Ціни в ЄС будуть рости - глава ЄЦБ Драгі дав прогноз по інфляції

Фото: Pixabay

Життя в Євросоюзі буде дорожчати - ЄЦБ https://cdn.segodnya.ua/img/article/11736/79_main_new.1535626463.jpg https://cdn.segodnya.ua/img/article/11736/79_tn.1535626463.jpg 2018 -09-24T19: 32: 01 + 03: 00 Євросоюз Глава Центробанку Євросоюзу зробив прогноз щодо інфляції в єврозоні

Базова інфляція в єврозоні, ймовірно, буде посилюватися в найближчі місяці на тлі очікуваного прискорення темпів зростання зарплат, заявив глава Європейського центрального банку (ЄЦБ) Маріо Драгі, виступаючи в комітеті з питань економічної і монетарної політики Європарламенту.

"Річні темпи зростання споживчих цін, ймовірно, будуть триматися близько поточних рівнів в найближчі місяці і, як очікується, досягнуть 1,7% в кожному з років аж до 2020 року", - зазначив Драгі.

Згідно з прогнозом Центробанку ЄС, базова інфляція (зростання цін без обліку вартості продуктів харчування та енергоносіїв) досягне 1,8% в 2020 році.

"Стабільність цін буде обумовлена очікуваним скороченням вкладу неключових компонентів в загальний показник інфляції, а також досить значним посиленням базової інфляції в єврозоні", - заявив глава ЄЦБ.

Відзначимо, цільовий показник Європейського центрального банку (ЄЦБ) для інфляції становить "трохи менше 2% в річному вираженні". Як відомо, в минулі роки Євросоюз зіткнувся з проблемою дефляції і низької інфляції, що загрожувало спадом в економіці єврозони.

Низька інфляція, а тим більше дефляція говорять про спад в економіці. Знижуються споживчий попит (люди вважають за краще відкладати покупки в розрахунку на зниженні цін) і випуск продукції, зростає безробіття. В результаті скорочується обсяг інвестицій, що стимулює подальше падіння цін на товари і скорочення обсягів виробництва, як наслідок, зростає безробіття.

для боротьби з низькою інфляцією в єврозоні Європейський центробанк знижував до нуля базові ставки - тобто пропонував комерційним банкам безкоштовні кредити, а ставки по депозитах для комерційних банків - з мінус 0,3% до мінус 0,4% - тобто банки не отримували дохід від своїх депозитів, а приплачували ЄЦБ за зберігання грошей.

Це було зроблено для того, щоб європейські банки щедріше кредитували економіку і видавали кредити населенню, особливо довгі - наприклад, іпотечні.

Тепер же європейський центробанк буде поступово згортати програму "кількісного пом'якшення" (Quantitative easing, QE), в рамках якої для стимулювання зростання цін ЄЦБ викуповував ризикові активи, випускаючи під це додаткові гроші і заводячи таким чином оборотні кошти в економіку ЄС.

До слова, в грудні 2016 року завершився рекордно довгий з 1971 року період дефляції в Швейцарії - тоді вперше за 26 місяців споживчі ціни не знижувалися в країні.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Підписуйтесь на нашу розсилку

Дополнительная информация

rss
Карта