Чому ведення щоденника корисно для здоров'я

  1. 1. Використовуйте ручку і папір
  2. 2. Якщо не подобається писати ручкою, знайдіть для себе відповідний інструмент
  3. 3. Встановіть для себе виправданий ліміт
  4. 4. Вам не потрібно бути Шекспіром
  5. 5. Не редагуйте
  6. 6. Займайтеся своїм щоденником в одному і тому ж місці кожен день
  7. 7. Залиште місце для утримання
  8. 8. Тримайте щоденник подалі від сторонніх очей

Я веду особистий щоденник вже багато років. Дванадцять, якщо бути точніше. Коли я говорю людям, що веду щоденник, одні починають думати, що це якісь замітки, пов'язані з роботою. Інші уявляють собі підлітковий варіант в дусі: «Дорогий дневничок! Зараз я відчуваю ... »І на цьому все.

Коли я тільки починав вести щоденник, перша сторінка була справжньою мукою. Але сьогодні ведення щоденника - одна з улюблених частин мого дня: записуючи свої думки, я відчуваю себе краще і фізично, і морально.

Дивно, але поліпшення самопочуття при веденні щоденника - це не просто психосоматика. Це справа дійсно покращує здоров'я тих, хто ним займається. За словами доктора Джеймса Пеннебейкер (James Pennebaker), психолога і провідного експерта в області експресивного листи, ведення щоденника сприяє зміцненню імунних клітин, T-лімфоцитів. Завдяки цьому поліпшується настрій, підвищується соціальна активність. Також проявляється благотворний вплив на якість близьких відносин.

Більшість досліджень експресивного листи проводиться з виміром показників фізичного здоров'я, що дозволяє відстежувати зміни. В результаті численних наукових експериментів стало відомо, що завдяки веденню щоденника починає краще функціонувати імунна система, нормалізується кров'яний тиск, поліпшується сон , Знижується стрес. Після кількох місяців ведення щоденника люди починають рідше звертатися до лікарів. В інших дослідженнях було виявлено, що це заняття сприяє швидшому загоєнню ран і більшої рухливості серед людей з артритом. І цей список можна продовжувати.

Так що є ведення щоденника? Це об'єднання особистої звітності, заснованої на фактах, з дослідженням своїх внутрішніх переживань , Часом ірраціональних, але завжди важливих.

Я веду особистий   щоденник   вже багато років giphy.com

Бувають тижні, коли я роблю записи кожен день, а іноді я цілий місяць не пишу ні єдиного слова. Сенс ведення щоденника не тільки в тому, щоб упорядкувати свої думки, - адже можна просто гарненько обміркувати їх, і це теж принесе певні переваги. При веденні щоденника саме акт записування думок приносить найбільший результат.

Коли ви робите записи, працює ліве, раціональне півкуля вашого мозку. Поки воно зайняте, права півкуля може робити те, що виходить у нього найкраще: створювати, передбачати і відчувати. Ведення щоденника знімає всі психологічні блоки і дозволяє використовувати всі можливості нашого мозку, щоб краще зрозуміти себе і світ навколо нас.

Мод Перселл (Maud Purcell), психотерапевт, експерт з листа

Уже заінтриговані? Думаю так. Але, може, ви схожі на мене 12 років тому, коли я не знав, з чого почати. Тому пропоную наступні 8 порад, які допоможуть вам оволодіти мистецтвом ведення щоденника в найкоротші терміни.

1. Використовуйте ручку і папір

Сучасний світ - це клавіатури і сенсорні екрани. Але, коли справа доходить до ведення щоденника, більше переваг у звичайній ручки і паперу.

Я помітила, що більшість моїх пацієнтів інтуїтивно розуміють, що записування думок від руки ефективніше, ніж за допомогою клавіатури. І дослідження це підтверджують. Виходить, що під час письма стимулюється ретикулярна активує система - та область мозку, яка фільтрує і виводить на перший план інформацію, на якій ми фокусуємося.

мод Перселл

У листи від руки є і додаткові переваги. Це утримує нас від редагування власних думок. Хоча багато людей 20-30 років вже втратили м'язову пам'ять рукописного письма і це заняття може здатися вам повільним і незручним, пройде зовсім небагато часу, і ви знову будете відчувати себе комфортно, коли пишете від руки.

Коли у мене виходить переконати молодих людей, особливо 20-річних, вести замітки старої доброї прописом, вони завжди уражаються результату, адже це заняття дійсно заспокоює і допомагає справлятися з проблемами.

мод Перселл

2. Якщо не подобається писати ручкою, знайдіть для себе відповідний інструмент

Можливо, спробувавши писати від руки, ви зрозумієте, що цей варіант вам не підходить. В цьому немає нічого страшного.

На щастя, сьогодні існує величезна різноманітність варіантів. Особисто я віддаю перевагу вести щоденник від руки, використовуючи ручку V5 Hi-Techpoint з дуже тонким стрижнем. Так, тільки цей конкретний варіант. Мені здається, це ідеальний інструмент, який допомагає моїм думкам перетікати з голови на сторінки блокнота Moleskine.

Але, якщо папір і ручка не для вас, зверніться до їх технологічним аналогам. Підійдуть і стандартні редактори (Word від Microsoft або Pages від Apple), і більш мінімалістичні рішення на кшталт Ommwriter . Можливо, ви вважаєте за краще сенсорні екрани. Загалом, шукайте для себе найбільш зручне рішення.

3. Встановіть для себе виправданий ліміт

giphy.com

Раніше люди ставили собі обмеження за кількістю написаного, наприклад, 3 сторінки кожен день. Але експерти сходяться на думці, що більш ефективним рішенням при веденні щоденника буде обмеження по часу.

