Чому Асер не бачить вай фай. Вирішуємо проблему - ноутбук не бачить wifi

  1. Причини та рішення
  2. висновки
  3. Перевіряємо працездатність ноутбука
  4. Ще причини, через які ноутбук не бачить wifi
  5. Підведемо підсумки
  6. Чому ноутбук не бачить wifi мережу: можливі проблеми та їх вирішення
  7. Найбільш розповсюджені
  8. Драйвер - важлива складова!
  9. Пристосовуємо - пристосування!
  10. Бачить все, але не те, що потрібно!
  11. Що в імені тобі моєму ...?
  12. Нюанси!

В даний час, спірне років 10-15 назад вираз «комп'ютер - це мережа, мережа - це комп'ютер», сприймається як аксіома. У мережу об'єднані комп'ютери і інші пристрої у нас вдома і на роботі, а без Інтернету багато хто вже не мислять своє життя. І якщо раптом трапляється якийсь збій і доступ у всесвітню павутину припиняється, це сприймається вкрай негативно. Трапляється і така ситуація, що з обладнанням все нормально, але ноутбук або комп'ютер, що працює під Windows, хоч убий, не бачить Wi-Fi мережу . Які можуть бути причини у даної проблеми і як її вирішити, ми і поговоримо в цій статті.

Причини та рішення

Отже, припустимо, ми у відрядженні, отримуємо по приїзду новий ноутбук з встановленої Windows 8 і намагаємося підключитися до Wi-Fi, але операційка не може знайти мережу. У списку доступних підключень порожньо. Причин тут може бути кілька, і діляться вони на апаратні і програмні. З апаратними все досить просто - досить імовірно, зламався WI-Fi адаптер на ноутбуці. Замінити її самостійно неможливо, тому, якщо на похід в сервіс немає часу, доведеться по-старому підключатися до мережі кабелем або використовувати інший комп'ютер. Можливі, звичайно, і проблеми з роутером, але, якщо у інших користувачів бездротова мережа працює без нарікань, і навіть ваш смартфон прекрасно її бачить, то він ні до чого і справа саме в ноутбуці.

серед програмних причин того, що комп'ютер не знаходить мережу, можна виділити кілька найбільш ймовірних:

  • Слід задіяти бездротової адаптер на ноутбуці.
  • Wi-Fi контролер відключений в Windows.
  • Не встановлені або не підходять драйвера.

1. BIOS.

У першому випадку є шанс, що бездротовий пристрій відключено через BIOS. Потрапити туди можна, натискаючи клавішу F2, F10, Del - конкретне значення також залежить від марки портативного комп'ютера. Далі ми знаходимо розділ, чия назва містить слово Configuration, Advanced, System devices або щось в цьому роді, головне - щоб там містилася інформація про вбудованих пристроях. Перевіряємо, чи не варто значення Off або Disabled навпаки бездротового адаптера , Що позначається як Wlan device, Wireless, Wi-Fi controller і так далі.
У першому випадку є шанс, що   бездротовий пристрій   відключено через BIOS 2. Кнопка включення на ноутбуці.

У разі, якщо в BIOS все нормально, а проблема не зникла, зверніть увагу на корпус ноутбука, найчастіше кнопка включення бездротової мережі має вигляд перемикача і поєднана з індикатором:
У разі, якщо в BIOS все нормально, а проблема не зникла, зверніть увагу на корпус ноутбука, найчастіше кнопка включення бездротової мережі має вигляд перемикача і поєднана з індикатором:   3 3. Кнопки включення на клавіатурі.

Може статися, що апаратної кнопки немає, але і проблеми це не створює - слід вивчити клавіатуру, серед функціональних клавіш знайдеться та, яка при натисканні спільно з клавішею Fn включає Wi-Fi. Позначається вона спеціальним значком. Проілюструємо, як він може виглядати у різних виробників ноутбуків:
Може статися, що апаратної кнопки немає, але і проблеми це не створює - слід вивчити клавіатуру, серед функціональних клавіш знайдеться та, яка при натисканні спільно з клавішею Fn включає Wi-Fi У другому випадку, якщо відключений контролер Wi-Fi, слід перевірити дві різні настройки Windows 8.

4. Включаємо адаптер Wi-Fi.

