Чому швидко розряджається телефон на Android

  1. Основні причини швидкої розрядки
  2. Швидко сідає батарея ... Що робити?
  3. Енергозбереження на смартфонах Samsung
  4. Використання спеціальних додатків

Багато з нас добре пам'ятають часи, коли заряджати мобільний телефон потрібно було раз в чотири-п'ять днів. Зараз же такий строк не можуть працювати навіть флагманські смартфони. А про бюджетні і говорити нічого - їх необхідно заряджати кожен вечір. Але чому батарея швидко розряджається? Саме про це ми поговоримо в сьогоднішній статті.

Основні причини швидкої розрядки

Для початку слід розуміти, що батарея може дуже швидко сідати вже відразу після покупки девайса. А буває, що таке починає відбуватися приблизно через півроку після початку використання смартфона. Все це - абсолютно різні випадки, в зв'язку з чим і причини швидкої втрати заряду можуть відрізнятися.

Якщо швидко сідає батарея нового апарату, то цьому можуть сприяти такі фактори:

  • Акумулятор телефону має надто низьку ємність;
  • Операційна система Android погано оптимізована під конкретні комплектуючі;
  • Процесор пристрою не призначений для запуску ігор;
  • Роздільна здатність дисплея занадто велике для використовується чіпсета.

З цими причинами не посперечаєшся. Звичайно, ви можете спробувати перепрошити девайс, встановивши іншу версію операційної системи. Але найчастіше це ні до чого доброго не приводить. Так само як нічого не поробиш з процесором. Через нього під час ігор телефон нагрівається і швидко розряджається. Ось чому потужні чіпсети від Qualcomm, Samsung і Huawei дуже подобаються людям - вони набагато енергоефективніше.

Якщо ж смартфон став швидко розряджатися абсолютно несподівано - через кілька місяців після його покупки, то причини цього можуть бути абсолютно інші:

  • На девайс було встановлено шкідливе ПЗ;
  • Одне з встановлених додатків занадто сильно витрачає ресурси;
  • Занадто часто активізується GPS-навігація;
  • Ви задіяли максимальну яскравість підсвічування;
  • Смартфон занадто часто перезавантажується.

З цими причинами вже можна боротися. Нижче ми розповімо про те, як домогтися підвищення тривалості автономної роботи.

Швидко сідає батарея ... Що робити?

Якщо телефон на Андроїд швидко розряджається, то спробуйте знизити яскравість підсвічування екрану. Робиться це прямо в панелі повідомлень.

Також можна перейти в «Налаштування», в розділ «Екран». Там ви можете знайти пункт «Адаптивна регулювання» - прапорець біля нього рекомендується включити. У такому випадку система буде сама налаштовувати яскравість, орієнтуючись на рівень зовнішньої освітленості. На жаль, такого пункту немає в бюджетних апаратах, так як вони часто не оснащені датчиком освітленості.

Також заряд акумулятора досить сильно витрачають бездротові модулі. До них відносяться NFC , Bluetooth, 3G або 4G (LTE), а також Wi-Fi. Перші два модуля цілком можна відключити, активуючи їх лише в міру необхідності. Робиться це в усі тих же «Настройках», але вже у вкладці «Бездротові мережі». Натисніть на кнопку «Ще» - так ви потрапите в потрібний підрозділ. Ну а кнопку, що веде до управління Bluetooth, ви побачите відразу.

У підрозділі «Ще» ви зможете дезактивувати NFC, якщо ваш смартфон підтримує цю технологію.

Недорогі пристрої оснащуються бюджетним GPS-чіпом, який інколи навіть не має підтримки енергозберігаючої функції A-GPS. Якщо для вас навігаційна частина смартфона не є особливо важливою, то роботу GPS теж можна відключити. Для цього в «Налаштуваннях» слід вибрати пункт «Місцезнаходження».

Тут вас повинна зацікавити опція «Режим». Виберіть пункт «За мережеве». В цьому випадку смартфон втратить можливість точно визначати ваше місце розташування, але зате його GPS-чіп перестане витрачати енергію.

Для економії заряду акумулятора можна відмовитися від ігор. Справа в тому, що вони витрачають енергію найактивніше. А деякі умовно-безкоштовні проекти роблять це навіть в тлі - свідченням цього є різні повідомлення, що надходять регулярно на смартфон.

Серйозно скорочують час автономної роботи і регулярні перезавантаження. Зазвичай їх викликає нестабільно функціонують додатки - їх слід видалити. Також щось могло трапитися з самою операційною системою Android - в такому випадку можна спробувати повернутися до заводських налаштувань . Але пам'ятайте, що в цьому випадку з апарату втечуть всі призначені для користувача дані.

Але пам'ятайте, що в цьому випадку з апарату втечуть всі призначені для користувача дані

Впливати на час автономної роботи може навіть root-доступ. Спробуйте прибрати root-права - не виключено, що після цього смартфон стане працювати довше.

