«Дадлі для Google»: переможець є!

Кожен з нас, заходячи на головну сторінку Google, неодноразово бачив не звичний нам логотип, а цікаві зображення, приурочені до якоїсь знаменної дати - дудли.

У перекладі з англійської «doodle» означає «каракулі». У 1998 році засновники Google Ларрі Пейдж і Сергій Брін хотіли оповістити користувачів про те, що вони поїхали на фестиваль Burning Man в пустелі штату Невада. Вони помістили позаду другої літери "о" логотипу малюнок дерев'яного чоловічка, щоб всі знали, що вони зараз не в офісі.

Уже кілька років компанія Google проводить чудовий дитячий конкурс Дадлі для Google - пропонує юним користувачам намалювати власний дудл. Цього року такий конкурс вперше пройшов в Росії. 4 грудня в Центральному Будинку Художника в Москві були підведені підсумки конкурсу.

Всі великі компанії серйозно ставляться до своїх логотипів. Але Google - це незвичайна компанія, і до свого логотипу ми ставимося теж незвично. Ми вважаємо, що логотип - це те, з чим можна повеселитися і проявити свою фантазію. І ми подумали, що буде дуже добре, якщо в Росії ми введемо таку практику як Дадлі для Google. У різних країна світу такі конкурси вже проводилися, в Росії він проводиться вперше. І чесно кажучи, такого широкого відгуку ми не очікували », - такими словами відкрив церемонію Дмитро Кузнєцов, директор по маркетингу Google Росія.

У конкурсі «Дадлі для Google» взяли участь понад 5 тисяч робіт, серед яких було вибрано 30 півфіналістів в трьох різних вікових категоріях: 6-9 років, 10-13 років та 14-17 років. У кожній категорії шляхом народного голосування був обраний фіналіст. Переміг у конкурсі дудл 8-річний Петро Алексєєв з Бєлгорода.

Переміг у конкурсі дудл 8-річний Петро Алексєєв з Бєлгорода

Роботу юного художника ми зможемо побачити на головній сторінці Google Росія вже 10 грудня Роботу юного художника ми зможемо побачити на головній сторінці Google Росія вже 10 грудня. Також Петра разом з батьками запросили в головний офіс Google в Каліфорнії, де вони зможуть познайомитися з Дадлі-командою. Хоча часткове знайомство вже відбулося. На церемонії нагородження була присутня Софія Фостер-Димине - професійна художниця і автор багатьох дудлів. Саме вона і вибрала переможця конкурсу.

Редакції Лайкні вдалося поспілкуватися з Софією і дізнатися трохи більше про її цікавою і незвичною роботі.

Скільки людей працює в дудл-команді?

За останні кілька місяців наша команда сильно зросла. Зараз у нас 7 ілюстраторів і 3 техніка-інженера.

Створення дудла - це командна робота, або над кожним проектом ви працюєте індивідуально?

В основному це індивідуальна робота, особливо якщо дудл НЕ анімований, а просто є статичний рисунок. Якщо ж є якийсь інтерактив, як наприклад, дудли до Олімпійських ігор або анімований дудл до Дня народження Стартрек , Над проектом працюють 2-3 ілюстратора і їм допомагають інженери.

Як ви вирішуєте, які події відзначати дудл?

Ми обговорюємо це на спільних зустрічах. Все, що ми відображаємо в дудл, має вписуватися в культуру Google. Для нас важливі люди і події, які уособлюють цінності нашої компанії - технологічність, інноваційність та освітній компонент. При цьому ми намагаємося не забувати про розваги і веселощі.

Скільки дудлів було зроблено в 2012 році?

Вся команда випустила трохи більше ста дудлів. Всіх ви побачити не могли, тому що багато дудли показуються тільки в певних країнах. Наприклад, зараз я працюю над дудл для Аргентини, Франції та Польщі.

Що вас особисто надихає на створення того чи іншого дудла?

Кожен раз, перед тим як приступити до створення дудла, ми проводимо невелику дослідницьку роботу - намагаємося дізнатися якомога більше про людину або подію, про які плануємо намалювати святковий логотип. В кінцевому підсумку, ми збираємо величезна кількість інформації.

Звичайно, щось ми можемо підглянути і у інших художників. Крім того, у нас дуже згуртована команда, і ми разом їздимо на замальовки, практикуємося, освоюємо нові техніки.

Як ви відчуваєте національний колорит тієї чи іншої країни при створенні локальних дудлів?

При роботі над кожним локальним проектом ми намагаємося залучити в нашу команду співробітника Google з цієї країни. Наприклад, при створенні дудлів для Росії я спілкувалася зі співробітником московського офісу Google, який коментував всі мої ескізи і начерки.

Що найскладніше у вашій роботі?

Більшість художників-ілюстраторів досить швидко зупиняються на якомусь одному стилі і не люблять від нього відходити. Дудлер ж не може собі дозволити так працювати: при створенні малюнка він повинен підлаштовуватися під ту чи іншу подію або національний колорит країни. Потрібно постійно міняти стилістику, в якій ти працюєш, а це означає, що ти постійно розвиваєшся.

Чи є у вас улюблений дудл?

Важко сказати який саме. Мені відразу згадується, присвячений польському письменника-фантаста Станіслава Лема, автору роману «Соляріс». Російським користувачам він добре знайомий по екранізації Андрія Тарковського. Анімований ігровий дудл на честь Лема з'явився і на google.ru.

Що стосується сьогоднішнього конкурсу, на які критерії ви спиралися, коли вибирали переможця?

Для нас було важливо відчути в роботах «підхід Дудлер»: щоб, з одного боку, людина мала творчими навичками, і з іншого, щоб було видно, що процес створення дудла доставив йому величезне задоволення. Нам було важливо, щоб дудл викликав посмішку у глядача на нього людини, і щоб він розумів, чому присвячений логотип. У малюнку повинно відчуватися щось особисте, якась частинка душі автора.

У малюнку повинно відчуватися щось особисте, якась частинка душі автора

Скільки людей працює в дудл-команді?
Створення дудла - це командна робота, або над кожним проектом ви працюєте індивідуально?
Як ви вирішуєте, які події відзначати дудл?
Скільки дудлів було зроблено в 2012 році?
Що вас особисто надихає на створення того чи іншого дудла?
Як ви відчуваєте національний колорит тієї чи іншої країни при створенні локальних дудлів?
Що найскладніше у вашій роботі?
Чи є у вас улюблений дудл?
Що стосується сьогоднішнього конкурсу, на які критерії ви спиралися, коли вибирали переможця?

Дополнительная информация

rss
Карта