- підготовка
- Що таке рекламний буклет?
- Розробка дизайну і макета
- Підготовка програми CorelDraw до створення буклету
- створення логотипу
- наповнення буклету
- висновок
Рекламний буклет - це віддрукований лист, складений в кілька разів і містить більш повну інформацію про продукт або послугу, ніж листівка. Як зробити такий буклет в ліцензійній програмі Corel Draw?
Рекламний буклет - це віддрукований лист, складений в кілька разів і містить більш повну інформацію про продукт або послугу, ніж листівка. У сучасному світі рекламний буклет є найбільш використовуваним видом комерційної поліграфії. Він більш інформативний і компактний, ніж інші рекламні матеріали. В буклет можна помістити будь-яку графічну (фотографії, схеми, картинки) інформацію. Крім того, такий вигляді поліграфічної продукції може бути використаний для опису характеристик продукції або компанії, а також надання контактної (адреса, телефон, факс і т.д.) інформації підприємства. Як зробити такий буклет в Corel Draw?
підготовка
Зробити буклет можна як у векторному, так і в растровому графічному редакторі. Але для цього буде потрібно дотримати кілька важливих положень. По-перше, спочатку треба визначитися з цілями застосування одержуваного продукту. Якщо буклет створюється тільки для веб, і не буде друкуватися в друкарні, то векторний редактор в більшості випадків тут буде зайвим. Якщо ж мова йде про широкоформатного друку, то без нього обійтися навряд чи вийде. По-друге, треба визначитися з програмою, в якій буде створюватися продукт. Згідно зі статистичними даними найпопулярнішим редактором для векторних малюнків є CorelDraw - його використовують кілька сотень мільйонів користувачів по всьому світу. Основним конкурентом CorelDraw на ринку професійних пакетів для роботи c векторною графікою є Adobe Illustrator. В інтернеті дуже багато дискусій на тему: "Що краще: CorelDraw або Adobe Illustrator», в яких користувачі переконливо висловлюють свою думку на користь того або іншого продукту. Але в кожному продукті є свої плюси і мінуси.
Розглянемо плюси CorelDraw X5 :
- Безсумнівною перевагою CorelDraw перед Adobe Illustrator є низька ціна і легкість у використанні.
- Формат файлів CorelDraw більш компактний в порівнянні з Illustrator'ом. За замовчуванням в нього упаковується як растрова графіка, так і векторна графіка, градієнтні заливки, регулярні текстури. розробники Corel надають і експорт даних в файл формату PostScript версій 1, 2 і 3.
- Файли CorelDraw можуть бути експортовані в формат PDF.
- До складу пакету CorelDraw GS X5 входить власний растровий редактор PHOTO-PAINT X5, програма для перетворення растрових зображень в векторні Corel PowerTrace X5. Adobe Illustrator - окремий графічний редактор, який працює в зв'язці з Adobe Photoshop, але єдиного пакета цих програм разом немає, так як це зроблено в CorelDraw GS X5.
- Однією з сильних сторін CorelDraw є можливість створювати багатосторінкові документи.
- Ще однією перевагою CorelDraw є те, що в ній можна створювати плакати дуже великого розміру.
- У CorelDraw є можливість експорту тільки обраного об'єкта.
Що таке рекламний буклет?
Буклети можуть мати наступну структуру:
- Буклет з одним фальцем - можуть бути зроблені з листів формату А3 - А6 і складатися уздовж або поперек.
- Буклет з двома фальцами - виготовляються з аркушів формату А3 - А5, а також листів 630х297. Складаються краями всередину або так званої «гармошкою».
- Буклети з трьома фальцами - можна «змайструвати» з аркушів формату А3, А2, або ж А1. Більше число фальцев дає можливість виконання більшої кількості різних додавань: гармошкою, краями всередину і ін.
- Буклети з чотирма фальцами - при їх виготовленні використовують папір формату: А1 - А4, вони складаються «гармошкою» автоматично.
Розробка дизайну і макета
При розробці буклету слід дотримуватися основного принципу: буклет повинен виглядати помітно і привертати увагу. Основний акцент краще зробити саме на стилістиці і оформленні буклету. Всі елементи повинні добре поєднуватися один з одним і не заважати читачеві, але при цьому виділяти основні моменти. Текст в буклеті бажано зробити великим, щоб його можна було легко прочитати. Його колір потрібно зробити контрастним, щоб він добре сприймався. Наповнювати буклет надлишковою інформацією не потрібно. Краще подати тільки найголовніше і необхідне, щоб зацікавити покупця, приділити увагу контактної інформації, щоб майбутній клієнт міг можливість зв'язатися з менеджером і дізнатися більше додаткової інформації, яка його буде цікавити. Окрему увагу потрібно приділити малюнків, адже в першу чергу клієнти звертають увагу на оформлення, яскраві фотографії або малюнки. Однак слід знайти розумний компроміс між інформативністю і барвистістю.
Спробуємо створити буклет з двома фальцами розміру А4 (210 мм на 297 мм) в альбомної орієнтації. Буклет буде складатися з 3 частин. Його можна буде скласти двома способами: гармошкою або посередині. Виберемо другий спосіб: так як третя частина буклету буде складатися в середину, то одна повинна бути трохи менше, а перша частина - трохи більше. Довжина першої частини буде дорівнює 98 мм, другий і третій - 99 мм і 100 мм відповідно.