Може бути вимкнений сам адаптер, щоб перевірити, заходимо «Панель управління» - «Центр управління мережами і загальним доступом» - «Зміна параметрів адаптера» і, якщо бачимо, що бездротове з'єднання горить сірим, а його статус - «Відключено», залишається просто його включити.
Може бути вимкнений сам адаптер, щоб перевірити, заходимо «Панель управління» - «Центр управління мережами і загальним доступом» - «Зміна параметрів адаптера» і, якщо бачимо, що   бездротове з'єднання   горить сірим, а його статус - «Відключено», залишається просто його включити 5. Перевірка включений Wi-Fi в ПО Windows 8.

Потрібно упевнитися, чи не відключений чи Wi-Fi в правій спливаючій панелі Windows. Наводимо курсор миші в правий верхній або нижній кут монітора і заходимо в розділ « Бездротовий режим ». Включаємо адаптер, якщо ж він відключений тільки для режиму «У літаку», перевіряємо, чи не задіяний той в даний момент. Потрібно упевнитися, чи не відключений чи Wi-Fi в правій спливаючій панелі Windows 6. Перевірка Wi-Fi драйвера. Нарешті, якщо попередні варіанти не подіяли, доведеться повозитися з драйвером. Якщо встановлений йде в комплекті з Windows 8, це і може бути причиною проблеми, завжди краще варто використовувати програму від виробника. Відкриваємо диспетчер пристроїв, зайшовши в «Панель управління» - «Система» або ж натиснувши Win + R на клавіатурі і ввівши в командний рядок текст devmgmt.msc. Знаходимо Wi-Fi контролер (в назві буде міститися слово «Wireless» або «Wi-Fi»). Коли значок пристрою виглядає як жовтий трикутник з оклику - у наявності проблема з драйвером і потрібно його перевстановлення.

Якщо ж, на перший погляд, все нормально, варто упевнитися, що для адаптера встановлено відповідне програмне забезпечення . Клацнувши на його назві правою кнопкою миші, відкриємо вікно властивостей, після чого перейдемо на закладку Драйвер і подивимося інформацію про постачальника і датою випуску програми. Якщо ж, на перший погляд, все нормально, варто упевнитися, що для адаптера встановлено відповідне   програмне забезпечення Якщо там значиться Microsoft і з моменту випуску драйвера пройшло два-три роки, однозначно варто сходити на офіційний сайт виробника ноутбука, завантажити і встановити останню версію . Не виключено, що на комп'ютер була проведена установка інший версії Windows і поставляється разом з нею драйвер не підходить під дане «залізо».

У разі, якщо Windows не відображує назву адаптера, його модель можна дізнатися, просканувавши систему програмами діагностики апаратного забезпечення . Радимо скористатися широко відомої AIDA64.

Якщо ще залишилися питання, дивимося в докладної відеоінструкції:

висновки

Таким чином, ми розглянули всі поширені причини того, що ноутбук зі встановленою Windows 8 не бачить бездротову мережу. Сподіваємося, що стаття допомогла вам вирішити проблему або дозволила краще розбиратися в премудростях користування комп'ютером!

Wi-fi - дуже зручний спосіб підключення до інтернету. Але виникають ситуації, коли ноутбук не бачить домашню мережу і немає доступних підключень. Це відбувається через низку проблем, які пов'язані між собою. Чому ноутбук не бачить wifi мережу? Давайте ж розберемося в цьому питанні більш ретельно.

Що робити якщо ноутбук не бачить wifi? Перш ніж приступати до пошуку несправностей в пристрої, перевіримо домашню мережу на працездатність. Це потрібно для розуміння причину несправності.

Поговоримо про роутере. Іноді проблеми в мережі виникають через зависання цього обладнання. Якщо ви бачите, що лампочки на ньому блимають в нестандартному режимі, то необхідно це виправити. Для цього відключаємо маршрутизатор з розетки, чекаємо кілька хвилин і знову запускаємо. Якщо ніяких серйозних проблем або поломок не було, то це вирішить проблему. Після цього ноутбук зможе підключитися до мережі.

Якщо маршрутизатор зависає, то це не означає, що він не працює

Це сама незрозуміла проблема з усіх існуючих в ньому. У будь-якому випадку при відсутності з'єднання, його необхідно перезавантажити.