Раціонально розсудите, скільки часу в день ви можете виділити на це заняття в своєму напруженому графіку. Навіть якщо спочатку це буде всього 5 хвилин.

Обмежений термін допомагає людям сфокусуватися на певній меті, коли вони починають вести щоденник. Бачити перед собою 3 порожні сторінки може виявитися непросто, і справа закінчиться, так і не розпочавшись. А обмеження за часом не буде здаватися тяжким випробуванням.

Пеннебейкер рекомендує писати по 15-20 хвилин в день. При цьому єдине правило - робити це постійно.

4. Вам не потрібно бути Шекспіром

більшість початківців письменників (Незалежно від того, що вони пишуть: нотатки в щоденник, статтю для популярного журналу або об'ємний роман) зазвичай помиляються, вважаючи, що все, що вони пишуть, має бути глибоким і чуттєвим. І коли з таким помилкою ви починаєте вести щоденник, будьте впевнені, що це призведе до провалу. Така діяльність спрямована назовні, на інших, а щоденник ви повинні вести особисто для себе. Справжня глибина з'являється природно, сама собою, навіть випадково. Претензійність виникає, коли люди спеціально намагаються здаватися розумнішим.

Шекспір ​​був великим письменником завдяки природному таланту і ретельному вивченню природи людини. Але що добре для нього, не обов'язково має бути таким для вас. Вам не потрібно демонструвати свій літературний талант. Вам потрібно просто писати.

Я раджу своїм пацієнтам забути про орфографії, пунктуації та просто вилити на папір свій потік свідомості. Так ведення щоденника допоможе вивести на передній план інформацію, яка зберігається трохи глибше свідомості. Дайте їй вилитися.

мод Перселл

5. Не редагуйте

Одна з цілей ведення щоденника - вивчити ті області вашої свідомості, яким ви, можливо, не хочете давати вихід. Записи в щоденнику - це не статті. Ніхто не буде перевіряти вашу орфографію, граматику, пунктуацію або структуру змісту. Коли ви редагуєте, ви починаєте замислюватися і загострювати увагу на викладі, а не на своїх думках.

Суть ведення щоденника в тому, щоб писати не думаючи. Замислюючись, ми заважаємо нашої інтуїції, і, отже, весь сенс щоденника втрачається. Щоденник може допомогти досліджувати ті шляхи, які ми не можемо виявити свідомо. Ми можемо знайти вкрай цікаві теми, якщо на час перестанемо думати.

6. Займайтеся своїм щоденником в одному і тому ж місці кожен день

giphy.com

Не потрібно замикатися у відокремленій башті зі слонової кістки, щоб записати свої думки. Однак, якщо у вас буде конкретне місце, де ви будете вести особистий щоденник, це посприяє створенню більш хороших інтроспективних заміток.

У мене є улюблене кафе в Лондоні, де мені подобається писати. Навіть коли там буває шумно від дзвону чашок і розмовляють відвідувачів, я знаходжу цей фоновий шум заспокійливим. Він допомагає мені відразу налаштуватися на потрібний лад, і я поринаю в свій щоденник. Якщо кафе не для вас, спробуйте писати в тихій кімнаті у себе вдома або на лавці в парку.

Нехай це буде привабливе місце, де затишно, де є речі, які вас надихають, де ви можете їх бачити, торкати або відчувати запахи: квіти, сентиментальні фотографії , Пам'ятні речі або приємні напої - на ваш вибір. мод Перселл

7. Залиште місце для утримання

Коли я купую новий Moleskine, перед тим як почати щоденник, завжди пропускаю перші дві-три сторінки. Коли я заповнюю весь блокнот (зазвичай за рік), якийсь час вичікую, а потім перечитую його.

Перечитуючи, я виділяю замітки або думки, які я вважаю важливими, наголошую номера сторінок або дату написання, а потім виношу в самий початок щоденника. Так поступово складається зміст, завдяки якому я легко можу знайти важливі записи. Це здорово мені допомагає, коли я стикаюся з труднощами. Я можу подивитися, як в минулому стикався з проблемами, які здавалися мені непереборними, але з якими в кінці кінців я зміг впоратися.

У експертів немає єдиної думки, потрібно в щоденнику зміст чи ні.

«Комусь подобається наявність структури, кому-то - ні, - каже Пеннебейкер. - Комусь подобається перечитувати написане, кому-то - ні. Суть в тому, щоб знайти той спосіб, який буде працювати для вас ».

У Перселл інша точка зору: «Мені подобається ця ідея. Звичайно, деякі частини щоденника будуть здаватися більш актуальними для вашого життя в цілому. І швидкий доступ до цих нотаток буде корисний, особливо в заплутані або стресові моменти життя. Чудово, що з'явиться можливість нагадати собі, як ви справлялися з, здавалося б, безвихідними ситуаціями в минулому ».

8. Тримайте щоденник подалі від сторонніх очей

Знайдіть надійне і безпечне місце для вашого щоденника. Для того щоб це заняття було дійсно ефективним, ви повинні відчувати себе максимально вільним і записувати речі, які не можете розповісти навіть найкращому другові.

Особистий щоденник - це не лист іншій людині. Це не документ, за яким інші повинні судити про вас. хочете написати книгу ? Добре. Пишіть книгу. Щоденник - це тільки для вас одного. Якщо написане вами може зачепити почуття інших або завдати шкоди вашій репутації, знищіть щоденник або сховайте в безпечному місці.

Пам'ятайте, що ви пишете тільки для себе.

Так що є ведення щоденника?

Дополнительная информация

rss
Карта