Підготовка програми CorelDraw до створення буклету
За допомогою напрямних встановимо місце згину кожної сторінки. Для цього в меню Файл - Створити вибираємо альбомну орієнтацію проекту, розмір А4, дозвіл відображення 300 dpi.
Тепер переходимо до створення направляючих по краях сторінки. Робимо це наступним чином: Інструменти - Параметри - Документ - Напрямні - Заготовки і ставимо галочку на Межі сторінки.
Після цього побачимо пунктирні лінії по краях листа. Ці лінії і називаються напрямними.
Нам потрібно скопіювати напрямні і перемістити їх на місця меж частин. Для цього виділяємо вертикальну направляючу зліва, і натискаємо Правка - Копіювати і Правка - Вставити (або Ctrl + C і Ctrl + V) і цю копію переміщаємо на 98 мм вправо, після чого проробляємо цю операцію ще раз і іншу копію перемещаем вправо на 197 мм . Для того щоб більш точно розмістити напрямну, потрібно її виділити і в поле х ввести значення 98 мм для першої і 197 мм для другої.
При наповненні сторінок буклету фотографіями і текстом потрібно не забувати про поле відступу в 5 мм на кожній з частин.
Створимо прямокутник сірого кольору по всьому об'єму листа.
Додамо на кожну стороні буклета по прямокутнику на 5 мм менше від країв кожної сторінки. Зробимо лінійну фонтану заливку сіро-білого кольору для кожного прямокутника.
створення логотипу
Будемо рекламувати систему управління сайтів під назвою «Arena». В якості логотипу намалюємо відкритий ящик червоного кольору. І справа від нього додамо підпис "Arena Web Solution" білого кольору, щоб вона добре виглядала на сірому тлі.
Спочатку намалюємо бічні стінки ящика інструментом Ламана лінія. Задамо червоний колір для однієї з передніх стінок і темно-червоний для іншої. Так ми зробимо ефект затемнення для однієї зі сторін. Зверху намалюємо відкриті частини ящика сірого кольору. Для фону і частин ящика вибираємо різні градації сірого, щоб не було злиття об'єктів.
наповнення буклету
Наповнення лицьовій сторінки
Знизу сторінки помістимо наш логотип. Зробимо його копію і зменшимо, потім перемістив її в верхню частину сторінки і під нею додамо напис «Система управління сайтом» білого кольору. Нижче додамо напис «Інформація про систему» жовтого кольору, яка задає тематику нашого буклету та виглядає трохи зухвало, але при цьому гармонує з фоном сторінки . Під написом намалюємо чотири квадрата сірого кольору (темніше фону) зі стрілками світло-сірого кольору всередині. В одному з квадратів стрілка буде жовтого кольору, і вона буде закликати читача відкрити буклет і подивитися, що ж знаходиться всередині. Наша сторінка не містить в собі багато інформації, графічних об'єктів, але підштовхує читача прочитати решту інформації, яка знаходиться всередині.
Опис переваг системи
На наступній сторінці опишемо переваги нашої системи. Зверху помістимо прямокутник, в якому буде жовта стрілка в квадраті з лівого боку і напис «Переваги» жовтого кольору. Пару міліметрами нижче знову намалюємо прямокутник і помістимо в нього наступний текст жовтого кольору «" ARENA "- це система створення та управління структурою сайту і редагування його вмісту - того, що прийнято називати" контентом "».
Тепер знизу додаємо самі переваги у вигляді списку:
§ Публікація інформації в режимі реального часу. Віддалене редагування. Редактор змісту веб-сторінок максимально наближений до інтерфейсу MS Word. Можливість автоматичної генерації сторінок шляхом простої вставки документа MS Word, MSExcel і ін.
§ Робота з різнотипними мультимедійними матеріалами (текст, таблиці, фото, аудіо, відео).
§ Керована інтернет-вітрина з можливістю робити замовлення. Гнучкі настройки каталогів товарів.
§ Форум відвідувачів і система «Питання-відповідь» дозволять вам легко відповідати на будь-які питання ваших клієнтів.
§ Авторизований доступ до адміністрування сайту. Автоматичне відображення в навігаційному меню сайту змін, вироблених будь-яким з віддалених адміністраторів сайту.
Текст буде білого кольору, що цілком гармонує з фоном сторінки. Також читач може дізнатися інформацію, прочитавши яку, він захоче спробувати систему в дії, і купити її, якщо вона йому сподобалася.
Контакти
Зверху помістимо жовту стрілку в сірому квадраті і жовту напис «Контакти» в прямокутнику.
Нижче додамо назву фірми-видавця, номер телефону \ факсу, фізичну адресу та адресу електронної пошти.
результат нашої роботи буде виглядати так:
висновок
Ми побачили, як можна за допомогою CorelDraw X5 можна легко і просто створювати рекламний буклет. CorelDraw X5 має багато функціональних і легких у використанні можливостей для створення візиток, логотипів, буклетів.
Віктор Дзиковський
Всі права захищені. З питань використання статті звертайтеся до адміністраторам сайту
Хочете купити софт? Зателефонуйте партнерам фірми «1С», щоб отримати кваліфіковану консультацію щодо вибору програм для ПК, а також інформацію про наявність та ціну ліцензійного ПЗ.
Надішліть запит на програмне забезпечення або виберіть найбільш компетентного постачальника ліцензійного ПЗ в вашому місті
Що таке рекламний буклет?