- Проблема з USB роз'ємами
- А флешка «жива»?
- Є ознаки життя - індикатор блимає
- Ах, ці віруси
- BIOS
- збірки Windows
- драйвера
- спробувати відформатувати
- флешка поламалася
USB-носії стали дуже популярними в даний час, ними користуються абсолютно всі, оскільки це зручно, недорого, та й до того ж носити з собою не важко. Але іноді трапляються ситуації, коли флешка не хоче відображатися в комп'ютері і тому я вирішив розповісти, чому комп'ютер не бачить флешку?
Сьогодні ми з вами спробуємо відповісти на питання, що робити, якщо комп'ютер не бачить флешку, тим самим розглянемо найпоширеніші види несправностей і помилок, як в апаратній частині, так і в програмній.
Проблема з USB роз'ємами
Найчастіша причина відсутності флешки в «Мій комп'ютер» - це випадок, коли ви вставляєте її з фронтальної частини комп'ютера - спереду, а не з тильної. Справа в тому, що роз'єми, що знаходяться в передній частині комп'ютера можуть бути неробочими, а якщо сказати точніше, вони дуже часто не працюють через погані контактів в материнській платі. Якщо недавно приходив майстер і розбирав ваш комп'ютер, то можливо, що він забув під'єднати кабелю або ж вставив не туди.
Увага! Якщо ви підключили 2 різні флешки в свій комп'ютер, які не відображаються в ньому, і до того ж в один роз'єм, то більше нічого не підключайте! Є невеликий відсоток, що флешки згоріли і якщо не хочете далі псувати своє майно, то нічого не вставляйте. Ці флешки можете перевірити на іншому комп'ютері, якщо вони визначилися, то значить з флешками все нормально, а ось з вашим комп'ютером треба розбиратися.
Виправити це можна розкривши системний блок, виявивши там ці самі дроти і під'єднати в потрібне місце. Щоб дізнатися, куди саме треба підключати ці дроти, вам необхідно буде ознайомитися з документацією від вашого комп'ютера, в якій буде пояснення для підключення проводів. Можливо, що вони підключені правильно, тоді просто Передерні їх - від'єднайте і підключіть заново.
Внизу я виклав фотографії, за якими ви зможете зрозуміти, як виглядають дроти і куди приблизно треба їх підключити.
Звичайно, перед цими всіма діями вам треба перевірити чи насправді, вставте флешку в задній USB роз'єм. До речі, тут я дам вам пораду: можна купити спеціальний кабель, один кінець якого вставляється з тильного боку, а інший розташовується на столі, в який будете вставляти вашу флешку. Кабель потрібен тим користувачам, у яких проблема з передніми USB, але зробити не виходить. Також може бути, що комп'ютер не бачить флешку через програмної або апаратної частини, але про це я розповім трохи нижче.
А флешка «жива»?
Тепер розглянемо випадок, коли ваш комп'ютер ні в чому не винен, а ось флешка вже відслужила своє. Такий варіант не дуже хороший, але її можна реанімувати в процентному співвідношенні 50/50. Для початку підключіть її до іншого комп'ютера, наприклад до ноутбука, якщо він у вас є, або віднесіть її до друзів або знайомих. Якщо USB носій визначиться, значить з флешкою все в порядку і треба розбиратися зі своїм комп'ютером, в іншому випадку ситуація буде зворотна.
На блозі є дуже корисна стаття, яку в обов'язковому порядку треба прочитати кожному користувачеві. Після прочитання ви будете мати логічний ланцюжок, як відновити флешку, якщо її комп'ютер не бачить або ж вона визначається системою, але зайти в неї немає можливості. Стаття називається « Що робити, якщо не форматується флешка ».
Є ознаки життя - індикатор блимає
А тепер давайте дізнаємося, чому комп'ютер не бачить флешку, коли індикатор на ній світиться - живлення є, але не визначається в комп'ютері через апаратної або програмної помилки. Перша проблема, комп'ютер подає харчування, але вона не визначається.
Як тоді бути? Заходимо в меню «Пуск», бачимо пошуковий рядок. Набираємо там «Створення та форматування», в лівій частині вікна з'являється напис: «Створення та форматування розділів жорсткого диска», натискаємо по ній і потрапляємо у вікно для управління дисками. Клацаємо правою кнопкою миші по нашій флешці і вибираємо пункт: «Змінити букву диска або шлях до диска». Змінюєте літеру і зберігаєте зміни.
Ах, ці віруси
Якщо ви не вирішили проблему, чому комп'ютер не бачить флешку, то такі підводні камені, які обов'язково потрібно прийняти до уваги: віруси і, як би це дивно не звучало, антивіруси. Насамперед вам необхідно виконати повну перевірку на наявність вірусів, якщо вони знайдуться, видалити їх і перезавантажитися.
