Чому Facebook Messenger ніколи не переможе email-розсилки

  1. можливості платформ
  2. захист
  3. Автоматизація розсилки
  4. Дзвінки і відеодзвінки
  5. Оплата і переклади
  6. розширення можливостей
  7. уподобання аудиторії
  8. Маркетинг в месенджері і розсилці
  9. Розсилка контенту
  10. Запис на заходи через Facebook Messenger
  11. Заповнення форми через Facebook Messenger
  12. Чому месенджер не подолати розсилки

- Email мертвий. - Цю фразу виголосив Марк Цукерберг на презентації Facebook Messages в 2010 році. Розробники задумували додаток-конкурент традиційної електронній пошті. Але тоді Цукерберг помилився. Додаток не знайшло відгуку серед користувачів, і проект закрили.

виголосив

У 2011 платформу оновили і випустили під назвою Facebook Messenger. Додаток «вистрілила»: за 6 років його аудиторія зросла до 1,2 млрд, обігнавши Viber, WhatsApp і Skype. Може бути, «вбивця email» все ж з'явився?

Порівняємо можливості Facebook Messenger і поштових розсилок.

можливості платформ

аудиторія

За даними інтернет-маркетингу The Radicati Group, електронну пошту використовують 3,7 млрд користувачів. У 3 рази більше, ніж Facebook Messenger.

До 2020 року поштою будуть користуватися 4 млрд осіб

Незважаючи на це, Facebook - найпопулярніший месенджер в США, Канаді, Франції, Англії та Австралії. Якщо частина вашої аудиторії живе тут, то це додаток - хороший спосіб спілкуватися з нею.

захист

Amnesty International визнали Facebook Messenger найзахищенішим месенджером. В основу рейтингу заклали можливості шифрування повідомлень. Окремі бали присуджувалися за інформування про запити держави на розкриття особистих даних користувача.

Топ рейтингу захищеності Amnesty International

До слова про захист. У 2016 році банк Absa запустив чат-бота в Facebook Messenger. Він повідомляє залишок на рахунку, показує останні транзакції і здійснює грошові перекази. Такі операції вимагають добре захищеною платформи. І Facebook Messenger її надає.

Електронна пошта не може похвалитися таким захистом. Однак її можливостей цілком вистачить, щоб вести масову розсилку. А ось приватну та конфіденційну переписку краще перенести в Facebook Messenger.

Автоматизація розсилки

У мессенджере Facebook легко створювати автоматизованих чат-ботів. Вони ведуть переписку з користувачем, відповідають на запити і виконують примітивні команди. Плюс в тому, що спілкування відбувається в реальному часі. Чат-боти виконують обов'язки техпідтримки: розсилають акції і дисконтні купони, знайомлять передплатників з актуальною інформацією.

Чат-бот Original Coast Clothing повідомить, коли річ знову в наявності

Користувачам подобається «людяність» чат-ботів - листування нагадує спілкування з живою людиною.

Email-повідомлення теж можна автоматизувати: створювати ланцюжка листів, налаштувати відправку в залежності від реакції користувача або запустити триггерную розсилку. Поведінка програми розсилки можна задати на рік вперед. Такого функціоналу у месенджера немає.

Дзвінки і відеодзвінки

Вбудовані в Facebook Messenger. Під час розмови можна докладніше ознайомити

клієнта з товаром, відповісти на питання і домовитися про угоду. Така турбота подобається аудиторії - персональний дзвінок працює краще автоматизованої розсилки.

Оплата і переклади

Facebook Messenger підтримує банківські перекази (поки функція доступна тільки в США). Користувачеві простіше оплатити покупку в одному додатку, ніж переходити в інтернет-банкінг і підтверджувати відправку коштів там.

Оплата в режимі чату

Email-розсилка також інтегрується з платіжними сервісами. У лист можна додати кнопку оплати, і користувач перейде на відповідну сторінку. Наприклад, UniSender інтегрований з сервісом Яндекс.Касса .

