До цього я її використав на іншому комп'ютері, в якому була відсутня інтегрована мережева карта. Там працювало все нормально, але як тільки я вставив її в свій комп'ютер, з'явився напис на значку мережевого адаптера «Мережевий кабель не справний або неправильно підключений» і жирний хрест, який говорить про відсутність з'єднання з мережею Інтернет. Але вражав той факт, що карта в системному блоці мигала вогниками, і все вказувало на те, що вона працює. При цей мережева карта, як пристрій, благополучно визначилося в BIOS, операційна система Windows7 автоматично встановила драйвера і видала повідомлення, що обладнання готове до роботи і проблем з ним немає. Диспетчер пристроїв, однозначно заявляв про те, що все в порядку, обладнання включено і працює нормально. Насамперед, виникла думка про пошкодження мережевого кабелю. Перекинувши кабель на інтегровану мережеву карту, Інтернет з'явився негайно. Довелося продовжити танці з бубном, навколо цієї мережевої карти. не привело до потрібного результату, система продовжувала видавати повідомлення про несправності кабелю, і про те, що вона не в змозі вирішити цю ситуацію. Рішення прийшло саме собою, і виявилася простим і не складним.
Вирішення питання. Перше, що я зробив, так це відключив інтегровану мережеву карту в «Диспетчері пристроїв», видалив раніше встановлені драйвера , На неробочу мережеву карту. Після цього, заново встановив карту в слот PCI в системному блоці і запустив комп'ютер. Операційна система визначила обладнання, і встановило його. На наступному етапі запустив «Диспетчер пристроїв» (Пуск - Панель управління - Диспетчер пристроїв) і клацнувши правою кнопкою миші по влаштуванню ( мережеві адаптери - наприклад, Realtek RTL8139 / 810x Family Fast Ethernet Nic). Перейшовши в меню Властивості - Додатково, виділив розділ «Link Speed / Duplex Mode» і справа у вікні «Значення» вніс зміни, поставив «100Мbps / Full Duplex».
Після цього, підключення до мережі Інтернет було відновлено, і операційна система Windows 7 перестала видавати повідомлення про те, що мережевий кабель не справний або неправильно підключений. Таким чином, була виправлена помилка в роботі мережевої карти. Так, мало не забув, у властивостях мережевої карти у вкладці «Управління електроживленням» потрібно зняти галочку з пункту «Дозволити відключення цього пристрою для економії електроенергії».