Не допомогло? Чи не знайшлися віруси? Тоді вимкніть антивірус. Крім цього знайдіть в його настройках автоматичне включення при запуску Windows, якщо така є, вимкніть цю функцію на час вирішення проблеми. Тепер перезавантажте комп'ютер, якщо флешка розпізнати, значить, вам варто розібратися з комп'ютером.
Про пошук вірусів, читайте тут .
BIOS
Ви також повинні перевірити настройки USB в BIOS. Щоб зайти в BIOS натискайте F2, ESC або Delete після натискання на кнопку включення комп'ютера. Розберемо приклад BIOS від Award.
Отже, коли потрапили в BIOS йдемо в пункт Integrated Peripherals.
Тепер зверніть увагу на рядок USB Controller, зліва має бути виставлено значення Enabled - включити. Якщо там Disabled, то виберіть Enabled, збережіть зміни (F10), щоб перезапустити комп'ютер.
збірки Windows
Вже багато разів на блозі я згадував про те, що не треба встановлювати різні збірки Windows на свій комп'ютер. Ставте тільки оригінальні збірки і не слухайте нікого!
Збірки можуть робити обізнані в комп'ютері люди, а також прості ентузіасти, яким просто цікаво. Іноді переглядаючи коментарі на торрентах і форумах, можна приблизно зрозуміти яка збірка за якістю, але скажу чесно, я тільки один раз встановлював збірку, яка протрималася на комп'ютері максимум тижня. Запитайте чому? Чи не визначався модем і з'являлися помилки, які після установки нової вінди не повинно бути.
Перед установкою цієї збірки я читав коментарі, звідки вона була скачав, і всі користувачі відгукувалися про неї добре. Але мабуть не в моєму випадку.
драйвера
Якщо комп'ютер не бачить флешку, то можливо у вас в системі присутній програмна помилка, коли драйвера не працюють як треба - система або драйвера дали збій. В цьому випадку треба їм допомогти.
Натисніть правою кнопкою миші по комп'ютеру і виберіть «Властивості». Зліва натисніть на «Диспетчер пристроїв».
Нас цікавить вкладка «Контролери USB», в якій знаходиться ваша флешка. Кількома по ній правою кнопкою миші і вибираємо «Видалити».
Виймаємо флешку з USB роз'єму. Вставляємо назад. Потім клацаємо правою кнопкою по вільному простору в диспетчері і натискаємо «Оновити конфігурацію устаткування» (ця дія може не знадобиться, якщо справа внизу з'явиться спливаюче віконце, в якому буде сказано, що виявлено новий пристрій, і драйвери для нього були успішно встановлені).
Якщо драйвера ні знайдено, то пошукайте драйвера для USB в інтернеті або ж скористайтеся автоматичною установкою драйверів, за допомогою програми DriverPack Solution (хто погано розбирається в комп'ютері, вона буде завжди потрібна).
спробувати відформатувати
Останній варіант виправлення проблеми розрахований на той випадок, якщо флешка у вас все ж визначилась і успішно відобразилася у вікні «Мій комп'ютер», але ось відкриватися не хоче. Тут є один мінус - всі файли будуть видалені. Якщо вам це не страшно, тоді вперед! Натискаємо правою кнопкою миші по носію, вибираємо «Форматувати».
У віконці, що з'явилося нам належить вибрати тип файлової системи NTFS і відформатувати флешку. Відновити дані після видалення можна, але немає ніяких гарантій. Про це я писав в: « Відновлення видалених даних ».
флешка поламалася
Комп'ютер не бачить флешку і що робити після описаних рекомендацій вище? Ну а тепер до найгіршого. Немає нічого вічного! Можливо, флешка відслужила свій термін і пора купувати нову. Також згадайте, може бути ви її кидали або випадково вдарили про щось. Якщо флешка поламалася механічно, то відремонтувати її самостійно у вас навряд чи вийде.
Якщо на ній є дуже важливі дані, тоді прямо в сервіс центр! Або ви хочете втратити їх назавжди ?! Чому в сервіс центр? Якщо у вас немає досвіду в ремонті, то будете дуже довго розбиратися у всіх нюансах, і по кінцівці буде дуже прикро, якщо ви власноруч видаліть все, що там є.
Якщо у вас стоїть завдання, щоб відкрити флешку від фотоапарата, то ось вам додаткова інформація: « Комп'ютер не хоче бачити фотоапарат ».
Ось і все, що я хотів вам розповісти. Як бачите, проблем може бути дуже багато, і сказати однозначно, з якою з них зіткнулися ви неможливо. Тому вам доведеться методом проб і помилок визначати несправність. Бажаю вам удачі в цьому, і нехай відтепер всі ваші USB носії завжди і всюди визначаються! Всього найкращого!
Це відео не для початківців, але все ж буде корисно:
А флешка «жива»?
Як тоді бути?
Не допомогло?
Чи не знайшлися віруси?
Запитайте чому?
Або ви хочете втратити їх назавжди ?
Чому в сервіс центр?