Дачні будинки з бруса: від простих проектів до втілення фантазії

  1. Ідеальний дачний будинок з бруса - який він?
  2. Типові проекти дачних будинків з бруса від відомих фірм
  3. замість висновків

Ще кілька десятиліть тому дача сприймалася нашими батьками як місце, куди приїжджали на вихідні з однією єдиною метою - змінити одну роботу на іншу, пов'язану з вирощуванням овочів, ягід і фруктів. Сьогодні ж, коли плоди і овочі вигідніше купувати на ринку замість того щоб горбатитися на городі, дача нарешті стала сприйматися як повноцінне місце для відпочинку. Що потрібно для того, щоб на пару днів забути про роботу? Бажано вдале розташування дачної ділянки, адекватні сусіди і, звичайно ж, дачний будинок з бруса. Адже саме дерев'яні споруди у більшості з нас асоціюються з відпочинком на природі.

Адже саме дерев'яні споруди у більшості з нас асоціюються з відпочинком на природі

Ідеальний дачний будинок з бруса - який він?

Пропозицій по будівництву будинків з бруса під ключ на сьогоднішній день вистачає, вибирай - не хочу, були б гроші на реалізацію проекту. Конкуренція в сфері малоповерхового будівництва дерев'яних котеджів величезна: свої послуги пропонують як справжні гіганти ринку зі штатом в сотні людей, так і невеликі компанії, що зводять в сезон пару будівель. Ціни на їхні послуги варіюються в досить широкому діапазоні, часом вартість одних і тих же будинків може відрізнятися на 30%.

Від чого відштовхуються при виборі конкретного проекту дачного будинку з бруса? Найбільш важливими для забудовника є:

  • корисна площа будівлі. Найчастіше для дачі вибирають невеликі будиночки з площею від 40 до 60 кв. м. Звичайно ж, все визначається доцільністю і кількістю людей, які будуть одночасно відпочивати за містом. Для великої родини доречно вибирати двоповерхові котеджі з бруса, а для трьох чоловік цілком підійде одноповерхова споруда з мансардою;
  • зовнішній вигляд, дизайн. На цей рахунок у кожної людини «свої фломастери»: комусь до душі мінімалізм і простота, хтось хоче бачити свій дачний будинок з бруса як химерний особняк, немов зійшов з ілюстрацій до якоїсь казки. Зауважимо лише, що вигідніше будуватися за типовими проектами, ніж за індивідуальними, заточеним під всі капризи забудовника;
  • основні матеріали, що використовуються для зведення. Брус буває різним, і від вибору конкретного його виду багато в чому залежить обсяг робіт, терміни зведення споруди та її характеристики;
  • швидкість будівництва. Можна побудувати дачний будинок з бруса за кілька тижнів, а можна розтягнути це задоволення на пару років - все залежить від обраного матеріалу, кваліфікації будівельників і кількості грошових коштів, з якими ви готові розлучитися заради бажаного результату

Вибираємо брус за ціною і не тільки

Ми вже говорили про те, що брус як будматеріал буває різних видів, що зумовлює не тільки естетичні характеристики дерев'яних котеджів, але і технологію їх будівництва, а також витрати часу на зведення. Давайте подивимося на цю справу з позиції забудовника, який хоче якомога швидше вирішити питання з нерухомістю за межами гамірного мегаполісу - побудувати брусовий дачний будинок потрібно якомога швидше.

Швидко, у випадку з будинками з бруса, - значить застосовувати сухий будматеріал, який згодом не буде радикально змінювати свої розміри і форму. У таких ситуаціях розглядають профільований брус, який може бути виготовлений з масиву, або склеєний з відсортованих дощок. Що краще, звичайний або клеєний брус - це питання кожен вирішує індивідуально. На користь першого варіанту: екологічність, доступна вартість. Клеєний матеріал зручний тим, що побудований з нього будинок дає мінімальну усадку, брус не тріскається з часом, а стіни не вимагають будь-якої обробки. Використовуючи сухий пиломатеріал, можна розраховувати, що дачний котедж буде готовий до заселення протягом пари місяців.

Якщо ж час терпить, то економний забудовник може піти по шляху використання матеріалу природної вологості, який не проходить стадію сушки, звідси на нього можна порівняти низькі ціни. Може використовуватися брус прямокутного або квадратного перетину (пилений), а також профільований варіант. Передбачається, що такий будматеріал висохне вже в складі зрубу. Поки це буде відбуватися, його розміри будуть зменшуватися (переважно товщина і ширина), що може позначитися на зміні геометрії стін і обов'язково вплине на величину усадки будинку. Протягом 6-18 місяців зруб залишають без обробки, вікон і дверей - для кращої вентиляції. І лише після досягнення вологості нижче 20% приймаються за проведення фінішних робіт: стіни можна відшліфувати, пофарбувати або приховати за обробкою (вагонкою, імітатором бруса, блокхаус і т.д.).

Типові проекти дачних будинків з бруса від відомих фірм

Зводити дачний котедж можна самостійно, але навряд чи це буде доцільно в разі, якщо ні ви, ні хтось із ваших родичів або друзів, не маєте досвід в будівельних роботах. Втім, можна потренуватися на невеликих спорудах, наприклад, спочатку спробувати спорудити баню з бруса своїми руками , А вже далі думати, чи варта шкурка вичинки. Якщо ж ви цінуєте свій час, то можна вибрати один з проектів, розміщених на сайтах будівельних фірм, таких як Зодчий, Теремок, Дитинець - всі вони пропонують зведення типових дачних будинків з бруса по цілком привабливими цінами. Тільки треба враховувати, що в більшості випадків, якщо вам захочеться «трохи переробити» проект, це може спричинити за собою істотне збільшення вартості вашого заміського особняка.

Невеликі будиночки для дачі за доступністю посідають друге місце після садових. В середньому, при зведенні акуратною дерев'яної споруди можна вкластися в 300-500 тис. На ціноутворенні позначається складність проекту, площа будинку, віддаленість будівельного майданчика від виробничої бази компанії. Звертаємо вашу увагу і на той факт, що великі фірми часто влаштовують сезонні акції, беручи участь в яких можна заощадити до 30% коштів. Наприклад, відчутно знижуються ціни на дачні будинки взимку, а ближче до літа зростають до максимальної позначки.

Багато спеціалізовані фірми пропонують своїм потенційним покупцям ознайомитися з власної експозицією під відкритим небом, де зведені найбільш популярні дачні будинки з бруса і ОЦБ. Саме тут можна буде буквально «приміряти» будинок, оцінити, чи є необхідність в мансарді, чи варто вибирати проект з еркером і т.д. Зауважимо, що в ряді випадків комплектація представлених у виставкових комплексах будівель відрізняється від типової, так що не соромтеся уточнювати у менеджерів всі ваші нюанси.

замість висновків

Для багатьох саме дерев'яний будинок є зразком справжньої дачі, куди приємно навідуватися всією сім'єю, очікуючи на приїзд друзів і родичів. І, що найважливіше, такі споруди послужать вірою і правдою не тільки вам, але і вашим дітям! Залишилося лише виділити N-ну кількість коштів, вибрати проект і почати будівництво!

Ідеальний дачний будинок з бруса - який він?
Що потрібно для того, щоб на пару днів забути про роботу?
Ідеальний дачний будинок з бруса - який він?
Від чого відштовхуються при виборі конкретного проекту дачного будинку з бруса?

Дополнительная информация

rss
Карта