розширення можливостей

У Facebook Messenger можна встановити додаткові програми від офіційних розробників. Вони розширюють функціонал програми для звичайних користувачів і полегшують життя цій професії. З їх допомогою ви зможете прикріплювати геометки, створювати фото- та відеоальбоми і працювати з чат-ботами.

уподобання аудиторії

Незважаючи на достоїнства Facebook Messenger, серце аудиторії як і раніше належить email. згідно дослідженням Marketing Land, 77% користувачів вважають електронну пошту кращим каналом для маркетингових пропозицій. Причому лідируючі позиція електронна пошта займає у всіх вікових груп.

Бажаний канал для відправки рекламних повідомлень

Це не означає, що Facebook Messenger можна скинути з рахунків. Зростання популярності месенджерів змінює переваги аудиторії і відкриває для маркетолога нові способи спілкування з клієнтом.

Маркетинг в месенджері і розсилці

Hubspot провели 3 дослідження, в яких порівняли реакцію аудиторії на розсилку в Facebook і в пошті. Ось що вони отримали.

Розсилка контенту

Аудиторію розділили на дві групи: частина з них отримувала розсилку через email, а інша - через Facebook Messenger. Спосіб доставки контенту вибирали самі передплатники. За 4 тижні дослідження отримали наступні результати:

Порівняння відкриттів і переходів в Facebook Messenger і Email

Висновок: дайте користувачам вибір. Запропонуйте доставку контента через альтернативний канал зв'язку, і ви отримаєте більше число відкриттів і переходів.

Запис на заходи через Facebook Messenger

Після реєстрації на конференцію або тренінг учасники часто ігнорують email-повідомлення від організаторів. Але телефони та планшети завжди під рукою. Hubspot перевірили, як учасники відреагують на розсилку до і під час конференції через Facebook Messenger:

Розсилка інформації про захід через Facebook

Висновок: мессенджере зручно вести запис на заходи.

Заповнення форми через Facebook Messenger

Щоб заповнити форму, зазвичай треба перейти на сторонній ресурс. Але що, якщо користувач надасть інформацію про себе прямо в Facebook Messenger? Hubspot створили чат-бота, який збирав дані про клієнтів.

Чат-бот збирає інформацію про користувача для форми

Спілкування проходило за алгоритмом «питання-відповідь». Після цього користувач отримував доступ до інформації, що цікавить. Результати дивують - вартість одного ліда знизилася на 477%.

Висновок: користувачеві простіше спілкуватися з чат-ботом і натискати на кнопки «Так» / «Ні», ніж заповнювати форму на сторонньому ресурсі.

Чому месенджер не подолати розсилки

Згадаймо, що Цукерберг вже ховав інтернет, обіцяючи замінити його Фейсбук. Поки не вийшло 🙂

По-перше, можливо, першими, хто масово освоїть месенджери, будуть спамери. При всій надійності системи від спаму вона не захищена.

По-друге, якщо продажу і реклама в месенджерах стануть трендом, кожного з нас щодня будуть бомбардувати десятки і сотні повідомлень з пропозицією що-небудь купити. Неможливо відстежувати (тим більше, глибоко вникати) зміст 2-3 десятків чатів в месенджері. Це дико дратує. Зате легко можна бути підписаним на кілька десятків розсилок. Більш того - отримувати задоволення від їх читання.

По-третє, спрацьовує звичайна інерція. Далеко не всі користувачі сидять на Фейсбуці, а з тих, хто сидить, не всі вважають за краще месенджер. Сучасні технології не змогли поховати навіть звичайну фізичну пошту. Тому що, незважаючи на непросунутого, біля пошти є свій незамінний функціонал.

По-четверте, верстка і дизайн повідомлень в месенджерах розвинені слабко. Лист може виглядати набагато краще і доносити ідею до споживача ефективніше.

висновок

Може бути, «вбивця email» все ж з'явився?
Але що, якщо користувач надасть інформацію про себе прямо в Facebook Messenger?

Дополнительная информация

rss
Карта