Браузер Vivaldi - відносно молодий, якщо порівнювати його з звичними нам монстрами ринку. Але вже зараз - це продукт, який заслуговує на увагу. Ще недавно я користувався яндекс.браузер, який переманив мене з Chrome своїм Яндекс.Дзеном, що дає цікаву добірку матеріалів вранці, а також розумної рядком. Ні того ні іншого немає у Vivaldi, але я вибираю саме його. Решта плюси переважили два цих відсутніх моменту, один з яких вирішується просто занесенням адреси Дзена в закладки.
Цікаво, скільки вийде причин, за якими мені сьогодні подобається Vivaldi? Погнали! Порахуємо.
- Він симпатичний. На мій погляд виглядає набагато приємніше і цікавіше, ніж Chrome, Edge, Firefox або яндекс.браузер. Крім того, є кілька вбудованих тем оформлення, які запросто можна підкоригувати самому в настройках, отримавши оптимальне поєднання кольорів і відтінків. В кінці-кінців, його дизайн ще просто не встиг осточортіти.
- Цей браузер реально шустрий, добре оптимізований, особливо крутий, якщо відключити анімації появи нових табів. Зараз у мене відкрито 52 закладки. Якщо я почну відкривати в швидкому темпі, клацаючи по мініатюрах стартової сторінки ще 20 штук, то вкладки з'являються моментально, і контент в них починає довантажуватися. У яндекс.браузер або Chrome такого немає. Закладки відкриваються з фризами навіть при моїх 16 гігабайти оперативної пам'яті. Це неприємно. Та й стартує з нуля з зазначеним набором відкритих сторінок він теж швидко.
- Дуже зручний оповіщення про події спливаючими вікнами, наприклад, якщо ви чогось завантажили, а не безглузда полку знизу, яка перманентно висить, займаючи місце на екрані, поки її не відключити вручну.
- До нього підходить переважна більшість розширень з Chrome Web Store. Це дійсно зручно, коли можливості браузера можна розширити зовнішніми плагінами. І качати їх варто з офіційного магазину.
- Любителям тонкої настройки сподобається. Дуже багато можна підігнати під себе, навіть не бігаючи за адресою Vivaldi: // flags.
- Тут зручно згруповано контекстне меню, відмінно підібрані відступи і роздільники між пунктами і смисловими групами. У тому ж Chrome воно виглядає більш складним і захаращеності.
- Буквально реактивна перевірка орфографії і додавання нових слів в словник. І не обов'язково на лише одній мові, можна використовувати відразу кілька, наприклад, одночасно російська та англійська.
- Його логотип схожий на арфу з логотипу Guinness. Якщо ви любите стаут, повинні оцінити;)
Описані вище речі, звичайно, суб'єктивні. Я сюди не включив навіть такі унікальні фішки Vivaldi, які виділяють його серед інших, як угруповання вкладок, інструмент для створення скріншотів сайтів, в тому числі і цілком, підтримка Philips Hue, інструмент Quick Commands, можливість залишати замітки, перенесення табів в сайдбар, активація тим оформлення за розкладом і т.д. Мною вони залишилися не затребувані.
Але є і мінуси
- Гнучка настройка і велика кількість можливостей зажадають часу, щоб всюди розставити галочки і перемикачі саме так, як вам хочеться. Втім, спочатку браузер вже налаштований так, щоб задовольнити більшість користувачів.
- Стартова сторінка не замінюється. Не можна, як в Chrome взяти і поставити замість неї улюблені Speed Dial-плагін. А анімація на стартовій сторінці при наведенні курсору на картинку сайту злегка псує її якість.
- Дивні гарячі клавіші. Скрізь прийнято, що F6 переводить фокус на адресний рядок, але в Vivaldi з коробки це не працює. Доводиться налаштовувати так, як звично.
- Тут до сих пір немає синхронізації. Браузеру вже не один місяць, а такої важливої і корисної фішки поки не спостерігається. Вона є тільки в збірках для тестерів. Хоча, кажуть, що скоро і в стабільні білди перекочує.
Якщо вам цікаві новини світу ІТ також сильно, як нам, підписуйтесь на наш Telegram-канал . Там все матеріали з'являються максимально оперативно. Або, може бути, вам зручніше "Вконтакте" ? Ми є навіть в Яндекс.Дзене .
Сподобалася стаття?
Ще на цю тему було
Цікаво, скільки вийде причин, за якими мені сьогодні подобається Vivaldi?Сподобалася стаття?