Якщо ви живете в районі з нестабільною напругою електромережі, то це також може вплинути на маршрутизатор. Його настройки через постійне зміни напруги можуть скинутися, і він перестане роздавати вай фай. У таких випадках потрібно зайти в веб інтерфейс пристрою. Для цього запускаємо браузер і вводимо в адресний рядок ip, який вказаний на зворотному боці маршрутизатора. Пароль і логін вказані там же.

Перевіряємо працездатність ноутбука

Якщо перевірка роутера не показала жодних несправностей, то необхідно перевірити сам ноутбук. Перш за все досліджуємо роботу мережевого обладнання . Усе сучасні моделі ноутбуків мають лампочки, які знаходиться нижче клавіатури. Ми повинні знайти ту, біля якої є знак антени або чого-небудь іншого, пов'язаного з бездротовою мережею . Якщо така лампочка не горить, то натискаємо кнопку «fn» (мається на кожному ноутбуці) + f8 або іншу клавішу, яка підходить вашій моделі. Якщо ж вона горить, то нічого робити не потрібно.

Також перевіряємо самі настройки підключення. Повинні бути правильно прописані ім'я мережі, якщо вона не є доступною для всіх пристроїв, і пароль від неї.

Перш ніж панікувати, необхідно просто перезавантажити ноутбук. У деяких випадках це допоможе.

Ще причини, через які ноутбук не бачить wifi

Якщо ноутбук не бачить wifi мережі, то крім всіх інших, існують очевидні моменти, про які ми забуваємо. Отже, ваш пристрій може не бачити wifi мережу через простих причин. Розглянемо їх і відповімо на питання про те, що робити з ними:

  • Виключений роутер. Включаємо його і проблема повинна зважитися.
  • Якщо ви перебуваєте далеко від маршрутизатора, то до нього необхідно підійти ближче або налаштувати wifi ретрансляція.
  • Якщо маршрутизатор зависає, то просто перезавантажуємо його.
  • вимкнений wifi адаптер на ноутбуці. Включаємо його, при цьому повинна загорітися спеціальна лампочка.

Всі ці проблеми вирішуються дуже швидко і практично не вимагають спеціальних знань. Тепер перейдемо до більш складним причин по яким ноутбук не бачить вайфай мережу:

  • Ненастроєного роутер. існує оптимальні настройки для кожної з моделей цього пристрою. Якщо у вас не виходить налаштувати самостійно, то слід звернутися до вашого провайдера, який зробить це з гарантією і максимально якісно.
  • Якщо wifi мережу знаходить не кожне пристрій. Що робити? У таких випадках необхідно лізти в налаштування роутера і міняти пункт «видимість».
  • Поломка приймача wifi. Ноутбук - технічно складний пристрій, яке ніколи не намагайтеся самостійно розбирати. якщо поламався домашній wifi приймач, то без допомоги професіоналів не обійтися. Заміна приймача може обійтися вам в пристойну суму.
  • Відсутність драйверів. Зазвичай таке трапляється після переустановлення операційної системи . Для вирішення цієї проблеми необхідно зайти на сайт виробника вашого пристрою, де ви знайдете всі необхідні драйвера. Також можна завантажити драйвер паки, які оновлять ВСЕ драйвера для вашого ноутбука. Якщо ж причина не в цьому, то подібні поновлення вашого пристрою ніколи не зашкодять.
  • Віруси і інший шкідливий софт. Вони можуть блокувати wifi мережу і інші способи з'єднання з інтернетом. Позбутися від них можна за допомогою антивірусних програм , Таких як антивірус Касперського, avira або microsoft security essentials. У деяких випадках оптимальний варіант - переустановлення операційної системи, бо від великої кількості вірусів, що накопичувалися тривалий час, позбутися дуже складно.
  • Проблеми, пов'язані з Windows. Виникають в основному через піратських копій і незрозумілих збірок, знайдених в інтернеті. Необхідно користуватися ліцензійним програмним забезпеченням.
  • неправильний MAC адреса . Він є унікальним для кожного пристрою і вказано на зворотному боці маршрутизатора. Але деякі постачальники інтернету змінюють його. Якщо ви не знаєте новий MAC адресу, то телефонуйте вашому провайдеру. Він підкаже вам як за допомогою нього нормалізувати доступ до вайфай.

Що робити з вищепереліченими проблемами? До кожної з них наведено невелике рішення, але якщо не впевнені в своїх силах зробити їх, то краще зверніться до професіонала.

