Багато користувачів після поновлення своєї операційної системи до Windows 10 працюють спокійно на своєму ноутбуці чи комп'ютері і в один прекрасний момент виявляють що не працює веб-камера. Чому? Адже на старій Windows 7 або «Вісімці» все працювало відмінно, а на «Десятці» не хоче! Причому таке може статися як з зовнішньої, яка підключається через USB на комп'ютері, так і з вбудованою веб-камерою на ноутбуці. Що робити?
Перший і найбільш правильний крок - це змусити систему заново форматувати підключений гаждет і примусово перевстановити драйвер для нього.
Щоб це зробити - відкриваємо диспетчер пристроїв Windows 10 і в розділі «Пристрої обробки зображень» знаходимо встановлену в системі Веб-камеру. Кількома на ній правою кнопкою миші і вибираємо пункт «Видалити».
ОС запитає - чи точно Ми хочемо видалити драйвер веб-камери. Погоджуємося і чекаємо завершення процесса.После цього натискаємо правою кнопкою на розділ «Пристрої обробки зображень» і вибираємо пункт меню «Оновити конфігурацію устаткування». Те ж саме можна зробити через розділ меню «Дії». Повинна запуститися нова установка драйвера. Цим ми виключили той варіант, що він міг встати «криво» при оновленні і просто переустановили заново. Перевіряємо роботу веб-камери.
Не допомогло? Тоді можливо встановлене програмне забезпечення застаріло і його треба оновити. Йдемо на сайт виробника пристрою, де треба знайти і завантажити самий останній драйвер веб-камери, а так же комплект супутнього програмного забезпечення. У випадку з ноутбуками драйвер варто шукати на сайті його виробника.
Встановлюємо викачане ПО, перезавантажуємо комп'ютер і перевіряємо роботу.
Якщо фірмове програмне забезпечення веб-камери від виробника з якоїсь причини не працює - спробуйте встановити те, яке рекомендує Windows 10. Для цього треба зайти в Параметри системи і знайти розділ «Пристрої». У ньому нас цікавить підрозділ «Пристрої, що підключаються»:
Знаходимо в ньому свою веб-камеру, натискаємо по ній лівою кнопкою миші. З'являться додаткові опції, серед яких буде кнопка «Отримати додаток». Натискаємо її і чекаємо поки операційна система встановить його. Перезавантажуємося і перевіряємо роботу девайса.
Примітка:
1. У деяких ноутбуків за замовчуванням встановлені додаткові параметри безпеки, завдяки яким веб-камера може бути відключена або заблокована на рівні додатків. Яскравим прикладом служать деякі моделі ноутбуків Lenovo, де треба додатково запустити утиліту Lenovo Settings, зайти в розділ «Фотокамера» і вимкнути режим «Privacy Mode».
2. Після виходу Windows 10 декілька разів доводилося стикатися з випадками, коли доводилося додатково оновлювати BIOS материнської плати ноутбука. Без цього деякі функції просто відмовлялися працювати. Цей момент треба уточнювати на сайті виробника ноута. Благо саме оновлення зараз виконується просто, через запуск спеціальної утиліти.
Поделітесть корисним з друзями:
Чому?Що робити?
Не допомогло?