Якщо ваша операційна система Windows 8 довго завантажується, то цей недолік цілком просто виправити. Час завантаження ОС залежить від внутрішніх процесів, що відбуваються на комп'ютері. Тому ви цілком можете оптимізувати роботу свого ПК і зменшити час, який потрібно системі для запуску.
Використання додаткових програм
Для того щоб визначити час завантаження і визначити причини, чому цей процес гальмує, можна використовувати додаткові утиліти. У восьмій версії ОС від Майкрософт є вбудований в систему інструмент, який допоможе нам в цьому. Знайти його можна, натиснувши Win + W. Перед вами відкриється пошуковик, де потрібно ввести команду View event logs.
У даній програмі можна не тільки подивитися час, який витрачається на запуск операційної системи, але і причини цього. Утиліта допоможе визначити, чому Windows 8 не завантажується або повільно запускається. Наприклад, часто причина в тому, що ОС працює на застарілому обладнанні. Крім цього, можливо, що занадто багато програм знаходиться в автозавантаження.
Відключення автозапуску програм
Як вже було сказано, часто в автозапуску варто занадто багато програм, що працюють у фоновому режимі і абсолютно непотрібних користувачеві. В такому випадку кращий вихід - відключити ці додатки. Для цього можна скористатися Диспетчером завдань. Викликати його можна, натиснувши поєднання Win + X. У списку, переходимо по посиланню Диспетчер завдань.
У ньому нас цікавить вкладка Автозавантаження. Перейшовши на неї, виберіть ті програми, якими ви практично не користуєтеся і натисніть Відключити, а як включити автозавантаження програм дізнаєтеся тут . Будьте уважні, якщо ви не знаєте, що це за утиліта, то краще її не чіпати.
Крім того, спробуйте відключити служби, які вам не потрібні. Для цього викличте меню виконати, натиснувши кнопки Win + R. У вікні вводимо msconfig і підтверджуємо кнопкою ОК. Перед вами відкриється вікно Конфігурація системи. У ньому слід перейти на вкладку Служби. У меню потрібно натиснути кнопку Приховати служби, після чого вибрати зі списку ті, які вам не потрібні при роботі.
Також періодично рекомендується очищати буфер обміну. Для цього в командному рядку слід ввести% temp% і натиснути ОК. Далі виділіть всі тимчасові файли і видаліть їх. Щоб це зробити скористайтеся сполученнями клавіш Ctr + A і Shift + Del. Наступний крок - в рядку Виконати введіть temp. Виділіть і видаліть весь з'явився список файлів.
Тепер знову повертаємося до командного рядка і вводимо в неї prefetch. Також всі виділяємо і видаляємо. Після цього заходимо у вкладку Мій комп'ютер. Тут клацаємо правою кнопкою на диск з операційною системою. Переходимо в Властивості. У цій вкладці нас цікавить кнопка Очищення диска, яка дозволить позбавити комп'ютер від непотрібних файлів.
Після того як ви скористаєтеся одним з наведених вище способів, перезавантажте Windows 8 . Перевірте, чи швидше став запуск операційної системи або він залишився за часом таким же. Для цього знову можна скористатися вбудованими інструментами ОС або звичайним секундоміром. Іноді довге завантаження може говорити про наявність шкідливих програм на комп'ютері, тому також обов'язково перевірте комп'ютер на віруси . Уникнути подібного допоможе установка хорошого антивіруса. Але не варто забувати, що зазвичай антивірусні програми автоматично прописуються в автозавантаження, що знову ж таки впливає на час запуску системи.