Підведемо підсумки

Отже, ми відповіли на питання про те, чому ноутбук не бачить wi fi. Трохи узагальнимо. Якщо ваш пристрій говорить про те, що немає доступних підключень, то не варто панікувати. Це може відбуватися через зовсім простих причин, які ви самостійно вирішите самі. А якщо причини серйозні, то просто зверніться до професіонала, який полагодить ваше підключення швидко і якісно.

складно уявити сучасній людині своє життя без інтернету, та ще й бездротового.

Але буває так, що ноутбук не бачить wifi мережі, чому це відбувається і що тоді робити, розберемося детально!

Чому ноутбук не бачить wifi мережу: можливі проблеми та їх вирішення

Підемо від найімовірніших до найскладнішим - шляхом виключення. Приступимо.

Найбільш розповсюджені

Так чому ноутбук не бачить wifi мережу - це може статися через те, що бездротовий Інтернет в принципі відсутня!

  1. Переконаємося, що в зоні дії присутній бездротовий інтернет, для цього використовуючи інші пристрої: планшет, смартфон, ноут або ПК перевіримо, чи бачать вони wifi на ноутбуці. Якщо так, слідуємо далі, якщо ні - то він wifi не бачить,.
    З'ясували, що інет є, а ноут не бачить вай фай мережі, чому - значить, щось не так з нашим пристроєм, як правило, і тут бувають вкрай банальні рішення.
  2. Подивіться, чи включений адаптер, як правило, підсвічується на клавіатурі індикатором:
  • процедура в більшості випадків допомагає, інакше шукаємо іншу причину, чому ноут не бачить wifi.

Драйвер - важлива складова!

Закликаємо не забувати, що драйвер - сполучний між залізом і ОС. Без цього талановитого переговірника працює все досить криво або не працює взагалі - це і може бути відповіддю на питання - чому комп'ютер не бачить вай фай мережу. Незалежно від того, ноутбук або настільний ПК, зовнішнє або внутрішнє підключення адаптера, рішення загальне.

Незалежно від того, ноутбук або настільний ПК, зовнішнє або   внутрішнє підключення   адаптера, рішення загальне

якщо Віндовс версії 10, слідуємо:

якщо   Віндовс версії   10, слідуємо:

Бачимо - драйвер не інстальовані:

  • переходимо до виробника і завантажуємо відповідні drivers.
  • інсталюємо → restart системи
  • перевіряйте, якщо працює - на цьому завершимо, інакше шукаємо інші причини.

Пристосовуємо - пристосування!

Є таке слово adapter - ось він там не є головний пристосуванець, в ім'я появи internet, і якщо він відключений - нічого не буде видно!

Перевіримо, чи включений:


Бачить все, але не те, що потрібно!

Чому комп'ютер не бачить мою вай фай мережу, а всі інші ловить - і таке буває. Тут вже необхідно розбиратися з настройками роутера. Розглянемо наочно на моделях Asus , А по іншим пропишемо командами.


Розглянемо наочно на   моделях Asus   , А по іншим пропишемо командами

Тепер, по обладнанню TP-Link:


Тепер, по обладнанню TP-Link:

Що в імені тобі моєму ...?

Мимоволі згадуються слова класика А.С. Пушкіна. Не думайте, що це жарт, часом буває конфлікт SSID, ваш комп не бачить вай фай, а всі інші знаходять. І не повірите, виявляється досить його зміна і Voila!

Міняємо на прикладі маршрутизатора Asus зі скринами:


Якщо TP-Link:


Якщо TP-Link:

Нюанси!

У кожного бренду ноутбуків свої утиліти, що відповідають за функціональні клавіші , Розглянемо докладно на одній позиції, отже, що робити якщо ноутбук Lenovo не бачить WiFi. Мова йде про ПО Energy Management.

Заходимо на офіційний ресурс підтримки і викачуємо згідно розрядності ОС:

Для версій Windows
Сімка: http://support.lenovo.com/ru/ru/downloads/ds027744
Для версій Windows   Сімка: http://support
Вісімка і вісім-один відповідно:
http://support.lenovo.com/ru/ru/downloads/ds032254
http://support.lenovo.com/ph/ru/downloads/ds037680
Десятка: http://support.lenovo.com/ru/ru/downloads/ds032258

Чому ноутбук не бачить wifi мережу?
Що робити якщо ноутбук не бачить wifi?
Що робити?
Що робити з вищепереліченими проблемами?

Дополнительная информация

rss
Карта