Цілком можливо, що проблема полягає в установленому вами софт. Деякі програми мають страшну оптимізацію або ж спеціально витрачають масу ресурсів, що впливає на енергоспоживання. Наприклад, до другого типу належать Facebook і Facebook Messenger. Клієнт соціальної мережі і месенджер отримують доступ практично до всіх даних, наявних на смартфоні - попутно ці додатки масово витрачають заряд акумулятора, в результаті чого він сідає дуже швидко.

У ранніх версіях операційної системи Android ненажерливість кожної програми залишалася неявній. Але пізніше в «Налаштуваннях» з'явився підрозділ «Батарея». Тут докладно вказано, які програми та ігри є найбільш ненажерливими.

Тут докладно вказано, які програми та ігри є найбільш ненажерливими

У нових смартфонах Samsung можна дізнатися про енергоспоживання кожної програми ще більш докладно. Вся інформація знаходиться на сторінці тієї чи іншої програми в «Диспетчері додатків». Тут ви зможете дізнатися, наскільки велика створювана додатком навантаження на процесор, а також іншу цікаву інформацію.

Тут ви зможете дізнатися, наскільки велика створювана додатком навантаження на процесор, а також іншу цікаву інформацію

Як вже було сказано вище, шкідливе ПЗ теж дуже сильно витрачає заряд батареї. На щастя, скачати вірус за допомогою Google Play не так легко, як здається. Але інші ресурси буквально рясніють шкідливими програмами. Тому рекомендується заборонити смартфону або планшету завантажувати ігри з програми з інших джерел. Робиться це шляхом переходу до підрозділу «Настройок» під назвою «Безпека». Тут слід прибрати прапорець з пункту «Невідомі джерела».

Тут слід прибрати прапорець з пункту «Невідомі джерела»

Також рекомендується встановити на смартфон антивірус. Ознайомитися з гідними кандидатами на цю роль ви можете в статті «Кращі антивіруси для Android» .

Енергозбереження на смартфонах Samsung

Багато пристроїв від компанії Samsung мають екраном, створеним за технологією Super AMOLED. Вже одне це економить заряд батареї. Але якщо у вас все іноді з'являється питання «Чому швидко розряджається телефон?», То можна задіяти пару функцій, що відносяться до технології енергозбереження.

Увага: наступний текст стосується нових смартфонів Samsung, що належать до середнього і вищого цінових сегментів.

Південнокорейські апарати деякий час назад навчилися обмежувати роботу тих додатків, які власником використовуються вкрай рідко. Щоб активізувати цю функцію, дотримуйтесь інструкції:

1. Перейдіть в «Налаштування».

Перейдіть в «Налаштування»

2. Зайдіть в розділ «Батарея».

Зайдіть в розділ «Батарея»

3. Перейдіть екран вниз. Тут ви виявите пункт, що стосується обмеження енергоспоживання додатків. Натисніть кнопку «Докладно».

Натисніть кнопку «Докладно»

4. Увімкніть цю функцію. Тепер якщо який-небудь додаток не використовуватиме протягом трьох діб поспіль, воно буде буквально заморожувати. Його фонова робота буде припинена. Це дуже актуально для тих людей, які скачують і встановлюють дуже велика кількість програм та ігор.

Це дуже актуально для тих людей, які скачують і встановлюють дуже велика кількість програм та ігор

У тому ж розділі «Батарея» можна налаштувати режими «Енергозбереження» та «Екстремальне енергозбереження». Вони дуже актуальні для пристроїв з дисплеєм Super AMOLED. У першому режимі відтінки змінюються на більш темні, а також знижується яскравість екрану. Попутно можна обмежити передачу даних через Wi-Fi і відключити визначення місця розташування за допомогою GPS. Ну а другий режим зовсім перетворює пристрій в аналог кнопкового телефону, роблячи екран повністю чорним і прибираючи всі допоміжні функції, залишаючи лише можливість дзвінка.

Ну а другий режим зовсім перетворює пристрій в аналог кнопкового телефону, роблячи екран повністю чорним і прибираючи всі допоміжні функції, залишаючи лише можливість дзвінка

Аналоги вищеописаних режимів присутні і на деяких смартфонах інших виробників. Але діють вони на них менш ефективно, тому всерйоз розраховувати на більш тривалу автономну роботу ми вам не радимо.

Кожна нова версія операційної системи Android є все більш енергоефективною. Ось чому апарати на базі Android 6.0 працюють помітно довше технічно схожих девайсів, на які встановлено старенький Android 4.2.

Використання спеціальних додатків

У Google Play можна знайти безліч додатків, які нібито збільшують тривалість автономної роботи. Але на практиці вони є звичайними оптимізаторами. Ці утиліти видаляють з оперативної пам'яті недавно запущені програми. Найчастіше це позначається тільки на швидкодії пристрою, але тільки не на часі роботи від одного заряду. Познайомитися з кращими оптимізаторами для Android ви можете в окремому матеріалі .

Що робити?
Але чому батарея швидко розряджається?
Що робити?
Але якщо у вас все іноді з'являється питання «Чому швидко розряджається телефон?

Дополнительная информация

rss
Карта